Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sezona 2012 - zagrevanje

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pisao sam ranije sta bi moglo biti u 2013 a evo o 2012 , ko je potvrdjen i moje misljenje ko ce gde da sedne. Boldovani su sigurni za mesto u timu.

    RBR

    1. Sebastian Vettel - Sigurno da ce se Vettel tj sigurno da ce i sledece sezone biti glavni kandidat za titulu ako se tu ne promeni nesto drasticno.
    2. Mark Webber - Mislim da ce on da bude ponovo drugi vozac u timu i jednostavno neko ko ce obavljati ,,prljavi,, posao za RBR , nije se dokazao u ove 2 godine koliko RBR ima ,,strasan,, bolid a ni sezonu ranije tako da mislim da top 5 tj oko 5 pozicije da ce se vrtiti.

    McLaren

    3. Jenson Button - Jenson vec sada pokazuje da je dosta stabilniji od Lewisa i sa ovakvom voznjom bi sledece sezone mogao do titule osim ako RBR ne bude imao onoliko jak bolid.
    4. Lewis Hamilton - Dosta tvrdoglav vozac , sledeca sezona ce sigurno biti neizvesna kao i prosla , a Hamiltonove gluposti na stazi i van nje bi ga mogle kostati titule ako se ne stabilizuje psihicki i usredotoci samo na voznju.

    Ferrari

    5. Fernando Alonso - Nazalost ne mogu neutralno pricati , TITULA i nista manje
    6. Felipe Massa - Sa Massom u timu , Ferrari ima jako male sanse da se dokopa titule u konstruktorskom poredku sledece godine , ovo je sezona biti ili ne biti za Massu. U timu iz Maranella je od 2006 godine i sem 2008 nista nije pokazao sto bi ga ostavilo u ovom timu , mora da ima solidne rezultate , da ne zaostaje uvek i mozda nekim cudom dobije novi ugovor.

    Mercedes

    7. Michael Schumacher - Meni je drago sto on vozi , makar vozio do 60 godine .. On daje draz F1 i uvek je lepo kada je tu , ako Mecka bude imala bolid koji moze da se suprostavi ova 3 tima a ne samo da bude kao da preuzmu vodstvo na 3 kruga i onda nestanu.

    8. Nico Rosberg - Verovatno po suskanju medija njegova poslednja sezona u Mecki , nadam se da nije tako , on je po meni odlican vozac za ovaj tim , domaci je vozac , mlad i ako ovaj tim bude na sceni u sledecih 5-10 godina on bi mogao biti veliki vodja ovog tima ako bude konkurentan.

    Renault

    9. Vitaly Petrov - Vitaly ima ugovor na jos jednu godinu , mislim da ce on voziti i naredne sezone i da ce biti po ocekivanju u sredini

    10. Paul di Resta - Hmm , niko ne razmislja o ovome , di Resta je Britanski vozac a Lotus je sada Britanski tim , moglo bi tu biti svega i da vidimo di Restu za Renaultovim upravljacem.

    Force India

    11. Andreas Sutil - On se tu udomacio i jednostavno nema potrebe da ide negde drugo. Force India mu skroz odgovara i nadam se da ce ostati tamo jer pravi cuda sa ovim bolidom

    12. Nico Hulkenberg - On je bio test vozac ove godine a to je vozac koji sigurno zasluzuje mesto u F1 karavani , nadam se da ce dobiti sansu sledece sezone.

    Sauber

    14. Kamui Kobayashi - Kamui je strasan vozac i milina ga je gledati na stazi , nadam se da ce biti konstantniji sledece sezone , da ce cesce ulaziti u Q3 jer je svakako vozac kojeg F1 treba

    15. Sergio Perez - Nova nada u F1 , mlad je , pozrtvovan , voli F1 i osoba za veci tim , odlican vozac i nadam se da ce sledece sezone imati jos bolje rezultate

    Toro Rosso

    16. Sebastian Buemi - Mislim da je on tu konstantan i da ce on dobiti jos jednu sezonu , ne vidim razlog zasto da ne dobije.

