Announcement

Collapse
No announcement yet.

Biciklizam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Не би, и ја бих коментарисао.
    Капирам да би се коментарисали (колико-толико) турови који имају на Еуроспорту.
    Мислим, отвараћу ја онда овде теме за Ђиро, Вуелту и остале трке које ће бити на ТВу.
    Arise, Serbia!
    You fell asleep long ago,
    And have lain in the dark.
    Now wake up
    And rouse the Serbs!


    sigpic

    Comment


    • #62
      Originally posted by Uros94 View Post
      А све сам лепо замислио шта, како, где... нове теме и тако.

      Чуо сам то за Ленса, као баја негира све то 50 година и сад му пукло да призна. Сумњиво ми ту нешто...
      Nista nije sumnjivo sad, meni nikad nije bilo jasno kako mu je polazilo za rukom da onako osvaja titule redom nakon sto je krenuo bukvalno od nule sa treninzima

      Sport se verovatno nikada nece oporaviti
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • #63
        Originally posted by Uros94 View Post
        А све сам лепо замислио шта, како, где... нове теме и тако.

        Чуо сам то за Ленса, као баја негира све то 50 година и сад му пукло да призна. Сумњиво ми ту нешто...
        On je više puta gostovao u prošlosti u Oprinim emisijama i kada je bio bolestan, tj. izlečio se i kada je bio u vezi sa Šeril Krou, a verovatno i kada je bio onaj njegov kam-bek.
        Zna se ko je Opra u Americi i koliko je njen uticaj veliki. Misliš da joj je bilo sve jedno posle ove, blago reći afere? Ili ga je naterala ili mu je platila za ispovest.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • #64
          On je dokazao da je tako mali covek, razocaravajuce mali covek.
          Sada je priznao zato sto ima koristi od toga ni zbog kojeg drugog razloga ne bi to priznao.

          Povukao se sa celnog mesta svoje fondacije "Livestrong" pitam se kolika mu je otpremnina bila...
          Sada je i ovde uzeo pare, zaista je mali covek.

          Jedan je Edi Merks.
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • #65
            zaista me je razocarao Lens , postovao sam ga sportistu kada je uzeo sve te titule na Tour de France- u
            a sada kada sam cuo da je sve ove godine bio dopingovan da je zueo sve te titule zbog dopinga u mojim je ocima toliko malicovek kao
            sto kaze brat Indigo , razocarao me je totalno

            Comment


            • #66
              Tebe je razocarao neko koga nikad u zivotu na bicikli video nisi??
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • #67
                brat moj ludi lens se pucao testosteronom xaxaaxa

                Comment


                • #68
                  Originally posted by ClayWarrior View Post
                  Tebe je razocarao neko koga nikad u zivotu na bicikli video nisi??
                  ma nemoj sad , pa koliko puta sam ga gledao na turu

                  Comment


                  • #69
                    Ako neko ima kanal TLC trenutno je intervju kod Opre.

                    Šta nalupeta
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • #70
                      Meni samo nesto nije jasno oko svega ovoga. Slabo sam pratila citavu pricu i biciklizam uopste, osim na nekom predavanju iz sportskog prava nedavno, pa bi mi mi dobro doslo da mi to neko pojasni ili da mi da link gdje mogu da procitam nesto kvalitetno napisano, sve sto sam citala na netu mi nije bilo ubjedljivo.
                      I u biciklizmu imaju redovne kontrole kao i u drugim sportovima, mislim cak da su medju najstrozim antidoping kontrolama, a tek 2012. godine su nasli da mu dokazuju da je koristio doping sredstva od 1998. godine. Kako i zasto?
                      BTW, sigurna sam da nije jedini i ubijedjena sam da se to ne desava samo u biciklizmu, ali time ne pokusavam da ga opravdam...

                      Comment


                      • #71
                        ma sigurno postoje jos pre svega biciklista , a kamoli i drugih sportista koji koriste ili su koristili doping
                        a sad su nasli dokaze, ai sam Lens je priznao , a sad su mu kao predlozili da prizna sve i da svedoci protiv svojih kolega biciklista za
                        koje zna da koriste doping a oni ce mu zauzvrat vratiti cini m ise 3,4 titule sa Tour de France-a i ukinuti m idozivotnu suspenziju i dozvoliti mu
                        da se takmici u triatlonu u kome se do sada takmicio

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by majabl View Post
                          Meni samo nesto nije jasno oko svega ovoga. Slabo sam pratila citavu pricu i biciklizam uopste, osim na nekom predavanju iz sportskog prava nedavno, pa bi mi mi dobro doslo da mi to neko pojasni ili da mi da link gdje mogu da procitam nesto kvalitetno napisano, sve sto sam citala na netu mi nije bilo ubjedljivo.
                          I u biciklizmu imaju redovne kontrole kao i u drugim sportovima, mislim cak da su medju najstrozim antidoping kontrolama, a tek 2012. godine su nasli da mu dokazuju da je koristio doping sredstva od 1998. godine. Kako i zasto?
                          BTW, sigurna sam da nije jedini i ubijedjena sam da se to ne desava samo u biciklizmu, ali time ne pokusavam da ga opravdam...
                          Ocigledno je nisu svi imali, a upravo je Armstrong bio na preko 100 kontrola!! Sport je potpuno unisten, a priznanje se samo cekalo jer su ga pritisli sa svih strana. Problem je samo sto se cekalo ovolike godine jer su od pocetka postojale dve mogucnosti : ili je covek lecen od raka testisa, koji je jedva okretao pedale, cudo prirode i Supermenov brat, ili je dopingovan. Ako se otkrije ko je sve u ovo bio umesan dobicemo jednu od najvecih afera u svetu sporta ikada, jer ovo je morala biti operacija ogromnih razmera

