Announcement

Collapse
No announcement yet.

Senna vs Schumacher

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Mislim da za definitivnu odgonetku ove zavrzlame nedostaje vise direktnih okrsaja za titulu Sumija i Sene. To je ustvari najveci problem. U toj jedinoj sezoni kada su mogli da se ukrste, Sena je tragicno zavrsio u trecoj trci. U sve tri je bio na pol poziciji, i na sve tri su mu se desili problemi (okretanje, izbacio ga je Mika u Japanu, i onda je dosao San Marino). I dalje tvrdim da da je odsepao iz one olupine iz Tamburela, da bi Sumaher i pored tih 30 poena prednosti koje je imao morao dobro da se oznoji za prvu titulu. Ovako mu je ispao glavni rival, Vilijams je bio u haosu dva meseca posle te nesrece, tek kada su se malo skockali, osvojili su konstruktosrsku titulu bez vecih problema. Stvarno, velika steta. Mislim inace, da je Sena ostao ziv, da Sumi nikad ne bi zavrsio u Ferariju, vec da bi ostao u Benetonu jos dugo godina, i Ferari mozda danas ne bi gledali kao neki veliki tim ili ga uopste ne bi bilo (ne bi bili ni prvi ni poslednji kojima se to desilo). A mozda i bi, postoji ta neka legenda oko Ferarija koja je uvek privlacila velike.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • #17
      Meni je jako zao sto sam ''kasno rodjena'' pa sam propustila mnogo toga, izmedju ostalog i Senine trke. Ali postoje snimci, koje sam gledala mnogo puta i ''guglala'' sam o mnogim stvarima, i zbog svega toga mislim da je Sena ipak za nijansu ispred Sumija. Osim svega sto je Nebojsa naveo, dodala bih i jedan prilicno subjektivan komentar. Sena je imao ''ono nesto'' sto je ljude prosto privlacilo. I zalim sto makar Sena i Sumi nisu imali vise zajednickih trka i duela uopste. Ali malo je bezveze pricati da Sumi ne b bio nigdje da Sena nije poginuo. Sve to stoji, po mom subjektivnom misljenju, mozda bi i bilo tako, ALI Sumi je klasa od vozaca i da je Sena ostao ziv, vjerujem da bi Sumi svoje ime upisao u istoriju. Medjutim opet su to price ''sta bi bilo - kad bi bilo''.
      Sto se tice Prosta, sjajan je bio vozac, to stoji, ali mislim da sto se F1 tice najveca dva imena su Sena i Sumi i, bar za sada, ne vidim nikog ko bi mogao to da promijeni.
      Mistakes make us who we are.

      Comment


      • #18
        Moje mišljenje na ovu temu ne potiče iz statističkih podataka koje prate njih dvojicu ili još neke koji su spominjani u paru (Vilnev i Kultard). Mislim da je vrlo teško odgovoriti objektivno na pitanje ko je bolji vozač, a ne imati merljive parametre po kojima određujemo dobrog vozača.
        Prema tome naše se ocene svode na subjektivnu procenu onoga što smo videli ili pročitali o nekom vozaču. Ako su nam kriterijumi subjektivni, tog momenta nisu daleko ni emocije. Na sve to, hteli mi ili ne, značajno utiču sudbine tih vozača o kojima razmišljamo.
        Da ne dužim mnogo, teško je očekivati dobru procenu između vozača, od kojih su neki tragično stradali i to u momentu kada se od njih još mnogo očekivalo, i onih koje ta sudbina (hvala Bogu) nije zadesila.
        Na kraju da se i sam izjasnim, u moje najomiljenije vozače spadaju Sena, Šumi, Prost, Berger (neki kvalitetom a neki sasvim drugim merilima).
        Last edited by Jos; 29-06-11, 09:32.
        "If you can't convince them, confuse them."

        Comment


        • #19
          prvo poz svima , i posto vidim da se diskutuje i o drugim vozacima ne mogu a da ne pomenem i fetela, momak je sjajan vozac
          i pred njim je blistava karijera uz malo srece mislim da ce premasiti i mnoge rekorde postavljene od strane velikih vozaca, a gledao sam
          ga i na gostovanju kod klarksona i bio je sjajan!!

