Announcement

Collapse
No announcement yet.

Plivanje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Posle Cavica tesko da cemo imati nekog ko ce osvojiti neku medalju na SP. Nadja Higl ono sto je osvojila pre neku godinu , to je bilo splet srecnih okolnosti i gledaj sad nigde je nema.
    Ja polazem nade u Velju da u narednim godinama stasa i da pocne da pravi neke rezultate. Ovako nema da bude nista od Lendjera i Siladjija .

    Comment


    • #62
      Originally posted by Navras View Post
      Njemu su poslednjih 50m generalno problem, tu bas ima prostora za napredak, ali da, cim su drugi pojacali na nekih 125m on vise nije mogao to da prati bas zbog forme koja je tempirana za mediteranske igre.

      Sutra bas dobar program, a najvise ocekujem od 200m slobodno kod zena jer su svih osam finalistkinja unutar sekunde. Vladane, na koga tipujes? Federicu, Missy ili imas neku trecu u opticaju Njih dve figuriraju kao glavne kandidatkinje za zlato, eventualno Muffat da se umesa mada cisto sumnjam. Federica moze fantasticno da pojaca u poslednjih 50m sto je danas demonstrirala, ali cini mi se da i Missy ima dosta rezervi, prethodno je plivala 100m ledjno sto je sigurno ostavilo traga i moze u finalu sigurno bolje.
      Misi, juce je pokazala da ima formu i da je tu dosta rezerve iako ne vjerujem da ce uzeti 8 zlatnih medalja. Federica je najbolja finiserka ubjedljivo ali ne znam moze li joj to proci protiv Frenklin, da je u zaostatku 130-140 metara i da onda toliko pojaca da ova ne odgovori, posle jucerasnjeg dana mislim tesko, posle prvog mi je izgledalo kao da se Misi bas muci i da nije to to.
      sigpic

      Comment


      • #63
        Upravo kao što je Vladan objasnio, to se i desilo, kasno je Federica krenula. Chad pokazao ko je glavni..
        http://www.youtube.com/watch?v=vQgad8VzcXE
        Sve je rečeno...
        Majstor svoga posla...

        Comment


        • #64
          Chad je pobrao sve moje simpatije još od one trke u Londonu gdje je tukao Phelpsa, danas je malo posustao negdje oko polovine utrke ali ipak zadnjih 50m odradio vrhunski i pokazao ko je novi vldar u ovoj disciplini

          Franklin 3/3

          Comment


          • #65
            Plivaci iz Juzne Afrike odlicni danas. Nakon zlata Chada le Krosa na 200m delfin , zlato je danas osvoji jos jedan plivac iz Juzne Afrike Kameron Van der Burg na 50m prsno. U toj disiplini je takodje plivac iz JUzne Afrike Djulio Zorzi osvojio bronzu.

            Comment


            • #66
              Chad se posprdao s konkurencijom Malo da gas, pa se osvrne levo-desno da vidi gde su ostali, potom se prebaci u lezerni mod cisto da trka ne bude skroz monotona, onda opet sa par zestokih zaveslaja za tili cas napravi prednost i tako u krug. Genijalan plivac.

              Steta ze Pelegrini, kasno je pojacala, fino je Vladan predvideo sta ce se desiti. Imam utisak da je previse nonsalantno plivala do poslednjih 65 metara, oslonila se na zavrsnicu i dopustila da joj Missy isuvise odmakne. Nedostajala su joj dva-tri metra da okrene trku na svoju stranu, ali jbg.

              Dugonjic definitivno najveci tragicar sampionata, opet mu je izmakla medalja, ovoga puta za svega jednu stotinku.

              Kakva trka Suna na 800m slobodno Do 650 metara uopste nije forsirao, samo odrzavao blagu prednost i kontrolisao trku, a onda u poslednjih 150 prebacio u vorp i ostavio konkurente za dve duzine tela.
              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

              Comment


              • #67
                Hoce li Magnunsen danas vratiti zlato ili Adrian ce se dogurati do prvog mesta na 100 slobodno ? sta mislite

                Comment


                • #68
                  Tu se ništa ne zna. Ipak po meni glavna trka danas je na 200 mješovito. Lochte, Cseh i Hagino. Sada gledam od osam plivača u ovom finalu trojica su '94, jedan '92, a ostala četvorica su '86 i stariji, što će reći da ovde imamo borbu iskusnih ajkula i mladih azijata. To je druga trka po programu. Taman to sagledati i onda počinje Zvezda..
                  http://www.youtube.com/watch?v=vQgad8VzcXE
                  Sve je rečeno...
                  Majstor svoga posla...

