Announcement

Collapse
No announcement yet.

Chris Bosh

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chris Bosh

    Ime: Chris
    Prezime: Bosh
    Nadimak: CB4 (Toronto) i CB1 (Miami)
    Datum rodjenja: 24. 03. 1984.
    Pozicija: Krilni centar
    Koledz: Georgia Tech
    Draft: 4. pik prvog kruga (2003) - Toronto Raptors

    Prije NBA:
    Chris Bosh je rodjen u Dallas-u. Kao mali igrao je kosarku ispred kuce sa mladjim bratom Joelom. Osim kosarke igrao je i bejzbol, ali se kasnije posvetio samo kosarci. Paznju skauta sa koledza privukao je kada je predvodio svoj srednjoskolski tim Lincoln High School do prvog mesta u drzavi sa ucinkom 40-0 u pobedama. Osvajao je brojne nagrade u to vrijeme kao sto su: najbolji srednjoskolski igrac godine, bio je i u prvu i drugu petorku All-American Team-a a dobio je i nagradu Mr. Basketball od udruzenja teksaskih trenera. Bosh je na koledzuu studirao graficki dizajn, a kasnije menadzment.

    NBA:

    Na draftu 2003. godine, Bosh je u konkurenciji verovatno najboljeg drafta u istoriji NBA izabran kao cetvrti pik u prvoj rundi od strane Toronto Raptorsa. Te godine Bosh je igrao centra u timu zbog odlaska njihovog tadasnjeg centra i iako je bio neiskusan na toj poziciji imao je vrlo zapazen ucinak: 11.5 poena, 7.4 skokova, 1.4 blokade za 33.5 minuta po utakmici. Na kraju sezone, izabran je u All-Rookie prvu petorku. Sledece sezone Vince Carter vise nije bio clan Raptorsa i Bosh je postao glavna zvijezda tog tima. Iz sezone u sezonu ucinak mu je bio sve bolji. Bosh je 2010. godine potpisao sestogodisnji ugovor sa Miami Heat-om vrijedan 82 miliona dolara.


  • #2

    Comment


    • #3
      Srecan rodjendan CB,da se uzme taj prsten konacno ove sezone.
      When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.8

      Comment


      • #4


        Kakav car!
        When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.8

        Comment


        • #5


          Zmija!

          Comment


          • #6


            Old CB4
            When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.8

            Comment


            • #7
              Sto se sisao jbt..Gotivniji je sa kosom..




              A, ovo je vec bolesno..

              sigpic

              Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

              "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

              Batica Wilshere je gospodin covek...

              All hail the Chan-Chan man!

              Comment


              • #8
                Originally posted by D-Wade View Post
                Sto se sisao jbt..Gotivniji je sa kosom..




                A, ovo je vec bolesno..

                Slazem se

                Imao je dosta dobrih poteza ove sezone.
                When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.8

                Comment

                Working...
                X