          Comment


          • #20
            Originally posted by littlemrmot:P View Post
            prvo poz svima , i posto vidim da se diskutuje i o drugim vozacima ne mogu a da ne pomenem i fetela, momak je sjajan vozac
            i pred njim je blistava karijera uz malo srece mislim da ce premasiti i mnoge rekorde postavljene od strane velikih vozaca, a gledao sam
            ga i na gostovanju kod klarksona i bio je sjajan!!
            Kao prvo dobrodosao i nadam se da ces pisati, fali nam Fetelovaca
            Svaka cast Fetelu, ali dok ne osvoji titulu bez super nadmocnog bolida, ne mozemo ga svrstati ni blizu najvecih, pa makar osvojio 4 titule. Odlican da, u recenici sa Senom, Sumijem, Prostom, Fandjom nema sanse.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • #21
              bolje vas nasao ;), apsolutno se slazem sa tobom da ga ni slucajno ne mozemo svrstati u gorepomenutu grupu,
              nego , reko, vidim da se pise i o drugim vozacima, a meni fetel bese antipatican lik na pocetku, kao sumaherov klon,
              ali evo sada kako vreme odmice ispostavlja se da nije sve bila slucajnost i da momak ima opasnog skilla, a i daleko od toga da sam fetelovac xexexe ..

              Comment


              • #22
                Senna i Schumacher se ne mogu kvalitativno uporediti iz više razloga.
                Schumacher je tek počinjao kad je Senna tragično stradao.
                Bolidi iz 1994 i 2004 se toliko razlikuju da se uopšte ne mogu porediti.
                Schumacher je taktički i mehanički obdaren, i znao je svaki cm bolida koji je vozio. I poznat je po tome što ume da učestvuje sa inženjerima u unapređenju bolida.
                Senna je svoje najbolje godine proveo u bolidima sa drugačijim motorima, sa manje sigurnosnih karakteristika.... kad su uveli "carbon fibre" kacige?
                On je bio čist trkač.
                Sve se promenilo kad je bilo moguće podešavati auto putem laptopa u garaži dok se ovaj trkao.
                Pa launch control i druge slične stvari.
                Senna bi se možda trkao još dve-tri godine posle 1994. godine, pa i da je uzeo te titule, Schumi bi opet imao 5 titula. Malo li je.
                Iskreno ja nisam mnogo znao o Senni, jer sam tek tad počeo da pratim formulu 1 i tek sa internetom sam počeo da učim.
                Nije fer upoređivati ih.
                Oba vozača imaju određene kvalitete i jednu stvar koju dele. A to je želja za pobedom - obojica su bili spremni na sve da bi pobedili.
                Sviđalo se to nama ili ne.
                Plus, jedan je iz brazila a drugi nemac, zar to nije dovoljno!! ;-)
                Dakle - ne glasam ni za jednog od njih jer su obojica legende.

                Comment


                • #23
                  pretorian, dobrodosao, nadam se da ces ucestvovati. Malo je Forum zamro od kako je pauza, aktiviracemo se kada dodje Spa.
                  Slazem se da su tesko uporedivi Airton i Mihael, ali kada krene debata ko je najbolji svih vremena vecina pomene ova dva imena, pa ih je sa te strane zanimljivo pretresti. Ja sam i rekao da se na kraju sve svede na ukus.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #24
                    Hvala.
                    Jeste mrtvo ali na SK prime su prikazali dosad sve trke iz ove godine.... U pauzi. :-)
                    Gde to još ima!!
                    Naravno, u pitanju su ukusi.
                    Da se "odrazim" ovako....
                    Senna je bio brz i neustrašiv, dok je Schummi bio brz i nezastrašiv...

                    Comment


                    • #25
                      Pravio bih poređenje da su približno isto vremena proveli na stazi .. Ovako, ne mogu da nagađam .. Sena mi je mnogo draži, baš mi je bila tuga kad je nastradao !!

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by pretorian View Post
                        Jeste mrtvo ali na SK prime su prikazali dosad sve trke iz ove godine.... U pauzi. :-)
                        Nisu prikazali prve tri :P sto se teme tice, ne volim ovakva poredjenja i zato necu glasati.
                        Batracer - tema na forumu

                        mom.rs

                        Comment


                        • #27
                          Dobros dosli novi clanovi!
                          Da li se mogu uporedjivati ili ne... Kao sto Nebojsa rece, sve se na kraju svede na ukus. Meni, licno, je Senna drazi, i Mihaela postujem to stoji. Ali kako to rece pretorian, Senna je bio ''cist vozac''
                          Mistakes make us who we are.

                          Comment

                          Working...
                          X