Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ferrari

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fuqyeah! Ajde, Teddy, jednom da ti verujemo na majke mi...

    Sve se više slažem sa Jergovićem, nekome je odgovorio da smatra da bi Flavio bio katastrofa u ovom trenutku, a da bi Brawn imao veliku šansu da povrati disciplinu u tim. Kaže da bi on sada više odgovarao starijem Alonsu (kome je Flavio sasvim odgovarao pre 10 godina), jer su obojica metodični, a moj lični dodatak je da mislim da bi i Kimiju odgovarao, jer je Iceman izgleda definitivno odlučio da podigne nivo igre, te simulator, te ovo, te ono...

    Ha, ustao sam ovako rano da još sat vremena prelistam gradivo za kolokvijum, već dvadeset minuta vršljam po netu u vezi F1 (i maketa, da budemo iskreni)...

    Comment


    • Mislim da je između njih dvojice Brawn onaj najčistiji no-brainer izbor. Brawn je all-round. Znači, inženjer, menadžer, mozak, koordinator i sve. Briatore je autoritet, psiholog i menadžer. Ferrariju treba inženjer. Uzgred, Brawn nije Italijan, što je po meni plus jer su veće šanse da se u budućnosti kod njih nađe još internacionalnih inženjera.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • Neko mišljenje ili komentar o ovome?

        Montezemolo: “Alonso the best driver in the world”

        Maranello, 22 May – This morning, during an interview with respected Australian motoring journalist Peter Robinson, who was in Maranello to test drive the LaFerrari, President Luca di Montezemolo also dealt with questions relating to the current situation within the Scuderia. Specifically, he spoke about rumours concerning Alonso. “Fernando is the best driver in the world, who always gives 200% in the races,” he said. “He knows how much I count on him, even away from the race track, in terms of his contribution and the impetus he gives to the team. I think it’s incredible that there are still some so-called experts who don’t understand that and are always looking for a polemical situation that simply doesn’t exist”. “The truth is that he and Kimi, another incredible driver, need a competitive Ferrari and giving them that is our sole objective,” continued Montezemolo. “We are working very hard, starting with Marco Mattiacci, who knows what needs to be done and who will instigate many changes at a technical and organizational level and in speeding up the decision-making process. That’s what I want, as do our drivers and our fans, while all the rest is just idle chat”. Robinson, in Maranello for his final professional assignment, was presented by the President with a front wing flap from Fernando Alonso’s 2012 car. - See more at: http://formula1.ferrari.com/news/mon....B8dUYVdu.dpuf

        http://formula1.ferrari.com/news/mon...o-driver-world

        Meni je smešno da je ‚‚ekspert" Mattiacci i dalje na tom položaju, tj. smešno mi je to što i dalje nisu postigli dogovor ni sa Brawnom ni sa Whithmarshom... pa i Briatoreom. Mislim da ne treba dalje ići od te trojice. Imaš dva vrhunska vozača a nemaš pravog šefa ekipe. To kao da govori da Montecemolo želi još više upravljačkih konaca u svojim rukama. Pritom Alonsa naziva najboljim vozačem na svetu -> boljim od Raikkonena.

        Dragi gledaoci, toliko o jednakim statusima, toliko o konkurentnom bolidu, toliko o konkurentnom agregatu, toliko o titulu...
        Last edited by MarkedOne8; 22-05-14, 12:07.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • Pokušavaju da ga zadrže, nema previše filozofije... Obzirom da je Rosberg produžio sa Mečkom, očito je da je ona priča u Španiji bilo još jedno upozorenje da će otići bez razmišljanja ako se ne srede u roku od odmah... Mislim da će on probati još jednom u McLarenu, Jergović mnogo više misli da je Brawn zadržao kontakte sa Hondom i poznato je da Brawn želi da radi sa Alonsom...

