Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tour de France 2011

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by T-Mac View Post
    Koliko ja znam bio je finis na usponu, mislim zadnja 2 km...
    Nista, moram gledati pregled veceras.
    Nemam pojma, znam da su prethodne dve godine prvih 5-6 etapa bile ravne odnosno sprinterske, a tek druge nedelje dolaze brdske etape. Sad sam video da je cilj bio na usponu cetvrte kategorije. Au, al`su ih sasekli odmah na pocetku, pa gde ce Cavendish sa onolikim nogama da salta uz brdo.
    "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
    odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
    fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

    Comment


    • #32
      Originally posted by Ernesto View Post
      Kako je Cavendish izgubio u sprintu, jel bio uopste u sprintu na kraju? A jos manje mi je jasno kako je Contador dobio vise od minut zaostatka na ravnoj etapi.

      Nisam gledao, potpuno sam zaboravio da pocinje danas.
      Imao je manji beg nekoliko kilometara pred kraj
      sigpic

      #PRAVDA ZA BRAĆU

      Comment


      • #33
        desila su se dva pada pred kraj trke i odatle zaostatak nekih favorita.
        vrlo zanimljiv tour nas ocekuje.
        danas nas ocekujes ekipni hronometar .

        Comment


        • #34
          Originally posted by zelezinho View Post
          desila su se dva pada pred kraj trke i odatle zaostatak nekih favorita.
          vrlo zanimljiv tour nas ocekuje.
          danas nas ocekujes ekipni hronometar .
          Dobrodosao na forum
          Vec na prvoj etapi napravljena prednost od oko jednog minuta u odnosu na Kontadora.Da je individualni hronometar,SPanac bi bio u prednosti,ovako vece sanse dajem Leopardu sto bi znacilo jos vece povecanje razlike u odnosu na Kontadora.Prosle godine,Schleck je morao da juri posle one etape gde mu je spao lanac,sad treba videti kako ce se Kontador snaci u toj ulozi
          sigpic
          http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

          Comment


          • #35
            Јел може неко да ми испише мало о овом хронометру, не разумем шта је и његову функцију, а и ово што је враћен тимски хронометар. Хвала унапред.

            Све ме интересује, нећу да пратим више ово као лаик . Тако да слободно пишите неке основне ствари у вези Тура ако сте расположени за нас мало мање упућене у овај спорт
            Arise, Serbia!
            You fell asleep long ago,
            And have lain in the dark.
            Now wake up
            And rouse the Serbs!


            sigpic

            Comment


            • #36
              Contador dobio jos 23 sekunde zaostatka u odnosu na Andy-a, tako da je sada zaostatak preko minut i po. Izgleda da ce ove godine biti jako zanimljiv tour.

              I jos da dodam da je Garmin danas dobio na timskom hronometru. Hushovd u zutom.
              "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
              odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
              fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

              Comment


              • #37
                Hushovd danas bio u tackastom,sutra u zutom,a on se bori za zelenu

                Kadel Evans bi mogao da bude opasan,ali on uvek zaostaje kada je najbitnije.Sad stvarno ne vidim,koji maler treba da se desi da ovo ne uzmu Shleci
                sigpic
                http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                Comment


                • #38
                  Originally posted by zelezinho View Post
                  desila su se dva pada pred kraj trke i odatle zaostatak nekih favorita.
                  vrlo zanimljiv tour nas ocekuje.
                  danas nas ocekujes ekipni hronometar .
                  Da onaj novinar degener ladno ušao u stazu
                  sigpic

                  #PRAVDA ZA BRAĆU

                  Comment


                  • #39
                    Ekipa Garmin-Servela trijumfovala je na drugoj etapi trke „Tur d’Frans“, timskom hronometru koji je u dužini od 23 kilometra u Lezartu

                    Zahvaljujući tom trijumfu Norvežanin Tor Hushovd preuzeo je žutu majicu, za najboljeg u generalnom plasmanu.

                    Garmin-Servelo je do pobede došao u vremenu od 24:48 minuta, četiri sekunde ispred ekipe BMC, dok je tim Skaj bio treći.

                    Pošto u svojim redovima ima Dejvida Milara, Dejva Zabriskog, Kristijana Vande Velea i Rajdera Hesjedala, specijaliste za hronometar, Garmin-Servelo je opravdao ulogu favorita. Pošto je Hushovd prvu etapu 98. izdanja najprestižnije trke na svetu završio kao treći, u nedelju je preuzeo žutu majicu od Filipa Žilbera, čiji je tim, Omega Farma-Loto, hronometar završio sa 39 sekundi zaostatka u odnosu na Garmin-Servelo.

                    Aktuelni šampion Alberto Kontador je zajedno sa svojim Sakso Bankom prvi startovao na etapi, a na kraju je imao 28 sekundi slabije prolazno vreme od pobednika. Španac tako već posle dve etape ima zaostatak od skoro dva minuta u odnosu na vodeće, a među njima je i njegov najveći rival za trijumf na „Turu“ Endi Šlek, čiji tim, Leopard-Trek, je imao četiri sekunde zaostatka u odnosu na Garmin-Servelo. Iza su sledili HTC-Hajroud, RadioŠek, Rabobank i Sakso Bank, a prvih deset kompletirali su Astana i Omega Farma-Loto.

                    I dok je Hushovd preuzeo vođstvo, isto vreme kao on na drugom mestu ima njegov timski kolega Dejvid Milar, dok je Kadel Evans iz ekipe BMC treći, sa sekundom zaostatka.

                    „Tur“ se nastavlja u ponedeljak, etapom od Oan sur Mera do Redona u dužini od 198 kilometara.