    17. Jaime Alguersuari - E sada , izmedju njega i Ricciarda je borba ko ce da bude taj ,,drugi,, vozac , nadam se da ce Jaime da dobije , za Dania ima jos vremena

    Williams

    18. Kimi Raikonnen - Sve upucuje na ovo , Kimi jos jednom u F1 karavani , Q3 bi bio konstantan i jedva cekam da vidim hoce li biti sta od ovoga.

    19. Pastor Maldonado - Vozac koji je po meni zadovoljio i trebao bi dobiti jos jednu sezonu.

    Lotus

    20. Heikki Kovalainen - Lotus je ove godine bio dosta bolji nego prosle , ako naprave jos malo popravki , mogli bi biti cesto u Q2

    21. Jarno Trulli - Sve isto kao gore , konstantno , dva iskusna vozaca , to je to.

    Hispania

    22. Pedro de la Rosa
    - Tesko da ce ista moci vise od zacelja , ovo je cisto papirski tim.

    23. Vitantonio Liuzzi - Mislim da ce on dobiti jos jednu godinu ovde.

    Virgin

    24. Timo Glock - Siguran je , videcemo hoce li ista popraviti i mogu li se nadati Q2

    25. Charles Pic - Prema nekim pisanjima , on je siguran za sledecu godinu kao 2 vozac
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

    Comment


    • #32
      Originally posted by NebojsaNS View Post
      On zeli, Vilijams zeli, prakticno svi u i oko F1 to zele. Samim tim sanse rastu. Jedino sto sprecava taj dil je sto izgleda Raikonen dosta trazi, verovatno trazi i deo akcija tima, mada to nikad nije potvrdjeno. Moja procena: oko 80%.
      trazi akcije tima?? Blagi Boze, pa ne bi mu da ovcu da cuva a ne deo akcija...ccc....svasta...ako hoce da se vrati nek se vrati a ne tu aaa ja sam kao baja dajte mi milijarde i akcije pride... svasta

      Comment


      • #33
        Red Bull Renault
        1. Sebastijan Fetel - Trenutno nema ko može da mu se nametne kao pravi protivnik za titulu.Kao i tokom cele 2011. on je liga za sebe i suvereno osvaja pobede dok glavnim kandidatima za titulu pored njega ostavlja samo podijume.
        2. Mark Veber - Definitivno najgori vozač ikada koji je imao najbolji bolid.Nikada nije moga ništa što Fetel nije mogao.Ove sezone samo nekoliko pol-pozicija i jedna pobeda pod velikim znakom pitanja zbog Fetelovog ,,kvara" na menjaču.Po meni, on ne zaslužuje ni jedan od top 5 bolida na gridu.

        McLaren Mercedes
        3. Jenson Button - Fenomenalne performanse u trkama.2010. godina mu je bila prva sa Mek Larenom i još se prilagođavao a ove godine je dokazao da vozač ne mora da bude primitivan kao Hamilton da bi pravio čuda na stazi.Samo da se još malo prilagodi bolidu ili bolid njemu i biće prvi kandidat sigurno za borbu sa Fetelom.
        4. Lewis Hamilton - Ne postoji normalan scenario kojim Hamilton može da osvoji titulu.Jesam fan Kimija i Fetela, ali nikad neću da mu zaboravim onaj udarac u Kanadi 2008. u Raikonena.Ove godine je vozio pod izgovorom ,,Ovo je dosadna F1, ja činim F1 zanimljivom tako što pravim sranja".On ima talenat i brzinu, ali ne može svaki put kad dođe u situaciju da pretiče da tek tako udari u vozača i to više puta.Jeste teško stići vozača ali to ne znači da si već osvojio poziciju.E baš kad treba da se izvrši ,,egzekucija", tj. da se pretekne onaj ispred, baš tada treba biti maštovit, strpljiv i agresivan ali u pravom trenutku a Hamilton to definitivno nije.

