Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mercedes

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by NebojsaNS View Post
    Razlog zasto se Sumaher vratio je povezan sa Masinim incidentom i mogucnoscu da Mihael opet vozi Ferari. Njemu se svidelo, sponzori i FOM su zabalavili, ali ipak se to nije desilo zbog problema sa vratom. Medjutim suvise se to osladilo i Sumiju i ostalima oko njega koji su ga pretpostavljam malo i gurnuli ka toj odluci. Ne verujem da ga je to nesto specijalno golicalo tri godine (odnosno 2 i po) jer se nije takmicio u drugim serijama ili sampionatima a imao je sansu. Prihvatio je posao savetnika i to mu je bilo dovoljno dok ponovo nije omirisao barut.
    Povukao se zato sto je Ferari smatrao da je Kimi u tom momentu sposobniji od njega i da ga jedini moze zameniti (uz Alonsa koji je tada bio nerealna opcija posle dve godine borbe sa Ferarijima), a MIhael ni za koga drugog nije hteo da vozi. Svako ko kaze da je Montecemelo pijun grdno se vara, taj covek je neverovatno mocan, i u FIAT grupi, i u FIAi i u FOMu i svuda.
    činjenica da je bio "tu" svakog vikenda znači da on bez "F1 sveta" ne može (pod svetom podrazumevam sve - od forme vozača do medija i v.i.p loža). "Taj svet" je isto tako težak - iscrpljujući fizički i psihički - i to objašnjava zašto je 2006. želeo da pobegne i posveti se porodici.
    Što se tiče usluga Brawn-u.. sigurno mu vožnjama ne pomaže. Sa druge strane, publicitet koji je doneo timu, pa i Formuli 1 se teško može porediti sa bilo kojim događajem iz sveta Formule 1 poslednjih godina.
    Bbolid drugu godinu za redom nije ono što Šumiju treba/mi želimo da ima. Može Brawn da pravi bolid bez Šumahera, uostalom to je uspelo Hondi i Red Bullu a oni nisu imali ni Šumahera ni Alonsa (pošto se iz nekog razloga njima pripisuju bajveće zasluge za uspeh bolida).

    Šumi je, po meni, tu samo zato što voli ovaj sport, mnogo mu je dao i daje, mnogo dobio i dalje dobija. Činjenica da je tu i pored toga što je klupski kolega trenutno brži, i što mu to skoro pa ne smeta - mislim da govori o tome da je i sam svestan da je on uradio sve što se može uraditi u rezultatskom smislu. Naravno, želja za podijumom/pobedom po povratku je i dalje tu..
    Batracer - tema na forumu

    mom.rs

    Comment


    • #32
      Jaka pojacanja ;)
      http://www.gpupdate.net/en/f1-news/2...lis-and-costa/
      sigpic

      Comment


      • #33
        Originally posted by Vladan View Post
        Nova Bronova taktika, pokupi tudji skart
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • #34
          Ima Ros to da poslozi kako treba
          I Niko zeli da Sumi nastavi i posle 2012. i da nastave da saradjuju,naravno Haug i Ros to odavno zele
          Last edited by Vladan; 30-09-11, 20:35.
          sigpic

          Comment


          • #35
            Zanimljivo

            http://www.yallaf1.com/2011/10/18/me...duct-for-2012/
            sigpic

            Comment


            • #36
              Verstappen: Schumacher je varao 1994.

              http://f1-serbia.com/najnovije/verst...-je-varao-1994

              a on mi zna....kad je nekome krivo....ne branim sumija...ali sad se javio posle 17 godina...
              www.balkansimracing.com/forum

              Real cars. Real racing. Dobrodosli

              Comment


              • #37
                Originally posted by Iceman View Post
                Verstappen: Schumacher je varao 1994.

                http://f1-serbia.com/najnovije/verst...-je-varao-1994

                a on mi zna....kad je nekome krivo....ne branim sumija...ali sad se javio posle 17 godina...
                Evo na primer ovaj video.
                http://www.youtube.com/watch?v=DTgLf3mNva0
                Meni to deluje izuzetno bezobrazno sa Šumaherove strane.
                Potpuno si u pravu za ovo što se setio posle mnogo godina, ali opet to stavlja pod lupu Šumaherovu titulu te godine.Ja tada nisam ni bio rođen pa me ne interesuje.Flavio Briatore je definitivno ostavio trag u Formuli 1, često na loš način.
                Last edited by MarkedOne8; 08-12-11, 13:51.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #38
                  Ma sta se javlja on kada nije bio bolje plasiran od 5. mesta na nekoj trci ma daj molim te,nego mu krivo sad pa se javlja ;)
                  Dreams are coming true.


