Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Formula 1 UBS Chinese Grand Prix - Shanghai International Circuit

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2011 Formula 1 UBS Chinese Grand Prix - Shanghai International Circuit



    Krugova : 56
    Duzina Staze : 5.4km
    Duzina Trke : 3105.6km
    Prva Trka : 2004 se odrzala
    Najvise puta pobedio : Barrichello,Alonso,Schumacher,Raikkonen,Hamilton,V ettel,Button (1)
    Najvise konstruktorskih pobeda : Ferrari (3)

    Jedna od interesantijih trka u sezoni. Ranije (2004-2008) je bila pri kraju F1 kalendara , ali od pre nekoliko godina (2008 - ???)je prebacena medju prvih 5 trka. Trka na kojoj se na nekoliko prostora moze vrlo lako prestizati. Za sve ljubimce F1 biti ce pravi uzitak.
    Jos jedna trka koja odgovara Red Bull-u , pogotovo u kvalifikacijama.
    Kao i u Maleziji , u ovo doba godine u Kini se vrlo lako kisa moze ocekivati cemu smo svjedocili i prosle godine.

    Trku karakterisu i jos neke stvari , jako uzak prostor za ulazak u boks.
    Prosle sezone smo bili svjedoci jedne jako uzbudljive trke, kise koja je Red Bull-a doslovce unistila nakon sjajnih kvalifikacija , napada dvojaca istoimenog tima (medjusobnog) , Hamiltonovo zaglavljivanje izmedju Schumachera, trka kroz box izmedju Hamiltona i Vettela. Preticanje Masse od strane Alonsa na ulasku u box. Trka u kojoj SC moze dosta puta da izadje , po 2-4 puta i svaka prednost koja se ostvari ne mora da dodje do izrazaja , greskom jednog vozaca moze da smanji vasu prednost od 30 sekundi... Da bi ste pobedili u Kini morate da budete stvarno profesionalan vozac i da ostanete skoncentrisani tokom cele trke.

    Prosle sezone je slavio Jenson Button ispred Lewisa Hamiltona i Nice Rosberga ,a Red Bullovi su se smestili na 6 i 8 poziciji sto nam daje motiv da ova trka nece proteci u dominaciji Vettel-a.

    Ako se osvrenemo na Istoriju ove staze , Ferrari je tri puta slavio , McLaren dva puta a Renault i Red Bull samo jednom.
    Nikada isti vozac nije slavio 2 puta , a od kada se vozi u Sangaju po 1 su slavili

    2010 - Button
    2009 - Vettel
    2008 - Hamilton
    2007 - Raikkonen
    2006 - Schumacher
    2005 - Alonso
    2004 - Barrichello

    Nakon 2.trke stanje je :

    Vettel - 50
    Button - 26
    Hamilton - 22
    Webber - 22
    Alonso - 20
    Massa - 16
    Heidfeld - 15
    Petrov - 15

    Konstruktori nakon 2.trke

    Red Bull - 72
    McLaren - 48
    Ferrari - 36
    Renault - 30


    Jedan krug u Kini sa Mark Webberom

    8
    a:6:{i:338;a:5:{s:12:"polloptionid";i:338;s:6:"nodeid";s:7:"2666971";s:5:"title";s:5:"Fetel";s:5:"votes";i:8;s:6:"voters";a:8:{i:0;s:4:"2268";i:1;s:4:"1568";i:2;s:4:"2761";i:3;s:4:"4909";i:4;s:4:"5957";i:5;s:4:"5037";i:6;s:4:"2480";i:7;s:4:"2408";}}i:339;a:5:{s:12:"polloptionid";i:339;s:6:"nodeid";s:7:"2666971";s:5:"title";s:5:"Veber";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:4:"1044";}}i:340;a:5:{s:12:"polloptionid";i:340;s:6:"nodeid";s:7:"2666971";s:5:"title";s:8:"Hamilton";s:5:"votes";i:3;s:6:"voters";a:3:{i:0;s:4:"3023";i:1;s:4:"4294";i:2;s:4:"4943";}}i:341;a:5:{s:12:"polloptionid";i:341;s:6:"nodeid";s:7:"2666971";s:5:"title";s:5:"Baton";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:4:"3117";}}i:342;a:5:{s:12:"polloptionid";i:342;s:6:"nodeid";s:7:"2666971";s:5:"title";s:6:"Alonso";s:5:"votes";i:2;s:6:"voters";a:2:{i:0;s:4:"5054";i:1;s:4:"5048";}}i:343;a:5:{s:12:"polloptionid";i:343;s:6:"nodeid";s:7:"2666971";s:5:"title";s:24:"Neko drugi (napisati ko)";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    100.00%
    8
    Last edited by Mr.M; 10-04-11, 15:39.
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

