Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Großer Preis Santander von Deutschland - Nürburgring

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2011 Großer Preis Santander von Deutschland - Nürburgring











    Ako imalo pratite auto sport, morate znati sta je Nirburgring, kao i znacaj ovog mesta za autotrke i industriju. Za jedan sportski auto jeste bitno koliko brzo moze da prodje Nordslajfe. Medjutm, F1 automobili vise ne idu tim delom staze. Za potrebe trkanja napravljena je manja GP staza odmah pored ulaza na legendarnu stazu. To ipak ne znaci da je ista manje bitna... Staza je u upotrebi od 1984, a ova konfiguracija koristi se od 2002. Od 2008 rotira se sa Hokenhajmom na godinu dana kao velika nagrada Nemacke, sto je neko kompromisno resenje da kojeg se doslo posle mnogo peripetija kojima ovdenije mesto. Za sada ostaje ovakva situacija i sledece godine ce trka verovatno biti u Hokenhajmu.
    Sada malo o VN Nemacke, pa cu se posle vratiti na stazu. Prvi put je odrzana 1951, i to je cini jednom od najdugovecnijih u F1. Vozilo se prvo na Nordslajfeu, 1977 je prebacena na Hokenhajm, pa je vracena U Nirburg kada je izgradjena nova staza `85 na godinu dana, i onda se do 2007. ponovo vozilo u Hokenhajmu. Najvise pobeda ima ocekivano najbolji nemacki vozac svih vremena Mihael Sumaher (4), a po 3 pobede imaju Fandjo, Sena, Stjuart, Pike i Askari. Ferari je bio veoma uspesan na ovoj VN i ubedljivo vodi sa 20 pobeda. VN Nemacke je vremenom postajala sve zncajnija jer je sa vise nemackih vozaca doslo do sve veceg interesovanja za F1 u toj zemlji, u kojoj je sada fan baza u nivou Britanije, sto je veoma dobro. Finansijske implikacije toga se velike, Nemci su najcesci gosti velikih nagrada u Evropi. Formuli 1 je Sumaher neverovatno dobro legao, jer nisu mogli bolje da prodju nego da tako dobar vozac bude Nemac. Ipak je to najjaca evropska ekonomija ne racunajuci Rusiju.
    Kao sto sam rekao sadasnja staza je zavrsena 2002. i provescu vas malo kroz nju jer Kimi bas i nije neki komentator Sa ne tako dugog startno ciljnog pravca se ulazi u veoma ostru desnu krivinu, kojom se otvara kompleks (Mercedes Arena) koji nam je dobro poznat kod Tilkea, jedan tehnicki sektor u kojem ce obilazenje biti nemoguce, uzastopne leve krivine. Posle toga se izlazi na jedan kraci pravac posle kojeg imamo brzu levu krivinu i Ford krivinu. Kroz ovaj kompleks je bitno dobro proci kako bi postojala sansa za preticanje u Danlopu, ostrom desnom zavoju koji je dovoljno sirok da se moze proci kasnim kocenjem, ali je bitno imati zamah iz prethodnog kompleksa. Posle toga dolazi deo staze do sikane (krivina 11) koji ce ovako na prvi pogled jako odgovarati Red Bulovima. Splet brzih krivina gde ce prednost imati automobili sa dobrim aerodinamickim prijanjanjem. Prolazi se prakticno punim gasom sem krivina RTL i Bit, ali s u i one relativno brze. Krivina 11 je odlicna prilika za preticanje ako se dobro prodje prethodno opisani sektor. Nekako je moja zelja da u tom prostoru negde vidimo DRS zonu, posto ti pravci nisu nista kraci od startno ciljnog, a krivina 10 malo lici na onaj deo u Turskoj gde je bila zona i gde smo videli nekoliko preticanja. Izlaz iz 11ice je vrlo bitan i mora se zauzeti dobar polozaj kako bi se bez problema proslo kroz dve poslednje desne krivine. Ako u borbi napravite gresku, gubite poziciju do prve krivine sledeceg kruga. Pretpostavljam da ce DRS zona biti vec na izlazu iz krivine 13, jer inace nema smisla. Posle ide pravac i sve ispocetka.
    Toliko o tome. Nadam se da cemo ove godine uzivati i da necemo pricati o timskim naredbama, vec o bravurama vozaca. Mislim da ce zbog konfiguracije i povratka starih pravila Red Bul biti favorit, Ferari ce biti u problemu zbog vec svima poznatih razloga i loseg aerodinamickog gripa koji je primetan tokom cele sezone. Meklaren je iz nekog razloga malo posustao, i oni imaju dobru aerodinamiku, mozda je ovo trka da se vrate u tempo. Ako nista ne urade Fetel ce slaviti titulu u Monci kako je krenulo.
    8
    a:7:{i:465;a:5:{s:12:"polloptionid";i:465;s:6:"nodeid";s:7:"2666997";s:5:"title";s:15:"Sebastian Fetel";s:5:"votes";i:8;s:6:"voters";a:8:{i:0;s:4:"5498";i:1;s:4:"1568";i:2;s:4:"2761";i:3;s:4:"4909";i:4;s:4:"6868";i:5;s:4:"3198";i:6;s:4:"4294";i:7;s:4:"5510";}}i:466;a:5:{s:12:"polloptionid";i:466;s:6:"nodeid";s:7:"2666997";s:5:"title";s:10:"Mark Veber";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:4:"6588";}}i:467;a:5:{s:12:"polloptionid";i:467;s:6:"nodeid";s:7:"2666997";s:5:"title";s:15:"Fernando Alonso";s:5:"votes";i:7;s:6:"voters";a:7:{i:0;s:4:"6320";i:1;s:4:"6257";i:2;s:4:"5054";i:3;s:3:"649";i:4;s:4:"6622";i:5;s:4:"4384";i:6;s:4:"7097";}}i:468;a:5:{s:12:"polloptionid";i:468;s:6:"nodeid";s:7:"2666997";s:5:"title";s:11:"Felipe Masa";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:469;a:5:{s:12:"polloptionid";i:469;s:6:"nodeid";s:7:"2666997";s:5:"title";s:13:"Luis Hamilton";s:5:"votes";i:3;s:6:"voters";a:3:{i:0;s:4:"5123";i:1;s:3:"119";i:2;s:4:"6977";}}i:470;a:5:{s:12:"polloptionid";i:470;s:6:"nodeid";s:7:"2666997";s:5:"title";s:13:"Dzenson Baton";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:4:"6761";}}i:471;a:5:{s:12:"polloptionid";i:471;s:6:"nodeid";s:7:"2666997";s:5:"title";s:10:"Neko sedmi";s:5:"votes";i:2;s:6:"voters";a:2:{i:0;s:2:"49";i:1;s:4:"3944";}}}
    100.00%
    8
    Last edited by Nebojsa; 19-07-11, 15:17.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

