Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Formula 1 Grand Prix de Monaco - Circuit de Monaco

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja da imam sampionsku ekipu uopste se ne bih dvoumio,uzeo bih prije Luisa nego Fetela,ja volim Louisov stil,momak bi da se trka,stalno!Naravno Alonsa prije obojice
    Inace taktika RBa je mogla proci samo na ovoj stazi i nidje vise,ali takav je Monte Karlo sta da se radi.Baton je sve dobro odradio,ali nije imao srece jednostavno,ni on ni Alonso.Luis bi na Fernandovom mjestu nesto probao,krivo mi je sto on nije bio tako blizu.A Luis da je kriv kriv je,tu nema sta da se prica.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      Inace taktika RBa je mogla proci samo na ovoj stazi i nidje vise,ali takav je Monte Karlo sta da se radi.
      Daj Bože da je tako.. no, plašim se da DRS neće pomoći ni u Valensiji (iako najavljuju dve zone) i Singapuru..
      Batracer - tema na forumu

      mom.rs

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Ja da imam sampionsku ekipu uopste se ne bih dvoumio,uzeo bih prije Luisa nego Fetela,ja volim Louisov stil,momak bi da se trka,stalno!Naravno Alonsa prije obojice
        Inace taktika RBa je mogla proci samo na ovoj stazi i nidje vise,ali takav je Monte Karlo sta da se radi.Baton je sve dobro odradio,ali nije imao srece jednostavno,ni on ni Alonso.Luis bi na Fernandovom mjestu nesto probao,krivo mi je sto on nije bio tako blizu.A Luis da je kriv kriv je,tu nema sta da se prica.
        Znam da si skriveni Nandov fan.

        Nije lose

        Comment


        • Odmah da kazem da nisam proitao sve postove ezane za Hamiltona, onako sma vise preleto, ima ih stvarno mnogo, deluje mi da su podeljena misljenja.
          Moje misljenje je sledece: Hamilton je jedan od retkih koji su smeli uopste da pokusaju obilazenje na ovoj trci i zato ga i dalje gotivim. S obzirom na nedostatak dugackih pravaca jedini nacin da se prestigne je izuzetno kasno kocenje i uletanje sa unutrasnje strane (u prevodu "banzai" potez ali savrseno legalan) u tom slucaju ostavljas vozacu kojeg prestizes 2 opcije: da odu presiroko i izbegnu sudar, ili da zanemare tvoj pokusaj prestizanja u kom slucaju je sudar neizbezan. Massa (kojeg takodje gotivim, da ne kazete da sam subjektivan) je izabrao ovu drugu opciju, isto vazi i za Maldonada. Znaci vozaci sa spoljne strane su ti koji biraju da li ce doci do sudara ili ne. Sto se tice incidenta sa Maldonadom evo upravo sam pogledao na youtubu. Covek je stvarno ranije krenuo da zatvara. Obratite paznju na putanju vozaca koji je prosao ispred Maldonada, i onda koliko je ranije Maldonado skrenuo. Znaci stvarno nije situacija da se Hamilton zakucao u Maldonada, bili su gotovo paralelno a onda je vozac s unutrasnje strane u prednosti. Mozda navijac iz mene govori, ali ovo za putanje je jasno kao dan.

          http://www.youtube.com/watch?v=_mOw-...eature=related
          sigpic

          Comment


          • hvala bogu,makar neko da podrzi hamiltona,bravo Tony G

            Comment


            • Jel nekome ovde uopste jasno kako su se Hamilton i Massa nasli paralelno u tunelu? Jel Massa toliko izgubio brzinu u one dve desne krivine pre tnela, to je jedino sto mi ima smisla. Cini mi se da nije imao neka veca ostecenja posle kontakta u ukosnici, koja bi ga toliko usporila da ga Hamilton prestigne vec posle dve krivine.

              Steta sto Hamilton nije bio iza Vettela dok je ovaj bio na 40 krugova starim gumama. Pojeo bi ga.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Tony_G View Post
                Jel nekome ovde uopste jasno kako su se Hamilton i Massa nasli paralelno u tunelu? Jel Massa toliko izgubio brzinu u one dve desne krivine pre tnela, to je jedino sto mi ima smisla. Cini mi se da nije imao neka veca ostecenja posle kontakta u ukosnici, koja bi ga toliko usporila da ga Hamilton prestigne vec posle dve krivine.

