Announcement

Collapse
No announcement yet.

Biciklizam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • RogliČ pobednik trke Tirreno-Adriatico! Pre današnje etape, zaostajao za Yates-om 25 sekundi, a danas na poslednjoj etapi, time-trial, došao do pobede u ukupnom plasmanu sa prednošću od JEDNE SEKUNDE!

    U subotu Milan - Sanremo.. (kad se setim prošle godine i prve Vićencove pobede)

    Comment


    • Ja sam slabo u toku sa desavanjima ove sezone. Ko su favoriti za Milan - San Remo.. tj. ko sve vozi ove godine? To cu ispratiti ako mognem da se probudim na vrijeme. Ispratio sam Paris - Nice i moram reci da je to bilo najinteresantnije izdanje koje sam ja gledao u poslednjih nekoliko godina. Izgleda je Yates popravio TT. Ovaj mali, Egan Bernal djeluje opasno... steta sto vozi za ona govna, pa moram da ga ne volim.

      Ako vozi Gilbert, onda se nadam njegovoj pobjedi i ako su mu sanse minimalne. Ne znam oce li voziti Sam Bennett, ali on mi je jako simpatican sprinter. Imao je dobru nedelju na Paris-Nice.
      Last edited by powerslave; 20-03-19, 07:07.

      Comment


      • 'bem li ga, teško je navesti favorite, jer se ne zna da li će doći do napada na usponu na Pođo (Niballi last year) ili tek "gore" na završnom sprintu..

        Anyway, tu su od "favorita" Nibali, Valverde, Landa, Gaviria, Kristoff, Degenkolb, Dumoulin, Matthews, Moscon, Trentin, Sagan, GVA, Bardet, Bennett i prejaki Quick step (Alaphilippe, Viviani, Philippe Gilbert) ..

        .. da se podsetimo kako je bilo prošle godine (mučeni Cavendish) ..



        Btw, najbogatiji Britanac Sir Jim Ratcliffe kupio tim SKY pre nekoliko dana .. naumio i Chelsea da kupi.

        Comment


        • Znaci QS ima dva favorita i Gilberta kao dzokera... sunce im jebem kakva trojka Alaphilippe moze da odigra napad na Poggio-u, a pokazao je da moze i da sprinta... Viviani je trenutno jedan od najboljih sprintera, a Gilbert je Gilbet pa sve da ima i 40 godina Ne bi mi smetalo bilo ko od njih trojice da to osvoji, ali naravno najbolje bi bilo da to bude Gilbert

          Sad sam pogledao start listu. Naravno da mi je milije da neko skoci na Poggiou i da pobjednik dodje ili solo ili u grupi od 3-4 vozaca nego da gledamo grupni sprint.

          Ako dodje do sprinta, navijam da to bude ili Sam Bennett ili Viviani. Gaviria i Ewan su jaki favoriti svakako. Meni ne bi smetalo ni da neko od stare garde ponovo osvoji.. Demare, Kristoff ili Degenkolb. Ubacio bi tu i Matthewsa nego se skrkao prije neki dan na Paris Nici pa ne vjerujem da ce biti 100% spreman.

          Od ovih sto mogu da okrenu trku na Poggiou... ponovo Nibali, zasto da ne Znaci tu su Nibali, Sagan, GVA, Alaphilippe i Gilbert, Bardet, Valverde.. tu je i Niki Terpstra, Giani Moscon. Tu navijam za Gilberta i ajde neka ide Terpstra kao darkhorse

          Idealan scenario: Cipressa i Gilbert koji se tu odvaja i u solo bijegu dolazi na cilj

          Rekoh da sam slabo u toku ove sezone, tako da ne znam ko je u kakvoj formi. Do sad sam ispratio samo Omloop Het Nieuwsblad, Strade Bianche i Paris-Nice... Cekam proljece u Belgiji

          Edit: A vidjeh to za Sky. Tek nam je sad pukla pogibija od njih jer ce im jos vise para biti na raspolaganju. Citam da se prvog maja mijenja ime tima i dresovi.
          Last edited by powerslave; 20-03-19, 21:26.