  • #2
    Danas je cetvrtak ? Kako vreme leti vec sutra treninzi ... Aaaaa ja prolupao , danas Utorak ... ...
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

    Comment


    • #3
      Originally posted by Miko View Post
      Danas je cetvrtak ? Kako vreme leti vec sutra treninzi ... Aaaaa ja prolupao , danas Utorak ... ...
      Treba li ovo nesto da znaci
      Last edited by Nebojsa; 19-07-11, 15:13.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • #4
        Ma hteo sam pisati opsirno sta ocekujem od trke jer sam mislio da je Cetvrtak ali sam skontao da je Utorak pa ima jos vremena xD ... xD ... Inace ako Bog da da Alonso nastavi niz a Vettel da se lepo zakuca negde
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • #5
          Tesko ce Alonso, ne verujem u Ferari uopste na ovoj stazi, osim ako nisu napravili neke revolucionarne promene. Silverston jeste bio veliko poboljsanje, pogotovo sto su dobro funkcionisali na tvrdjoj mesavini, ali ovo je drugacija staza i sve sem ubedljive pobede Red Bula ce za mene biti veliko iznenadjenje.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #6
            Eh..jedna od boljih trka,voleo bih da Sumi proradi ovde ali svaki put se nadam ali tesko...Ocekujem zanimljivu trku
            Dreams are coming true.