        Ferrari
        5. Fernando Alonso - Dobar vozač, ali sa mnogo mrlja u svojoj biografiji počevši od onoga kad je rekao da nikada neće voziti u Ferariju, pa kasnije špijunska afera u Mek Larenu, prepirke s Hamiltonom, Singapur 2008., Hockenheim 2010... jel dovoljno?Dakle, kvalitetan vozač ali nije toliko dobar u stvarnosti jer je rezultate dosta puta osvajao na loš način.
        6. Felipe Massa - Realno, večiti gubitnik.Ne ide mu, ali on se ne trudi dovoljno da se to promeni.Ferari ga je i onako držao i previše nego što je zaslužio.Ferari je svoju budućnost zabetonirao kad su otpustili Kimija.

        Mercedes GP
        7. Nico Rosberg - Definitivno dobar i talentovan vozač ali Mercedes jednostavno nije dovoljno jak i nije mu dovoljno posvećen.Mercedes gradi budućnost za Šumija.
        8. Michael Schumacher - Lepo je gledati višestrukog šampiona kako uopšte seda bolid, ali i dalje mislim da mu povratak u F1 nije trebao iz više razloga.

        Lotus Renault
        9. Vitaly Petrov - Kritikovao je tim s razlogom.Ima potencijala i talentovan je.Sigurno je spreman da maksimalno iskoristi bolid.
        10. Kimi Raikkonen - Sušta suprotnost Alonsa i Šumija kao ličnosti.Ja ne znam da li je on ikada išta osvojio u F1 na nepošten način.Može da pobedi u nemogućim situacijama.Poseduje čist vozački talenat kakav se retko viđao kroz istoriju automoto sportova.Na titulu iz 2007. mogao je da osvoji još tri i to 2003., 2005., 2008. Iako na papiru i po rezultatima nije najbolji, u prethodnoj deceniji je više puta dokazao svoj kvalitet.Pobede kao što su Suzuka 2005., Silverston, Šangaj, Brazil 2007 (i način osvajanje titule uopšte). Spa 2009. mogle su samo biti opisane u epskim pričama.

        Eto, to bi bilo moje mišljenje o vozačima najboljih 5 timova.6 od 10 vozača iz tih timova su šampioni.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #34
          naslov teme jeste zagrevanje, no potvrda da ce Kimi Raikkonen voziti dogodine me je sama po sebi zagrejala Ne ocekujem previse od njega, no, ko zna, mozda "eksplodira" ako mu Pirelli bude odgovarao.
          Batracer - tema na forumu

          mom.rs

          Comment


          • #35
            Sa zvanicnog sajta F1.com

            Formula One racing’s governing body, the FIA, has published the current 2012 championship entry list. As already confirmed, three constructors change their names next season - Renault become Lotus, Lotus become Caterham, and Virgin become Marussia.

            Five teams have yet to finalise their driver line-ups, with Marussia’s Charles Pic the only rookie confirmed so far. Despite having been announced by HRT, Spanish veteran Pedro de la Rosa is absent from the list, and the team - who ran Cosworth power this year and last - have no engine supplier listed.

