Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Formula 1 Grand Prix de Monaco - Circuit de Monaco

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Tony_G View Post
    Ma Schumi i Ferrari su bili ludi tih godina, secam se jedne godine kad Ferrari samo na jednoj trci nije pobedio. Jedino sto sam im zamerao su timske naredbe, uvek upucene Barikelu da propusti Sumahera. Inace Meklaren ima najbolji rekord u Monte Carlu, a s obzirom na izjednacenost koju su prikazali sa Red Bullom u Spaniji mogli bi mozda i do pobede, pol pozicija tesko jer u kvalifikacija Red Bull i dalje ima veliku prednost.
    Pocinjem polako da navijam za Hamiltona, uvek sam bio za Ferrari ali Massa vise nije ni za sta (steta jer je imao potencijal, ona povreda ga je vratila nekoliko godina u nazad) a Alonsa nisam nikad voleo...
    tacno je da je meklaren najuspesniji ovde ali ima jedan paradoks ferari nije pobedio u montekarlu od 2001 ali po poenima skupljenim je najuspesniji u istom tom periodu...
    prva dva slobodna treninga pokazuju da ferari im aproblem sa tvrdim gumama kojih ovde nema pa zato ovako idu vise nego dobro, takodje imaju novi aero update imitacija rb otovra na poklopcu motora, mada mislim da rb ima jos 2-3 desetinek u rezervi, takodje i mcm...u subotu ce se pokazati pravo stanje stvari...
    razlika po krugu supersoft i soft gume je 1sekunda tako da ce trka biti stratesko potezna partija
    "I think I've proved that, in equal cars, if I want someone to stay behind me... well, I think he stays behind..." Gilles Villeneuve

    Comment


    • #47
      Apsolutno si u pravu, razlika u krugovima izmedju supersoft i soft je velika, ali brine me da neki od timova/vozaca ne protrace supersoft ako budu zaglavljeni iza nekoga na softu. Zato su kvalifikacije kljuc, i mozda jos znacajniji faktor brzina pit stopa, kad bi neko tu uspeo da se izjednaci sa Red Bullom onda bi bilo zanimljivo.
      Last edited by Tony_G; 26-05-11, 22:50.
      sigpic

      Comment


      • #48
        Meni i dalje nije jasna strategija iz Barselone , sad sam se setio , bila su po 3 seta tvrdih i 3 seta mekih ako se ne varam ... Nije mi jasno , zasto Ferrari nije ostao na tvrdim do kraja Q1 jer Barichello je 5 minuta pre kraja zavrsio a mogli su pretpostaviti da ova 3 nece nista napraviti ... Ja bih rizikovao i sa Massom i Alonsom u Monte Carlu i u Q1 celom ici na soft gumama i jednostavno sacuvati 1 cist sem supersofta za trku i tu bi imali ogromnu prednost od 1 sekunde , takodje da su isli sa tom taktikom u Barseloni Alonso bi skoro sigurno pobedio ... Gde im je mozak ?
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • #49
          Tony, kad sam rekao da je to bio Hondin bolid, mislio sam da je to trebao da bude bolid Honde za 2009, Ross ga je razvijao za Hondu sa Hondinim novcem. A pretrpostavljam da je koristio Mercedesove motore zato sto Ferrari nikad ne daje iste motore koje i oni koriste u svojim bolidima. Osim njih imamo Cosworth, Toyotu i Renault, a Renault 2008. i 2007. nije bio nesto preterano atraktivan.
          Nisam ocekivao da ce napraviti bum zbog Schumija, on je vec i stariji a i imao je onu povredu vrata na motoru.
          A ovih 4 godine si lepo izvukao, nije mi to palo na pamet.

