Announcement

Collapse
No announcement yet.

Razgovor sa komentatorima

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Komentator Sk, nije za tebe frajer. Ako vam se ne svidja, a Srdjan je najbolji ne samo ovda, nego i sto se tice drugih zemalja, ne morate da gledate."

    Postovano gospodo moderatori citirani deo, nastao iz ma kog povoda i iz ma kojih pobuda, je poprilicno nekulturan i neodmeren. Prvo otkada je "frajer" neka teska, shvatih po reakciji - smrtna, uvreda a zatim ko ste vi da bi ste sebi uzeli slobodu da bilo kome ko placa pretplatu za SBB kablovsku kazete - "ako vam se ne svidja ne morate da gledate". Apsolutno tacna stvar je - malo postovanja i kulture nije na odmet, podvlacim isto, ali to vazi i za vas, pre svega.
    Jedan sam od onih koji smatraju da pomenuti dvojac komentatora, a posebno gospodin Zivkovic, nije na potrebnom profesionalnom nivou, ni po znanju ni po smislu za posao kojim se bave. I sta je na to vasa poruka: Ako vam se ne svidja ne morate da gledate, uz prethodni hvalospev "najbolji ne samo ovda nego i sto se tice drugih zemalja". Izuzetno nizak nivo kulture obracanja gledaocima SBB_a, iliti SK Prima_a, ste ovim postom iskazali. "Za sada upozorenje" ne bih ni komentarisao. Pozdrav, uz ocekivanje da svoje ponasanje dovedete na nivo na kojem bi ste drugima mogli biti primer. Vas "dragi i postovani gledalac", ako se tog obracanja i secate.

    Comment


    • Da se malo ukljucim u raspravu, iako je mozda spam ali ajde...
      Dakle sve kritike koje su iznesene su na mestu, razlog iz kog se one ponavljaju je zato sto se i greske ponavljaju, ima sigurno 4/5 trka kako su se ljudi zalili na greske kod imena vozaca a te greske se i dalje prave, zato se ljudi jos uvek zale ne jedno te isto, a odgovor od komentatora ne dobijamo. Drugo treba istaci da su sve kritike upucene na racun Pavla Zivkovica a ne Srdjana Ercega. Ono sto je meni zasmetalo je sto se Srdjan juce javio u temi razogovor za komentatore u MotoGP PDF-u a nije nista postovao u F1 temi. Do sada sam mislio da stvarno nema vremena, ali ako moze u MotoGP moze i F1 valjda, zar ne?
      sigpic

      Comment


      • Ranije sam problem komentatora i njihovih grešaka rešavao prelaskom na HRT2 ili čak i RTL(mada na nemačkom samo znam da ćutim). Sada smo osuđeni da slušamo "kumove" Andreasa (alias Adrijana) Sutila pa čak i Džona Batona. Smatram da neko ko drži do sebe i svog profesionalizma mora da obrati pažnju na imena, a ukoliko mu fali koja vijuga da zapamti ime i prezime, bar neka koristi samo prezimena vozača. Tu su greške u granicama tolerancije. (Najnoviji biser je Hulkenburg)

        Comment


        • Odgovoricu svima. Kada postovana gospoda budu pisala i nesto o trkama, neke analize, bilo sta sto je konkretno vezano za ovaj sport, a ne da se ovde pojavljuju samo da bi kritikovali,
          onda cu l ja na drugi nacin gledati na sve to sto im smeta.
          Stdjan je pre svega zaduzen za motogp, njega prati oduvek, komentarisao je trke i kada su ih prenosili i preko eurosporta, pa je i logicno da ce mu uvek na prvom mestu biti upravo motogp.
          F1 komentarise, i to vrlo uspesno, ali kao sto ste mogli da cujete, nije uvek u komentatorskoj kabini za vreme prenosa f1.
          Clanu trendel-u, ne zelim da odgovorim, jer imamo potpuno drugacija tumacenja o smislu nekih reci.

          Ovim se i izvinjavam NebojsiNS sto sam sebi dopustila slobodu da se umesam u deo foruma koji on vodi, i to vrlo uspesno.