          Comment


          • Evo vidim da ce i Kwiatkowski voziti. Samo se nadam da ne bude na kraju tresla se gora, rodio se mis i da zavrse grupnim sprintom. QS je brutalan i ako dodje do grupnog sprinta, ja bi pare stavio na Viviania.
            Last edited by powerslave; 22-03-19, 02:26.

            Comment


            • Ovo za Kwiat-a je nešto u last-minut fazonu, osetio Brailsfort da je poljak već sad u odličnoj formi! Inače, gosn. Sir ostaje na čelu Skybutamolaca i u novom aranžmanu, od 01.05. se zovu Ineos.

              QS u slučaju bunch sprinta 99% osvaja trku, neverovatno kakva dominacija zadnjih par sezona, i kako su doveli do savršenstva vožnju u poslednjih 5km! U toj varijanti, može bilo ko od plavaca da iskoči, čak i Lampaert.

              Mada i ovaj UAE vreba iza ćoška u vidu Gavirie i Kristoff-a..
              Last edited by salelesa; 22-03-19, 12:12.

              Comment


              • Uvijek sam cijenio QS i ako sam cesto navijao protiv njih u proljecnim klasicima. Taman kad sam poceo da pratim biciklizam oni su bili tek formiran tim.. Michael Rogers, Tom Boonen, Pippo Pozzato, Paolo Bettini... Tom Boonen mi je od prve njegove trke koju sam gledao postao jedan od omiljenih i ako sam, kao sto rekoh cesto navijao protiv njih ponajvise zato sto sam obozavao Cancellara-u Nezaboravni dueli njega i Boonena na Flandriji i Rubeu. Ovi sadasnji vozaci ne mogu ni da im prismrde. Uvijek je QS imao gotivnih vozaca.. Devolder, Velits, Chavanel, Stybar, Terpstra, Tony Martin, Cavendish, Vandewalle... Uvijek sam se ja nadao da ce Gilbert kad tad voziti za njih i evo sam napokon docekao

                Uvijek su bili sila, ali nikad nisu bili gadni i ogavni kao ove britanske ljige. QS mozes da ne volis, ali ih cijenis i postujes. Za Sky nemam ni malo postovanja.

                Comment


                • Kako su krenuli, QS izgleda planira da pocisti sve jednodnevne trke ove sezone Svaka cast Alaphilippeu kako je odsprintao najbolje od najboljih.

                  Slika dana: Stybar, Gilbert, Lampaert i Viviani stizu na cilj nakon odlicno odradjenog posla.

                  bettiniphoto_0383600_1_2000px_670.jpg

                  Comment


                  • Stvarno, svaka čas' Žulijanu i QS-u..
                    Nismo ih bzv hvalili oviJeh dana. Dobra trka, lepo vreme za razliku od prošle godine, mada ih je bočni vetar smarao većinu dana.

                    Kakav spust/beg onog italijana niz Ćiprezu jalovo na kraju, ali nezaboravno. A onda onaj ludački tempo uz Pođo, neverovatno _ čestitke i onim sprinterima koji su to izgurali, a nisu GC, Sagan, Trentin & co.
                    Last edited by salelesa; 24-03-19, 23:40.

                    Comment


                    • .. this is what I talked about ..

                      http://www.cyclingnews.com/news/boni...-remo-descent/

                      Comment


                      • Svidja mi se kako su u nedelju vozili momci iz Treka i milo mi je sto se Degenkolb vratio u top formu i sto je onako grizao da se vrati i na kraju zavrsi drugi. Mozda i danas neko iz Treka zavrsi na podijumu.. Pedersen, Theuns ili Stuyven.

                        S obzirom da su u nedelju bili natjerani da jure i napadaju, ocekujem da QS povrati kontrolu nad trkom danas. A i sigurno da ce biti manje agresivnih poteza jer vremenska prognoza kaze da ce uslovi biti bas nikakvi.

