Announcement

Collapse
No announcement yet.

Boks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma kakvi, Fjuri je bez premca, pricao sam vec da njegovo kretanje i eskiviranje niko nema, nemoguce je da se neko sa takvom visinom i tezinom tako krece. Pritom je pravi ulicni, prljavi bokser, provokator, ali debil, idiot, poremecen je jednostavno. On ovog Vajldera ce u svako doba dana i noci kad je iole spreman da dobije u 10 od 12 rundi, to je i jutros uradio ali dzaba mu sve kad se ne pita sa glavom.

    Vajlder u karijeeri iz kontre pogadja preko 50%, juce nije imao ni 20%, Vajlder generalno pogadja oko 40% u karijeri, jutros oko 14%, o cemu vise da se prica, Fjuri je mnogo dominantniji, jedan od najdominantnijih boksera od kad pratim boks, ali glava ce ga kostati da uzme to sto mu pripada, a to je mjesto medju najboljima svih vremena.

    sigpic

    Comment


    • Dobio Fjuri oko 8-9 rundi, i ovi proglase nereseno na ona 2 nokdauna....

      Comment


      • Pokraden je ali to je domaci teren i hajp koji Ameri nose za Vajldera i njegov niz, no ove stvari se desavaju od kad postoji boks, opet Fjuri je jedini krivac sto nije dobio, ali lud je Gypsy King
        sigpic

        Comment



        • Sta znam, glupo rec pokraden. Opet rusenje je rusenje sunce mu ljubim. Da je Fury bar imao neke ekstra udarce koji su drmali Wildera, pa da se i moze raspravljati Fury je vise dominirao na racun defanzive kao i obicno. Po meni pravedna odluka.
          Last edited by Mrkela; 02-12-18, 11:35.

          Comment


          • Dobio je 10 od 12 rundi, nokaut je dva boda, dobitak runde je bod, prvi nokaut je bio smijesan, i nakon toga ga je Fjuri raznio u toj rundi ali je naravno Vajlder dobio rundu sa dva boda, i to je ok, drugi nokaut je obicno i kraj borbe, ali ne i jutros, on je lezao sest sekundi, ustao do devete, dakle nije bas bio ni previse potresen kad pogledas. Cisto bodovno i cisto sto se nivoa borbe tice, apsolutna dominacija i apsolutnu je prednost morao da ima u bodovima.

            Fjuri je dominirao u svim segmentima, vise je udaraca pogodio, tehnicki je na mnogo ozbiljnijem nivou, takticki isto
            sigpic

            Comment


            • Dva puta pada i pritom mu se drugi put drijemalo... nema smisla reci da je pokraden. Bilo bi ok reci da je pokraden da je Wilder proglasen pobjednikom. Nerijeseno je potpunk realan rezultat... jos sto je svaku dobijenu rundu uzeo sa 10-9. Da ga je prebio ko vola u kupusu pa i ajde, ali ovako bas nema smisla pozivati se na kradju.

              Iskreno, ja bi volio da on pobijedi u revansu samo da bi gledao kako ga Joshua bije.

              Comment


              • Isto

                Comment


                • Svaku koju je dobio dobio je sa bodom razlike, dakle dobio je komotno 8, izgubio dvije, evo ajde da kazemo tri iako tri nije i jedna neka bude nerijesena, pa Ameri su tokom prenosa davali rezultate, na kraju je bilo 10-2 za Fjurija.

                  Kao sto ga je Klicko tukao

                  Klicko je bio mnogo blizi pobjedi protiv Dzosue nego protiv Tajsona, protiv Fjurija nije imao nikakvu sansu, protiv Dzosue je imao borbu u dzepu ali je dozvolio da se Dzosua vrati kad je bio potpuno izbacen iz borbe i kad je bio izgubljen i fizicki i mentalno par rundi.

                  Fjuri je samo jedan mec u karijeri odradio ozbiljno od pocetka do kraja, onaj protiv Klicka, ocekujem isto kad dodje do borbe sa Dzosuom. Od Vajldera je za klasu bolji bokser, to zna svako ko iole prati boks, zna to i on, zato se onoliko i sprdao u ringu ali mu se obilo o glavu.
                  sigpic

                  Comment


                  • Ovako se pricalo nekad i za Tajsona da ce udaracki da vjecno pobjedjuje, pa onda i za Holifilda koji je inace moj omiljeni bokser, a dodje tehnicko-takticki mag Luis pa niko ne moze ni da mu se primakne, bracu nikad nisam volio ali postoji razlog zasto su toliko dugo bili na vrhu, a to sigurno nije sto su svaku dobijali nokautom i jurili nokaut po svaku cijenu. Isto tako Ali je najveci jer je bio takticki i tehnicki savrsen, nije najbolji Forman koji je najjaci udarac u istoriji. U boksu na kraju dana uvijek odrzi nivo na duze staze i uvijek prevlada onaj koji je defanzivno na vecem nivou od drugih. Mejveder je najbolji bokser svih vremena, a niti je udarac, niti je agresivan. Prebrz je, ali ima glavu prije svega, ne popije batine nikad, a to sto ne izgleda atraktivno briga ga, protivnik mu popije svakako nenormalne batine.
                    sigpic

                    Comment


                    • Jasno je meni sve kako ide bodovanje i koliko je on rundi dobio, samo kazem da se ovakav ishod ne moze smatrati kradjom. Kradja je napr bila kad je matori Holyfield na zalasku karijere izbio Valueva kao konja i izgubio mec... ovo sinoc nije bilo tako strasno da bi se vikalo kako je Fury pokraden.

