Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa zato sto je mec bio u 2 dana, nije bio u kontinuitetu 5h, nego je podeljen na 2 dana i to je bitno uticalo zasto su obojica bili na visokom nivou.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Taman da je u 5 dana bio, majstorima kapa do poda.

      Originally posted by topspinforehand View Post
      Bi bi

      Bar bi 30% onih laganih poena sto je uzeo na servis zavrsilo na drugoj strani
      Pomiješao si travu i šljaku.

      Trava, sa ili bez krova, više će odgovorati Novaku nego Nadalu. A uslovi pod krovom su jednako omogućili Rafi da mu totalna ofanziva funkcioniše na nivou na kojem je funkcionisala, gdje ni Novak većim dijelom meča nije mogao pronaći odgovor.

      Sporija trava bi i njemu dala više vremena da uspori Rafinu eksplozivnost i vjerujem da bi, obrni-okreni, meč završio istim ishodom.
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Originally posted by Prle! View Post
        Taman da je u 5 dana bio, majstorima kapa do poda.



        Pomiješao si travu i šljaku.

        Trava, sa ili bez krova, više će odgovorati Novaku nego Nadalu. A uslovi pod krovom su jednako omogućili Rafi da mu totalna ofanziva funkcioniše na nivou na kojem je funkcionisala, gdje ni Novak većim dijelom meča nije mogao pronaći odgovor.

        Sporija trava bi i njemu dala više vremena da uspori Rafinu eksplozivnost i vjerujem da bi, obrni-okreni, meč završio istim ishodom.

        Slazem se za boldirano.

        Slazem se i da je Rafa izvukao odredjeni benefit od brze podloge, ali mislim da je Novak izvukao jos veci jer je bilo evidentno da Rafi ne moze parirati u razmjenama i da mu je servis jedina vadiona.
        Novak tad nije bio na nivou kakvom je sad, to je bio pocetak njegovoj povratka i mislim da je vise profitirao od krova od Rafe.

        Najvise je zapravo profitirao sam mec i njegova kvaliteta.
        - 19 Grand Slams titles (84 titles)
        - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
        - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
        - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
        - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
        - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
        - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
        - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

        Comment


        • Može se o tome raspravljati, ali to ti je priča sa dvije medalje koja daje isti rezultat.

          Novaku su brži uslovi omogućili lakše dobijanje poena servisom, ok, ali su Rafi omogućili da svojom eksplozivnošću lakše dominira u razmjenama.

          Sporija podloga bi smanjila efekat Novakovog servisa, ali i efekat Rafine ofanzive. Novak bi ga dosta lakše mogao ukrotiti i uvlačiti u baseline mašineriju u kojoj je Rafa taj kome je u interesu da prvi završava poen. Na sporijoj travi, njegova ofanziva sasvim sigurno ne bi bila onako ubojita, pa bi i razmjene bile drugačije, odnosno, Rafa ne bi mogao onako dominirati u njima.

          Nemojmo zaboraviti da je Rafa, osim što je brutalno tukao i sa forhend i sa bekend strane, fenomenalno servirao i bez obzira što nije imao Novakov broj asova, dobio je brdo kratkih loptica nakon servisa koje je, po defaultu, odmah napadao. Nemoj misliti da mu na sporijoj travi Novak takve servise ne bi dosta dublje vraćao, što bi vjerovatno opet rezultiralo time da bi dolazio u dosta više prilika za brejk, kojih je i u dvoranskim uslovima imao 19.

          Također, Del Potro sa prilično mlitavim bekendom i daleko lošijim riternom držao je tog istog Rafu za mu*a u meču koji se igrao bez krova, tako da nemam dileme da bi mu Novak, najbolji riterner svijeta i igrač koji sa najvećom lakoćom otvara teren sa oba krila, u takvim uslovima i odgrizao cojonese koje Delpo nije mogao.

          Elem, siguran sam da su Rafi dvoranski uslovi u dosta većoj mjeri olakšali egzekuciju idealne taktike za pobjedu nad Novakom, nego što bi to bio slučaj u otvorenim uslovima. A sama činjenica da većina nas smatra da je meč uglavnom i bio na njegovom reketu, dovoljno govori o nivou na kojem je bio. Tako da, uzroke poraza definitivno treba tražiti u svemu ostalom, ali ponajmanje u uslovima u kojima je meč odigran, jer ako Rafi nisu pomogli, definitivno mu nisu ni odmogli.
          Last edited by Prle!; 30-11-18, 13:22.
          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

          Comment


          • Originally posted by skeptik View Post
            Naprotiv, krov je doprineo da Novak dobije mec. To i sto se igralo dva dana.
            Krov manje vise, mislim da je tu i Rafa imao svoje prednosti..ali ovaj drugi deo, to sto se mec podelio na dva dana, mislim da je dosta pomoglo Djokovicu, koji posle treceg seta vise nije imao kondicije, tako da mu je pauza taman dobro dosla. S druge strane, Rafa se tad tek zahuktavao...Ali sama cinjenica da su i drugog dana igrali jednako dobro, ne dozvolivsi jedan drugom da se odmaknu i preuzmu kontrolu, govori kakvi su majstori i kakva magija nastaje kad oni igraju mec.
            13/13!