                  Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by MarkedOne8 View Post
                    Evo na primer ovaj video.
                    http://www.youtube.com/watch?v=DTgLf3mNva0
                    Meni to deluje izuzetno bezobrazno sa Šumaherove strane.
                    Potpuno si u pravu za ovo što se setio posle mnogo godina, ali opet to stavlja pod lupu Šumaherovu titulu te godine.Ja tada nisam ni bio rođen pa me ne interesuje.Flavio Briatore je definitivno ostavio trag u Formuli 1, često na loš način.
                    Cini mi se da si previse opterecen time da li je nesto fer ili nije, da li je neki potez bezobrazan sa necije strane ili ne... Nemoj me pogresno razumeti, ali evo ti primer. Ti u toj prici vidis kako je prekrseno pravilo, tj. zloupotrebljena je rupa u pravilima, ja vidim zaobilazak problema. Sustina je da je problem resen, na nacin koji su sluzbena lica proglasila legalnim. Ako je tad bilo provera bolida, u sta ne sumnjam, ne na nivuo danasnjice, ali svakako je bilo, znaci da su sudije to mogle da vide, ali - ili nisu mogli da primete, sto znaci da nisu dorasli zadatku, ili su primetili i nisu se bunili, sto znaci da je to OK.

                    Znam da tad nije bilo dozvoljeno tako nesto, sto i sam Verstappen kaze, znaci da sudije to nisu mogle da vide (najverovatnije), tj. uoce. Sto ne govori o fer postupku konstruktora i tima, vec o tome da su bili ispred sudija. Cilj svakog tima je pobeda (ili sto bolji rezultat), ako pronadjes nesto sto drugi nisu i niko te (od zvanicnika) ne spreci u primeni toga, postavlja se vrlo logicno pitanje: Zasto ti to ne bi iskoristio?

                    Eksploatacija pravila i rupa u istima je sasvim OK i nesto sto je sastavni deo svakog sporta (u krajnjoj liniji, vrlo cesto je upravo ta eksploatacija donosila napredak u ovom sportu), eksploatacija drugih vozaca i nepostovanje (a fina je granica izmedju drskosti i nepostovanja) je nesto sto bi vozac trebao da izbegava ako zeli da se nazove postenim. Pri ovoj eksploataciji ne mislim na timska naredjenja (koja prosto obozavas) jer vozaci su deo tima, koji je veci od samog vozaca i svaki potez koji napravis direktno mora da doprinosi timu, makar i stetio tebi samom (narocito ako ti rezultat koji imas ne znaci mnogo)...

                    Comment


                    • #40
                      Nista novo,o tome se pricalo i tad,postoje i dokazi o postojanju ilegalne elektronike na Sumaherovom bolidu.

                      Comment


                      • #41
                        Tada nisam pratio F1, i to što kažeš, dozvoljeno je pronalaziti rupe u pravilima ali ipak mislim (možda i nije tako) da su električne pomoći bile zabranjene u određenoj meri.

                        Ono o čemu ja mogu da govorim jeste samo ponašanje u vožnji.Konkretno taj snimak sa Spa i ovaj iz Adelaidea (http://www.youtube.com/watch?v=gr00H...e=related).Tad su verovatno bila lošije definisana pravila za duele na stazi ali ono što ja vidim je čist bezobrazluk.Šumaher dobije kvar, napravi grešku, izgbui prednost i ovaj je trebao samo fino da ga zaobiđe.To čak nije bio ni duel jer je Šumaher skroz izgubio tempo i ovaj pravo u njega.Ok, on je uradio tako, ali ja a siguran sam i još mnogi, ne bi tako postupili.Ako si brži, ako si bolji vozač i ako si uveren u sebe, to i potvrdi.Evo i primer Eštoril (godinu dana kasnije) http://www.youtube.com/watch?v=UJdTvMLohFU.Po Šumaherovom kodeksu, Hil je ovde imao puno pravo da se parkira ispred i izbaci oba bolida iz trke.Formula 1 je trkanje a ne izbacivanje protivnika sa staze.Trke se dobijaju brzinom a ne boksovanjem.

                        Da ne bude da ga samo kritikujem, najpozitivnija stvar koju ja znam o Mihaelu Šumaheru jeste pobeda koju je ostvario na dan kada mu je majka preminula i tada se stvarno pokazao ma koliko god dobar ili loš bolid imao tada u Ferariju.
                        Last edited by MarkedOne8; 09-12-11, 00:33.
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Idemo Mercedes GP,moj tim i Michael najbolji svih vremena!

                          Comment


                          • #43
                            dobrodosao na f1 pdf
                            www.balkansimracing.com/forum

                            Real cars. Real racing. Dobrodosli

                            Comment


                            • #44
                              Hvalla!

                              Comment


                              • #45
                                Malo spekulacija o tehnickim novotarijama u Mercedesu, ima ih dosta

                                http://mercedesgp-fans.com/web/2012/...lationrumours/
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X