Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Offseason 2011 (opste diskusije, vesti, tracevi, draft i jos mnogo toga...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Klivlend ce da uzme oba beka jer mu fornt court nije toliko los. Kyrie i Najt/Kemba + na trojci Gee ili onaj Grejem a napred Hikson i Varezao to je neka fina osnova za dalje...

    Comment


    • #17
      da se i ja upisem u ove kojima je drago sto je klivlend izvukao prvog pika. valjda ce pametno da biraju.

      veselog ne ocekujem u prvih 6-7. mozda zavrsi u detroitu ili neka trgovina. ko zna. u sakramento nece sigurno.

      Comment


      • #18
        najvijam za lejkerse ali bi volio da u sledecem plejofu klivlend izbaci majami
        "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

        "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

        Comment


        • #19
          Originally posted by stefan12 View Post
          najvijam za lejkerse ali bi volio da u sledecem plejofu klivlend izbaci majami
          e to ce malo teze vec...
          CZ-JK-Elton John-Diva

          Comment


          • #20
            Originally posted by stefan12 View Post
            najvijam za lejkerse ali bi volio da u sledecem plejofu klivlend izbaci majami
            A, ko kaze da ce oni u PO ? Drago je meni za njih, lepo je da ce ponovo napraviti tim, ali ne ocekujem ja tako brzo velike rezultate od njih.
            sigpic

            Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

            "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

            Batica Wilshere je gospodin covek...

            All hail the Chan-Chan man!

            Comment


            • #21
              upravu ste ali za dvije tri sezone
              "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

              "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

              Comment


              • #22
                Originally posted by stefan12 View Post
                najvijam za lejkerse ali bi volio da u sledecem plejofu klivlend izbaci majami

                Uf, ode ti par 5 godina unapred . Prvo treba da napravimo pristojan tim sa solidnim individuama, da se ukomponujemo, nadjemo trenera koji paznju makar malo obraca na odbranu, odemo iznad 50%, pa i tada su nam veoma malo sanse protiv Heata .

                Korak po korak .

                Comment


                • #23
                  S obzirom da se blizi mesec Jun u kome ce pored novog sampiona NBA lige biti najaktuelnije pitanje moguceg Lockout-a i da je T-Mac otvorio NBA Offseason temu, napisacu osnovne stvari koje treba znati vezano za Lockout (vec sam nesto pisao na ovu temu ali parcijalno i "razbacano" pa bih sada ovde to objedinio).
                  Pocecu sa definisanjem pojmova na koje cemo najcesce nailaziti u predstojecem periodu, a i uopste.