                Steta sto Hamilton nije bio iza Vettela dok je ovaj bio na 40 krugova starim gumama. Pojeo bi ga.
                ja pretpostavljam da je posle grebanja u mirabu krivini masa izasao lose iz krvine koja prethodi tunelu i hamilton ga je uhvatio u zavetrini pa su se nasli paralelno, kontakta nije bilo a dve stvari su predhodile tome da masa odleti prljava strana i ta strana tunela ima blagi pad ka moru, a unutrasnja strana ka zidu tako da je masa hteo da zajedno izlete iz tunela po prezivi n akocenju...
                nisam gledao prenos na sk prime pa ne mogu da hvalim ili kudim...ovaj put sam se odlucio za bbc...
                u svakom slucaju ako uhvatim reprizu odlgedacu ...velikipozdrav za komentatore
                "I think I've proved that, in equal cars, if I want someone to stay behind me... well, I think he stays behind..." Gilles Villeneuve

                Comment


                • Samo jos da prokomentarisem Barrichello v Schumacher, sjajan manevar, izgleda da se Shumacher iz penzije vratio u staro drustvo, ali sad bez timskih naredbi nesto lose prolazi. Stara skola, navikla da duele resava na stazi a ne u boxu.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by djolee View Post
                    Ako si gledao stream, nadam se da ste i ti i ostali koji ste napali Hamiltona odgledali trku u Maleziji. Videli ste da mu je Alonso tamo uništio trku, na kraju su obojica dobili kazne, Hamilton navodno zbog cik-cak vožnje na pravcu (što je smešno obzirom da nije nimalo ličilo na vožnju iz 2010), a Alonso naravno za lupanje Hamiltona..
                    E sad uporedi: Alonso koji je uspeo da slupa Hamiltona u Maleziji, gde ako mu nešto ne nedostaje to je mesto za preticanje.. Nego nije hteo čovek da čeka pola kruga.. i Hamilton koji je koristio svaki cm koji je našao, da bi izborio za poziciju..
                    vozac moze jednom promeniti putanju pravilo fia,
                    pod dva alonsu nije radio drs pa je probao napasti posle 3 krivine....
                    "I think I've proved that, in equal cars, if I want someone to stay behind me... well, I think he stays behind..." Gilles Villeneuve

                    Comment


                    • Hamilton

                      Prvo cu da kazem da zaista ne podnosim Hamiltona, jer je prljaviji vozac od Schumija, a Masa je po meni jedan od najnekvalitetnijih vozaca trenutno u F1; ALI mislim da ovaj put Hamilton nije trebao biti kaznjen. Vozio je cisto, pokusavao da pretice, a konkretno u slucaju Mase, ovaj ga je kasno video i skrenuo u njega, a ni sa Petrovim nije sve najcistije... kolikogod da ih ne volim obojicu, bilo mi je drago da vidim masu kako klizi uz zid tunela, nakon onoga sto se desilo u ukosnici...
                      Slazem se da vozac sme jednom da menja smer, ALI ne tako da ovaj drugi ili moze da se zakuca u njega [kao sto je Hamilton uradio] ili da se zalepi za zid ili izleti sa staze. Vidi se da nije ocekivao napad, a kada je shvatio sta se desava, naglo je zakucao volan u levo...

                      Comment


                      • Pirelli se zalaze da se ukine mogucnost promene guma u slucaju crvene zastave. Kazu da nas je to uskratilo uzbudljive zavrsnice. I realno potpuno su u pravu.
                        Kad bolje razmislim glupo je pravilo, trka je prekinuta i do nastavka ne bi trebalo da bude nikakvih promena.
                        Na zalost kasno dolazi to te promene pravila (ako uopste dodje do nje), crvena zastava nije tako cesta pojava, pitanje je kad ce sledeci put biti ovakva situacija. Mozda tek za godinu dana opet u Monacu...
                        sigpic

                        Comment


                        • http://www.youtube.com/watch?v=C4zfUs4Thmo
                          sigpic

                          Comment


                          • Svaka cast Rubinju za ovo, majstor ostaje majstor.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Originally posted by Tony_G View Post
                              Pirelli se zalaze da se ukine mogucnost promene guma u slucaju crvene zastave. Kazu da nas je to uskratilo uzbudljive zavrsnice. I realno potpuno su u pravu.
                              Kad bolje razmislim glupo je pravilo, trka je prekinuta i do nastavka ne bi trebalo da bude nikakvih promena.
                              Na zalost kasno dolazi to te promene pravila (ako uopste dodje do nje), crvena zastava nije tako cesta pojava, pitanje je kad ce sledeci put biti ovakva situacija. Mozda tek za godinu dana opet u Monacu...
                              Mnoga od tih pravila su nepotrebna, a neka i nisu najbolje definisana.
                              Kada je istaknuta crvena zastava, kao sada u Monaku, garaze su zatvorene i bolidi ne smeju ici tamo. Ali zato garaze mogu "doci" do njih. Koja nevidjena glupost. Ako je nesto zabranjeno, onda je zabranjeno. Ovako, RB, najvise profitirao.

                              Comment


                              • Po meni stvarno to servisiranje bolda na restartu nije potrebno.Trka je uskracena za najvazniji deo.Cak su i Hamiltonu krpili zadnje krilo i menjali prednje.Jeste da navijam za Fetela koji je ovakvim pravilom najvise dobio, ali i ja se slazem da to nema smisla.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X