Announcement

Collapse
No announcement yet.

Plivanje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Plivanje

    cinimi se da nisam video nista u vezi plivanja - paaa, posto je leto i vreme odmora, mora , ....

  • #2
    Cisto da spomenem da je Nadja Higl osvojila zlatnu medalju u Parizu u disciplini 200m prsno,Bravo Nadjo

    Comment


    • #3
      Počelo je i svetsko prvenstvo u plivanju u Šangaju.

      Čavić i Lenđer nisu uspeli da se plasiraju u finale 50m delfin, ali to se moglo i očekivati. Čavić se tek oporavlja od operacije, možda bude bolji na 100m. Što se Lenđera tiče nije bio loš, moguće da i on napravi bolji rezultat na 100m delfin. Silađi na 100m prsno i Stjepanović 400m slobodno nisu ušli u polufinale.

      Danas su bila četiri finala: 400m slobodno za žene i muškarce i štafete 4x100m slobodno, takođe u obe konkurencije.

      Na 400m slobodno za žene zlato je osvojila Italijanka Federika Pelegrini što je bilo i očekivano, jer dominira ovom disciplinom već duže vreme. Druga je bila Rebeka Adlington iz Velike Britanije, a treća Kamil Mufa iz Francuske.

      Kod muškaraca pomalo neočekivano je pobedio Park Te Hvan iz Južne Koreje, iako je zvanični olimpijski pobednik. Drugi je bio Kinez Sun Jang, a trci Nemac Paul Biderman.

      Što se štafeta tiče, kod dama je pobedila ekipa Holandije, koja je i bila favorit, ispred SAD-a i Nemačke. Iznenađenje je priredila ekipa Australije u muškoj konkurenciji koja je trijumfovala ispred Francuske i SAD-a.

      Sutra se nastavljaju takmičenja, po našem vremenu od 12h.

      Comment


      • #4
        Cavicu su cilj OI i ovo takmicenje treba iskoristiti kao dobru pripremu,vjeurjem da ce biti bolji na 100,to je njegova disciplina.Ocekivao sam da Mufa bude druga,iznenadila me Adlington,a Pelegrini nema konkurenciju.Navijao sam za Francuze,ali svaka cast Australijancima,u plivanju su mi uvijek bili zanimljivi,a i za Haketa i Torpa sam navijao uvijek
        Kosuke nije kao u najboljim danima,ali da vidimo sta ce biti u finalu
        sigpic

        Comment


        • #5
          steta za cavu i lendjera...lenjer juce jako dobar,odlicnu je imao trku,dok cava nije ni senka kakav je bio,ali se nadam da se sprema za olimpijadu, i onaj stjepanovic veliki potencijal,ali sta vredi kada je plivanje u ovoj srbiji bas zapostavljeno,likovi idu po 50--70 km do treninga nema se uslova

          Comment


          • #6
            Nema uslova da, to je najveci problem....
            Recimo kada sam cuo da svetski sampioni nemaju gde da treniraju...
            Pa kada sam cuo da Cavic ide na javni bazen da pliva i da ne moze od likova da se pomeri...
            Doslo mi je da
            Ali to je tako uvek bilo i bice...tako malo dajemo tim sportistima a oni nam vracaju 10 puta vise...
            Vazno je kada fudbaleri imaju kucu fudbala, samo ne znam po cemu su je zasluzili voleo bih da mi neko to objasni...
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • #7
              Originally posted by Indigo View Post
              Nema uslova da, to je najveci problem....
              Recimo kada sam cuo da svetski sampioni nemaju gde da treniraju...
              Pa kada sam cuo da Cavic ide na javni bazen da pliva i da ne moze od likova da se pomeri...
              Doslo mi je da
              Ali to je tako uvek bilo i bice...tako malo dajemo tim sportistima a oni nam vracaju 10 puta vise...
              Vazno je kada fudbaleri imaju kucu fudbala, samo ne znam po cemu su je zasluzili voleo bih da mi neko to objasni...
              i ja se to pitam godinama? i voleo bijh ove nase ministre da se registuruju na ovaj forum i da nam daju odgovor,pa jedni vaterpolisti koji vec deset godne ne znaju sta znaci doci bez menalje nemaju takav jedan kompleks zaista strasno

              Comment


              • #8
                Siladji jako lose ali kao 14 prosao u SF
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • #9
                  slusa li neko Duska Koraca na RTS2... dokle ce taj covek da drzi svima lekcije, uz svo postovanje njegovom iskustvu, ali da nije u stanju da se zaustavi barem kad se intonira himna, (citajte americka), to je ispod svakog nivoa, kao da se on nekom sveti time sto ce baljezgati preko himne...

                  Comment


                  • #10
                    Ja sam gledao na HRT 2 celo prvenstvo i svima to preporucujem, imaju jako dobrog strucnog komentatora, vise sam naucio o finesama u plivajnu za ovih 5 dana nego za ceo zivot sa onima sa RTSa.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • #11
                      Ma kakvi to, britanski komentatori na ES-u i dvosatno uzivanje. ;)
                      sigpic


                      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                      Comment


                      • #12
                        Retko gledam strimove, samo kad moram. Ali kontam da su na ES najbolji, za sve od biciklizma, preko plivanja, Moto GPa... Sjajna ekipa, imaju oni i para i dobru opremu, siguran sam da je extra odradjeno. Ali, stvarno ovi Hrvati nisu losi.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • #13
                          u pravu ste za britanske komentatore na ES, ali dzaba kad su nam uveli nase... Cast izuzecima, ali evo ove godine opet smo imali klasicno udavljen Tour de France od strane dvojice nasih komentatora, ljudi nisu zatvarali usta. pisao sam im, ali mi kazu da im je iz Pariza iz baze ES, receno da moraju non stop pricati za vreme prenosa (SIC!)... Rekao sam Ogdnjenu, covece, da li Vi nekad slusate svoj prenos na snimku...

                          Mico Dusanovic sa HRTa bi mogao biti uzor, ali cim njega spomenem izgleda da neki odmah misle da sam croatofil, ali cisto iz perspektive TV gledaoca, mislim da covek ima meru u komentarima, i da zna zadrzati neutralnost

                          Izvinjavam se moderatoru sto umesto Plivanja, govorim o komentatorima istog... sto samo govori da od prenosa, osim ako nismo ukljucili 'mute" nista nismo upeli da zapamtimo...

                          Comment


                          • #14
                            svaka cast za Nadju Higl sesta u svetu u onako paklenoj konkurenciji nije mala stvar i kada se pogleda njihovi uslovi treniranja i njeni zaista smesno,svaka cast legendo za mene si prva

                            ona rebeka soni kao da ima motor u ....

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by NebojsaNS View Post
                              Ja sam gledao na HRT 2 celo prvenstvo i svima to preporucujem, imaju jako dobrog strucnog komentatora, vise sam naucio o finesama u plivajnu za ovih 5 dana nego za ceo zivot sa onima sa RTSa.
                              Ma jesi lud kakav hrt RTS je zakon
                              No1e

                              Comment

                              Working...
                              X