Announcement

Collapse
No announcement yet.

Red Bull

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Red Bull



    http://www.formula1.com/en/champions.../Red-Bull.html
    Last edited by Vanja #66; 04-09-16, 12:34.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

  • #2
    Mark Webber postaje pilot




    Qantas pomaže Webberu u njegovoj nameri da postane pilot.
    Australijska avio-kompanija Qantas je najavila da planira da pomogne svom ambasadoru, Mark Webberu, da dobije pilotsku dozvolu.
    Qantas će Webberu obezbediti mentorstvo jednog svog pilota-trenera, kao i vreme u njihovim simulatorima letenja.
    Red Bullov vozač je neko vreme proveo na aerodromu Heathrow, u kokpitu Qantas A380 aviona, sa jednim od kapetana koji obučavaju.
    „Letenje je nešto što me je oduvek fasciniralo“, rekao je Webber i dodao: „Bilo je tako uzbudljivo leteti iznad Formula 1 staze, nad Albert parkom, u Qantas B737 simulatoru, što je dodatno učvrstilo moju strast i želju, da jednog dana vozim pravi avion.“
    „Ovo je nov izazov za mene, i kao ambasador Qantasa, veoma sam zahvalan na podršci koju mi pruža tim ove avio-kompanije, i što sam u mogućnosti da učim od najboljih u ovom poslu“, rekao je Webber.
    www.balkansimracing.com/forum

    Real cars. Real racing. Dobrodosli

    Comment


    • #3
      Kimi Raikkonen

      Kimi Raikkonen, fanovima ovog sporta poznat i kao Iceman, a mehaničarima kao Kimster, je svetski šampion Formule 1 iz 2007. godine. Trenutno vozi za Ferrari.



      Spoiler
      2007 je postao Svetski Prvak nakon sto je izveo nemoguce u zadnje 2 trke i iskoristio nervozu Alonsa i Hamiltona u McLarenu i stigao do titule u Ferrariu ... Veci dio karijere je vozio u McLarenu ali je odlaskom Sumahera tada u privremenu penziju dobio mestu u timu iz Maranella... Kako je on davao u izjavama 2009 kada je napustao F1 da to vise nije kao ranije i da vise nije trkacki cirkus nego upravni cirkus , da su mnoge promene unistile svet F1 ali kako smo videli proslogodisnja i ovogodisnja sezona su jako interesantne ,mnogo je vise preticanja a jedan od glavnih razloga Kimievog odlaska je manje trkanja i manje preticanja ali kako se sada to promenilo velike su sanse da Kimia vidimo ponovo u F1 ... Prosle godine je bio povezivan sa Renaultom ali do dogovora nije doslo jer je Kimi izjavio da ako se vrati da ce se vratiti u bolidu koji se bori za titulu... Kimi je takodje poznat po mnogim ali mnogim kontraverzama , recimo 10 minuta pre trke dok su svi bili u bolidima on je znao biti u Ferrarievom boxu jesti sladolede,piti energetska pica i mnoge druge stvari ali takodje jedan od velikih sokova je bio i 2001 ... Pola sata pre trke dok su se vozaci vozali u pokretnom vozilu i pozdravljali publiku Kimia nije bilo ... Svi su se pitali gde jer je logicno da bude uzbudjen i zbog debia ali Kimi je ladno u svojoj kamp kucici dremao ... Zahvaljujuci svojoj odlicnoj i napadackoj voznji i samim stvarima van scene pokazao se kao veliki miljenik publike pa tako i moj naravno posle Alonsa ... U F1 je slavio 18 puta , prvi put 2003 u Maleziji , tada je startao 7 ali odlicnom voznjom je stigao do pobede a zadnji put je slavio u oprostajonoj 2009 sezoni u Belgiji ... Vise puta se nije stedio kada su dueli u pitanju , setimo se Spa i one lude voznje i borbe sa Hamiltonom 2008 cini mi se ali mozda je i 2007 bila ... Bilo je takvih dosta voznja ... Sada se ponovo dovodi Kimi u pitanje sa Red Bullom i zamenom Marka Webbera , Red Bull je najbolji bolid trenutno , DRS je uveden kao i KERS , preticanja su neverovatno omogucena , Kimi bi mogao dobiti mesto i zato i zasluzuje ovu temu ne samo jer ce se mozda vratiti nego i zbog svega sto je pokazao u svojoj karijeri ...

