Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sezona 2012 - zagrevanje

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sezona 2012 - zagrevanje

    Prica oko moguceg dolaska Kimija Raikonena u Red Bul zvanicno znaci pocetak pijace u F1, tipicne za ovo doba godine, puno spekulacija, lepih zelja sto novinara, sto timova, sto vozaca, sto navijaca. Ovako izgleda trenutna situacija. Boldovani su vozaci sa osiguranim mestom za sledecu sezonu, italikovana su najverovatnija resenja, a ostalo su mogucnosti i spekulacije.

    Red Bul

    1. Sebastian Fetel (ugovor do kraja 2015.)
    2. Mark Veber (ugovor do 2011, verovatan produzetak saradnje, videcemo kako ce ponasanje u Silverstonu uticati na njegov status)
    Kimi Raikonen (ako zeli da se vrati u F1, ovo je idealna prilika i tim, dobar je sa Sebom, saradjivao je sa Njuijem, Red Bul mu je sponzor)
    Danijel Ricardo (malo verovatno, sledece godine ce se kaliti u Toro Rosu, pa cemo videti od kakvog je materijala)
    Buemi ili Alguersuari (nisu se nesto specijalno pokazali a vreme im istice, ili ce ove godine preci u prvi tim, ili ce biti pusteni niz vodu)

    Ferari

    3. Fernando Alonso (ugovor do 2016.)
    4. Felipe Masa (ugovor do 2012, postoje spekulacije da ce traziti izlaz iz poslednje godine ugovora ako se otvori neko drugo mesto gde ce biti prvi vozac - Renoako Kubica ne moze da nastavi)
    Mark Veber (ako napusti Red Bul i ne povuce se, a Masa napusti Ferari vrlo verovatno, dosta ce zavisiti od Kubice)
    Kamui Kobajasi (dobra saradnja sa Zauberom, pokazao da ima potencijala)
    Serhio Perez (ista prica)
    Dzenson Baton (naucna fantastika, ali se ipak pominje kao mogucnost)

    Meklaren

    5. Luis Hamilton (ugovor do 2012.)
    6. Dzenson Baton (ugovor do 2012.)
    Kamui Kobajasi ili Pol di Resta, ako Baton slucajno ode u Ferari, vrlo malo verovatno

    Mercedes

    7.Mihael Sumaher (ugovor do 2013.)
    8. Niko Rozberg (ugovor do 2011, sa mogucnoscu produzenja na godinu dana, sto ce se verovatno desiti)
    Pol di Resta (Mercedesov vozac, vidi se da ima kvalitet, ali ce se verovatno kaliti jos godinu dana, pa ce preci u MGP)
    Niko Hilkenberg (Nemac, Mecedesov vozac, dobri odnosi sa Sumaherom, pokazao da zna posao prosle godine, ipak ce verovatno voziti Fors Indiju)

    Lotus Reno

    9. Vitali Petrov (ugovor do 2013. veliki sponzorski paket)
    10. Robert Kubica (ako je zdrav, sto izgleda sve manje moguce)
    Felipe Masa
    Mark Veber (Bulije izjavio da ga zeli u timu, pitanje je koliko Mark zeli tamo, pogotovo sto bi Ferari verovatno bio prva opcija posle RBRa)

    Fors Indija

    11. Pol di Resta (ugovor do 2011, verovatno ce biti produzen na jos godinu dana, pozajmljen od Mercedesa, mozda ga pozovu nazad ako Niko ne produzi ugovor)
    12. Niko Hilkenberg (sve potpuno isto, s tim da je on ove godine bio tester)
    Adrian Zutil (ne bas velike sanse da ostane, verovatno prelazi u neki od manjih timova, osim ako neko od ove dvojice gore ode u Mercedes)
    Karun Candhok (Indija, sve je jasno)
    Geri Pefet (tester Meklarena, verovatno poslednja opcija)
    Neko iz GP2 klase, poput Bjansija ili nekog slicnog vozaca ako im ih ustupe najbolji

    Toro Roso

    14. Danijel Ricardo (ugovor sa Red Bulom do 2015)
    15. Zan Erik Vernj (Red Bulov omladinski pogon, `90, odlicno vozi Reno seriju, sve vise price da ce preskociti GP2 i odmah uskociti u Toro Roso, sjajan talenat)
    Haime Alguersuari (mozda dobije jos jednu sansu, dobre su sanse da se preseli u HRT, koji pravi cisto spanski tim)
    Sebastian Buemi (strpljenje polako nestaje, ne pruza rezultate u skladu sa obecanim, videcemo koliko ce RBR imati strpljenja)

