Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Janko Tipsarevic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Janko
    Ok...dakle...Jedini nacin da nastavim da se bavim ovim predivnim sportom bio je da operisem obe tetive misica zadnje loze,koje su mi pravile nenormalne probleme u predhodna 4 meseca.Dr Orava i Dr Lempainen su(u Finskoj) uspesno uradili zahvat i ocekivanja su da se vratim na teren u prvoj cetvrtini 2018-e godine.Prvih par nedelja bice izuzetno tesko(jer su obe noge operisane) ali preguracu uz pomoc moje porodice i prijatelja.Takodje,ove je bila moja poslednja velika operacija kao profesionalnog tenisra.Vidimo se uskoro.

    Comment



    • sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Janko se vraća na teren

        Comment


        • A ovo je Jankova objava koju smo svi pomalo iščekivali, mislim..šta ona krije zapravo

          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              A kada će to biti?

              Comment


              • Pa ne znam, pitaj ga
                Samo sam prenela njegov tvit, koji me je malo iznenadio.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Koliko ja znam, spominjao se neki septembar
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Brale ima 34 godina...Nema još puno vremena...

                    Comment




                    • Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                      Comment




                      • Odlican intervju sa Jankom, pricao je o celoj svojoj karijeri. Zanimljiv momak u svakom slucaju, steta sto su ga povrede izdale, mogao je da pruzi jos dosta u ove 4 godine.
                        Dreams are coming true.


                        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                        Comment


                        • Jankov intervju za Politiku od pre desetak dana

                          INTERVJU: JANKO TIPSAREVIĆ, TENISER

                          Najlakše je bilo odustati

                          Pre šest godina osmi teniser sveta uprkos brojnim povredama, operacijama i velikim pauzama rešen da se vrati u vrh. – Plan u ovoj godini plasman u prvih 100 na ATP listi

                          Autor: Vojin Veličkovićnedelja, 24.02.2019. u 21:30


                          Specijalno za „Politiku”

                          Dubai – Verovali ili ne, šest godina je prošlo od kako se Janko Tipsrević (34) bori sa povredama. Horor je počeo u osmini finala Australijskog opena, tada osmi teniser sveta igrao je protiv Španca Almagra, ali meč nije završio. Samo dve nedelje ranije osvojio je titulu u Čenaju, bio u top-tenu, na putu ka još užem svetskom vrhu. Imao je 28 godina, najbolje vreme je tek bilo pred njim. Ko je tada mogao da pomisli šta ga sve čeka.
                          Danas Janko po ko zna koji put opet pokušava da se vrati na teren. Pre dve godine je delovalo da će uspeti, posle samo nekoliko meseci se spustio do 55. pozicije osvojivši četiri čelindžera u kratkom roku. Ali povrede nisu opraštale. Od Ju-Es opena u septembru 2017. do ovog januara nije odigrao nijedan meč. Proteklih par dana je bio u Dubaiju ponovo na istom zadatku.


                          Odakle vam snaga za toliko početaka i povrataka?
                          Uvek mislim da je najlakše odustati. Generalno, veliki broj ljudi i u sportu i u životu ne ostvare ono što žele jer je mnogo lakše dići ruke. Moje verovanje je da je teniska karijera jako kratka, da je život jako kratak da bi se odustajalo zbog bilo čega. Imaću toliko vremena, 30 i više godina, pre nego što odem u penziju, da radim mnoge druge stvari, ali imam još jednu, dve, tri, četiri ili pet godina da pokušavam da se vratim na teren. Tako sam i igrao tenis, gledao da se borim do poslednjeg poena. Lakše posle živiš sa samim sobom. Ako se predaš, lakše je u tom trenutku, ali se posle u sebi osećaš jadno ako nisi dao sve od sebe.


                          Da li ste sada zdravi?
                          Levo koleno ide gore dole, neke dane je dobro, neke dane mnogo boli. Ne mogu da kažem da sam 100 odsto zdrav, ali mogu da igram. Ono što je Nadal rekao je najbolji opis, prošlo je to vreme kada smo mogli da kažemo da smo skroz zdravi. Toga više nema. Ali, iako je bol u desnoj nozi prisutan, mogu da igram sa njim. Malo me nervira što od početka godine, zbog raznih problemčića, još nemam kontinuitet rada i treninga. To što gubim ne brine me jer znam da moram da prođem kroz seriju poraza pre nego što dođem do perioda pobeda. Ali me nervira što zbog levog kolena, desnog lakta i slično ne mogu da treniram onoliko jako koliko hoću. I stalno imam prekide od 2, 3, 4 dana i zato ne mogu da uhvatim zalet i dođem do nivoa da dignem formu za mesec-dva.


                          Da li je situacija ista na svim podlogama?
                          Ne znam, nisam dugo igrao na šljaci, ne pamtim kada poslednji put. Uglavnom igram na betonu jer su kraći i brži poeni. Mislim da to nema veze ali ću na šljaci igrati samo dva turnira ove godine. Sve ostalo na betonu ili travi.