            Comment


            • Spomenuti samo, Rafa je i protiv Delpotra u 4 i 5 set imao zastrasujuci nivo i intenzitet.
              OVAKO

              Comment


              • Jedan od retkih slemova koje je Rafa zacrtao da osvoji,namirisao priliku,odigrao sampionski,izvukao maksimum iz sebe,a nije uzeo titulu,zato je Novakov uspeh jos veci

                Moguce da ce ovaj mec jos vise dobiti na znacaju u Goat debatama na kraju njihovih karijera,Novak je uzeo slem i Yeno1 u tom mecu,plus 20 nedelja na vrhu,ogroman ulog meca i oni stave Nadal Tim kao najbolji

                Comment


                • http://sportklub.rs/Tenis/ATP/a25971...ije-stalo.html

                  Ocekujem mnogo od njega sledece sezone

                  Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                  Originally posted by Casiraghi
                  Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                  Originally posted by Casiraghi
                  Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                  https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                  Originally posted by Casiraghi
                  Srecan Mane svima koji slave.

                  Comment


                  • Nece uraditi nista.
                    Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • Sve to tvoje pije vode samo mislim da Novakov nivo riterna i overall igre u razmjenama nije bio toliko dobar u tom trenutku i da bi Rafa tu jos vise napravio razliku da je bilo sporije.
                      Rafa je osjetno bio bolji u razmjenama i mislim da je tu napravio vecu razliku, nego na tom "lupanju" i eksplozivnoscu koje ti spominjes a kojeg je sigurno bilo.

                      Godio mu je krov, ali je Novaku godio vise.Mislim da prostije od ovog ne moze biti receno.
                      Zato je i poslje prvog dana Rafa podnio zahtjev da se nastavi pod otvorenim krovom, Novak je bio za to da se nastavi u dvoranskim uslovima.S obzirom da se tako i pocelo, morala su se obojica sloziti da se nastavi bez krova. Nisu ni oni bas budale.

                      Mec sa Delpom je ipak nesto skroz drugacije.
                      - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                      - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                      - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                      - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                      - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                      - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                      - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                      - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                      Comment


                      • Pa to lupanje, eksplozivnost i agresivni napadi su i napravili razliku u razmjenama, te su dobili još više na značaju zbog brzih uslova. Da se igralo u outdoor uslovima, i Novaku bi bilo lakše usporiti Rafu i uvlačiti ga u svoj ritam razmjena.

                        Da je Rafa razmjene dobijao čekajući Novakove greške ili igrom na lopticu više, tvoja teza bi imala smisla jer bi na sporijoj travi imao još veće šanse da dominira u istim. No, nije. Rafa ga je razvaljivao ofanzivom, konstantnim napadima sa oba krila i fantastičnom igrom na mreži, tako da se maksimalno okoristio brzim uslovima u kojima se igralo, dok Novak najčešće nije mogao adekvatno kontrolisati Rafino bombardovanje. I to ne zato što je Novak bio loš, naprotiv, već zato što mu Rafa nije dao da diše.

                        Mislim, generalno je bezveze uopšte uslove i smatrati krucijalnim što je meč završio tako kako je završio pogotovo nakon onoga što je Rafa pokazao i nivoa na kojem je igrao, a koji uopšte ne bi bio moguć da mu date okolnosti nisu odgovarale.

                        A ako tome dodamo činjenicu da mu je Delpo bez bekenda i defanzive uspio oduzeti dva seta u uslovima koje si priželjkivao u meču Rafe i Đokovića, iracionalno je i pomišljati da mu igrač koji ga je dotad dobijao 26 puta i koji mu od svih najmanje odgovara, ne bi mogao otkinuti tri.
                        Last edited by Prle!; 04-12-18, 08:47.
                        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                        Comment


                        • Postoji sansa da vec od sledece godine AO uvede super TB u 3./5.setu, pri rezultatu 6:6

                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • da li ce ona uspeti da nesto uradi sa njim, jer Puj bas dugo stagnira

                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • a Thiem ne odustaje od svog ubitacnog tempa

                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X