          Comment


          • Newey kaže da nije zainteresovan za Ferrari, koji su mu navodno ponudili 20 milki godišnje, i da želi da nastavi sa Red Bullom. Oni koji su u padoku koliko i on kažu da tu ipak nije sve još uvek gotovo... Glavni razlog - nije sve baš tako sigurno kad je vlasnik tima ekscentrična i bogata individua...

            Comment


            • Ako toliko nude precice.

              Comment


              • Pa oni bar mogu da nude i više... Samo, poslednje što imam u glavi je da njegova žena nema ni najmanju želju da pređe u Italiju, a da ni on nije oduševljen idejom da mu se deca školuju u Italiji...

                Ciljaju na povećanje snage motora od Kanade:

                http://www.autosport.com/news/report.php/id/114085

                A Scarbs je napravio skicu motora, jer su konačno uhvatili dovoljno detalja... Ovde je prenet tekst...

                http://www.f1technical.net/forum/vie...512921#p512921

                Comment




                • Ohrabren sam ovim klipom, glavni problem je i dalje prevelika masa (i to što ne koriste pun potencijal agregata, kako sami kažu), ali sistem sam po sebi dakle nije toliko loš. Renault je napravio konzervativnije rešenje motora od Ferrarija. Hm, možda i nije toliko loša baza za budućnost, ali nisam siguran ko to u Ferrariju ne radi svoj posao kako treba ili gde leži problem, ideja motora je dobra ali je izvedba slaba, ili možda bolje reći - nedovoljno ozbiljan pristup svemu tome...

                  Comment


                  • KImi se povlaci na kraju sledece sezone?

                    http://www.autosport.com/news/report.php/id/114785

                    Comment


                    • Čitajući tekst, mislim da je on ovo definitivno odlučio... Hm, još jedna od stvari koju je Jergović predvideo...

                      Comment


                      • ...

                        Hungarian F1 Grand Prix: Raikkonen issues not down to regulations
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • http://www.f1times.co.uk/news/display/09194


                          Ferrari made some very serious mistakes - Costa

                          Former Ferrari designer Aldo Costa, who now works for Mercedes, believes Ferrari are suffering as a result of some poor decision making at the Italian team. Costa was sacked by the team at the end of the 2011 season and despite moving to the now dominant Mercedes, he isn't pleased to see many of his former co-workers struggling. "Let me say that there are a lot of people working in Maranello, for whom I feel affection and it pains me that they are in such a complicated situation," he told journalist Leo Turrini. "It is not good, I left many friends there, should I be happy to see them in such trouble?" Why are Ferrari in trouble? Costa reckons the wrong decisions have been made with regards to facilities and employees - many of which have left the team and followed Costa to Mercedes. "Strategic mistakes were made – I'm talking here about errors of vision – very serious ones. And of course they haven't always taken the best decisions regarding people. "I'll give you an example. In 2008 we in the racing department put in a request to construct a new wind tunnel. We considered it essential to remain competitive. We were told that this was not the case and that there was no need. "In Ferrari all the decisions, on strategy and people, have always been taken by the president, [Luca di] Montezemolo. To be fair, he took them when Ferrari was winning everything and he also took them when Ferrari stopped winning." Ferrari are now trying to correct many of their mistakes and have begun work on a new facility in Maranello, but Costa doesn't believe they'll turn things around any time soon and fully expects the main challenge to come from Red Bull. - See more at: http://www.f1times.co.uk/news/displa....m5hRmOc0.dpuf
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • Pa, pa, Montezemolo...

                            http://www.f1fanatic.co.uk/2014/09/1...ari-departure/

                            Comment


                            • http://www.f1technical.net/news/1969...531c33ac27fbd4

                              Sviđa mi se kako Mattiacci radi za sad... Tim se gradi i od manjih pozicija, nisu dovoljna samo 2-3 velika imena. Videćemo šta bude sa Alonsom na kraju (tj. kad bude zvanično), pa ću dati neko malo opsežnije razmišljanje o svemu tome ovde...

                              Comment


                              • Razlog zbog cega je otisao DI Montecemolo?

                                http://www.bbc.com/news/business-29817720

                                Comment

                                Working...
                                X