Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Formula 1 Turkish Grand Prix - Istanbul Park Circuit

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2011 Formula 1 Turkish Grand Prix - Istanbul Park Circuit



    Krugovi : 58
    Duzina Kruga : 5.538km
    Duzina Trke : 309.396km
    Prva Trka : 2005
    Najvise Pobeda : Felipe Massa (3)
    Najvise Pobeda Konstruktora : Ferrari (3)
    Datum Odrzavanja Trke : 8.5.2011.


    Jos jedna trka briljantnog uma Hermanna Tilkea. Trka koja nema mnogo idealnih mesta za preticanja , ima mesta ali ne idealnih. Trka koja vrlo lako moze da bude interesantna ali i monotona , kako zasto ?
    Trenutno stanje u F1 je takvo da Red Bull dominira iako tj verovatno ce Vettel da uzme pole position ponovo i ako povede u trci to ce biti jako tesko za pratiti jer ce se verovatno odaljiti i trka ce da postane monotona , sa druge strane , vrlo je izvesno da McLaren moze da napravi dobar posao i povede i navuce Red Bull da ih juri. Ferrari nikako nije savrsen , nakon 3 trke jedva se drze i mislim da ne trebaju puno ocekivati ako se dodatno bolid ne usavrsi. Renault je nakon 2 dobre trke malo podbacio u Kini ali nadaju se da ce vratiti formu u Turskoj. Mercedes je prosle sezone napravio odlican posao u Turskoj i vrlo je izvesno da to moze ponoviti. Force India,Toro Rosso i Sauber ce se zadovoljiti bodovima skoro pa sigurno kao i Williams koji je trenutno jako daleko od bodova. Maldonado i Barichello su jako ocajno krenuli u novu sezonu. Virgin,Lotus i HRT nemaju sta previse ocekivati.

    2010 bili smo svedoci trci tj jako interesantnoj trci koja nas je na trenutke zaledila pa u skorasnjici i mozda umalo odlucila sezonu. Svega je bilo , ali pocnimo od pocetka , prema ockivanju Vettel,Webber,Button i Hamilton su odlicno krenuli trku , da bi se naposljetku dogodio sudar Vettela i Webbera koji je prvi put doveo u pitanje njihov kolegijalni odnos. Vettel je trku zavrsio a Webber je morao u box i na kraju se morao zadovoljiti 3.mestom. Zatim smo imali pitanje Hamiltona boxu , ako mu se Button priblizi da li ce ga napasti i cist odgovor ne ,ali se Button oglusio o naredbu i prosao Lewis-a da bi indirektnom naredbom krug kasnije morao da ga pusti.
    Prosle godine Mercedes je bio odlican sto im daje nadu , Ferrari je bio ocajan i mora pokusati nesto novo ako zeli da pobedi.

    Nakon 3 trke stanje u F1 ove sezone je sledece

    1. Vettel - 68
    2. Hamilton - 47
    3. Button - 38
    4. Webber - 37
    5. Alonso - 26
    6. Massa - 24
    7. Petrov - 17
    8. Heidfeld - 15
    9. Rosberg - 10

    Stanje kod konstruktora je sledece :

    1. Red Bull - 105
    2. McLaren - 85
    3. Ferrari - 50
    4. Renault - 32
    5. Mercedes - 16
    6. Sauber - 7
    7. Force India - 4
    8. Toro Rosso - 4

    Najvise pobeda je zabiljezio Felipe Massa , cak 3 , jednom prilikom je izjavio da se u Turskoj oseca kao kod kuce , da su ljudi jako ugodni iako prosle sezone nije napravio rezultat. Pored Brazila najvise voli Tursku i videt cemo ove sezone da li ce napraviti bolji rezultat u odnosu na proslu sezonu.