                          Pre par godina niko nije mogao da zna ni da veruje pobedniku teskih brdskih ciljeva, ne nakon voznje Flojda Lendisa koju sam gledao skamenjen znajuci da u normalnim okolnostima ono jednostavno nije moguce. Onda su se naravno redjali i svi ostali, ukljucujuci i velikog Zabela, pa se stvar stisala ali je sada sve definitivno otislo u majcinu. Sa blagodetima danasnje medicine borba je gotovo nemoguca i moracu da batalim neko preterano nerviranje prateci ovaj sjajni sport, vise ne mogu da verujem nikome. Koliko me je samo kostao Armstrong tokom tih 7 godina, i koliko sam navijao da ga bilo ko pobedi.. uzimanje titula mi ne znaci nista posle toliko vremena
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            Slazem se s tobom, ali sam ubijedjena da to nije samo u biciklizmu... On je najzahtjevniji pa je to i vise rasprostranjeno, a i primjetnije...
                            I ubijedjena sam da ni u biciklizmu nije bio jedini, cak ni jedan od rijetkih, samo je u tome bio najuspjesniji i imao je najvecu masineriju iza sebe koja mu je i pomagala i cuvala ledja, a koja je imala istu korist od toga koliko i on... Ne znam cime im se zamjerio i kome se to zamjerio, ali nadam se da ce sad nakon svega bar i ostalu ekipu povuci za sobom... A dzaba sad ovo oduzimanje titula, nista to ne znaci ni sportu ni zaljubljenicima u sport...
                            A meni i dalje nije jasno kako i zasto su mu tek sad, nakon 10 godina, sve to dokazali... To me zanima i s pravnog, ne samo s sportskog aspekta. Ako su mu sad to mogli dokazati, nije mi jasno kako nisu mogli i tada... A ako su mogli, a nisu htjeli, onda su jednako krivi kao i on...

                            Comment


                            • #74
                              Ovo je naravno samo osnovni pregled dostupan svima, ali je sasvim jasno da se doping od biciklizma nikada nije ni mogao odvajati http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ses_in_cycling najlepsa stvar kod ovog sporta mi je taj nenormalni fizicki napor kroz koji prolaze, rizikujuci zivot za male novce na nekim etapama. Sad vise ne znam ni zelim li da cujem sledeceg coveka za odstrel, ne bih recimo podneo da se Virenkovo ime nadje na spisku jer je covek svakom Turu davao draz. 2006. mi je bila ubedljivo najgora, tad se bukvalno ni za jednog pobednika etape nije moglo tvrditi da je cist

                              US Postal je bio masinerija, kako na stazi gde su okruzili kao belog medveda, tako i van nje. Nisu mu naravno mogli pomoci kada ostane jedan na jedan sa nekim rivalom, ali snasao se Lens i bez njih

                              Jedno je sigurno, treba im svima skinuti kapu za to sto su docekali 2012. bez ikakvih posledica, ko zna dokle i do koga sve to uopste seze

                              Ovo ce mi vec od proleca ponovo biti lepa zabava nakon rucka i uzivanje u prirodi i predelima, nikako nesto vise
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                Pratila sam i u slovenackim medijima posljednjih godina te afere, dvojica slovenackih biciklista su suspendovani, jedan se navodno drogirao na nekom partiju, a drugi i danas tvrdi da nije kriv, ali dzaba mu. Njemu nisu nasli tragove zabranjenih supstanci u krvi, vec su to zakljucili zbog oscilacija nekih parametara u krvi u bioloskom pasosu, a ovaj se vadio na bolest i navodno je imao nalaze, ali su mu rekli da to ne treba da salje dalje... Njega su svi u Sloveniji podrzali i kritikovali su sistem kontrola, on je ispao zrtva sistema i nemara (ili, sto bih ja rekla, glupoce sto im nije poslao nalaz ako ga je vec imao). Mislim da je on na kraju batalio biciklizam, osim ako nisam nesto propustila. Ali meni ni ta prica ne pije vode, a sve i da je tacno, nije mi ga zao jer mislim da profesionalni sportisti ne smiju biti toliko glupi i nemarni da prave takve propuste...
                                Ja nesto vjerujem da u je u posljednjih nekoliko godina, tj. decenija u profesionalnom biciklizmu to postalo uobicajeno, pitanje je samo koliko je jaka ekipa iza njih da im to omoguci... Ovi manje poznati i manje uspjesni nemaju mogucnosti i para da uspjesno sprovode pa se kola lome na njima, iza poznatih stoji mnogo ljudi/interesa/para i zato se provlace...

                                Comment

                                Working...
                                X