                          Kakvi su trenutni planovi?
                          U ovoj godini da uđem u prvih 100, a ako se to ne dogodi, veliko će pitanje biti da li ću da nastavim da igram. Ne vidim sebe da sa 35-36 godina idem po čelindžerima. Imam toliko posla oko akademije da jednostavno ne želim da igram na tom nivou. Ako sam u prvih 100 i u glavnim turnirima gren slemova, probaću još koju godinu. Ako nisam, posvetiću se porodici i akademiji i možda trenerskom poslu ako se ukaže izuzetna prilika.


                          A koji je cilj do kraja karijere?
                          San bi bio da opet uđem u prvih 30. Ali to je toliko daleko da je prvi cilj najboljih 100, nešto što zaista želim sada. Glupo je reći da želim u prvih deset jer je to proces od nekoliko godina a za to mislim da sada nemam vremena. Zato kažem prvih 100, pa onda da vidimo da li postoji šansa za najboljih 30.


                          Da li planirate povratak u reprezentaciju?
                          Voleo bih da igram opet. Ali samo ako sam u stanju. Ako nisam, poslednje što želim je da uzimam mesto mladim igračima.


                          Šta mislite o novom formatu Dejvis kupa?
                          Kriminalno i katastrofalno loš. Neće trajati više od dve godine. On finansijski izgleda neverovatno za ovu godinu, ali Kosmos još nije uplatio novac ITF-u i mislim da je sve to neodrživo. Sjajno je za igrače jer je više novca. Ali format je veoma loš, kao i termin. Gube se zvezde, ali i drugi igrači. Drugo, ovakvim formatom se ubijaju lokalne zvezde. Da li bi naša publika ikada, osim u onih par godina Srbija opena, mogla da gleda Novaka i nas ostale da igramo u Beogradu, Nišu, Kraljevu...


                          Moći će u kvalifikacionoj rundi?
                          Da, ali to je mnogo ređe nego ranije. Jedino je dobro što se mečevi igraju u dva dobijena seta.


                          Kako napreduje akademija u Beogradu?
                          Jako dobro. Imamo tri lokacije, na „11 aprilu”, Ušću i na Olimpu. Širimo se i brže nego što bih ja voleo jer zbog takve ekspanzije konstantno osećam pritisak da radim i otvaramo nešto novo. Odvlači mi i malo fokus od tenisa. Imamo 15 trenera, tri kondiciona, dva fizioterapeuta, oko 100 igrača svih godišta, 15 terena.


                          Da li ste zadovoljni?
                          Da, to je nešto gde ja sebe zaista vidim posle karijere. Obožavam tenis, mnogo volim da radim. To je jedna od najboljih odluka koje sam doneo u životu, vidim sebe veoma angažovanog u akademiji. Trenerski posao sa vrhunskim igračima bih radio samo ako mi se ukaže ponuda koja će me mnogo zainteresovati.


                          Imate i menadžersku agenciju?
                          Da. Za razliku od akademije koja je samo moja, u agenciji sam suvlasnik sa Rajnerom Šitlerom, finalistom Australijskog opena iz 2003, i Dirkom Hordorfom, mojim trenerom, i Alonom Kakšurijem, bivšim Đokovićevim menadžerom. Imamo i dalje nekolicinu igrača, ali nemamo veliko ime jer niko od nas trenutno ne može tom imenu da se 100 odsto posveti. Ja i dalje igram i vodim akademiju. Šitler trenira Anželik Kerber i direktor je turnira u Ženevi. Dirk je potpredsednik ali u stvari predsednik Nemačkog teniskog saveza. Veliki igrači traže pažnju kao bebe a mi još ne možemo da im se posvetimo.


                          Ko su sve klijenti agencije?
                          Od srpskih tenisera Marko Miladinović, Hamad Međedović, Nikola Milojević, Laslo Đere, Dušan Lajović. Od stranaca u njoj su Aljaž Bedene, Dijego Švarcman, Denis Istomin.


                          Kakav je vaš princip rada?
                          Moja filozofija je da nas trojica pomognemo u odlukama šta treba strateški da radiš kao profi teniser, koga uzimaš za trenera, koje turnire igraš. Ne želim samo da obučem odelo i aplaudiram ako moj teniser igra dobro. Tenis je sport u kome igrači iz vrha zarađuju jako puno, a oni drugi ne zarađuju dovoljno. Ako radiš sa nekim iz prvih deset, ispadaš dobar menadžer a to je samo zato što su oni donosili pravilne odluke da dođu do vrha. A nije tvoja zasluga.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Trenirao ovih dana i sa Angelique ( igraju u istom gradu a pretpostavljam da je veza Schuttler /Hordorf).. Potonji cikica je bas simpa



                            Janko izgleda odlicno, kuc, kuc..
                            Similis simili gaudet

                            Comment


                            • Originally posted by Maxx-a View Post
                              Trenirao ovih dana i sa Angelique ( igraju u istom gradu a pretpostavljam da je veza Schuttler /Hordorf).. Potonji cikica je bas simpa



                              Janko izgleda odlicno, kuc, kuc..
                              Nije ni Andjelika za bacanje ))

                              Comment


                              • Simpaticna je.


                                A Janko , stari sarmer, pogledati izraz lica
                                Similis simili gaudet

                                Comment

                                Working...
                                X