  • #2
    Kvalifikacije ce biti u 08:00 u Subotu a trka u 09:00 u Nedelju
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

    Comment


    • #3
      kina je lepa staza a takodje tu isto kao i u maleziji zna cesto da padne kise,no bude li red bull nastavio ovako da dominira nece biti dobro za sampionat,jedino ih kisa moze malo pomeretiti

      Comment


      • #4


        Odlicna najava trke, MikoSurvivor.

        Comment


        • #5
          Sta mislite ko ce dobiti trku ? Hvala Vesna
          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

          Comment


          • #6
            Originally posted by trivun View Post
            kina je lepa staza a takodje tu isto kao i u maleziji zna cesto da padne kise,no bude li red bull nastavio ovako da dominira nece biti dobro za sampionat,jedino ih kisa moze malo pomeretiti
            Pa Fetel je izuzetno jak po kisi,to pokazuje otkad je dosao.Tako da kisa njemu nece smetati da pobedi opet,sad ostaje pitanje da li ce biti najbrzi.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Hej, ljudi, pozdrav, izvinjavam se sto nisam dugo pisao, gomila obaveza, ispiti, i ono sto je odlagano zbog ispita. No i to dolazi kraju pa cu moci da se posvetim malo pravim stvarima Nadam se da sam vam nedostajao Trku u Maleziji sam odgledao u snimku, malo sta se promenilo, za mene su utisak pocetka sezone Renoi i kontakt Alonsa i Hamiltona. Po meni je Hamilton tu potpuno bespotrebno kaznjen iako sam Alonsov navijac, klasican trkacki incident, ono sto je on radio je po meni potpuno dozvoljena defanzivna voznja, samo jednom je promenio pravac kretanja, bez ugrozavanja sebe ili drugih vozaca, Nando je pogresno procenio situaciju, mislio je da je bolid kraci, iskljucivo je njegova krivica za kontakt. Na kraju je Luis dobio kaznu, Nando nije dobio nista. No, za nas to znaci nastavak ,,neprijateljstva`` izmedju Hamiltona i Alonsa. Budite ubedjeni da ce posle svega kuvati ispod Hamijeve zute kacige. Ako budu na istom delu trkalista u borbi za poziciju bice jako veselo.
              Staza u Sangaju, jedan od retkih dobrih Tilkedroma, mozda i jedini uz Tursku koji se po nekim elementima moze porediti sa pravim F1 stazama. Dva ,,puz`` zavoja sa komplikovanim temenom, jako dugacak zadnji pravac, sa najduzim periodom punog gasa uz Moncu i Blansimo na stazi Spa. Nekoliko prilika za preticanje, ovu stazu niko nece moci da prezivi bez KERSa, toga su verovatno svesni i u RBRu i ako stvarno imaju nekih problema, ovo ce im biti vrlo neprijatno iskustvo, pogotovo na tom zadnjem pravcu gde im ni genijalan Njuijev aeropaket nije od prevelike pomoci, bice glineni golubovi. Veliki test za vozace i automobile, mnogo tehnickih elemenata koje treba savladati i mislim da bismo mogli dobiti prvi put realnu sliku kakvi su dometi debitanata. Staza ima jaka kocenja i nezgodna je za gume, ali je u veoma dobrom stanju i degradacija ce biti podnosljiva, nikako u rangu Malezije. Ako vreme bude promenljivo (a razocaralo nas je u Maleziji), varijable se umnozavaju.
              Bice zanimljivo i videti da li ce neko napraviti neke modifikacije na bolidima. Rekao sam da treba sacekati Evropu za to, ali nikako ne bih iskljucio da se vec u Kini pojavi jos koji tim sa flexi krilima, pre svega Ferari, Reno ili Mercedes. Za sve se spekulise da rade na nekoj od modifikacija Red Bul sistema, s tim da je Ferari najblizi i da ce i ovaj put u petak probati neku varijantu, za druga dva tima se pretpostavlja da cekaju evropske trke.
              Sve u svemu, veselje u najavi...
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #8
                zaboravio sam da kazem odlican uvod mikosurvivor,a sto se tice trke vettel je jak po kisi nije mi drago sto cu ovo reci,i uz duzno postovanje prema svim vettelovim navijacima,nemam nista protiv momka sasvim je ok, ali voleo bi da na trci zavrsi negde nazad, cisto da se sampionat zakomplikuje,jer kako je pocelo ovo bi moglo da lici na 2009 kad je bron gp na startu sve razbijao a tek posle pola sezone su ostali poceli da im pariraju