            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

            Comment


            • #7


              Za bice i Vladana, Sumi u najboljim danima.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #8
                Originally posted by NebojsaNS View Post
                Tesko ce Alonso, ne verujem u Ferari uopste na ovoj stazi, osim ako nisu napravili neke revolucionarne promene. Silverston jeste bio veliko poboljsanje, pogotovo sto su dobro funkcionisali na tvrdjoj mesavini, ali ovo je drugacija staza i sve sem ubedljive pobede Red Bula ce za mene biti veliko iznenadjenje.
                Realno Silverstone je bio veliko poboljsanje, ali da nije bilo greske u boxu Vettela pitanje je da li bi Alonso pobedio. Verovatno da ne bi. Znam da ce sad neko da kaze da je imao 20s prednosti na kraju, ali to nista ne znaci, jer je Hamilton zadrzavao Vettela 10-15 krugova posle te greske u boxu, tacnije Vettel je bio nesposoban i nije uspeo da ga prestigne. Kvalifikacije i start ce biti vazne, da niko (Vettel) ne pobegne pre pocetka koriscenja DRS-a. Mislim da Red Bull na kval. ima onako veliku prednost zbog DRS-a koji moze da se koristi na svakom delu staze u kvalifikacijama, jer u trci voze uvek skoro istim tempom kao Ferrari i McLaren(do pre 2 trke), a u trkama se DRS ne koristi svuda.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Ipak njima ova staza lezi, pre dve godine je Veber i Fetel su uzeli dvostruku pobedu, i to se ne tako dominantnim autom kao sto je RB u ovom momentu. Veci deo staze je takav kao da ju je Njui pravio.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Miko View Post
                    Ma hteo sam pisati opsirno sta ocekujem od trke jer sam mislio da je Cetvrtak ali sam skontao da je Utorak pa ima jos vremena xD ... xD ... Inace ako Bog da da Alonso nastavi niz a Vettel da se lepo zakuca negde
                    To je sportski duh!! Bravo decko
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Uredu Clay ali zaradi sampionata bilo bi lepo da se zakuca negde ... Sta treba Vettel da nastavi da pobedjuje i da sezona do kraja propadne ? Ako je to interesantno za gledati slobodno a kako sam primetio Clay volis da mi u svakoj temi spustas na prvu , kao da u inat trazis moje postove sto ti se ne svidja ... Bez uvrede ali zaobidji me ...
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • #12
                        Nije lepo zeleti ikome da se spuca, ma koliko da ce to uciniti sampionat zanimljivim (a nece, Fetel je 99% sampion, deal with it). Da li zelis protivniku da se povredi najbolji igrac zbog rezultata? Ovo je sport a ne rat i sto pre to shvatis vise ces uzivati. Nije ovde nista pitanje zivota i smrti, niti ce moj ni tvoj zivot biti bolji ni losiji ako titulu osvoje Fetel, Hamilton, Alonso, Masa, Veber ili Kartikejan. Clay je potpuno u pravu da te opomene.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • #13
                          Volim ovu stazu.Bas me zanima koliko moze Ferari,ocekujem i da se Meklaren vrati u igru.U svakom slucaju trenutak istine za Ferari!
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Vladane zasto si ex admin?

                            I ja ocekujem od McLaren da se vrate u igru, na prethodne 2 trke je to bio ozbiljan zaostatak, mislim da cemo imati veoma uzbudljivu trku. A da li neko zna hoce biti 2 DRS zone ili 1? Svakako da bi mogle 2, startno-ciljni i zadnji pravac.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Tony to je duga prica zasto je Vladane ex xD Nego ne bih voleo da se povredi samo da ili izleti sa staze ili neki mehanicki kvar bilo sta ... Samo da ne zavrsi trku i da se NE POVREDI
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment

                              Working...
                              X