    Vilijams

    16. Rubens Barikelo (ugovor do 2011, gotovo sigurno ostaje)
    17. Pastor Maldonado (ugovor do 2011, veza sa PDSVA, sigurno ostaje)
    Mark Veber (eventualno umesto Rubensa, bio je vec u toj ekipi, ali mislim da je to vise povezivanje nasumicnih tacaka, nego stvarna mogucnost)

    Zauber

    18. Kamui Kobajasi (ugovor do 2012)
    19 Serhio Perez (ugovor do 2012)
    Esteban Gutierez (tester, meni najdrazi mladi vozac, odusevio me je uzivo prosle godine u Madjarskoj, bice zver, dobice sansu ako neko od dvojice gore pomenutih ode u veci tim)

    Za poslednja tri tima je mnogo teze predvideti, verovatno ce se izmenjati kompletne postave, a ko ce doci i otici, mislim da ni ti timovi jos uvek ne znaju. Zavisice od novca, trzista...
    Od ostalih bitnih promena, Vilijams prelazi na Reno (obnavlja se staro divno partnerstvo, koje je donelo nekoliko titula), uopste su timovi nezadovoljni Kosvortom, i verovatno ce i drugi timovi preci na nove motore kada istekne obaveza prema Kosvortu nametnuta od FIAe.
    Menjaju se pravila da bi se potpuno onemogucili blow difuzori, sada ce cev izduva morati fizicki da izlazi iza difuzora. Mada znajuci FIAu ko zna kakve sve promene mozemo ocekivati, sto se tice pravil i kalendara i cega sve ne.
    Last edited by Nebojsa; 13-07-11, 14:13.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

  • #2
    Dobra tema...

    Moje misljenje je da Webber ide iz F1 posle ove sezone, ne deluje mi kao neko ko zeli da nastavlja voznju u Renou ili da bude vodonosa u Ferariju, ostale timove ni da ne pominjem.

    Sto se mene tice i mojih predvidjanja:

    RBR:
    1-Vettel
    2-Raikkonen

    Ferrari:
    1-Alonso
    2-Kobajasi ili Bjansi

    McLaren:
    1-Hamilton
    2-Button

    Renault:
    1-Kubica(verujem u njegov oporavak, ali trebace mu cela sezona pre nego sto postane upotrebljiv za Ferrari)
    2-Petrov

    Mercedes:
    1-Sumi
    2-Rozberg(kao i Nebojsa, mislim da ce se Di Resta kaliti jos godinu dana)

    Sauber:
    1-Massa
    2-Perez (on sigurno a verujem da ce se Massa zameniti sa Kobajasijem)

    FI:
    1-Di Resta
    2-Hilkenberg

    STR:
    1-Rikardo
    2-Zan Erik (RBR nije neko ko ce trositi vreme sa ljudima koji ne pokazuju rezultate, zato ne vidim ni Buemija ni Algersuarija, mada Haime ako nastavi dobre voznje kao i iz prethodnih trka na bar jos 4 trke-moze i da ostane)

    Vilijams:
    1-Barikelo(mada bih voleo da ode i da ustupi prostor nekom mladjem)
    2-Maldonado


    Nebojsa, fali ti Sauber, ja sam sad stavio...
    Ovo je neka kombinacija mojih zelja i ocekivanja, ko zna, mozda nesto i pogodim sto jos uvek nije sigurno!
    Last edited by Vanja #66; 13-07-11, 14:05.

    Comment


    • #3
      @ Vanja
      Nazalost, kako vreme prolazi, sve su manje sanse da se Kubica oporavi, bez obzira na optimisticne izjave njegovog menadzera. Veruj, Roberta obozavam kao pravog trkaca, ali zelje su jedno a realnost drugo. Spekulise se da jos nije vratio ni 50% funkcionalnosti sake. Zaboravi F1 i Ferari, jedva moze konzervu da otvori.
      Btw, penzionisao si Masu
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • #4
        Nista onda, ostaje nam da se nadamo... Bas bi mi bilo zao da se ne vrati, ali ako je to sto si napisao tacno, onda je zavrsio karijeru... Nazalost!

        Onda se zaista otvara opcija Mase u Renou, hm, ko zna, ali ja ostajem pri svom, pa da vidimo!