          Comment


          • Cinjenica je da je Srdjanu Moto GP u krvi,ali opet je cinjenica da je izuzetno napredovao ako se sjetimo kako je to izgledalo na prvoj trci koju su radili.Kad je on tu to izgleda odlicno,meni se ne svidja sto se pljuje Pavle,iako je kritike zasluzio,ali ipak treba to uraditi na jedan kulturan nacin,ne treba pljuvati po covjeku.Bilo bi dobro kad bi citao ovo i poradio na svojim greskama,ima ih,ali to se bar moze ispraviti.Sto se mene tice nesto sto je tako dobro i kvalitetno,nesto sto se tako cijeni u svijetu kao F1 zasluzuje i najbolje moguce komentatore i to dva,koji disu za F1,iako opet ponavljam Srdjan je najveca moguca klasa i kad je on tu onda sve igleda odlicno,nadam se da ce od sad stalno biti tu,a Pavle pored njega moze samo da napreduje!
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post
              Cinjenica je da je Srdjanu Moto GP u krvi,ali opet je cinjenica da je izuzetno napredovao ako se sjetimo kako je to izgledalo na prvoj trci koju su radili.Kad je on tu to izgleda odlicno,meni se ne svidja sto se pljuje Pavle,iako je kritike zasluzio,ali ipak treba to uraditi na jedan kulturan nacin,ne treba pljuvati po covjeku.Bilo bi dobro kad bi citao ovo i poradio na svojim greskama,ima ih,ali to se bar moze ispraviti.Sto se mene tice nesto sto je tako dobro i kvalitetno,nesto sto se tako cijeni u svijetu kao F1 zasluzuje i najbolje moguce komentatore i to dva,koji disu za F1,iako opet ponavljam Srdjan je najveca moguca klasa i kad je on tu onda sve igleda odlicno,nadam se da ce od sad stalno biti tu,a Pavle pored njega moze samo da napreduje!
              Kratko i jasno. Svaki komentar bi bio suvisan.

              Comment


              • Srdjan Erceg je odlican komentator......
                sta bi bilo da pavle prenosi mgp koji poznaje jos manje nego f1...na sta bi licilo to.....
                www.balkansimracing.com/forum

                Real cars. Real racing. Dobrodosli

                Comment


                • Originally posted by trendel View Post
                  "Komentator Sk, nije za tebe frajer. Ako vam se ne svidja, a Srdjan je najbolji ne samo ovda, nego i sto se tice drugih zemalja, ne morate da gledate."

                  Postovano gospodo moderatori citirani deo, nastao iz ma kog povoda i iz ma kojih pobuda, je poprilicno nekulturan i neodmeren. Prvo otkada je "frajer" neka teska, shvatih po reakciji - smrtna, uvreda a zatim ko ste vi da bi ste sebi uzeli slobodu da bilo kome ko placa pretplatu za SBB kablovsku kazete - "ako vam se ne svidja ne morate da gledate". Apsolutno tacna stvar je - malo postovanja i kulture nije na odmet, podvlacim isto, ali to vazi i za vas, pre svega.
                  Jedan sam od onih koji smatraju da pomenuti dvojac komentatora, a posebno gospodin Zivkovic, nije na potrebnom profesionalnom nivou, ni po znanju ni po smislu za posao kojim se bave. I sta je na to vasa poruka: Ako vam se ne svidja ne morate da gledate, uz prethodni hvalospev "najbolji ne samo ovda nego i sto se tice drugih zemalja". Izuzetno nizak nivo kulture obracanja gledaocima SBB_a, iliti SK Prima_a, ste ovim postom iskazali. "Za sada upozorenje" ne bih ni komentarisao. Pozdrav, uz ocekivanje da svoje ponasanje dovedete na nivo na kojem bi ste drugima mogli biti primer. Vas "dragi i postovani gledalac", ako se tog obracanja i secate.
                  Bravo Trendel! Stvarno odraz nevaspitanja i nepostovanja. Mislim da niko od nas ovde nije rodjen da bi kritikovao svake nedelje jednog istog coveka. U stvari nas zivot bi bio mnooogo lepsi bez njega. A sad, sto mi postojimo zbog SK, a nisu oni oformljeni zbog nas koji ih gledamo, to je vec nas problem i frustracija . Kada bi sklonili Pavla ili kada bi nekim cudom promenio stvari koje iritiraju, ni mi se ne bi bavili njime vec sportom koji volimo. I poslednja stvar, DRAGE KOLEGE sa SK, jedan prijateljski savet, niste toliko veliki i popularni kao sto mislite. Promenite stav i mozda to postanete jednog dana. Dovoljno dugo sam u medijima i van Srbije da to znam. Pozdrav svima i GO McLAREN !!!