    Ovo je jedan krug u Turskoj sa Mark Webberom u Red Bull simulatoru

    10
    a:10:{i:344;a:5:{s:12:"polloptionid";i:344;s:6:"nodeid";s:7:"2666972";s:5:"title";s:16:"Sebastien Vettel";s:5:"votes";i:10;s:6:"voters";a:10:{i:0;s:4:"1044";i:1;s:4:"2761";i:2;s:4:"5510";i:3;s:4:"3424";i:4;s:4:"3198";i:5;s:4:"2480";i:6;s:4:"6226";i:7;s:4:"5957";i:8;s:4:"5498";i:9;s:4:"6354";}}i:345;a:5:{s:12:"polloptionid";i:345;s:6:"nodeid";s:7:"2666972";s:5:"title";s:14:"Lewis Hamitlon";s:5:"votes";i:3;s:6:"voters";a:3:{i:0;s:4:"3023";i:1;s:4:"4882";i:2;s:4:"1164";}}i:346;a:5:{s:12:"polloptionid";i:346;s:6:"nodeid";s:7:"2666972";s:5:"title";s:13:"Jenson Button";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:4:"6320";}}i:347;a:5:{s:12:"polloptionid";i:347;s:6:"nodeid";s:7:"2666972";s:5:"title";s:11:"Mark Webber";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:348;a:5:{s:12:"polloptionid";i:348;s:6:"nodeid";s:7:"2666972";s:5:"title";s:15:"Fernando Alonso";s:5:"votes";i:5;s:6:"voters";a:5:{i:0;s:4:"5054";i:1;s:4:"6261";i:2;s:4:"5048";i:3;s:2:"48";i:4;s:3:"649";}}i:349;a:5:{s:12:"polloptionid";i:349;s:6:"nodeid";s:7:"2666972";s:5:"title";s:12:"Felipe Massa";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:350;a:5:{s:12:"polloptionid";i:350;s:6:"nodeid";s:7:"2666972";s:5:"title";s:12:"Nico Rosberg";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:351;a:5:{s:12:"polloptionid";i:351;s:6:"nodeid";s:7:"2666972";s:5:"title";s:13:"Nick Heidfeld";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:352;a:5:{s:12:"polloptionid";i:352;s:6:"nodeid";s:7:"2666972";s:5:"title";s:18:"Michael Schumacher";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:4:"1568";}}i:353;a:5:{s:12:"polloptionid";i:353;s:6:"nodeid";s:7:"2666972";s:5:"title";s:10:"Neko Drugi";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    100.00%
    10
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

  • #2
    Cekaj Miko, nismo se jos opasuljili od Kine ti vec otvaras Tursku, polako Salim se naravno, odlican uvod.
    Samo jedna mala primedba. Nadam se da si ovo briljantni um Hermana Tilke mislio krajnje ironicno, mislim da niko nije unazadio Formulu kao on. Staze su mu monotone i bez mesta za preticanje sa retkim izuzecima poput Kine (i corava kokoska...), staze su mu pokazatelj svega sto je lose u F1, korporativizam, marketing, malo pravog trkanja. Na njegovim stazama vise se vodi racuna o VIP lozama nego o stazi. A i njegovo shvatanje voznje je debilno, smatra da je jedini nacin za stizanje dug pravac sa jako sporom krivinom, a ostatak staze je cisto vozanje.
    Ako pitas pravog F1 fana koja mu je omiljena staza, niko ti nece reci jedan od Tilkedroma, vec prave staze, poput Monce, Spa, Silverstona ili slicno.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • #3
      svaka cast na jos jednom otvaranju miko,mada pozurio si,imamo jos 3 nedelje do turske,to je citava vecnost,nego konacno cemo da imamo trku koja se vozi u neko normalno vreme,verovatno ce se malo ko sloziti sa mnom ali meni se ova staza svidja,nije mi omiljena ali mi je ok,svakako red bull ima lose uspomene na ovu stazu i svakako jedan od incidenata koji su oni izazvali a koji je takodje obelezio sezonu jer to je bila jedna od najvecih gluposti koju su napravili kao tim,ferari ima 3 nedelje da nekako da sredi onaj auto ili mogu polako da pocnu da razmisljaju o 2012,znam da je rano za takve stvari ali meklaren i red bull sustalno u vrhu i beze im,RB ima vec preko 50 poena u odnosu na ferari,tako da ferari nema vremena za gubljenje,ako misle da uhavte priklucak bolje neka srede bolid sto pre dok razlika nije postala katastrofalna,meklaren je pokazao da je za sada jedina ekipa koja moze da se nosi sa mocnim RB pa neka tako i nastave ali kao sto rekoh 3 nedelje je mnoooooogo,zato bice vremena za sve rasprave i kalkulacije
      Last edited by trivun; 17-04-11, 23:20.

