Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tour de France 2011

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tour de France 2011

    98. Tour de France počinje 2. jula i voziće se do 24. jula.

    Zvanicni sajt
    http://www.letour.fr/us/homepage_horscourseTDF.html

    • vraćen je timski hronometar; voziće se drugog dana trke, u nedelju 3. jula;
    • svega 41km individualnog hronometra. Indurain se ne bi ni pojavio na ovakvom Turu, a Endiju Šleku je sigurno silno laknulo kad je video rutu ovogodišnje trke;
    • hronometarska kilometraža je dodatno smanjena izostavljanjem prologa; ove godine trka startuje etapom od 180km koja će se voziti u Vandeji, na severozapadu Francuske;
    • iako ovogodišnji Tour ima 10 ravnih etapa, to nikako ne treba tumačiti kao da će biti 10 sprint-finiša. Prudom je, izgleda, počeo da obraća pažnju na to kako se GT trase prave u Italiji i uvrstio je nekoliko etapa koje jesu mahom ravne, ali na samom završetku imaju uspon koji obećava mnogo interesantnije trkanje od uobičajenih sprintova. Sve u svemu, ja vidim svega nekih pet etapa kao zagarantovane sprintove, uz eventualno još jednu ili dve koje bi mogle da se završe sprintom ali ne moraju. Žilber je sa razlogom rekao da mu se ovogodišnji Tur dopada i on dolazi sa namerom da nosi žutu majicu ove godine.




    Glavna tema ovogodišnjeg Tura su Alpi; kao što je prošle godine slavljeno sto godina od prvog zalaska u Pirineje, tako se 2011. slavi sto godina od prvog uspona uz Col du Telegraphe i Col du Galibier. Prošle godine se dva puta išlo uz Tourmalet, ove godine će se dva puta ići uz Galibije. I ne samo to: na Galibijeu će biti jedan od četiri brdska cilja ovogodišnje trke, i to će biti najviši brdski cilj u istoriji Tura: 2645 mnv! Sve u svemu, trka bi trebalo da bude odlučena u Alpima, od 16. do 20. etape.



    Startna lista

    Ag2r-La Mondiale

    Maxime Bouet
    Hubert Dupont
    John Gadret
    Sébastien Hinault
    Blel Kadri
    Sébastien Minard
    Jean-Christophe Péraud
    Christophe Riblon
    Nicolas Roche

    Astana

    Alexander Vinokourov
    Rémy Di Gregorio
    Dimitri Fofonov
    Andrei Grivko
    Maxim Iglinskiy
    Roman Kreuziger
    Paolo Tiralongo
    Thomas Vaitkus
    Andrei Zeits

    BMC Racing

    Brent Bookwalter
    Marcus Burghardt
    Cadel Evans
    George Hincapie
    Amaël Moinard
    Steve Morabito
    Ivan Santaromita
    Manuel Quinziato
    Michael Schär

    Cofidis

    Samuel Dumoulin
    David Moncoutié
    Rein Taaramae
    Leonardo Duque
    Julien El Farès
    Tristan Valentin
    Tony Gallopin
    Mickaël Buffaz
    Romain Zingle

    Garmin-Cervélo

    Tyler Farrar
    Thor Hushovd
    Julian Dean
    David Millar
    David Zabriskie
    Christian Vandevelde
    Tom Danielson
    Ryder Hesjedal
    Ramunas Navardauskas

    Europcar

    Thomas Voeckler
    Anthony Charteau
    Cyril Gautier
    Christophe Kern
    Pierre Rolland
    Yohann Gène
    Sébastien Turgot
    Vincent Jérôme
    Pierrig Quémeneur

    HTC-Highroad

    Mark Cavendish
    Mark Renshaw
    Bernhard Eisel
    Matthew Goss
    Tejay Van Garderen
    Peter Velits
    Tony Martin
    Dany Pate
    Lars Bak

    FDJ

    Sandy Casar
    William Bonnet
    Mickaël Delage
    Arnold Jeannesson
    Artur Vichot
    Gianni Meersman
    Rémi Pauriol
    Anthony Roux
    Jérémy Roy

    Euskaltel

    Samuel Sánchez,
    Egoi Martinez
    Gorka Verdugo
    Amets Txurruka
    Rubén Pérez
    Iván Velasco
    Alan Pérez
    Paul Urtasun
    Gorka Izagirre

    Katusha

    Pavel Brutt
    Denis Galimzyanov
    Vladimir Gusev
    Mikhail Ignatyev
    Vladimir Isaychev
    Vladimir Karpets
    Alexander Kolobnev
    Egor Silin
    Yuriy Trofimov

