Announcement

Collapse
No announcement yet.

GP2, GP3, Porsche Supercup

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Bijansi ipak nece startovati sa pol pozicije, kaznjen je jer je "ignorisao" zute zastave i vozio prebrzo, nesto najgluplje sto sam cuo. Znam da ne sme da se pretice, ali ovo je previse.... Startovace sa desete pozicije.
    sigpic

    Comment


    • #32
      Originally posted by Tony_G View Post
      Bijansi ipak nece startovati sa pol pozicije, kaznjen je jer je "ignorisao" zute zastave i vozio prebrzo, nesto najgluplje sto sam cuo. Znam da ne sme da se pretice, ali ovo je previse.... Startovace sa desete pozicije.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • #33
        Voleo bih da cujem neko strucno misljenje, ali meni se cini da sa novom konfiguracijom ovog poslednjeg sektora su mnogo manje sanse za preticanje na pravcu. Ranije je bilo 3 brze desne krivine za redom, ja bih rekao da je lakse u takvim krivinima izgubiti/nadoknaditi vreme, nego u sporim krivinama.
        sigpic

        Comment


        • #34
          Odusevio me Leimer, nije uzeo bodove, ali je makar jedini priredio zabavu u trci koja je mnogo vise obecavala, nego sto je donela na kraju. Bianghi nije imao srece, prvo ona kazna, pa onaj sudar na startu, i onda je bio zaglavljen iza nekih sporijih vozaca. Ako nista drugo startuje sutra prvi, valjda ce pokazati sta zna. A vozaci iza 8. mesta ostaju na tim pozicijama za start sutra, jel tako?
          sigpic

          Comment


          • #35
            Au kakva voznja Leimera i juce i danas
            sigpic

            Comment


            • #36
              Leimer stvarno odlican, ali nije mi jasno kako je startovao prvi, to znaci da je juce zavrsio osmi, ja sam mislio da je bio deveti.
              Sto se tice Bianchia vikend za zaborav, prvo kazna, pa sad sudar u prvoj krivini. Sve u svemu GP2 i GP3 nisu bili bas zanimljivi. Nadam se da ce F1 biti bolja......
              sigpic

              Comment


              • #37
                I meni se cini da je bio deveti juce ;)
                Dobru su borbu vodili Valseki i Koleti danas,nije mu dao Italijan da ga prodje,mada je na pravcu izvlacio vise ili Koleti nije isao do limita,u krivinama je bio brzi,ali je ovaj odolio.Posle cak i pretekao Birda
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Rezultati GP2 sprint
                  1. Fabio Leimer Rapax 45:26.885s after 26 laps
                  2. Dani Clos Racing Engineering + 10.190s
                  3. Marcus Ericsson iSport + 20.711s
                  4. Davide Valsecchi AirAsia + 20.926s
                  5. Sam Bird iSport + 27.339s
                  6. Fairuz Fauzy Super Nova + 38.974s
                  7. Alvaro Parente Racing Engineering + 40.280s
                  8. Pal Varhaug DAMS + 41.885s
                  9. Romain Grosjean DAMS + 41.925s
                  10. Rodolfo Gonzalez Trident + 51.503s
                  11. Max Chilton Carlin + 52.553s
                  12. Esteban Gutierrez ART + 62.219s
                  13. Johnny Cecotto Ocean + 63.298s
                  14. Julian Leal Rapax + 63.416s
                  15. Kevin Ceccon Coloni + 63.604s
                  16. Kevin Mirocha Ocean + 64.895s
                  17. Jolyon Palmer Arden + 65.099s
                  18. Mikhail Aleshin Carlin + 79.938s
                  19. Charles Pic Addax + 86.905s
                  20. Stefano Coletti Trident + 2 laps
                  21. Josef Kral Arden + 2 laps