      Comment


      • #4
        Zapravo nisu tri nedelje tako mnogo kao sto se misli. Ferari mora da pravi potpunu revoluciju bolida, a za to ce im trebati odredjeno vreme. Kada imas problem sa pouzdanoscu, on se moze resiti nekom analizom i popravkom, ali kada treba da ispocetka pravis aero paket (a on se uvek radi ispocetka ako ne valja) to zahteva odredjeno vreme. Ali ja se i dalje pitam sta se sa tim autom desilo izmedju testiranja i trka. Na testovima su bili u rangu Red Bula, nekad malo i ispred, ali sada kao da su unazadili koncept. Mislim da domenikalijeva glava trenutno stoji na panju, i da ce ga jos koji kiks skupo kostati.
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • #5
          Ja sam mislio da su dve sedmice ali nema veze xD ... Ne , mislio sam ipak , sve na stranu kreirati staze bas nije lako kao sto to Tilke readi , jesu one monotone ali ... Staze jesu lose ali ipak treba ih kreirati
          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

          Comment


          • #6
            ljudi izgleda da ce ovo biti zadnjji put da gledamo VN Turske posto se sledece godine nece voziti jer se organizatori staze i glupi eklston nisu slozili,posto je bernie odlucio da poveca cenu organizacije trke sa 13 miliona na 26 miliona sto je duplo vise a organizatori nemaju da plate tako da izgleda da je vise necemo gledati,steta staza nije bila losa

            Comment


            • #7
              Mozda je tako i bolje jer imali bi 21 trku sledece sezone , svake godine sve vise i vise ... Mora neko i izaci
              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • #8
                slazem se miko mora neko i izaci ali gde bas turska,sto ne izadje brazil ili madjarska dve najgluplje staze u F1 trenutno

                Comment


                • #9
                  Meni je Interlagos interesantan , nije duga staza , mozda cak i najkraca trenutno , ja volim Brazil , Hungaroring je takodje interesantna ali glupa
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • #10
                    brazil ne da je mozda nego sigurno najkraca medju staza koje su trenutno voze,naravno najkraca staza ikad je austria A1 Ring ali interlagos kao staza mi se ne svidjam,hungaroring je glup jedino je dobro sto je blizu nas pa onaj ko ima, moze i da ode da gleda trku uzivo,indianapolis treba vratiti iako bernie je rekao da dok je on tamo to se nece nikada dogoditi,ali ameri sad zavrsavaju neku novu stazu u teksasu i treba vratiti recimo staza koja je odnela zivota jednog od najvecih vozaca,ali je super a to je san marino-imola,staza je ekstra
                    Last edited by trivun; 22-04-11, 21:09.

                    Comment


                    • #11
                      Imola , da staza je extra , ja na F1 2006 uvek predjem preko onog pijeska pred ciljom xD ... Indianapolis mi je isto bila draga ali nista od nje vise
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • #12
                        san marino je prva staza koju treba vratiti,indianapolis mozda se vrati kad ova mumija od bernija ode iz F1,ali otom potom,ali sto se tice turske nadam se da ce ova zadnja trka biti i najbolja od svih VN turske koje su se do sada vozile

                        Comment


                        • #13
                          I ja se slazem da se treba vratiti Imola.Kad vec spominjem Imolu danas je sedamnaesta godina od naseg gubitka najboljeg.

                          Comment


                          • #14
                            Dobrodosao na forum
                            Da,danas je 17 godina od preranog odlaska Sene,za mene nije bio najbolji,ali jedan od najvecih svakako
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Ja sam Mladostle,ali nece da mi se aktivira profil pa sam novi uzeo.

                              Comment

                              Working...
                              X