Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovo ce se CW svideti

    Elias Ymer will train with Federer thanks to Edberg

    Elias je dobio pozivnicu da trenira sa Roletom 3 dana u Cirihu
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Ako moze i neki WC za Bazel bilo bi dobro
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Mozda mu Stefan nesto sredi
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Federer Builds 50 New Preschools in Africa, Hugged by Kids on First Visit

          Postovanje za ovo, i njemu i generalno svim ljudima koji mogu da lade onu stvar na nekom tropskom ostrvu, a ipak se cimaju da umanje muke manje srecnih.
          I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

          sigpic

          Comment


          • Bilo bi mi cudno da Lendl pristane, vise verujem da su to samo par dana treninga

            chiara gambuzza ‏@ChiaraGamTWI
            Dimitrov manager confirmed that Grigor is working with Ivan Lendl but he's still w/o coach.Will be announced soon his new coach.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Nije nemoguće.Možda Griši u ovom trenutku i treba takav profil trenera.

              Nego,pomenuh i na Del Potrovoj temi,i on je ostao bez trenera i prekinuo je saradnju sa Frankom Davinom,kao i kondicionim trenerom Martinianom.

              Ne znam da li je neko već pisao,ali priča se da će Beker sarađivati i sa Andreom Petković,ali samo kao konsultant,a i dalje ostaje u Đokovićevom timu...
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Slučajnost?

                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Zeballos

                  Hard work beats talent when talent doesn't work hard!

                  Comment


                  • Ni Ferer nece igrati u Montrealu, jos uvek se nije oporavio od povrede.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Bice zanimljivo ako se ovaj klinac probije

                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • http://www.tennis.com/pro-game/2015/.../#.VcNqivlWJsd

                        Cementirano rodjenje ATP Tura
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Nedavno sam naletio na ovaj tekst i mislim da bi bilo interesantno podijeliti ga sa vama, tekst je pisao kladionicar pa se prica svodi vecinom na kladionicu ali je zanimljiva jer je u njoj glavni lik profesionalni teniser.
                          Vrijedi procitati

                          Tragajući za informacijama slučajno sam naišao na jedan odličan članak u kojem je jedan profesionalni tenisač koji igra na futures razini prikazao i objasnio tablicu svoje zarade i troškova kroz godinu dana. Ovo je nešto čega sam ja osobno bio svjestan i prije, a sada kad imam konkretne podatke, sam odlučio podijeliti s vama razloge zašto ponekad u svojim pregledima mečeva koristim izraze poput "turnir se igra za žvake", i zašto pridajem toliko veliku važnost kvalifikacijama jakih turnira (naročito grand slamova). Mislim da će te se jako dobro zamisliti prije nego što sljedeći puta uložite svoj novac na bilo koji od mečeva s futures razine.

                          Igrač koji je izišao u javnost s ovim podacima je 27-godišnji amerikanac Jean-Yves Aubone koji je trenutno 464. tenisač svijeta. Aubone je igrač koji pretežno igra na futures razini, a podaci koje je iznio u javnost vezani su sa 2013. i 2014. godinu u kojima je Aubone imao ukupni omjer pobjeda i poraza 88-49 što je gotovo 65% dobivenih mečeva.

                          Aubone je bio vrlo precizan u svojoj kalkulaciji jer je kroz dvije godine evidentirao sve račune od troškova i novčane iznose od nagrada, i na kraju je sa svim podacima izišao u javnost.
                          Evo i njegovih tablica sa zaradom, troškovima, te prikaz ukupnog profita tj. gubitka:

                          aubone_tablice.jpg

                          Bitna napomena je da je Aubone tijekom 2013. i 2014. godine bio sponzoriran od strane tvrtke Babolat tako da nije morao plaćati rekete, žice za rekete i torbe za rekete jer je to dobio od njih. Plaćao je samo promjenu žica na reketima tj. podešavanje reketa i odjeću jer nije imao sponzora za odjeću. Aubone je napomenuo da mnogi igrači na ovoj razini nemaju ni sponzore za rekete tako da su njihovi troškovi još i veći za nekih 7000 – 10000 $.

                          Što se tiče trenera i treniranja Aubone je istaknuo da samo nekoliko puta u godini putuje na turnire s trenerom jer je to preskupo s obzirom da osim samog trenera mora još plaćati i smještaj i hranu za njega. Zato si najčešće povremeno uzima po 2 tjedna u komadu kako bi trenirao u Atlanti gdje je član lokalne akademije, pa ondje ima povoljnije uvjete za trening (besplatne terene, jeftinije trenere itd.)

                          Na turnire putuje osobnim automobilom koliko god je to moguće kako bi smanjio troškove, a za veće udaljenosti koristi avionski prijevoz. Aubone je rekao i da većina igrača smještaj u hotelima uzima samo ako igraju u mjestima gdje nemaju nikoga. Ako je ikako moguće za vrijeme turnira borave kod rodbine ili prijatelja.

                          Također je napomenuo da su u tablici troškova navedeni samo njegovi troškovi vezani isključivo za igranje tenisa, a ne troškovi poput računa za telefone, zdravstveno osiguranje, rekreacije i slično.

                          Za kraj je naveo podatak da je minimalna plaća u SAD-u 7.25$ po satu, a prosječno radno vrijeme je 40 sati tjedno. Zaposleni sa punim radnim vremenom tako u godinu dana zarade minimalno 15 080 $, a on je u cijeloj 2014. godini kao profesionalni tenisač zaradio od turnira ukupno samo 12 101 $ s tim da je igrao tijekom cijele godine bez problema s ozljedama, a pri tome je potrošio 30-ak tisuća dolara samo na najnužnije stvari vezane za igranje tenisa i život (hrana, smještaj, putovanja na turnire, kotizacije, itd.)
                          sigpic
                          http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                          Comment


                          • To ce srecom uskoro biti barem malo poboljsano, ali to naravno nije zanimljivo za komentarisanje http://www.itftennis.com/news/205070.aspx
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • http://www.tennis.com/pro-game/2015/.../#.VcqHH85w8mI

                              Ne znam da l je ovo neko vec postavio, ali, evo..
                              Nadam se da ce se Petra izboriti, ne da zavrsi karijeru kao neki
                              link

                              Comment


                              • Ivo Karlović je u utorak postao drugi teniser u istoriji koji je odservirao 10.000 asova. On je na turniru u Montrealu savladao Miloša Raonića u dva seta. Hrvatski veteran je na tom meču imao 22 direktna poena iz servisa i došao do brojke od 10.004 asa.

                                Karlović se tako pridružio svom zemljaku Goranu Ivaniševiću, koji je do skoro bio jedini teniser koji je prešao magičnu brojku 10.000. Ivanišević je u karijeri zabeležio 10.183 asa, ali na 895 mečeva, dok je Karlović u karijeri
                                Hard work beats talent when talent doesn't work hard!

                                Comment

                                Working...
                                X