                Comment


                • #9
                  Originally posted by trivun View Post
                  zaboravio sam da kazem odlican uvod mikosurvivor,a sto se tice trke vettel je jak po kisi nije mi drago sto cu ovo reci,i uz duzno postovanje prema svim vettelovim navijacima,nemam nista protiv momka sasvim je ok, ali voleo bi da na trci zavrsi negde nazad, cisto da se sampionat zakomplikuje,jer kako je pocelo ovo bi moglo da lici na 2009 kad je bron gp na startu sve razbijao a tek posle pola sezone su ostali poceli da im pariraju
                  Mislim da ce u ovoj trci parirati, napisao sam gore zasto, a ovo nije kao BronGP 2009, ono je bilo mnogo gore, vec je Malezija pokazala da su Red Bulovi uhvatljivi i da ce uz malo razvoja bolida i flexi krila Ferari, Meklaren i Reno biti blizu.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #10
                    nadam se da ce parirati ferari,meklaren i reno biti blizu jedino sto vettel posle samo 2 trke ima skoro jednu trku prednosti(u bodovima) u odnosuna buttona sto je mora se priznati mnogo

                    Comment


                    • #11
                      Ali je tek pocetak sezone... Pre ili kasnije ce poceti oni problemi sa pouzdanoscu i tada ce ostali uhvatiti. Gledajuci trku u Maleziji, imam utisak da je RBR bio jos dominantniji prosle godine, ali nije rano napravio prednost zbog okolnosti, a reper mi je Veber, za kojeg se ne moze reci da je neuhvatljiv drugima.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #12
                        da istina tek je pocetak i ima jos 17 ili 18 trka zavisi hoce li se bahrein naknadno voziti i delimicno si upravu kad kazes da ce imati pre ili kasnije problema jer oni su vec imali problema u maleziji tacnije webber verovatno se secas da je na startu trke pao sa 3 na 10 e a razlog tome bio je da je webber imao problema sa kvacilom i on je to javio svojim mehanicarima u krgu za zagrevanje zato je prvih par krugova bio los tako da su za red bull vec poceli neki problemi,mada se ovaj put webber dobro i prosao ali verovatno bi bio i bolji da mu je sve bio uredu sa autom

                        Comment


                        • #13
                          da li bi mogli otvoriti temu o igricama formule jedan naprimer F1 2010
                          "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                          "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                          Comment


                          • #14
                            Govorim o tempu, ako pogledas njegova vremena, nije bio uopste dominantan, a i Fetel je bio znacajno brzi od drugih samo na opcionim gumama. I sam Veber je priznao da im je na pravcima jako falio KERS, ovde ce to biti jos izrazenije. Uspeo je da bude dobro plasiran zbog problema Hamiltona, Alonsa i Petrova, pitanje je kako bi bio plasiran da se sve nije izdesavalo.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by stefan12 View Post
                              da li bi mogli otvoriti temu o igricama formule jedan naprimer F1 2010
                              Slobodno otvori, dobra je ideja, ili cu ja ako ne znas, ja ne znam koliko se to igra ovde, ali kontam da ima ljudi. Ja sam zadnje igrao F1 2002. Bas sam star majko mila
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment

                              Working...
                              X