    Lampre-ISD

    Damiano Cunego
    Leonardo Bertagnolli
    Grega Bole
    Mateo Bono
    Danilo Hondo
    Denys Kostyuk
    David Loosli
    Adriano Malori
    Alessandro Petacchi

    Liquigas-Cannondale

    Ivan Basso
    Paolo Longo Borghini
    Daniel Oss
    Fabio Sabatini
    Alessandro Vanotti
    Maciej Bodnar
    Maciej Paterski
    Sylvester Szmyd
    Kristjan Koren

    Omega Pharma – Lotto

    Philippe Gilbert
    André Greipel
    Sebastian Lang
    Jurgen Roelandts
    Marcel Sieberg
    Jurgen Van den Broeck
    Jurgen Van de Walle
    Jelle Vanendert
    Frederik Willems

    Quick Step

    Tom Boonen
    Kevin De Weert
    Gert Steegmans
    Dries Devenyns
    Niki Terpstra
    Addy Engels
    Gerald Ciolek
    Sylvain Chavanel
    Jérôme Pineau

    Rabobank

    Robert Gesink
    Luis Leon Sanchez
    Carlos Barredo
    Juan Manuel Garate
    Bauke Mollema
    Laurens ten Dam
    Lars Boom
    Maarten Tjallingii
    Grischa Niermann

    Radioshack

    Jani Brajkovic
    Chris Horner
    Markel Irizar
    Andreas Kloden
    Levi Leipheimer
    Dmitriy Muravyev
    Sergio Paulinho
    Yaroslav Popovych
    Haimar Zubeldia

    Saur – Sojasun

    Jérôme Coppel
    Arnaud Coyot
    Anthony Delaplace
    Jimmy Engoulvent
    Jérémie Galland
    Jonathan Hivert
    Fabrice Jeandesboz
    Laurent Mangel
    Yannick Talabardon

    Saxo Bank – Sungard

    Alberto Contador
    Jesus Hernandez
    Dani Navarro
    Benjamin Noval
    Richie Porte
    Brian Vanborg
    Nikki Sorensen
    Chris-Anker Sorensen
    Matteo Tosatto

    Team Sky

    Edwald Boasson Hagen
    Juan-Antonio Flecha
    Simon Gerrans
    Christian Knees
    Ben Swift
    Geraint Thomas
    Rigoberto Urán
    Bradley Wiggins
    Xavier Zandio

    Vacansoleil-DCM

    Johnny Hoogerland
    Wout Poels
    Romain Feillu
    Borut Bozic
    Lieuwe Westra
    Björn Leukemans
    Thomas de Gendt
    Marco Marcato
    Rob Ruijgh

    Leopard-Trek

    Andy Schleck
    Fränk Schleck
    Fabian Cancellara
    Linus Gerdemann
    Maxime Monfort
    Jakob Fuglsang
    Jens Voigt
    Stuart O'Grady
    Joost Posthuma

    Team Movistar

    Jose Joaquin Rojas
    Vasili Kiryienka
    Beñat Intxausti
    José Ivan Gutierrez
    David Arroyo
    Rui Costa
    Andrey Amador
    Imanol Erviti
    Francisco Ventoso


    Ko ne bude pratio, da mi ne izlazi na oči

  • #2
    Bravo MR.Gold.....

