Announcement

Collapse
No announcement yet.

Biciklizam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Italijani su sva javna okupljanja odlozili do 3. aprila

    Comment


    • Pravo da ti kazem, Tirreno-Adriatico me ni ne interesuje, jer ga i onako ne bi ni gledao, nego mi je krivo zbog Strade Bianche i MSR. MSR mi cak i nije medju omiljenim trkama, ali sam se bas radovao ovogodisnjem izdanju zbog Gilberta. Samo mu jos ta pobjeda fali, a brzo ce u penziju. Bas bezveze ispade ovo sa virusom.

      Comment


      • Gleda li ko Paris-Nice?

        Astana, CCC, Jumbo-Visma, Mitchelton-Scott, Movistar, Ineos i UAE ne ucestvuju zbog opasnosi od Corona virusa. I ako nedostaje cak sedam WT timova, dosta jakih imena je prisutno jer su se mnogima promijenili planovi nakon sto su otkazane sve trke u Italiji u narednom periodu... broj vozaca po timu su prosirili sa sedam na osam. Sve to obecava jednu cudnu nedelju u Francuskoj. Organizatori su otkazali sve intervjue prije i posle etapa, nema druzenja sa fanovima, rukovanja itd Dodatna ambulanta ce pratiti grupu u slucaju da neko zadobije simptone u toku trke.

        Prva etapa je bila shitshow. Kisa, vjetar i kocke su uzrokovali dosta nervoze u grupi... bilo je dosta padova. Njemacki sampion, Max Schachmann je osvojio prvu etapu.. Alaphilippe je agresivno isao na vremenske bonuse. On i Benoot su isli zajedno ali su ih Njemac i Teuns stigli na dva kilometra do kraja. Njemacki sampion je jedan od onih koji su trebali da voze Tirreno-Adriatico.

        Medju onima koji su uhaceni u tim padovima je bilo i favorita za GC od kojih su pojedini kao sto su Bardet i Porte izgubili dovoljno vremena da vjerovatno mogu da se pozdrave sa titulom. Esaloni su rasturili grupu i nije bilo sanse da su mogli da uhvate prikljucak sa glavnom grupom koju je na kraju cinilo 30-ak vozaca. Barguil je bio jedan od tih koji je pokusao da stigne glavnu grupu pa je veci dio vremena proveo u zavjetrini iza timskog auta, zbog cega je nakon etape i diskvalifikovan. Svakako jako interesantan pocetak trke.

        Vidjecemo oce li se trka uopste i nastaviti jer su sinoc francuske vlasti saopstile da se dozvoljeni broj okupljenih ljudi na javnim skupovima i sportskim dogadjajima smanjio sa 5000 na 1000

        Comment


        • Gleda se, gleda.. Svaka čast Julianu i Benoot-u, ne računajući gorespomenutu dvojicu, nisu dozvolili pelotonu da ih uhvate! Vremenski uslovi bili baš loši. Ne znam kako je Barquil mislio da se izvuče za onaj drafting..
          U trci učestvuje i dvostruki šampion Srbije Dušan Rajović, vozi za Nippo-Delko-One Provence..

          Definitivno otkazan i Milan - San Remo..

          Comment


          • Brutalna prva etapa, ali treba nam ovo pogotovo zato sto su otkazali one trke u Italiji. Odje navijam da Lotto uzme sto vise etapa i da Gilbert mozda zakuci jednu iz bijega Jako simpatican tim.. Gilbert, De Gendt, Ewan, Degenkolb... imaju jak potencijal da pokusaju iz bijega ili napr na etapi kao sto je ova danasnja je Ewan svakako jedan od favorita ako todje do grupnog sprinta na kraju.

            Comment


            • Da, da, Lotto (uz Quick-Step) ima možda i najjači sastav u trci..

              Da li si izvalio novo ime izraelskog tima?! Valjda je bilo ranije Israel Cycling Academy, a novo ime je Israel Start-Up Nation..
              Inače, uvek je u timu bilo bar 2/3 domaćih, a na ovoj trci niti jedan, verovatno ih čuvaju od virusa, a habaju strejndžere..