                  1. Kolektivno pregovaranje - proces pregovora izmedju poslodavaca i radnika (vlasnika klubova i Unije igraca) u cilju postizanja sporazuma koji ce regulisati uslove rada.
                  2. Kolektivni ugovor - sporazum izmedju poslodavaca i zaposlenih (vlasnika-igraca) koji regulise uslove zaposlenih na njihovim radnim mestima, njihova prava i duznosti kao i prava i duznosti poslodavaca. Fakticki, ovim ugovorom se resava pitanje raspodele novca. Iako Savezni Zakon o radu SAD-a regulise mnoge aspekte ovog pitanja Kolektivni ugovor je najbitniji u privatnom sektoru. Vazeci Kolektivni ugovor u NBA ligi istice 30.06.2011.
                  3. Salary Cap - budzet sa kojim jedan klub raspolaze za placanje svojih igraca. Sal. Cap je postojao u prvoj odigranoj sezoni NBA lige i posle toga je ukinut. Do njegove ponovne reaktivacije doslo je 1984. kada i David Stern postaje komesar lige. Razlozi za to su bili visestruki:
                  - klubovi iz velikih metropola zaradjivali su mnogo vise pa su iz tog razloga mogli da privuku "jake" igrace sto je u samom startu ugrozilo konkurentnost unutar lige. Uspostavljanje Sal. Cap-a dovelo je do izjednacavanja izdataka za plate u svim klubovima. Znaci, Sal. Cap drzi ligu ravnopravnom onoliko koliko je to moguce.
                  - ponovnim uspostavljanjem Sal. Cap-a izbegla se mogucnost da neki milioner, milijarder... recimo, kupi celu postavu All-Star tima, tacnije, liga se zastitila od moguceg monopola.
                  Sal. Cap se odredjuje tako sto liga na osnovu celokupne zarade koju ostvari u jednoj sezoni odredi budzet koji ce svaka ekipa da ima i preko koga ne bi trebala da ide. Jedan igrac moze biti placen najvise 25%-35% od ukupnog Sal. Cap-a. Inace, novac se zaradjuje od publike, medija, sponzora, prodaje dresova... i glavni nosioci zarade su sami igraci (radnici).
                  4. Luxury Tax - porez na luksuz koji se naplacuje klubovima koji prekorace dozvoljenu potrosnju na plate igraca (Sal. Cap). Lux. Tax se izracunava tako sto se za svaki $ isplacen za zarade igracima preko projektovanog Sal. Cap-a placa jos jedan $ poreza direktno NBA ligi. Liga naknadno taj novac rasporedjuje klubovima koji nisu presli Sal. Cap.
                  Medjutim, u praksi Lux. Tax donosi jos jedan veoma bitan momenat u poslovanju, a to je sledece: pretpostavimo da NBA liga zaradi godisnje neku sumu X i, kako sam vec naveo, od te sume daje odredjeni procenat klubovima za plate igraca (Sal. Cap). Sluzbeno taj deo iznosi oko 57% od ukupno zaradjenog novca ali zbog prekoracenja Sal. Cap-a od strane odredjenog broja klubova i odlaska u Lux. Tax, ta suma realno izadje na nekih 60%.
                  5. Hard Cap - budzet predvidjen za plate igracima koji se ni pod kakvim uslovima ne sme prekoraciti.
                  6. Lockout - "zatvaranje sezone" koje nastaje usled problema koji se javljaju na relaciji Unija igraca - vlasnici klubova. Problemi se svode na postojeci nacin preraspodele novca kojom nije zadovoljna jedna od dve strane. Tada se ulazi u Kolektivno pregovaranje koje se zavrsava potpisivanjem novog Kolektivnog ugovora ili strajkom igraca.
                  Zadnji Lockout u NBA ligi desio se u sezoni 1998/99. i rezultirao je potpisivanjem novog Kolektivnog ugovora. Taj Lockout je sprecio da na snagu stupe neki astronomski ugovori koje su neki igraci poceli da zahtevaju. Dogovor izmedju igraca i vlasnika potpisan je 18.01.1999., sezona je pocela 05.02.1999. i trajala je do 05.05.1999. Odigrano je 50 utakmica regularnog dela sezone i kompletan PO.

                  Sada dolazimo do problema moguceg Lockout-a u sezoni 2011/12. Odmah cu napomenuti da moguci Lockout u narednoj sezoni nema iste "korene" kao Lockout koji se desio 1998/99. Dakle, sta je osnova i sta uzrokuje moguci Lockout za narednu sezonu:
                  - svetska ekonomska kriza i poremecaj trzista neograniceno slobodnih agenata
                  - ekonomske prilike u SAD
                  - klubovi koji ne zaradjuju (ne ostvaruju profit)
                  - konstantan pad interesa za ligu
                  - stavljanje sportskih uspeha i velicinu medijskog trzista od strane igraca ispred finansijskih ponuda klubova

                  David Stern, komesar NBA lige, nije zadovoljan postojecim stanjem stvari u ligi. NBA liga je poslednje 4 sezone poslovala sa gubitkom od oko 200 miliona $. Ove godine ce recesija u kojoj se nalaze SAD taj gubitak najmanje udvostruciti.
                  Imajuci u vidu dugorocnu neodrzivost takvog sistema poslovanja vlasnici klubova i Stern predlazu prelazak na Hard Cap. Po zadnjim informacijama predlozeni Hard Cap iznosi 45 miliona $. Na taj nacin Stern bi pomenutih 60% koje liga daje klubovima sveo na nekih 40% i smanjio vazece ugovore igraca u narednim godinama izmedju 15%-25%.
                  Vlasnici klubova takodje predlazu da se uvede nesto slicno kao u NFL-u: pravilo po kome svaki klub moze da odredi jednog igraca koji nece moci da napusti klub cak ni kada postane slobodan agent.
                  Sa druge strane Unija igraca tvrdi da su efekti krize kratkorocni, a da se od njih trazi da dugorocno smanje nivo stecenih prava koja su u normalnim uslovima poslovanja obezbedjivala znacajan profit vlasnicima. Pored toga, igraci sve cesce u pregovorima insistiraju da njihovi ugovori posle nekoliko odigranih sezona imaju opciju za prevremen raskid na jednostran zahtev igraca.
                  Sve gore navedeno bi licilo na klasicno "trvenje" izmedju igraca i vlasnika klubova kada u celu pricu ne bi bila ukljucena Vlada SAD-a koja pokusava da kroz nove Zakone i propise izvuce sto vise novca za potrebe izlaska iz recesije. Krenulo se sa smanjenjem plata, merama stednje, upumpavanjem "gotovog novca" iz raznih fondova, a onda je Predsednik SAD-a nedavno posetio "Silikonsku dolinu" i pritom saopstio da ce olaksice na porez koje postoje za one koji zaradjuju vise od 250.000$ godisnje, biti ukinute (citaj: gospodo bogatasi spremite kes!). Poslednje vesti koje stizu govore da ako Kongres SAD-a ne bude do 02.08.2011. povecao nivo dozvoljene zaduzenosti Vlade, doci ce do novog rasta kamatnih stopa, novog talasa otpustanja radnika, smanjenja plata, povecanja pritiska na federalne fondove i pojave nove recesije. Sve ovo se odrazava i na finansijske odnose unutar NBA lige.
                  7. Posledice Lockout-a - gubitak novca za ligu, vlasnike klubova, igrace i sve one koji su na bilo koji nacin finansijski povezani sa NBA ligom. Gubitak takmicarske sezone za igrace sto je naravno katastrofa, pogotovo za mladju generaciju igraca.
                  8. Resenje Lockout-a - prihvatanje predlozenog Hard Cap-a od strane Unije igraca uz smanjenje broja utakmica + odredjeni sitniji benefiti koje bi igraci mogli dobiti. Liga bi opstala, a sezona bi bila odigrana.
                  Prihvatanjem Hard Cap-a najteze bi bili pogodjeni prosecni igraci cija plata iznosi oko 4-5 miliona $ (zasto je to tako necu ovde obrazlagati).