    Cancelara dobija hronometar.....to sigurno
    Inace ekipa Leopard Trek je strasna....Andy i Frank Shleck, sjajni O' Grady jurisace na zelenu, Voigt ce sigurno imati par begova u brdima i pokusace da pobedi etapu..... Ali glavni cilj ce biti zuta majica Andy Shlecka...
    Saxo bank ce se verovatno preorjentisati na Contadora uz sigurno nekoliko begova na ravnicarskim etapa kasnije kada dodju brda radice za Alberta....
    Radioshack ima Levi Leipheimer msm da je on ima par zapazenih nastupa bio je jednom i 3 mrzi me sada proveravati, takodje Kloden sigurno ce ici da pobedi na jednoj od etapa, takodje Zubeldia i Popovych koji je strasan vozac ce raditi samo za Levi-a
    Quick step standardno idu na zelenu majicu Tom Bonena, nzm u kakvoj je formi covek, ima tu i Gert Stegmans koji ima pobedu na Touru, Pineau ce na pocetku verovatno napadati brdske ciljeve....
    Nisam siguran ali mislim da je ovo povratak Ivana Bassa na tour, bio je valjda suspendovan, ali eto vraca se sada...sjajan brdski vozac moze mnogo....
    Lampre, rozo plavi, Cunego bi trebao da ostvari neki rezultat sem na Giru, jer nema vise smisla talentovan je mnogo ali msm da moze do 10 u overal ima u timu Bertagnoli koji ce mu biti potpora na brdima, imaju i Petachia valjda ce konacno biti makar blizu zelene majice..
    Cavendish iz HTC sigurno jedan od favorita za osvajanje zelene majice....ekspolzivan vozac..
    Garmin ide na Hushovda sjajni norvezanin, jedan od najboljih sprintera na svetu, imaju i Zabriskog koji je stitio Armstronga pre i ima pobedu na jednoje od etapa na touru, takodje tu je i Millar koj dosta dobro vozi hronometar...
    Takodje tu je i Ekipa Rabobanka....meni su vozaci malo poznati ali znam da su uvek isli na pobedu na brdima....msm da je Rasmusen vozio za njih, strasni danac koji je dominirao na brdima a i bio je 2 ili 3 u generalnom plasmanu
    BMC racing je neka nova ekipa ili sam ja slabije pratio ali znam da su sve nade ulazu u Moc Kadela Evansa i iskustvo Georga Hincapia dugogodisnjeg vozaca legendarne ekipe US POstal, vozio je uz rame Armstorngu.....
    Astana sigurno jedna od ekipa koja ulaze najvise novca i imali su uspeha kada je Kontador nastupao za njih, sada je prvi vozac Vonokurov koji moze mnogo a uz njega sigurno nada i jedan od najboljih mladih vozaca na svetu Kruiziger veoma talentovani ceh.....veoma dobar u brdima i uvek je medju 20 u genralnom plasmanu.....

    Inace sto se tice rute kojom ide trka ok je mada je meni COl de Tourmalet neprevazidjen, nagib je neverovatan i mnogi sampioni su stvoreni na tom usponu, mada nije ni Galibije naivan uopste koliko vidim po visini samo ne znam kakav je nagib....
    Bice ovo borba izmedju Shlecka, Contadora, Evansa.....moze se umesati Leipheimer, Basso, Sanchez, Kruizeiger, Vonokurov.....sve u svemu bice to jedna od boljih trka u poslednje vreme.....
    Last edited by Indigo; 30-06-11, 00:43.
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • #3
      Nema tu ko da se nada icemu pored brace Shleck.
      Ubedljivo najjaci tim ove godine.

      Saxo bank ima cak 5 vozaca koji su vozili Djiro. Nema sanse da izdrze i Tour.

      Prvo mesto mladji Shleck, bez problema.

      Comment


      • #4
        Preduhitrio si me u otvaranju

        Mali Endi ce imati podrsku Frenka,mada ja ne znam ko ce im biti prvi vozac.U svakom slucaju njih dvojica su jaci od onog,samo treba napraviti solidnu taktiku,i naravno da se zaobidju pehovi,kao onaj prosle godine
        sigpic
        http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

        Comment


        • #5
          Pa kao sto rekoh Leopard Trek je strasna ekipa a glavni vozac ce svakako biti Andy Shleck, e sad Contador dal je dopingovan dal nije to vise niko ziv ne zna..... Vise bih voleo da Andy pobedi...mada moze i neko iznenadjenje recimo Kruiziger
          Voleo bih Bonena da vidim u zelenoj majici, decko je klasa...
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • #6
            Ne znam,voleo bih da bude on ali ce mozda tu ulogu prepustiti starijem bratu.Tako bi bilo na proslom turu,da se Frenk nije povredio.A tad je Endi dokazao da ima kvalitet za osvajanje i nadam se da ce biti prvi vozac.Bonen je svoje sanse prokockao,sad je na redu Mark Cavendish
            sigpic
            http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

            Comment


            • #7
              Pratio sam Tour 2008, bas od one strasne etape kada je Carlos Sastre prakticno pobedio, i potom sam i prethodne dve godine pratio. Mislio sam da je biciklizam dosadan, medjutim, ima i tu itekako uzbudjenja.
              Vole bih da pobedi ili Schleck ili Cavendich, nekako su mi simpa likovi, a El Pistolero me prosle godine duboko razocarao...

