Announcement

Collapse
No announcement yet.

Plivanje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Velja Stjepanovic plasirao se u polufinale na 200 slobodno Ostvario 13. vreme u kvalifikacijama.

    Sinoc sjajna trka stafeta 4x100 u zenskoj konkurenciji. Australijanke u poslednjoj izmeni ispustile veliku prednost. Kod muskaraca u istoj disciplini zlato pripalo Francuzima.
    Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

    Comment


    • #47
      Pao je i prvi WR. Cudesna Ruta Meilutyte u polufinalu isplivala 100m prsno za 1:04.35 Za deset stotinki bolje od starog rekorda.
      Last edited by Navras 16950; 29-07-13, 17:55.
      Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

      Comment


      • #48
        Gledao sam to SF, devojka je fantasticna

        ps. Navras, kada je SF 200 slobodno , gde pliva Velja

        Comment


        • #49
          Upravo su zavrsena polufinala, Velja plivao 1:47.53 u drugoj polufinalnoj grupi, dovoljno za trinaesto mesto.
          Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

          Comment


          • #50
            Luda Meilutite, prvi svjetski rekord, sto se desi sa Siven u pm

            Sprenger je stvarno sjajan plivac, glupo je Burg forsirao 50 metara, Kosukeovo vrijemne prolazi, jedan mi je od omiljenih plivaca. Dugonjicu za par stotinki izbjegla medalja.

            Iznenadjenje je sto Otesen - Grej nije dosla do medalje, Kouts opet srebro, ona je bas svestrana, ali nije najveca klasa. Sjostrom ocekivano do zlata.

            Grivers iznenadio, bar mene jeste, Rijosuke mi je bio dark horse ako se on tako uopste i smije nazivati ali svi su u finalu tako da cemo vidjeti koliko moze. Drugo polufinale je sto se imena tice masu jace bilo, mislim da je Stravijus zakljucan za zlato, premocan je, juce stafeti donio zlato i to kraul, a sad ledjno dominira. Lakur pokazao da je i dalje veliki.

            50 metara delfin je sjajna trka bila, navijao sam za Buskea naravno ali je Cijelo Filjo nevjerovatan, mag. Godso uzeo srebro jbt, a Manadu, Santos i Curkin ostali bez medalje, jos juce je ispao legendarni Roland Skuman.
            sigpic

            Comment


            • #51
              Meilutitina prica je bas teska. Otac joj je hendikepiran, majka joj je bila plivacica, ona ju je forsirala i kad je imala 4 godine poginula je u saobracajnoj nesreci. Cak je i u domu bila jedno vrijeme ali je ipak vracena kuci, ima dva starija brata i nekako je nastavila sa plivanjem, preselili su se u Plimut kad je imala 13 godina i tamo je ustvari i postala ovo cudoviste. Ali ona ima tek 16 godina, prosle godine je sa 15 postala olimpijska sampiona i sad obara rekord Dzesike Hardi koja ga je postavila dok su odijela donosila nenormalnu prednost i to u polufinalu. Kakva brutalna dominacija.
              sigpic

              Comment


              • #52
                Stvarno sta bi sa Shiwen Za vise od sekunde slabije vreme nego u polufinalu, mada ni tim rezultatom ne bi mogla do zlata ali bi uzela medalju makar.

                Da je Stjepanovic ponovio rezultat sa MI imao bi finale, ali izgleda da je forma u padu ili se mozda cuvao za svoju omiljenu disciplinu, 200m leptir koja krece vec sutra. Tezak mu je i raspored, treci uzastopni dan je u bazenu. U ponedeljak plivao 400m slobodno, danas 200m u dva navrata, verovatno ce i sutra dva puta u bazen. Nadam se da je sacuvao dovoljno energije za najvazniju disciplinu.

