Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pare su bile basnoslovne, kada je saznao koliki ce biti nagradni fond prvog turnira Mekinro je rekao da ih bukvalno smatraju kurvama, a Lendl mu je uzvratio da pare moze dati u dobrotvorne svrhe a da ce se on za njih posteno boriti
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Ne valja kad ih ima, ne valja kad ih nema. Šta ti je ljudska priroda.

      Kad smo kod njih dvojice, hoćeš li ti ispričati onu anegdotu kad su se prvi put sastali na nekom egzibicionom turniru, pa kad se John kladio sa rajom iz svoje ekipe da će ga dobiti 6-2, 6-2 (mislim da je taj rezultat bio u pitanju), pa su stvari izmakle kontroli i završile pobjedom Lendla, dok je Maca publika gađala svim što im je bilo pri ruci ? Ili da to zadovoljstvo ostaviš meni ?
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Ne znam ja za to
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • To me baš čudi

          Elem, krajem 1979 ili početkom 1980 igrao se egzibicioni meč između Amerike i Evrope. Za Amere su nastupali između ostalih Vince Van Patten i Andres Gomez, dok je Ivan Lendl bio član evropskog tima. Finale su odlučivali Ivan Lendl i John McEnroe i neposredno prije meča John je upitao Gomeza i Pattena kojim rezultatom žele da pobijedi Lendla. Dogovor je bio 6-2, 6-2. U prvom setu je sve išlo po planu, JohnyMac ga je dobio sa 6-2, nakon čega se Lendl počeo žaliti na povredu ruke i rekao da ne može nastaviti. John mu je odgovorio da ima dvije solucije. Prva je da preda meč, a druga da se bori i nastavi igrati. Lendl je rekao da će odigrati još jedan gejm i ako izgubi servis, da će predati meč. Nakon što ga je John brejknuo i u drugom setu, Grozni je rekao da će odigrati još 2 gejma, ali McEnroe je ubrzo povećao prednost na 3-0, a nedugo zatim i na 5-0. Publika je sve vrijeme zviždala Lendlu, ali je ovaj nastavljao. Zatim je pri rezultatu 5-0 Grozni uspio osvojiti servis gejm i smanjiti na 5-1.

          Sada je JohnyMac servirao, ali je znao da ako osvoji ovaj gejm, rezultat neće biti onaj koji je prethodno dogovorio sa dvojicom kolega, tako da namjerno nije iskoristio meč loptu na 40-30 i dozvolio je Lendlu da napravi brejk. Međutim, sada će nastupiti prava drama, a stvari će se odvijati onako kako JohnyMac nije zamislio. Prvo je Lendl uzeo svoj naredni servis gejm i smanjio rezultat na 5-3, a potom je McEnroe izgubio još jedan servis gejm i omogučio Lendlu da smanji rezultat na 5-4. Zatim nije iskoristio još jednu meč loptu, ovaj put na Lendlov servis i Čeh je izjednačio rezultat na 5-5. Više se nije žalio na povredu a drugi set je osvojio sa 7-5. U trećem setu publika je žviždala McEnrou i gađala ga svim što im se našlo pri ruci, a ovaj im je uzvraćao svojim karakterističnim gestikulacijama i grimasama. Taj set je ujedno i završio tako što McEnroe nije osvojio nijedan gejm, a Van Patten i Gomez su nakon svega viđenog ostali bez teksta.
          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

          Comment


          • E jbg., nije im bio prvi put igraju egzibicije od Rima 1981., a taj dogadjaj zbio se u Barseloni, u decembru 1982. Evropa je vec imala pobedu, bez obzira na ishod ovog meca, ne znam gde si cuo tu verziju. Mekinro jeste imao 6-2 5-0 uz propustenih 6 mec lopti. Zbog te povrede lakta Lendla i protivnika u losem stanju, Dzon je valjda izgubio interesovanje, a Groznog nije trebalo dva puta vracati u mec

            Par dana kasnije Ivan ga dobija i u Antverpenu, i ovde je Dzon bio iznerviran njegovom povredom
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Ovo sam u Johnovoj autobiografskoj knjizi procitao, al buduci da je to bilo podavno i da sam ovo iz glave pisao, moguce da sam nesto pomijesao

              A nije ni McEnrou svaku vjerovati
              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

              Comment


              • Procitacu ujutru, mada verujem da preteruje. U pitanju su bile odlicne postave i ogromni novci, nije tu bilo zezanja. A plus im je Lendl odavno pokazao da se sa njim tako ne sali, vec je bio jedan od najboljih igraca sveta
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Mogao se hajvan bar u knjizi suzdrzati da ne supljira previse, ali sta's ti budali

                  Provjerio bih ja jos sad, ali sam formatiranjem racunara izbrisao sve, cak i one knjige koje si mi slao. Kad budes opet mogao, sendaj ih
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • Nije bas toliko tesko doci do clanaka i to proveriti, bas je izmislio.. a briga nekog u Barseloni sta su se on i ostali dogovarali, njima ni iz dzepa ni u dzep.. plus su videli Borga
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • odnosno Boga.

                      Volio bih naci listu 'nezvanicnih' meceva sa egzibicija izmedju Borga, Lendla i McEnroa, snimke je vec gotovo nemoguce naci pretpostavljam. Znam da je jedan momak napravio tu listu prije nekog vremena i da je interesantno pogledati njihov H2H, kada im uracunamo te meceve. Ako uspijem naci, postavicu ovdje.
                      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                      Comment


                      • Pa, najblaze receno vise nije igrao kao bog

                        http://tt.tennis-warehouse.com/showthread.php?t=474736

                        Pustio sam ti poruku tamo kod nas, ovde nesto nije htela



                        Cetvrta runda Champions Tour-a održana je u Italiji. Polufinala su igrana u Đenovi a finale u Milanu. Lendl je dobio Čenga a Ivanišević Mekinroa, za finalni duel koji je pripao Hrvatu sa 6-4 6-4






                        Last edited by ClayWarrior; 20-10-14, 00:59.
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • ali je i dalje zracio ko Cernobil

                          To je to
                          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                          Comment


                          • Kokinakis ce da trenira sa Rogerom u Dubaiju za vreme pauze

                            Kokkinakis to prepare for Australian Open with Federer
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Malisse je na probnom roku kod Tomika, 3 sedmice

                              Comment


                              • Kako se to resio da smeni tata?
                                OVAKO

                                Comment

                                Working...
                                X