Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Prle! View Post
    Valjda nešto naredne godine i osvoji zahvaljujući svom kvalitetu, makar 250-icu ili bar Hofman kup, ali po mogućnosti protiv nekog ko se ne zove Novak ili Roger. Novak ne gubi ako nije ispod svakog nivoa, Roger ne gubi osim ako ne pušta meč iz straha od Novaka. S Murrayom nek i ne igra dok ovaj ne zaliječi kukove, tamo do 2022. godine, a nešto ćemo i za Rafu naći u slučaju da i njega skalpira u skorijem periodu.

    Možda Thiema? Najtalentovanijeg igrača još od Ilie Nastasea, vicešampiona Roland Garrosa, eksperta za jednu vrstu podloge i zamalo osvajača Mastersa u Madridu.
    Krokodilske suze na ovom forumu. Propala je priča da je era toliko jaka, jer treba pogledati gdje su sad igrači koji su još u dobrim godinama a koji, je li, čekaju da se velika trojka - četvorka povuče kako bi oni zavladali. Sad odjednom dođoše momci koji su ispred njih i nikako da dođe vrijeme za velikog Keija Nishikorija.
    Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

    Comment


    • Originally posted by Fića View Post
      Objasnio sam vec, pre je sazreo od Corica i Cicipasa i iskoristio sanse koje su mu se ukazale.. Kao sto je Hjuit pre sazreo od Federera. Jesmo li mogli 2002e da kazemo da ce Hjuit dominirati i naosvajati slemova..Jesmo. 2000-2002 je tranzicija. 2000-2008 slaba era, to svi znaju.. U tom periodu jedino Agasi uspeva da uzme ta 5 slema koje nije mogao u Samprasovoj eri.. Has nije nikakav faktor.. ima par pf i brdo drugih trecih kola..jedan Safin bas u tom periodu osvaja jedan slem, jedno finale, par pf, par cf i onda nestaje do 2005..Dobro nije sad ta slaba era poenta ovde.. Poenta je ta da je decko osvojio 3 mastersa i wtf, iskoristio svoje sanse, bar na mastersima, proveo se kao bos na trnju na slemovima i to sada zanci da ce sutra dominirati tenisom?.. To apsolutno nista ne znaci. Kao sto ne znaci da ako neko nije nista uradio do svoje 23e nece osvojiti 20+ slema.. Kao sto ne znaci da ako je u open eri samo jedan Rosewall osvojio slem u svojoj 38oj ne moze jedan Federer da osvoji u svojoj 40oj ili Djokovic u svojoj 42oj..
      Sva ta predvidjanja bez osnove ili na osnovi trenutnog hajpa su stvarno gluposti i puko gubljenje vremena.

      A u sustini ako su nemci vec ulozili toliko u tog Zvereva sto ne bi mogli da pljunu 5-6 milki Novaku da ga malo pogura kao sto je pogurao Mareja..
      Samo sto niko ne tvrdi da ce dominirati, nego da ne moze da se tvrdi da je svaka njegova velika titula posledica srece.

      A ako ti u ovo verujes, a i dalje navijas za Djokovica, onda....
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Wawrinka, Marej, Cilic..Svi su oni osvajali slemove dok je vladala trojka, neki od njih u poznim godinam. Jedan Nishikori ima iste rezultate na slemovima u eri trojke kao Nalbandijan u krs eri. Cilic uzima ubedljivije slem nego Safin 2005. Ima ima.. Wawrinka kad udje u zonu niko mu nista ne moze pa ni trojka.. Ima, ima tu dosta dokaznog materijala..

        Originally posted by bojanaBG View Post
        Samo sto niko ne tvrdi da ce dominirati, nego da ne moze da se tvrdi da je svaka njegova velika titula posledica srece.

        A ako ti u ovo verujes, a i dalje navijas za Djokovica, onda....
        Kombinacija srece i znanja..

        Navijam ali uvek objektivno. Previse je Novak u proslosti imao takvih poraza. