Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ferrari

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Znam da je trajalo 13,3 sekundi jer je toliko trebalo Masi i Fetelu da odrade prolaske kroz pit lane.

    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment




    • Postavio sam ove dve slike jer se vidi razlika u visini tela Mase i Alonsa u kokpitima.Po vrhu kacige se može zaključiti da je Alonso niže u kokpitu, dok je Masa uzdignut do maksimuma.Ne znam koliko ovo utiče na aerodinamiku, ali na centar gravitacije utiče sigurno.

      Na trećoj slici je Kimi.Vidi se da je i on vrlo nisko u kokpitu.Alonso i Kimi uopšte ne vide prednji deo bolida, samo vide stazu i sa strane točkove.
      Last edited by MarkedOne8; 15-05-12, 23:15.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • Tacno, Marked, a ako se jos bolje zagledas videces da su i Massini retrovizori visi i uzi od Alonsovih, upravo zbog tog polozaja. Ti polozaji osim sto uticu na centar gravitacije, uticu i na aerodinamiku jer oni dodaci na temenima kaciga koji sluze da vazduh nastavi preko kacige do "naslona za glavu" kod Massinog polozaja gube funkciju. Takodje, kolicina vazduha koja ga udara u glavu je veca, veci je i sam otpor od kacige, ali mu je potrebno i vise snage u vratu time sto je dosta vise lociran u bolidu.

        To je pokazatelj da se ne oseca sigurno, jer ima potrebu da vidi sto vise, iako se referentne tacke za udaljenost bolida mogu naci i kod tockova, ali fiktivno, tj. moraju da se zapamte tacke koje ne postoje.

        Sve to suma sumarum ne pravi raliku koju vidimo. Kad bi Alonso sedeo kao Massa, bio bi sporiji, ali bi opet bio dosta brzi od Masse.

        Comment


        • Inace, ako se pitate koja se to napredna tehnologija koristi za ciscenje delova od flow-vis boje...



          Cega, ljudi, cega najbolje kupe farbu, ulje, razredjivac... A ja sam mislio da su nasi mehanicari jednostavno siromasni... Kad ono!!!

          Comment


          • Opet novi endplate otvori na zadnjem krilu.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • Nije - ovo je ona iz Kine i Bahreina. A to je i prva testirana verzija samog zadnjeg krila, bez V/W-slotova, jos sa zimskih testova...

              Ali cega umesto krpe!!!

              Comment


              • Promene koje je F2012 pretrpeo od Australije do Monte Karla...

                http://www.omnicorse.it/video/238/la...per-montecarlo
                Last edited by Vanja #66; 25-05-12, 15:13.

                Comment


                • Na 0:35 ti usmerivači vazduha ispod nosa su totalno kopirani od Lotusa.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • Pre njih je RB koristio... ;)

                    Comment


                    • http://www.formula1.com/news/headlin...2/5/13412.html

                      Oni koji imaju pomazu onima kojima treba...

                      Comment




                      • Sitne izmene na auspuhu su jedine koje se mogu videti za sad... Ovde nije naznaceno, ali ugao po kojim je cev isecena je veci sad i jos vise lici McLarenovom principu.

                        Comment




                        • Yup, it's another one...

                          Comment


                          • http://www.f1sa.com/index.php?option...:f1&Itemid=157

                            Please kill me, please just kill me
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Originally posted by NebojsaNS View Post
                              http://www.f1sa.com/index.php?option...:f1&Itemid=157

                              Please kill me, please just kill me
                              Bombastican naslov iza koga se krije najobicnija pretpostavka... Massu tamo podrzavaju, ali dzabe taj njegov nedostatak srece, kad se na kraju bude gledalo koliko je bodova uzeo. Ne verujem da su spremni da mu ponude novi ugovor dok ne veze bar 2 podijuma, ili makar 2 podijuma u tri trke...

                              Comment


                              • Razumeo sam i ja to kada sam procitao tekst, ali kada pogledam nije ni toliko nelogicno. Izgleda da su se bas namerili na Fetela 2014. To znaci sledece godine neki klasicni vodonosa koji ce znati da je orocen i de ce biti pudlica Nandu.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X