                    Rezultati druge etape:
                    1. Garmin-Servelo 24:48
                    2. BMC + 0:04
                    3. Skaj + 0:04
                    4. Leopard-Trek + 0:04
                    5. HTC-Hajroud + 0:05
                    6. RadioŠek + 0:10
                    7. Rabobank + 0:12
                    8. Sakso Bank + 0:28
                    9. Astana + 0:32
                    10. Omega Farma-Loto + 0:39

                    Generalni plasman:
                    1. Tor Hushovd (Norveška) Garmin-Servelo 5:06.25
                    2. Dejvid Milar (Velika Britanija) Garmin-Servelo isto vreme
                    3. Kadel Evans (Australija) BMC + 0:01
                    4. Džerejnt Tomas (Velika Britanija) Skaj + 0:04
                    5. Linus Gerdeman (Nemačka) Leopard-Trek + 0:04
                    6. Frenk Šlek (Luksemburg) Leopard-Trek + 0:04
                    CZ-JK-Elton John-Diva

                    Comment


                    • #40
                      Калу одакле си ово копирао, ако ниси ти куцао ?
                      Arise, Serbia!
                      You fell asleep long ago,
                      And have lain in the dark.
                      Now wake up
                      And rouse the Serbs!


                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Uros94 View Post
                        Калу одакле си ово копирао, ако ниси ти куцао ?
                        Imas na B92. ;)
                        "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                        odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                        fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                        Comment


                        • #42
                          Фала ви.
                          Arise, Serbia!
                          You fell asleep long ago,
                          And have lain in the dark.
                          Now wake up
                          And rouse the Serbs!


                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Dobi Farrar. Cavendish opet ostao bez etapne pobede, cini mi se da su uske ulice poslednja 2-3 kilometra pokolebala HTC da sprovedu Mark-a na pravi nacin do poslednjih 200-300 metara, gde je on neprikosnoven.
                            "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                            odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                            fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                            Comment


                            • #44
                              Danas je bila etapa Lorient > Mûr-de-Bretagne duga 172.5 km..
                              6-7 biciklista je bilo u begu do nekog 4 km pred kraj..
                              Finis trke je bio uspon od 10%..Tom Husvod koji ima zutu majicu nalazio se u glavnoj grupi pred finis..

                              Na 1km Kontador je napao i krenuo u beg,za njim su krenuli i Evans,Husvod,F.Slek,Vinokurov i jos par vozaca i odvojili se od glavne grupe..

                              Na 300m,Evans je vodio etapu,malo pobegao i sve je izgledalo da ce on pobediti,onda pred finis u veliki sprint je krenuo Kontador,ali nije nazalost uspeo da pobedi,izgubio je za manje od pola tocka..Bolje je Evans izgurao bicikl na liniju finisa..
                              Husvod je ostao u glavnoj grupi i zadrzao zutu majicu..

                              Millar je zaostao i izgubio 8 sekundi,a A.Slek je izgubio jos 6 sekundi u odnosu na Husvoda i sada zaostaje 12 sekundi.
                              Kontador jos mnogo zaostaje,ali najvaznije je da je makar tih 6 sekundi nadoknadio u odnosu na njegovog glavnog protivnika u
                              borbi za zutu majicu A.Sleka.

                              Etapa:



                              1.EVANS C.BMC4h 11' 39"
                              2.CONTADOR A.SBS00' 00"
                              3.VINOKOUROV A.AST00' 00"
                              4.URAN R.SKY00' 00"
                              5.GILBERT P.OLO00' 00"
                              6.HUSHOVD T.GRM00' 00"
                              7.SCHLECK F.LEO00' 00"
                              8.SANCHEZ S.EUS00' 00"
                              9.VAN DEN BROECK J.OLO00' 00"
                              10.KLÖDEN A.RSH00' 00"

                              Ukupni redosled za zutu majicu:

                              1.HUSHOVD T.GRM13h 58' 25"
                              2.EVANS C.BMC00' 01"
                              3.SCHLECK F.LEO00' 04"
                              4.MILLAR D.GRM00' 08"
                              5.KLÖDEN A.RSH00' 10"
                              6.WIGGINS B.SKY00' 10"
                              7.THOMAS G.SKY00' 12"
                              8.HAGEN E.SKY00' 12"
                              9.SCHLECK A.LEO00' 12"
                              10.FUGLSANG J.LEO00' 12

                              Ukupan broj poena za zelenu majicu:

                              1.ROJAS J.MOV 82 Pts
                              2.EVANS C.BMC 80 Pts
                              3.GILBERT P.OLO 77 Pts
                              4.HUSHOVD T.GRM 70 Pts
                              5.FARRAR T.GRM 68 Pts
                              6.FEILLU R.VCD 38 Pts
                              7.ROY J.FDJ 37 Pts
                              8.VAN DEN BROECK J.OLO 36 Pts
                              9.BOZIC B.VCD 36 Pts
                              10.CONTADOR A.SBS 35 Pts
                              CZ-JK-Elton John-Diva

                              Comment


                              • #45
                                Ok,dobro ali moglo je i bolje,nema veze.Bas dosta uzbudjenja u pocetnim etapama,kakvo ce tek biti u drugoj i trecoj nedelji,ne mogu da zamislim.Drago mi je zbog Evansa,kad god se od njega ocekivalo da uradi nesto on je podbacio,sad nema pritisak na ledjima je rje sva paznja usmerena ka braci i Kontadoru i on to odlicno koristi.Ipak,ne verujem da ima snage da se izbori sa bracom jer nema ljude oko sebe
                                sigpic
                                http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                                Comment

                                Working...
                                X