Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Formula 1 European Grand Prix - Valencia Street Circuit

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NebojsaNS View Post
    Ovako...
    @Nash Fetel nije postao najmladji koji je vodio u BMVu vec u Toro Rosu, ali nije to mnogo ni bitno, drzi on mnogo rekorda kao najmladji i za to mu svaka cast. Veoma je talentovan, ali mislim da je tesko staviti ga ispred Alonsa, treba mu nekoliko sezona u ne bas dominantnom bolidu da bi to poceli da razmatramo. Fetel je uglavnom pobedjivao u trkama sa neobicnim uslovima ili dominantnim autom, treba ga videti u nekim drugim situacijama. Za to cemo imati prilike od Silverstona kada ce nestati prednost Red Bula.
    @Miko Ne treba ni potpuno obesmisljavati Fetelove uspehe. On stvarno jeste sjajan vozac i generalno smatram da ovde ne treba nipodastavati nikog, pogotovo ne ljude koji imaju sampionske titule u F1. To je veoma elitan klub.
    Slazem se u potpunosti sa ocenom Vettela. I meni deluje da pobedjuje kad mu sve ide na ruku. Nismo ga dovoljno gledali u duelima pa da zakljucimo kakav je stvarno. Videli smo u Monacu i Catalunyi da moze dobro da brani poziciju, ali opet na tim stazam to i nije tesko, jos sa onakvim Red Bullom.
    E sad kad je rec o Silverstonu ja bas i ne ocekujem pad Red Bull-a. Cak ocekujem vecu dominaciju jer je ta staza kao krojena za njih. Staza ritma i nagradjuje aerodinamiku. Slicno kao i Catalunya. Ferrari znamo koliko zaostaje sa aerodinamikom, i da nemaju ni priblizne rezultate na zutim/belim gumama kao na crvenim. Meklaren mi deluje da stagnira, bili su veoma bledi u Valenciji. Jel se secas trke u Silverstonu 2009? Vettel je pobedio, a Button je bio prosecan cak i sa duplim difuzorom koji mu je done titulu. Dakle aerodinamika u prvom planu, i to je generalno slucaj na vecini evropskih trka.
    sigpic

    Comment


    • @ Vanja

      Video sam da kritikujes Tilkeove staze, tj. kazes da su na njima lose trke.
      Ja bas mislim da je obrnuto, odnosno da su na "Tilkedromima" prethodnih godina bile najzanimljivije trke. Njegove staze zadovoljavaju sve kriterijume, postoje dugacki pravci sa jakim kocenjia pogodni za prestizanje, a ima i tehnickih sektora u kojima se vidi vestina vozaca i kvalitet bolida.
      Malezija, Kina, Bahrein i Turska se uvek bile medju najuzbudljivijim trkama. Ove godine je vecina novinara okarakterisala trku u Kini kao mozda najbolju svih vremena, verovatno preterivanje, ali dovoljno je i da bude medju 20 najboljih ikada. Bahrein me je razocarao samo prosle godine, inace je uvek bio sjajan sa dosta prestizanja.
      Ali zato Abu Dabi mu je naveci promasaj karijere, uzasna staza, mozda se nesto promeni ove sezone, videcemo. I jos jedan los Tilkeov potez je poslednji sektor u Catalunyi koji je redizajnirao.
      Ali generalno mislim da je imao mnogo vise uspesnih poteza nego neuspesnih.
      sigpic

      Comment

      Working...
      X