      Evo jedan i clanak o mogucem povratku :

      Nekadašnji šampion u Formuli 1 Kimi Raikonen bi mogao da se vrati u "najbrži cirkus". Prema navodima nemačkog Bilda Finac bi bio zamena za Marka Vebera u Red Bulu. Australijanac je posle trke na "Silverstonu" izazvao mnogo bure izjavom da je odbio naređenja iz boksa. Nemački medij navodi da je promena u šampionskom timu stroga tajna, ali da je izvor neko od čelnika Red Bula. Raikonen trenutno nastupa u Svetskom reli šampionatu (WRC), a Veberu ugovor ističe na kraju godine.
      Last edited by MarkedOne8; 15-01-14, 01:00.
      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

      Comment


      • #4
        Polako Miko, jos nije dosao!

        Comment


        • #5
          Pa nema veze, tema je vozaci i timovi ... Ne Vozaci i Timovi 2011 ... xD ... Kimi je ostavio dubok trag u F1 i lepo bi bilo da ima temu
          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

          Comment


          • #6
            Ma naravno, malo sam se salio!

            Comment


            • #7
              Kimi je odlican vozac pokazao je 2009 godine kad je Ferrari imao najgoru sezonu da moze da pobedjuje i da bude na pobednicka postolja......
              www.balkansimracing.com/forum

              Real cars. Real racing. Dobrodosli

              Comment


              • #8
                kad vozio Kimi F1 bio je najbolji
                FORZA MILAN!!

                Comment


                • #9
                  Za sada iz Red Bula demantuju da dovode Kimija, ali treba jos sacekati pa videti. Iceman se jos uvek nije oglasio. Inace, jedna zanimljiva stvar je izasla iz tih intervjua, a to je da je Hamilton kontaktirao Red Bul u Kanadi, a ne oni njega. Predosecam ovde jednu sapunicu...
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #10
                    A vala moglo bi, nismo skoro imali ni jednu dobru, jos od 2007. i afere spijuniranja McLarena. Dakle, Hamilton je zvao RBR, a ne oni njega... Opa, bato, sta bi sa dozivotnom vernoscu McLarenu?

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by NebojsaNS View Post
                      Iceman se jos uvek nije oglasio.
                      evo oglasio sam se ja umesto njega ipak sam Iceman i zvao me je sinoc da vidi sto cinim i rekao mi je da jos razmislja da li ce da ide u F1 odnosno Red Bull...
                      www.balkansimracing.com/forum

                      Real cars. Real racing. Dobrodosli

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Iceman View Post
                        evo oglasio sam se ja umesto njega ipak sam Iceman i zvao me je sinoc da vidi sto cinim i rekao mi je da jos razmislja da li ce da ide u F1 odnosno Red Bull...
                        Cus maloga, a nijesi ni ti naivan! A otkuda tebi jado njegov mobilni, i koji ima, Nokiu ili Erikson?

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Vanja #66 View Post
                          Cus maloga, a nijesi ni ti naivan! A otkuda tebi jado njegov mobilni, i koji ima, Nokiu ili Erikson?
                          xexexe ima alcatel xexexe dobri prijatelji smo mi hoces da te upoznam
                          www.balkansimracing.com/forum

                          Real cars. Real racing. Dobrodosli

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Vanja #66 View Post
                            Cus maloga, a nijesi ni ti naivan!
                            A otkuda tebi jado njegov mobilni, i koji ima, Nokiu ili Erikson?
                            YUGO!XD



                            Sto se tice toga da li bi i ko bi bio drugi vozac ako Kimi dodje u RBR...Fetel je sigurno razmisljao o tome pre nego sto je izjavio da bi voleo Kimija.Oni se izuzetno dobro poznaju, i Sebastian nebi to izjavio tek tako.Bolje da mu je timski kolega jedan od najboljih drugova odnosno kolega nego Veber sa kojim je imao nesuglasica kao u Japanu 2007. (setite se da je Fetel tad bio u Torro Rossu i da se tokom SC-a slucajno zakucao u Vebera dok su bili na drugoj i trecoj poziciji) i u Turskoj prosle godine.Red Bullu je sasvim sve jedno koji od njihovih vozaca ce osvojiti titulu, da li to bio Sebastian Fetel ili Mark Veber.Njima je potreban mir u timu i mogli bi maksimalno da se fokusiraju na razvijanje bolida a ne da smiruju odnose izmedju vozaca, zar nije logicno?Kimi sigurno nebi pristao da nosi vodu Fetelu ali to bi po meni trebala da bude jedna zdrava timska konkurencija...Jedva cekam jos novosti o ovome!
                            Last edited by MarkedOne8; 13-07-11, 13:24.
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Iceman View Post
                              xexexe ima alcatel xexexe dobri prijatelji smo mi hoces da te upoznam
                              Jok, more, ja kad ga vidim necu ga pustiti, morace pajserom da me odvajaju od njega... I Alonsa, Schumachera, Vettela, Rossija, Simoncellija, Noleta... Bolje je za njihovo zdravlje da me ne upoznaju!

                              Comment

                              Working...
                              X