                  Comment


                  • #69
                    Misi mocno, Federika sa svojim oprobanim receptom nije imala sansu ovoga puta. Inace Misi je odustala od pokusaja da uzme 8 zlata posto je odustala od 50 prsno, rekla je da se za tu disciplinu ionako prijavila iz zabave, interesantno.

                    Le Klo mocan bas, nije mi milo sto se Jang ovoliko izivljava i sto ce u sijenku baciti Grentova ostvarenja, to mi je uz Torpa bio omiljeni plivac ali je Kinez nevjerovatan stvarno.

                    Na 200 mjesovito ne znam sto da ocekujem, Lohti jeste van forme ali sve osvim njegove pobjede ce mi biti prilicno iznenadjenje. Ceh nije onaj stari vise, Hagino mi djeluje ozbiljnije ali ne vjerujem da ce moci da pobijedi Amerikanca.

                    Edrijan favorit na 100 slobodno, na sta lici ova disciplina sad, kakva samarcina jednoj od najatraktivnijih, ako ne i najatraktivnijoj disciplini. Nadam se da ce Magnusen naci snage da pobijedi Amerikanca ali ne vjerujem da ce se desiti iskreno.
                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      Lenđer sa 4. rezultatom u kvalifikacijama (51.95) ušao u polufinale na 100m delfin.
                      Stojanović sa 22,81 bio 31. na 50m slobodno.
                      http://www.youtube.com/watch?v=vQgad8VzcXE
                      Sve je rečeno...
                      Majstor svoga posla...

                      Comment


                      • #71
                        Литванска пливачица Рута Меилутите оборила је данас светски рекорд на 50 метара прсно на Светском првенству у Барселони. Шеснаестогодишња Литванка је стазу у полуфиналној трци препливала за 29,48 секунди, што је за 30 стотинки боље од претходног рекорда који је био актуалан тек неколико сати. Наиме, Рускиња Јулија Ефимова је раније данас у квалификацијама оборила свтски рекорд, али је у полуфиналу, ипак, пливала спорије (29,88).
                        Neverovatna Ruta

                        Danas je jos na 50m slobodnim stilom Celjo Filjo uzeo zlato

                        Comment


                        • #72


                          Ruta rutinski.
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            Ipak Efimovoj zlato sa 29,52, Ruta druga sa 29,59..
                            http://www.youtube.com/watch?v=vQgad8VzcXE
                            Sve je rečeno...
                            Majstor svoga posla...

                            Comment


                            • #74
                              Miis Frenklin najuspesnija plivacica na svetskim prvenstvima. Na ovom prvenstvu je osvojila sestu medalju u stafeti na 400m, cime je popravila uspeh sa OI , gde je osvojila 4 zlatne i jednu bronzu. Ima samo 18 godina a nadmasila je rekord koje su drzale zajednicki Trejsi Kolkins koja je 1978. osvojila 5 zlata i Libi Triket koja je to uradila 2007. godine.

                              Takodje se prikljucila malom klubu plivaca koja su osvajala sest medalja na svetskim prvenstvima i OI. To su jos ucinili Majkl Felps, Park Spic i Kristin Oto.
                              Ovim uspehom ipak nije nagradjena za najbolju plivacicu u Barseloni. To priznanje je otislo u ruke njenoj koleginici iz reprezentacije Kejti Ledeki, koja je osvojila 4 zlata i oborila dva svetska rekorda.Ona je to priznanje dobila po formuli koja ne racuna stafete i daje dodatne poene za rekorde.

                              Comment


                              • #75
                                Шпанска пливачица Миреја Белмонте обрила је светски рекорд на 1.500 метара сободним стилом у малим базенима на шампионату Шпаније у Кастељону. Белмонте је деоницу препливала за 15:26,95 минута, што је две секунде брже од претходног рекорда, којег је новембра 2009. поставила Данкиња Лоте Фрис. Двадесеттрогодишња Белмонте освојла је сребрну медаљу на Олимпијским играма у Лондону 2012. на 800 метара слободно и на 200 делфин. Белмонте је летос оборила светски рекорд на 800 слободно када је постала прва жена која је ту деоницу прешла за време испод осам минута.

                                Comment

                                Working...
                                X