                  Retirements

                  Luiz Razia AirAsia Lap 22
                  Luca Filippi Super Nova Lap 21
                  Michael Herck Coloni Lap 12
                  Jules Bianchi ART Lap 0
                  Giedo van der Garde Addax Lap 0
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #39
                    Bjansi je danas napravio takvu glupost, doslo mi je da ga pojedem Mora da se popravi, inace nece ispuniti ni deo onoga sto se od njega ocekuje.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Tony_G View Post
                      Voleo bih da cujem neko strucno misljenje, ali meni se cini da sa novom konfiguracijom ovog poslednjeg sektora su mnogo manje sanse za preticanje na pravcu. Ranije je bilo 3 brze desne krivine za redom, ja bih rekao da je lakse u takvim krivinima izgubiti/nadoknaditi vreme, nego u sporim krivinama.
                      Ne znam koliko mene mozes smatrati strucnjakom, ali smatram da si potpuno u pravu. Ona stara konfiguracija je bila mnogo veci izazov i za vozace i za bolide. Medjutim, nova konfiguracija je uradjena po nalogu Hermana Tilkea, coveka koji smatra da je moguce stici u sikani Kao, sve je uradjeno zbog bezbednosti i smanjenja brzine. Naravno, sporija Formula je zanimljivija Formula. Stvarno ovaj sampionat vodi gomila senilnih staraca. Nisam neko ko zeli krv, ali ne mozes bas izbaciti ni potpuno rizik iz ovakvih sampionata, to ih cini gledljivim.
                      U staroj konfiguraciji si imao gotovo dva kilometra otvorenog gasa, sa KERSom i DRSom to bi ove godine bilo uzivanje i razbijanje, svako bi stizao svakog, mislim da ni Red Bulovi ne bi bili nedostizni. Takodje je to bio izazov za aerodinamicko prijanjanje, mnogo centrifugalne sile, nesto poput Parabolike na Monci. Dobra, stara vremena.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by NebojsaNS View Post
                        Ne znam koliko mene mozes smatrati strucnjakom, ali smatram da si potpuno u pravu. Ona stara konfiguracija je bila mnogo veci izazov i za vozace i za bolide. Medjutim, nova konfiguracija je uradjena po nalogu Hermana Tilkea, coveka koji smatra da je moguce stici u sikani Kao, sve je uradjeno zbog bezbednosti i smanjenja brzine. Naravno, sporija Formula je zanimljivija Formula. Stvarno ovaj sampionat vodi gomila senilnih staraca. Nisam neko ko zeli krv, ali ne mozes bas izbaciti ni potpuno rizik iz ovakvih sampionata, to ih cini gledljivim.
                        U staroj konfiguraciji si imao gotovo dva kilometra otvorenog gasa, sa KERSom i DRSom to bi ove godine bilo uzivanje i razbijanje, svako bi stizao svakog, mislim da ni Red Bulovi ne bi bili nedostizni. Takodje je to bio izazov za aerodinamicko prijanjanje, mnogo centrifugalne sile, nesto poput Parabolike na Monci. Dobra, stara vremena.
                        E to za Tilkea ne mogu da poverujem, ako mene pitas on je covek genije, na svim njegovim stazama su odlicne trke. Evo ove sezone smo vec gledali tri na njegovim stazama i bile su izuzetno zanimljive. Ali ova sikana na kraju staze je pogorsala stvari. Mada Red Bull ima prednost u brzim krivinama, cuo si i na kraju da je Hamilton rekao da nije mogao da isprati Vettela u krivinama 3 i 9, ali ga je stizao u sporom poslednjem sektoru, tako da u ovom konkretnom slucaju je taj spori sektor omogucio zanimljiviju trku. Da je bila stara konfiguracija Vettel i Webber bi posle 3/4 kruga prosli Alonsa i ne bismo imali trku.
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Dobro, ja sam malo preterao, ali opet to za Tilkea nije daleko od istine, covek insistira na istim konfiguracijama staze, dugacki pravci, sikane, ritam sekcije. Obicno ima 1 do 2 mesta za preticanje. Nema igranja sa nagibima, takvih uzastopnih krivina, kao sto je bila u Spaniji i recimo postoji na Misanu jer se to smatra nebezbednim. Sacekaj da vidis Spa, Moncu, Suzuku, to ce biti lude trke. Takve su nekad bile sve staze, sada je sve manje tih pravih starih staza.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #43
                            Ma u pravu si za te "klasicne" staze koje si naveo, ali prethodnih godina nisu stvari bile toliko uzbudljive na njima. U post Sumaher eri najuzbudljuvije trke su po meni bile upravo na Tilkeovim stazama, Malezija, Kina, Turska, ove evropske staze su malo razocarale, no ove sezone ce Spa biti brutalna, sa DRS-om verovatno na krivini 5, posle O'Ruza. Sto se tice Monze - nju kao da je Tilke projektovao, 2/3 jaka kocenja, jedan tehicki sektor na sredini, jedino sto nije dugacka kao njegove staze.
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Ne mogu da verujem da je danas bila prva trka u GP2. Jel neko uopste znao da je danas?
                              Pobedio Valseki, a Bijansi i Van Der Garde imali sudar, Bijansi ga izgleda udario od pozadi u sikani, verovatno na izlasku iz tunela, nisu rekli tacno koja sikana.

                              Evo rezlutata:

                              1. Valsecchi (Team AirAsia) - 1:00:23.957
                              2. Parente (Racing Engineering) - 1:00:25.428
                              3. Filippi (Super Nova Racing) - 1:00:26.156
                              4. Grosjean (DAMS) - 1:00:28.176
                              5. Coletti (Trident Racing) - 1:00:37.980
                              6. Kral (Arden International) - 1:00:38.424
                              7. Chilton (Carlin) - 1:00:40.028
                              8. Pic (Barwa Addax Team) - 1:00:43.481
                              9. Leimer (Rapax) - 1:00:43.891
                              10. Mirocha (Ocean Racing Technology) - 1:00:50.649
                              11. Ceccon (Scuderia Coloni) - 1:00:51.272
                              12. Gutierrez (Lotus ART) - 1:00:57.384
                              13. Herck (Scuderia Coloni) - 1:01:08.200
                              14. Fauzy (Super Nova Racing) - 59:23.013 (DNF)
                              15. Turvey (Carlin) - 1:00:39.014 (dropped)
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Nisam ni ja znao, ali svakako nisam mogao da gledam u to vreme. Sad sam skontao da je onaj raspored prenosa malo konfuzan, ja sam hteo da ostavim i reprize, ali je bolje da budu samo prenosi...
                                Bjansi opet zeznuo stvar, a Valseki pokazao da ima stofa. Steta sto je drugi ili treci u redu za Red Bul, mogao bi da ga pokupi neki drugi tim, ozbiljno je brz lik.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X