                        Eh da, koja je Kristoff masina. Strasno mi je milo sto je uzeo Gent-Wevelgem jer su ga ljudi brzo ili zaboravili ili otpisali kad je Gaviria dosao.. pa ne moze tako sine, Kristoff je tata

                        S obzirom da ce pojedini odmarati, nadam se da Gilbert vrace QS na pobjednicke staze danas, pa onda na Flandriji ko sta ponese

                        Comment


                        • Michael Valgren o onom haosu juce nakon neutralizacije trke


                          "We [Dimension Data] were all at the front before it was neutralised. Then bike riders are bike riders, because we're all so fucking stupid. Nobody stops, everyone fights to get to the front, even though it's neutralised. I was so annoyed," Valgren told Cyclingnews in Waregem.

                          "Suddenly there was the car with Scott Sunderland [the race director], and he had to go to the front, but people just didn't move for him. Then I was just standing there talking to him, and suddenly they started and I was like 'what the fuck'.

                          I was at the back so when they started again I was actually dropped on the Kluisberg, because they went without me. I had to chase back for like 20km. I was with some guys but still, it's so annoying. People, they just don't get it. That's just bike racing nowadays, I guess."

                          Sve je u pravu.. jos kako su pojedini pumpali ne bi li skratili zaostatak za bijegom.. bas sramota.

                          Comment


                          • Steta sto Sagan nema snage, za ovu zavrsnicu Roubaix-a.

                            Philippe Gilbert valjda pobedi, ali bi morao sada da napadne tj pre veledroma.

                            Comment


                            • Fićko legenda! .. ostao mu samo Milan - Sanremo da osvoji!

                              Šteta što Sagiša nije imao snage, kapiram da ga je Lamper taktički smarao, a onaj treći je predugo čekao na pomoć tima. Dobra trka, imali su jak čeoni vetar ceo dan..

                              Comment


                              • Nakon onog bezveznog izdanja Flandrije, vala smo zasluzili ovakav Rube.

                                Pa kakav je mastor Gilbert Nisam se ovoliko radovao jos od kako je onako epski ovjerio Flandriju. Bio sam zabrinut jer je Lampaert bio sa njima, ali je onda postalo jasno da je Gilbert jaci. Vrhunski je posle reagovao kad je pustio Politta da diktira ritam jer je znao da je samo Lampaert blizu iza njih. Znao sam da ce ga otresti u sprintu.. pa nije bilo te sile koja ce ga sprijeciti da pobijedi i ispusti ovakvu priliku. I opet Vanmarcke imao peh.. tom se covjeku nikako ne da osvoji ovu trku. Godinama zavrsava u vrhu ali nikako da osvoji ni Rube ni Flandriju. Sad kad je Gilbert to upisao u tefter, nadam se da ce napokon i on to uspjeti.

                                Philippe Gilbert speaks: "It’s hard to believe it. I’m happy. I still have this dream of winning all five monuments. It’s a bit of a crazy dream that has inspired me for ten years and little by little I’m getting closer to it. I feel great pride today. When I decided to take on this challenge three years ago, many people told me the cobbles weren’t for me. I’ve won the Tour of Flanders and now Paris-Roubaix. I was able to transform my qualities as a puncheur. Now, I’m a different rider and I’m very happy to have done it. I’m not afraid of long attacks. They’ve often worked out in my favour. I got down to work with Politt who is also quite a brave rider. It was ideal to be in his company. In the finale, we rode flat out together, and in the end, it came down to who was the strongest – and that was me."


                                Sto napisa Djordje na FB-u:
                                Philippe Gilbert:
                                Svetski Šampion
                                Paris-Roubaix
                                2xIl Lombardia
                                Ronde van Vlaanderen
                                Liege-Bastogne-Liege
                                4xAmstel Gold Race
                                2xOmloop Het Nieuwsblad
                                2xBrabantse Pijl
                                2xParis-Tours
                                Fleche Wallonne
                                Strade Bianche
                                Clasica San Sebastian
                                9 Grand Tour etapa
                                još Sanremo 2020 i ćao zdravo

                                Ja da dodam i da je dva puta bio nacionalni sampion Belgije, a jednom nacionalni prvak i u hronometru.

                                Da oce i taj Sanremo sledece godine da osvoji i moze u penziju kao jedan od najvecih svih vremena.

                                Comment

                                Working...
                                X