Announcement

Collapse
No announcement yet.

Biciklizam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    [/quote]

    Moje misljenje je da je Kontador ipak trenutno bolji biciklista od Lensa i da ce on voditi glavnu rec sto se tice Astane.Lens znamo sta je sve postigao i sa pravom se smatra najboljim svih vremena ali ipak pauza od tri godine mislim da je ucinila svoje.Kontador je najbolji bio u poslednje dve sezone.Ako se moze smatrati nezasluzenim osvajanje Tura 2007. godine zbog diskvalifikacije Rasmunsena, onda pobede prosle godine na Djiru i Vuelti svakako nisu nezasluzene.A zna se da prosle godine nije mogao da vozi Tur zato sto je Astana bila diskvalifikovana zbog dopinga iz 2007. Aleksandra Vinokurova i Andreja Kaseskina.Verujem da bi odbranio naslov najboljeg da je ucestvovao.Ostavljam mogucnost da celnici Astane u prvih nekoliko etapa puste Lensa i Kontadora da pokazu ko je jaci ali mislim da ce to svakako biti Kontador i da ce on biti prvi vozac.Znam da je Lens dosao na Djiro da vidi kakva je konkurencija i da se uhoda za Tur ali mislim da je nemoguce da ga osvoji po 8. put.Znam i to da Lens ne dolazi na Tur da bude drugi vozac tima ali mislim da ce kako koja etapa bude prolazila morati da se stavi na uslugu Kontadoru,koji je zaista jedan vrhunski biciklista.Imao je onu aferu Puerto ali isto kao i Rafa Nadal nista nije dokazano i mozemo jedino da ga smatram nevinim.Ostaje nam Pat da vidimo ko je bio u pravu.

    Od ostalih biciklista koji pretenduju na vrh tu su Kadel Evans koji je uvek tu negde ali nikad na vrhu,Alehandro Valverde koji uvek vazi za favorita ali uvek kiksne,braca Slek pogotovo mislim na starijeg Franka,mozda Olimpijski pobednik Samjuel Sancez iz Euskatela i ekipa sa Djira na celu sa Mencovim,Sastreom,Basom...

    Comment


    • #32
      Odg: BICIKLIZAM

      [quote author=Tmac link=topic=532.msg67964#msg67964 date=1243901073]
      I pazi uopste nije prosao lose, mislim da je bio 12. nisam siguran. Problem je sto su u Astani 4 momka koja mogu da osvoje Tour ili barem imaju potencijal da budu u Top 5. To su Contador, Lens, Leipheimer i Kloden. Pogresili su u selektiranju tima jer 4 zvezde na jednom mestu... to ne pije vodu. Sastre je zato otisao iz CSC-a, jer nije vise mogao da se bori sa bracom i zato je sad u Cervelu glavni.
      Steta sto vise ne postoji US Postal, kasnije Discovery jer je tu Lens oduvek bio bog i batina.
      Zna li neko gde je Levi vozio prosle godine? Ja mislim da je bio u Gerolsteineru ali nisam siguran.
      [/quote]

      Ne verujem da Kloden i Lajphajmer mogu da urade nesto vise.Levi je kao prvi vozac Astane zavrsio Djiro na 5. mestu.Glavnu rec vodice Kontador i Armstrong.
      A Levi je prosle godine isto bio u Astani.Za Gerolstajner je vozio pre 2-3 sezone.

      Comment


      • #33
        Odg: BICIKLIZAM

        Tacno, prosle sezone nisam toliko pratio Astanu zbog doping afere, ali sam znao da je vozio za Gerolsteiner.
        Sta je sa Oscarom Pereirom? Imao je prosle godine veliki pad na Touru i od tada ga nisam video?
        sigpic


        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

        Comment


        • #34
          Odg: BICIKLIZAM

          [quote author=Tmac link=topic=532.msg67967#msg67967 date=1243902179]
          Tacno, prosle sezone nisam toliko pratio Astanu zbog doping afere, ali sam znao da je vozio za Gerolsteiner.
          Sta je sa Oscarom Pereirom? Imao je prosle godine veliki pad na Touru i od tada ga nisam video?
          [/quote]