              Comment


              • #8
                Jel ga ima negde u nekom timu Soler kolumbijac je cini mi se strasan brdski vozac.....Ma ja bih voleo vise Bonena da vidim u zelenoj majici.... Vanja gde dosadan, meni licno jedan od najzanimljivijih sportova.... pratim od 2003 i znam da sam uvek navijao protiv Armstronga uvek sam zeleo da Ulrich pobedi ali eto nije mogao....
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • #9
                  Haha,i ja sam uvek navijao za Ulriha,sad navijam za Sleka a Kontadora mrzim kao pojavu

                  Steta sto ima tako puno doping skandala,nadam se da takvih ove godine nece biti.Soler je izvezao strasno onu etapu pre par godina dok je bio u Barloworld ekipi,sad ne znam gde je.Jedan od omiljenih vozaca mi je bio i Rikardo Riko,ali on se dopingovao nazalost
                  sigpic
                  http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Indigo View Post
                    Jel ga ima negde u nekom timu Soler kolumbijac je cini mi se strasan brdski vozac.....Ma ja bih voleo vise Bonena da vidim u zelenoj majici.... Vanja gde dosadan, meni licno jedan od najzanimljivijih sportova.... pratim od 2003 i znam da sam uvek navijao protiv Armstronga uvek sam zeleo da Ulrich pobedi ali eto nije mogao....
                    Ma znam, 2008. me bilo sramota sto sam uopste tako i razmisljao...
                    U 5 minuta se moze desiti toliko toga, da je to ne pojmljivo... Ne valja za srcku ako se previse uzbudjujes...

                    Comment


                    • #11
                      Da nazalost doping unistava ovaj divan sport, ne mrzim ja tog Contadora nego mi nije jasno sta mu je sve ono trebalo....kao meso je pokvareno bilo, Dr Funetes umesao prstice to je svima jasno...skoro svi spanski vozaci kotiste neki vid dopinga....
                      Da Soler je 2008, 2009 nisam siguran imao jako los Tour padao je par puta i na kraju se povukao sa trke....
                      A Ulrich i onaj njegov cuven sprint a da ne ustaje sa sedista...... nevidjeno....
                      Uzdacemo se u Bracu ne preostaje nam nista drugo.....
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • #12
                        Kontadorov timski kolega iz Sakso Banka Niki Sorensen izjavio je da se plaši da bi Kontador, jedan od najvećih favorita na „Turu“, mogao da izgubi mnogo vremena tokom timskog hronometra, koji se vozi u nedelju.
                        98. izdanje najprestižnije trke na svetu startuje u subotu u mestu Pasaž du Goa.

                        Španski biciklista je trijumfovao na svih šest trka iz „veličanstvene trojke“ na kojima je učestvovao, a koje uz „Tur“ čine i „Điro d’Italija“ i „Vuelta“. Ipak, Sorensen smatra da će Kontador imati zadatak da nadoknadi mnogo vremena posle nedeljne etape, duge 23 kilometra.

                        Imamo jak tim koji može da pomogne Albertu na svakom terenu. Ali, možda nismo najjači tim u pogledu timskog hronometra. Ako izgubimo mnogo vremena tokom te etape moraćemo da napadamo u planinama, a Alberto će morati da nadoknadi nešto vremena u odnosu na protivnike na indivudualnom hronometru“, rekao je Sorensen.

                        Sorensen, ipak, ističe da se raduje tome što će moći da pomogne Kontadoru, koji bi u slučaju trijumfa postao prvi biciklista od 1998. godine i Marka Pantanija, koji je ostvario pobedu i na „Điru“.

                        Alberto je odličan kapiten tima. On je fantastičan momak i želim da mu pomognem jer znam da on ceni to“, naglasio je danski biciklista.

                        Kontador, koji je trijumfovao na „Turu“ 2007, 2009. i 2010. godine, imaće veliku pomoć na brdskim etapama u Hesusu Ernandesu, Daniju Navaru i Benjaminu Novalu. Uz njih, njegovi pomagači će biti i Kris Anker Sorensen, Brajan Vandborg i Mateo Tosato.
                        I treba da bude uplasen....Leopard - Trek uzima timski hronometar.....
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • #13


                          Running from Saturday July 2nd to Sunday July 24th 2010, the 98th Tour de France will be made up of 21 stages and will cover a total distance of 3,471 kilometres.

                          Ovo je ruta,koju voze biciklisti..
                          CZ-JK-Elton John-Diva

                          Comment


                          • #14
                            http://www.letour.fr/2011/TDF/COURSE..._parcours.html
                            18 i 19 etapa ce biti zestoke....
                            Off: Nego jel neko igra Cycling manager?
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • #15
                              Ne igram,sta ti je to??? Koliko vidim,ove godine se ne ide preko Tur male-a
                              sigpic
                              http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                              Comment

                              Working...
                              X