                      O boksu znam po nesto i iz skromnog licnog iskustva pa imam pravo na svoje misljenje, pa tako mislim da ukoliko do te borbe dodje, da ga bije Joshua pjeske.

                      A da je Klicko bio koju godinu mladji, Fury ne bi vidio pojas.

                      Comment


                      • Ni po meni Fury uopšte nije bio toliko bolji da bi se pričalo o krađi, a ovaj ga je dva puta doveo do same ivice poraza. Ok, prvi put se može reći da je Fury jednim dijelom i zbog problema sa balansom završio na podu, ali drugi put ga je lik sa onom serijom udaraca brutalno potkačio i ni sada ne mogu da vjerujem kako se uopšte podigao nakon onoga.

                        No, Fury me je fakat posebno impresionirao načinom na koji je okrenuo momentum u posljednjoj rundi, baš nakon nokdauna kada je on bio taj koji je napadao i kontrolisao ostatak runde. Lik je mentalno prejak i upravo je to ono što mi se najviše sviđa kod njega.
                        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                        Comment


                        • Ako se bodovanje ne radi posle svake runde, onda je nerešeno po meni realno, sačekaš kraj meče i doneseš odluku.

                          Ali kako može biti nerešeno ako se svaka runda boduje odmah nakon završetka? Vilder je dobio dve runde sa dva razlike zbog nok dauna. Od ostalih 10 rundi Vilder je morao dobiti bar 3 da bi bilo nerešeno, a pitanje je da li je dobio i jednu od tih 10.

                          Udarci od kojih je Fjuri padao su bili iza uveta kada se savijao prema napred da izbegne udarac, znači nije Vajlder uputio neki atraktivan direkt, kroše ili aperkat u bradu, pa ga uspavao, što se vidi i po tome koliko se ovaj lako oporavljao posle tih udaraca. Vajlder ga je bacao na pod kada je ovaj bio van nekog balansa, tako da ti padovi i nisu posledica čistih udaraca.

                          Fjuri je izdominirao celi meč i te runde gde je padao je bio bolji. U revanšu će ako ga bude, Fjuri sigurno dobiti. Ne znam ni što se Džošua toliko favorizuje u odnosu na Fjurija, nisam siguran da bi AJ u tom meču izašao kao pobednik.
                          Last edited by goku; 02-12-18, 15:40.

                          Comment


                          • LoneWolfSrb

                            Imaš upozorenje. Sledeći put ćeš na hlađenje.
                            Last edited by z0La; 02-12-18, 21:57.
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Originally posted by Vladan View Post
                              Ovako se pricalo nekad i za Tajsona da ce udaracki da vjecno pobjedjuje, pa onda i za Holifilda koji je inace moj omiljeni bokser, a dodje tehnicko-takticki mag Luis pa niko ne moze ni da mu se primakne, bracu nikad nisam volio ali postoji razlog zasto su toliko dugo bili na vrhu, a to sigurno nije sto su svaku dobijali nokautom i jurili nokaut po svaku cijenu. Isto tako Ali je najveci jer je bio takticki i tehnicki savrsen, nije najbolji Forman koji je najjaci udarac u istoriji. U boksu na kraju dana uvijek odrzi nivo na duze staze i uvijek prevlada onaj koji je defanzivno na vecem nivou od drugih. Mejveder je najbolji bokser svih vremena, a niti je udarac, niti je agresivan. Prebrz je, ali ima glavu prije svega, ne popije batine nikad, a to sto ne izgleda atraktivno briga ga, protivnik mu popije svakako nenormalne batine.
                              Problem je sto je taj mag Lewis cekao da im prodje prime pa se onda borio protiv njih. Stil Lewisa i Tysona nije isti. Ne moze Tyson sa 36 godina da odrzava svoj stil borbe kao sto je mogao sa 25-6 godina. 178cm visine i celu karijeru se bije sa likovima i 10do 20cm vecim od njega, po ko zna koliko kg tezi od njega. Cudo prirode. Tyson cim se rastao sa Rooney-om, trenerom , postao je obican brawler, peekaboo tehnika je nestala. Zatvor ga je dokrajcio. Covek priznao u intervju da se divio Holifildu koliko je ovaj dobar, da ga je istovremeno to i frustriralo jer nije mogao da mu parira. A realno gledano nije ni mogao, nije bilo to to.

                              Comment

                              Working...
                              X