                Sutra nas ocekuje zanimljiv program, a najbolje odmah na pocetku, finale 200m kraul. Izotov kida i cini se da ga niko ne moze zaustaviti na putu do zlata, ali ne treba otpisati Lochtea i naravno Agnela iako, po svemu sudeci, nije dosao u najsjajnijoj formi na sampionat. U stafeti je bio prilicno tanak, ako ima neke rezerve sutra je krajnji cas da ih izvuce iz sebe. U svakom slucaju u tom trouglu treba traziti novog sampiona, ali valja obratiti paznju i na mladog Japanca Kosukea koji je u finale usao sa trecim vremenom. Od finala jos su na programu 100m ledjno muskarci, odnosno 1500m slobodno, 100m ledjno i 100m prsno kod zena gde mozemo ocekivati i novi WR jer je utisak da Ruta moze jos brze nego danas. Od polufinala svakako najzanimljivije 200m leptir gde cemo nadam se gledati Velju Stjepanovica.

                Raspored
                Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                Comment


                • #53
                  Stjepanovic na jedvite jade do polufinala na 200m leptir sa skromnim rezultatom od 1:57.34 sto je 15. vreme u kvalifikacijama. Primera radi, prosle godine na OI istu disciplinu plivao je za 1:54.99 sto mu je i licni rekord, dok je na MI pre nekih mesec dana plivao 1:56.19. Evidentno da je forma tempirana za to takmicenje. Ako se ne desi neko cudo mraka kapa sto se tice finala. Polufinale je na programu veceras.
                  Last edited by Navras 16950; 30-07-13, 12:54.
                  Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                  Comment


                  • #54
                    Anjel i kad je van forme je za duzinu tijela ispred svih ostalih
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Kako je covek otplivao, od starta je krenuo zestoko i sve ih oduvao Sto je najjace prethodnih dana nista nije nagovestavalo da moze ovako dobro da ispliva. Lochte bez medalje.
                      Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                      Comment


                      • #56
                        Fantasticna trka na 1500m slobodno u zenskoj konkurenciji, oboren je i WR i to za, ni manje ni vise, nego 6 sekundi. Drugoplasirana Lotte Friis imala bolje vreme od starog svetskog rekorda za oko cetiri sekunde, ali nedovoljno za zlato i sjajnu Katie Ledecky.
                        Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                        Comment


                        • #57
                          Velja plivao 1:56.60 i zauzeo 13. mesto. S obzirom na povredu zbog koje 8 meseci nije trenirao punim tempom i na cinjenicu da je pik forme imao na MI ova dva polufinala su sasvim dobar rezultat. Samo da ga povrede zaobidju u buducnosti, rezultati ce doci.
                          Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                          Comment


                          • #58
                            Odlican je bio 125 metara ali je onda popustio, bas se vidi da nije tempirao formu, mozda i greska jer postolimpijska godina je uvijek sansa za iznenadjenja.

                            Ledecki brutalno, 1300 metara je vodila Dankinja i onda je ova lagano pobijedila. Cak mislim da je i treceplasirana bila bolja od proslog rekorda.
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Njemu su poslednjih 50m generalno problem, tu bas ima prostora za napredak, ali da, cim su drugi pojacali na nekih 125m on vise nije mogao to da prati bas zbog forme koja je tempirana za mediteranske igre.

                              Sutra bas dobar program, a najvise ocekujem od 200m slobodno kod zena jer su svih osam finalistkinja unutar sekunde. Vladane, na koga tipujes? Federicu, Missy ili imas neku trecu u opticaju Njih dve figuriraju kao glavne kandidatkinje za zlato, eventualno Muffat da se umesa mada cisto sumnjam. Federica moze fantasticno da pojaca u poslednjih 50m sto je danas demonstrirala, ali cini mi se da i Missy ima dosta rezervi, prethodno je plivala 100m ledjno sto je sigurno ostavilo traga i moze u finalu sigurno bolje.
                              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                              Comment


                              • #60
                                Ono na 1500m je bilo brutalno, prve dvije bolje od WR, a meni se čini da je treća ipak izgubila u zadnjih 50m.
                                Kao što reče Navras sutra 200 slobodno glavna trka, a ja tipujem na Federicu (jer mi je nešto draža).
                                Još jedina nada za neko polufinale nam je Lenđer na 100m delfin, koji ima 17. vrijeme, nadam se da može ući u 16.
                                http://www.youtube.com/watch?v=vQgad8VzcXE
                                Sve je rečeno...
                                Majstor svoga posla...

                                Comment

                                Working...
                                X