          Comment


          • #50
            Originally posted by MikoSurvivor View Post
            Meni i dalje nije jasna strategija iz Barselone , sad sam se setio , bila su po 3 seta tvrdih i 3 seta mekih ako se ne varam ... Nije mi jasno , zasto Ferrari nije ostao na tvrdim do kraja Q1 jer Barichello je 5 minuta pre kraja zavrsio a mogli su pretpostaviti da ova 3 nece nista napraviti ... Ja bih rizikovao i sa Massom i Alonsom u Monte Carlu i u Q1 celom ici na soft gumama i jednostavno sacuvati 1 cist sem supersofta za trku i tu bi imali ogromnu prednost od 1 sekunde , takodje da su isli sa tom taktikom u Barseloni Alonso bi skoro sigurno pobedio ... Gde im je mozak ?
            Prva stvar, Alonso sigurno ne bi pobedio kojom god taktikom da su isli, jer bi morali negde da nadju 40ak sekundi da nadoknade nedostatak tempa, sto nadam se da shvatas da je nemoguce. Mozda su mogli da ga izvuku na podijum, ali je i to vrlo uslovno. A za ono rizikovanje. Veber se tako igrao Kini pa je zavrsio 17i na kvalifikacijama, jeste on fenomenalno odvozao trku, ali neka takva greska u MCu je nepopravljiva. Ne isplati se.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • #51
              Slazem se sa Tonyem, potrebno je odredjeno vreme. Svi smo bili malo zaneseni pricom Mercedes-Bron-Sumaher, a pokazuje se da u tom trojstvu svako ima svoje probleme. Koliko god da pobede i uspesi izgledaju sjajno u biografijama svo troje, ni oni nisu imuni na decije bolesti, samo ce ih lakse i brze preziveti. Bice oni vrlo zanimljiv tim u buducnosti, imaju dobar pogon mladih vozaca, dosta sredstava, dobar tim... Vratice se to pre ili kasnije.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #52
                E ja i dalje ne razumem ova pravila sa gumama.
                Zamolio bih da mi neko nacrta? Znaci koliko ima setova za svaku trku? Koliko mora da se iskoristi? I na setu na kojem se zavrse kvalifikacije mora da se pocne trka?
                sigpic

                Comment


                • #53
                  .......
                  Last edited by Tony_G; 27-05-11, 10:04.
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    .............
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      http://www.formula1.com/inside_f1/ru...gulations/8692

                      Imas ovde, da ne ulazim detaljnije. Ako ti nije nesto jasno pisi. Nadam se da znas engleski.
                      I da na onom setu na kojem zavrsis kvalifikacije, moras voziti sutra, osim ako se promene vremenski uslovi.
                      Last edited by Nebojsa; 27-05-11, 10:35.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #56
                        Procitao sam, sad mi je jasno...
                        sigpic

                        Comment


                        • #57



                          a upotreba imas opisanu u postu nebosjans
                          Last edited by zamlatuljko; 27-05-11, 13:01.
                          "I think I've proved that, in equal cars, if I want someone to stay behind me... well, I think he stays behind..." Gilles Villeneuve

                          Comment


                          • #58
                            Da da, procitao sam vec.
                            A na kojim gumama su do sada radili Q3? Meni se cini da su u Spaniji radili na tvrdim. Jesam u pravu? Da li se onda ocekuje da ovde rade na soft umesto supersoft?
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Nije na tvrdim, vozili su na mekim, i meni se ponekad ucini da je na tvrdim jer su zuta i siva slicne na crnim gumama. I mislim da je na svim do sada stazama bila ta kombinacija, meke i tvrde (soft i hard).
                              A ovde ce, po toj logici, brzi krug biti odvezen na supersoft komponenti.

                              Comment


                              • #60
                                Uglavnom se Q3 radi jedan krug na tvrdjim (da postignu bar neko vreme), jedan krug na meksim (za plasman), naravno pod uslovom da je sve ok. Ponekad slabiji timovi koji se iznenada nadju u Q3 (Maldonado recimo u Spaniji) rade samo krug na tvrdjim kako bi imali komplet vise svezih meksih za trku, posto ne mogu mnogo u plasmanu (sve je jedno da li si 8, 9 ili 10).
                                Last edited by Nebojsa; 27-05-11, 16:11.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X