        Comment


        • #5
          Mislim da ste svi u krivu i to ste dosta izmasili , Massa ostaje sigurno u Ferrariu , pa nije lud ici u sporiji bolid od Scuderie

          RBR

          1. Vettel
          2. Webber

          Ferrari

          1. Alonso
          2. Massa

          McLaren

          1. Hamilton
          2. Button

          Mercedes

          1. Schumacher
          2. Rosberg

          Ostalo me iskreno ne zanima ... Petrov ce ostati u Renou i sada ako Kubica ne mogne mozda uzme Nicka na jos jednu sezonu ... Ova 4 tima 99% ostaju ista
          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

          Comment


          • #6
            Nije Massa lud da ide negde drugde, ali nije i Ferrari lud da ga zadrzava! Tako bih voleo da vidim Kamuija u Ferrariju, a mislim da ce Massa mnogo znaciti i Perezu i Sauberu, malo zelje malo realno...

            Comment


            • #7
              Miko, nije stvar samo u brzini bolida, vec u odnosu tima. Nikolas Tod (Masin menadzer i Zanov sin) je ovu temu (raskid ugovora) vec provlacio, mislim da su se smirili, jer trenutno nema slobodnog mesta u iole takicarskom bolidu. Ako se otvori u Renou, to potpuno menja stvar, i sigurno ce pokusati da preduhitre Vebera. Bice to svakako zanimljivo.
              A i ne znam sto kazes da smo omasili kada smo ti i ja 100% identicni za prva cetiri tima.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #8
                Nisam gledao tvoje ali si davao dosta predvidjanja za prelaske , McLaren sigurno ne bi uzeo ni Kobayashia ni Di Restu nego bi uzeo Rosberga , to je stara prica ako se otvori mesto ...Massa je ove godine potpisao novi ugovor sa Scuderiom i tesko da ce on tek tako propasti ... U Red Bullu ako Kimi dodje Webber ce otici u Renault verovatno jer ce biti mesta... Mercedes ce zadrzati Sumija a Rosberg ponovo ako se otvori mesto u McLarenu iako ponovo imamo 8 vozaca i 4 jaka tima + Renault ... Tako da je to igra macke i misa i tesko da ce doci do velikih promena u timovima ...
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • #9
                  Niko ne moze u Meklaren zbog odnosa sa Hamiltonom, ali to nije ni bitno, jer svakako je Meklaren ekipa sa najsigurnijim rosterom ove godine.
                  Last edited by Nebojsa; 13-07-11, 14:32.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #10
                    Ja se sve nadao da će Ferari škartirati onog nesposobnog Masu i dovesti nekog ko je rad malo da pritisne gas, kad ono međutim

                    Comment


                    • #11
                      Massa ce ostati i sledece godine...Sumi i Niko tim ne treba menjati,Webber i Fetel,Kimi ce da se vrati kad ovaj ode u penziju,U McL sve isto ostalo ne znam..
                      Zasto ste otpisali Suitla?Moze on u Zauber... ;)
                      Dreams are coming true.


                      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by bice View Post
                        Webber i Fetel,Kimi ce da se vrati kad ovaj ode u penziju
                        Sto si tako ubijedjen?
                        Mistakes make us who we are.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by bice View Post
                          Zasto ste otpisali Suitla?Moze on u Zauber... ;)
                          Piter Zauber jeste star, ali nije izlapeo. Sta ce mu Adrian, koliko god da je dobar vozac, kad ima 3 od 5 top mladih vozaca u karavanu?
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #14
                            Sam Kimi izjavio da mu je dobro u WRC-u tkao da ce se vratiti kad se Weber penzionise ubedjen sam...
                            Inace Weber ima iskustvo i zbog toga ce ovi da mu daju ugovor jos jednu sezonu,posle kud koji mili moji...(I Kimi ima iskustvo,ali misilo sam na Webera kao vozaca u godinama,pa da mu daju jos jednu sansu).

                            Sta zanm,ako vec nema mesta za Sutila,verujem da ce ici ili u Zauber ili u Wiliams ne znam zasto ali tako mislim.
                            Dreams are coming true.


                            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by DuxX View Post
                              Ja se sve nadao da će Ferari škartirati onog nesposobnog Masu i dovesti nekog ko je rad malo da pritisne gas, kad ono međutim
                              Polako, nije to jos gotovo. Ako dodje Flavio, svasta ce biti.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment

                              Working...
                              X