          Oscar je koliko znam i dalje u Caisse d"Epargneu.Ne znam u kakvom je stanju i da li ce uopste voziti Tur.
          Njemu je vazno da je osvojio Tur one godine,mislim da je to bila 2006. kada je Flojd Lendis bio diskvalifikovan.
          Inace biciklizam je ekstra sport ali nigde nema toliko doping skandala.Tako da se skoro svake godine neko od lidera ili pobednika trke naknadno diskvalifikuje pa onda neko drugi bude pobednik.Secam se da sam bio poludeo kada sam cuo da je Rasmunsen diskvalifikovan sa Tura pre 2. godine.I to je ono sto me nervira u biciklizmu sto se mnogi fiksaju i upotrebljavaju hemiju.

          Comment


          • #35

            Comment


            • #36
              Odg: BICIKLIZAM

              Zar nije Saxobank bivsi CSC, znam da su se prosle godine na TDFu zvali CSC Saxobank? Uostalom vecina vozaca iz tog tima vozi za Saxobank (Voigt, braca Slek itd) Sta se desava sa Valverdeom hoce li ucestvovati na Dauphine Libere trci koja je priprema za TDF vecini favorita(znam da ju je osvojio prosle godine)?

              Comment


              • #37
                Odg: BICIKLIZAM

                mogu?e ondak.

                Comment


                • #38
                  Odg: BICIKLIZAM

                  Jeste,tim CSC je tim Saxo bank.Samo su u svom nazivu izbacili CSC.Ali to je isti tim.
                  A tim Cervelo je potpuno novi tim i oni su osnovani ove godine.

                  Comment


                  • #39
                    Odg: BICIKLIZAM

                    Inace biciklizam je ekstra sport ali nigde nema toliko doping skandala.Tako da se skoro svake godine neko od lidera ili pobednika trke naknadno diskvalifikuje pa onda neko drugi bude pobednik.Secam se da sam bio poludeo kada sam cuo da je Rasmunsen diskvalifikovan sa Tura pre 2. godine.I to je ono sto me nervira u biciklizmu sto se mnogi fiksaju i upotrebljavaju hemiju.

                    Comment


                    • #40
                      Odg: BICIKLIZAM

                      Mene je na primer razocarao Austrijanac Bernard Kohl za kojeg sam navijao na proslom Touru, a na kraju se ispostavilo da je i on bio dopingovan, stvarno strasno skroz.
                      sigpic


                      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                      Comment


                      • #41
                        Odg: BICIKLIZAM

                        http://www.facebook.com/ext/share.ph...a47&ref=nf

                        Comment


                        • #42
                          Odg: BICIKLIZAM

                          ????, ?? ?? ??? ???? ??? ?? ?? ???????? ?? ?? ?????? ??? ??? ???? ??? ?? ??? ???? ??????? ?? ?? ?? ?? ????????, ??? ?????? ????. ????? ?? ??????? ???? ???? ????? ????????, ??? ?? ???? ???? ????.

                          Comment


                          • #43
                            Odg: BICIKLIZAM

                            Ostaju naravno, pre neki dan je Brunel izjavio da je Contador (nazalost) prvi vozac na TDF i da ce mu pomagati Leipheimer, Kloden i Lance.
                            sigpic


                            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                            Comment


                            • #44
                              Odg: BICIKLIZAM

                              [quote author=Tmac link=topic=532.msg72496#msg72496 date=1246308396]
                              Ostaju naravno, pre neki dan je Brunel izjavio da je Contador (nazalost) prvi vozac na TDF i da ce mu pomagati Leipheimer, Kloden i Lance.
                              [/quote]

                              Ovo sam ocekivao i predpostvljao da ce se dogoditi.
                              Medjutim moguce je da ako Kontador pokaze trunku slabosti ili ako se neko iz tima u prvim etapama pokaze boljim i jacim od Kontadora da taj drugi dobije ulogu to jest status prvog vozaca.

                              Comment


                              • #45
                                Odg: BICIKLIZAM

                                ????? ?? ?? ?? ?? ??????. ??????? ?? ?? ?? ???????? ??????? ?? ???.
                                ??? ????? ?? ?? ?????? ????????? ?? ????????? ?? ????, ??? ??? ?? ???? ?? ???????.

                                Comment

                                Working...
                                X