              Comment


              • Oni su promijenili ime prije nekoliko mjeseci. Onda kad su preuzeli Katusha tim, preuzeli su i njihovu world tour licencu i onda su se prekrstili u Start-up Nation cim ih je UCI odobrio Znam da su Dan Martin, Greipel i Ben Hermans kod njih ali vidim da nijedan od njih ne vozi ovu trku. Ja sam mislio da ce Greipel u penziju, ali izgleda ode da izmuze jevreje dok jos moze

                Edit: Sad vidim podatak da je upravo Gilbert najstariji vozac na trci, a da je samo Nils Eekhoff par mjeseci mladji od tog Dusana Rajovica.
                Last edited by powerslave; 09-03-20, 12:58.

                Comment


                • Ala se raspade grupa u roku od pet minuta Taman kad sam pomislio da ce biti uspavanka do kraja.

                  Edit: izgleda ce ovo uzeti Ackermann. Ima Maxa i Sagana za lead out.

                  Mada i Trek ima trojicu, ali ne moze tu niko da sprinta sa Saganom ili Ackermannom. Mozda Stuyven.

                  Edit: jaoo vidi Nizzoloa. Nisam ni znao da je to on Svaka cast! Ipak Ackermann nije imao snage. Dobar sprint.
                  Last edited by powerslave; 09-03-20, 15:24.

                  Comment


                  • Odlicna etapa juce. Danas jos jedna ravna, vjetrovita etapa ali zbog pravca u kojem ce se grupa kretati ne ocekuje se bocni vjetar, pa valjda danas nece biti cijepanja grupe i haosa kao juce.

                    Nisam imao pojma da je Bjarne Riis od skoro suvlasnik i GM NTT Pro Cycling tima.

                    Comment


                    • So it goes, odlican avatar
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Van Garderen je najjaci lik... odustao od trke kad je Trump najavio obustavu letova iz Evrope, pa pozurio da ode kuci

                        I ako je 90% vozaca koji ucestvuju na trci bilo ubijedjeno da ce trka biti prekinuta, organizatori su rekli da ce se trka odrzati do kraja. Naravno, bez publike i svega ostalog sto je uobicajeni dio svake trke.

                        Kako sad stvari stoje, cini mi se da se mozemo pozdraviti sa proljecnim klasicima. Ko zna oce li se i Giro odrzati...

                        Elem, odlicna trka za sad. Danas bi trebali da se raspistolje GC vozaci.

                        Comment


                        • Bahrain-McLaren tim upravo objavio da se povlace iz trke. Prica se da je jos timova donijelo istu odluku. Uskoro cemo saznati.

                          Neki izvori u Francuskoj kazu da ce se trka mozda zavrsiti upravo danas, eventualno sjutra... valjda zavisi od toga koliko ce jos timova da se povuce.

                          ...e do kurca.

                          Comment


                          • Het Nieuwsblad is reporting that after the riders' association the CPA voiced concerns yesterday evening, the teams at Paris-Nice held a vote on whether to continue or not. 11 voted to race on, 5 voted against. The compromised reached, per Het Nieuwsblad, is that the race will conclude atop La Colmiane on Saturday and that Sunday's finale in Nice will not take place, though we await a statement from ASO on the matter
                            ASO has confirmed that Sunday's final stage of Paris-Nice will not take place, but, as reported, they plan to hold today's stage to Apt and tomorrow's to La Colmiane as planned. "In consultation with the authorities, the Union Cycliste Internationale and the city of Nice, the organisers of Paris-Nice have decided to place the final arrival of the event tomorrow at the end of the 7th stage at Valdeblore la Colmiane. This decision, taken in light of the increased battle against the spread of the coronavirus epidemic thus cancels the final stage, which should have taken place around Nice on Sunday, March 15."
                            Eto tako.

                            Comment


                            • Gent-Wevelgem i E3 otkazani. Valjda je trkanje u Flandriji obustavljeno do 3. aprila. Znaci ima nade za moju omiljenu trku

                              Comment


                              • https://www.cyclingnews.com/news/lea...tour-calendar/

                                Ovo je mozda novi kalendar Au, kakvo bi uzivanje bilo na jesen

                                Comment

                                Working...
                                X