                  Ovim zavrsavam. Pokusao sam da budem sto sazetiji i jasniji koliko je to bilo moguce. Zelja mi je da "fanovi" lige i kosarke shvate da se radi o veoma dubokom i komplikovanom problemu koji se ne svodi na puko prepucavanje izmedju igraca i vlasnika klubova. Izvinjavam se ukoliko sam bio preopsiran i nerazumljiv u nekim segmentima.
                  Naravno, ocekujem kako vreme bude prolazilo da clanovi foruma kao i gosti daju svoje komentare i misljenja na ovu temu kao i nove informacije do kojih budu dolazili.
                  Ovo pitanje ima malo veze sa kosarkom ali ako ne bude reseno povoljno kosarke nece ni biti (NBA sezone)!
                  Last edited by Branislav; 19-05-11, 01:07.

                  LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                  sigpic
                  RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                  - 4xMVP -

                  Comment


                  • #24
                    Branislave ovo je samo za
                    A ako bi Unija igraca prihvatila Hard Cap, koliko bi otprilike bilo utakmica po timu za sezonu?

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by emil_portnoy View Post
                      Branislave ovo je samo za
                      A ako bi Unija igraca prihvatila Hard Cap, koliko bi otprilike bilo utakmica po timu za sezonu?
                      Mislim da bi bilo izmedju 50 i 60 utakmica regularnog dela i verovatno ceo PO.

                      Mislim i da ce, ukoliko se prihvati Hard Cap, doci do "rezanja" rostera i povecanja minutaze igracima koji budu ostali u timu.
                      Last edited by Branislav; 19-05-11, 00:44.

                      LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                      sigpic
                      RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                      - 4xMVP -

                      Comment


                      • #26
                        Jerry West se najverovatnije pridruzuje Golden State-u, jos se ne zna koju ce u stvari ulogu imati ali najverovatnije savetodavnu. Odlicna vest za Warriors-e i njihovu fransizu.

                        Link http://blogs.mercurynews.com/kawakam...e-nba-sources/
                        "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                        odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                        fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                        Comment


                        • #27
                          Pogledajte sta je uradjeno Lebron-u...
                          Iskoriscen je kao najgora marioneta... ;)

                          http://deadspin.com/5803597/the-deci...im-gray-on-top
                          sigpic


                          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                          Comment


                          • #28
                            Ovu pricu je pisalo neko dijete ;)

                            Comment


                            • #29
                              Ma nije ovo nista protiv Lebron-a, nemojte pogresno da me shvatite i mislim da ni ti nisi razumeo, on je samo iskoriscen kao igracka ova 2 magarca kako bi uzeli kintu, a imali savrsen paravan za to...
                              Jeste da ga ne volim, ali sam se ogresio kad sam mislio da je napravio "The Decision" kako bi privukao paznju na sebe, pozadina svega je naravno sta drugo, nego novac...
                              sigpic


                              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                              Comment


                              • #30
                                Ma ne kazem nista za tebe T-Mac bre, nego nesto mi zvuci nategnuto ova prica...

                                Comment

                                Working...
                                X