                  Comment


                  • Originally posted by vesna8.11 View Post
                    Clanu trendel-u, ne zelim da odgovorim, jer imamo potpuno drugacija tumacenja o smislu nekih reci.

                    Kad god vas ostrascenost navede da predjete granice pristojnog ponasanja, i granice odgovarajuceg postovanja osoba kojima se obracate, uvek vam, ista ostrascenost, dodatno servira i prateci efekat u vidu nepostojanja mogucnosti da se tako lako vratite na nivo ponasanja koje se podrazumeva i koje je pozeljno vec vas, naprotiv, gura jos dublje u asocijalnost.

                    Ne postoje nikakva drugacija tumacenja o smislu nekih reci. Apsolutno ne. Vasoj ostrascenosti i i iskazanoj nekulturi je, izgleda, samo potreban kakav takav izgovor. No, da probam da pretpostavim da je carobna rec "sa drugacijim smislom tumacenja" rec - frajer. (Mada sasvim nebitna za bit posta kojim sam vam skrenuo paznju na nekulturu i neodmerenost). Znate li sta to zaista znaci? Poreklo te reci?

                    Sta kazu domaci izvori:

                    "Beogradski frajerski recnik" - autor Petrit Imami:

                    "Sama rec frajer pozajmljena je iz nemackog jezika (freier) koja oznacava neženju slobodnog muškarca. Pocetkom 19. veka pomenuto znacenje imala je i u srpskom jeziku što dokazuje i pesma Jovana Avakumovica „LJubav po sadašnjoj modi“, koja je objavljena 1838. godine. Pomenuti stihovi glase: „Peti dan od muža žena vec utekla/šesti dan fraera blizu deset stekla/. Docnije u „Recniku srpskohrvatskog književnog jezika“ Matice Srpske frajer je okarakterisan kao lakomislen, besposlen, neozbiljan mlad covek. Izvornom tumacenju ove reci najbliži je Bratoljub Klaic koji je u svom „Recniku stranih reci“ frajera okarakterisao kao nemarnog ljubavnika, coveka koji izbegava ozbiljan posao."

                    Sta kazu u zemlji iz koje rec poreklom:

                    Deutsche Welle:

                    "Dakle, nije samo nemacki standardni jezik uticao na srpski koji je pun germanizama tipa „flaša" ili „tepih", nego je i nemacki žargon oplemenio srpski žargon. No, zanimljivo je kada se u srpskom žargonu pronade rec iz nemackog žargona, ali sa izmenjenim znacenjem. Na primer, frajer (nem. Freier), u Srbiji je danas ono što je nekada bio „dasa", a u Nemackoj ta rec oznacava mušteriju u javnoj kuci, dok je ono što je u Srbiji frajer u Nemackoj, opet, „kraser". Srpski žargon neke izraze duguje i nemackom književnom jeziku. Tako je „bitanga", izraz nastao za vreme II Svetskog rata, kada su okupirani Jugosloveni tako zvali Nemce zbog njihovog cestog ponavljanja reci „bitte" i „danke". Bite + danke = bitange, naravno uz izvršeno jednacenje po mestu tvorbe."

                    Pozdrav od "dragog i postovanog gledaoca" i dalje u ocekivanju da se upristojite i prihvatite da to sto neko ne deli vase misljenje o ne znam kom komentatoru, ili paru istih, nikako ne moze da vam bude bilo kakav niti izgovor niti povod za ispoljavanje osionosti i bahatosti.

                    Comment



                    • Kada bi svako, zbog necijeg komentara, iznosio svakave informacije radi argumentovanja svojih tvrdnji, mnogo toga zanimljivog bismo naucili! ;)
                      Zanimljivost iz mog posta - "obilato" koriscenje (neodredjenih i opstih) zamenica!
                      Last edited by Pablo; 23-07-11, 12:16.
                      #58

                      Comment


                      • OK, sada je stvarno dosta. Ako imate nekih licnih prepirki resite ih licnim porukama, za to one i sluze. Posto je ova tema postala mesto potpuno besmislene rasprave koja ne vodi nicemu, do daljnjeg je zakljucana. Kada komentatori najzad pristaju da pricaju u ovoj temi onda ce i ona dobiti smisao. Nije vasa krivica. Ako odluce da se ne jave nece se ni otvarati.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment

                        Working...
                        X