Announcement

Collapse
No announcement yet.

KG- Kevin Garnett

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • KG- Kevin Garnett

    Ime: Kevin
    Prezime: Garnett
    Pozicija: Krilni centar
    Visina: 211 cm
    Tezina: 115 kg
    Rodjen: 19. Maj, 1976
    Mesto rodjenja: Greenville, Juzna Karolina





    Kevin Garnett je profesionalni kosarkas, koji trenutno boravi u Bostonu, igrajuci za slavni tim Celtics-a .
    Nakon srednjoskolskih godina u Faragut Akademiji i proglasenja za najboljeg igraca godine, Garnett preskace koledz i 1995. biva draftovan sa petog mesta u tim Minnesota Timberwolvesa . On je ujedno bio i prvi igrac nakon 20 godina da je bio draftovan direktno iz srednje skole .

    Kevin pravi momentalni uticaj i vodi Tmberwolves-e do 8 Plejof pojavljivanja zaredom . Godine 2004. Garnett dolazi do finala Zapadne konferencije i biva izglasan za MVP-a regularne sezone .

    Iako je u Minnesoti bio obozavan, 2007. on odlucuje da napusti Mineapolis i ujedini se sa 2 superstara, Rej Alenom i Polom Pirsom . Mesto zbivanja: Boston, Masacusec .
    Iste godine, osvaja svoj prvi sampionski prsten, nakon pobede nad Los Angeles Lakersima .

    Priznanja :

    NBA sampion ( 2008 )
    NBA najkorisniji igrac ( 2004 )
    NBA defanzivni igrac godine ( 2008 )
    14x NBA All Star ( 1997/1998, 2000-2011 )
    4x NBA prvi tim ( 2000, 2003/2004, 2008 )
    3x NBA drugi tim ( 2001–2002, 2005 )
    2x NBA treci tim ( 1999, 2007 )
    9x NBA prvi defanzivni tim ( 2000–2005, 2008/2009, 2011 )
    2x NBA drugi defanzivni tim ( 2006–2007 )
    NBA drugi rookie tim ( 1996 )
    4x NBA najbolji skakac ( 2004-2007 )
    NBA All Star najkorisniji igrac ( 2003 )
    J.Walker Kennedy Citizenship Award ( 2006 )

    Statistika ( karijera ) :
    Poena : 19.5
    Skokova : 10,7
    Asistencija : 4,1
    Blokada : 1,6
    Izgubljenih lopti : 2,3


  • #2

    najjace je na 1:12

    Comment


    • #3


      Zaista je majstor in-your-face kucanja .

      Comment


      • #4
        Aooooooo... Porastao sam na ovoj generaciji i uvjek je on, uz par svojih drugara, bio taj koji ti padne na um u po dana po noci... A na kraju se ono predjelo iz LA okiti raznim titulama...

        Comment


        • #5
          meni je drago sto je uzeo bar jedan prsten

          Comment


          • #6

            Comment


            • #7
              Malo smesniji klip od KG-a



              Koji je idol Craig Sager ja ne verujem.
              sigpic

              Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

              "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

              Batica Wilshere je gospodin covek...

              All hail the Chan-Chan man!

              Comment


              • #8
                Od kad znam za Sagera, on nosi roze smoking sa kravatom u duginim bojama .

                Comment


                • #9
                  Po meni je KG najbolji krilni centar ikada i uz to mislim da je i najkonpletniji po pitanju pozicija na kojima je mogao da igra tokom karijere.Iako ima 35 godina, on ravnopravno igra kao u najboljim danima i mislim da će tako da igra sigurno još par godina!
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Jedan je od cetvorice igraca koji su tokom jedne sezone bili lideri u svojim ekipa u svom statistickim kategorijama.Skoti Pipen(sezona sa Bulsima kad se Majkl povukao),Lebron pre neku godinu u Klivlendu, Dave Cowens iz Bostona i KG u MInesoti,sezona 02-03.Tad je prosecno belezio 23 poena,6 asistencija,13,5 skokova,1,6 banana i 1.4 ukradenih lopti.POsebno je impresivno 6 asistencija za jednog PF-a u modernoj kosarci

                    Comment


                    • #11
                      On je i ove godine bio drugi po broju ukradenih lopti a ni asistencije mu nisu manjkale.Ja jos jednom kazem, on bi mogao da igra do pedesete godine jer ima neistrošivu volju!
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • #12

                        Comment


                        • #13


                          Zivotinja bio, zivotinja ostao ...

                          EDIT: 1000. post

                          Comment


                          • #14
                            cestitamo na hiljaditom postu
                            "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                            "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                            Comment


                            • #15
                              Onu utakmicu Minesota protiv Kingsa sam gledao uživo kao klinac.Imao sam tada 8 ili 9 godina.Budio sam se rano ujutru da gledam Kingse za koje sam tada navijao.Nesrećnici su igrali protiv Garneta.Taman krene Divac na prodor - Garnet rampa.Krene Stojaković na šut iz bliza - ovaj mu hvata loptu u letu.Mrzeo sam ga tada, bio je kao nemam.Garnet je jedina osoba na svetu koju sam mrzeo, verujte mi.Mrzeo sam ga zbog Kingsa jer ih je odvaljivao a posle te utakmice mi je postao omiljeni igrač.Neko od Kingsa da šutne doleti Garnet niotkuda i izvrši egzekuciju, a u napadu štancuje postere i na kraju u odlučujućim trenucima utakmice, dobija loptu na trojci, Kingsi ga udvoje i on im ubaci trojku.

                              Jeste da ima samo jedan šampionski prsten, ali bez obzira na to ostaće dobro zapamćen u istoriji NBA-ja.Neponovljiv je.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X