            Red Bull Racing Renault
            1 Sebastian Vettel (DEU)
            2 Mark Webber (AUS)

            McLaren Mercedes
            3 Jenson Button (GBR)
            4 Lewis Hamilton (GBR)

            Ferrari
            5 Fernando Alonso (ESP)
            6 Felipe Massa (BRA)

            Mercedes
            7 Michael Schumacher (DEU)
            8 Nico Rosberg (DEU)

            Lotus Renault
            9 Kimi Raikkonen (FIN)
            10 TBA

            Force India Mercedes
            11 TBA
            12 TBA

            Sauber Ferrari
            14 Kamui Kobayashi (JPN)
            15 Sergio Perez Mendoza (MEX)

            STR Ferrari
            16 TBA
            17 TBA

            Williams Renault
            18 TBA
            19 TBA

            Caterham Renault
            20 Heikki Kovalainen (FIN)
            21 Jarno Trulli (ITA)

            HRT/TBA
            22 TBA
            23 TBA

            Marussia Cosworth
            24 Timo Glock (DEU)
            25 Charles Pic (FRA)
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #36
              Originally posted by MarkedOne8 View Post
              Lotus Renault
              9 Kimi Raikkonen (FIN)
              10 TBA Petrov

              Force India Mercedes
              11 TBA Di Resta
              12 TBA Hulkenberg

              STR Ferrari
              16 TBA Alguersuari
              17 TBA Vernj

              Williams Renault
              18 TBA Sutil
              19 TBA Botas

              HRT/TBA
              22 TBA De la Rosa
              23 TBA Liuci
              Moji pikovi za mesta koja us upraznjena. Smeo bih da se kladim na sve. Sem mozda za drugo mesto u Vilijamsu, mozda ipak Vilijams predje preko sukoba sa PDSVA, ali ne verujem. U tom slucaju bice Maldonado.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #37
                I ja mislim da ce ipak Petrov.Ako ne bude Petrov, onda ipak trebaju da ubace Grozana.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #38
                  Vilijems potvrdio Maldonada za sledecu sezonu

                  Comment


                  • #39
                    Drago mi je za Maldonada , zasluzio je jos jednu sezonu.
                    Znaci sada ostaje jos 6 mesta , Williams se nadam da ce dati Barikelu jos jednu sezonu ako ne , neko novi mozda , FI verovatno Hulk + di Resta , Sutil bi mogao , hmmm , nigde
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • #40
                      Barikelo otpada u tim muzickim stolicama.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #41
                        Barikelo je 2010. otisao u slabiji tim zbog iskustva koje bi moglo dapomogne.Isto to može i sad, ali u još slabiji tim.Dakle, jedino HRT ali njima su potrebni sponzori a Sutil je dosta bolji i već ga neko vreme povezuju sa Vilijamsom.
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          I Barikelo je izjavio brazilskim medijima (Globou ako se ne varam) da ce se radije povuci nego otici u HRT.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #43
                            Moze neko da mi kaze kako to da Lotus,HRT i Virgin ne mogu da konkurisu ostalim bolidima ? Uredu u prvoj sezoni sto nisu mogli , dosta su zaostajali ali kako su u drugoj bili ovako ocajni i zasto ne mogu napraviti bolid bar za Q2 ?
                            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                            Comment


                            • #44
                              lotus je to radio u par navrata kovalainen....i lotu je barem brzi sekundu i vise od virgina i hrt-a
                              www.balkansimracing.com/forum

                              Real cars. Real racing. Dobrodosli

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Miko View Post
                                Moze neko da mi kaze kako to da Lotus,HRT i Virgin ne mogu da konkurisu ostalim bolidima ? Uredu u prvoj sezoni sto nisu mogli , dosta su zaostajali ali kako su u drugoj bili ovako ocajni i zasto ne mogu napraviti bolid bar za Q2 ?
                                Zato sto gospodin Eklston bas zna da odabere. Odbio je Keteram, odbio je ART i jos nekoliko timova koji su mozda imali buducnost. Najveci problem je nedostatak kvalitetnog osoblja (ne samo vozaca, u svetu F1 ogranicen je broj dobrih tehnicara, mehanicara, dizajnera...).
                                Uz to, sve je unazadio sa obavezom koriscenja Kosvorta, nevidjena glupost, cak i za njegove standarde.

                                F1 je uvek imala backmarkere, ali od 80ih niko nije ovoliko zaostajao. Thank you FIA
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X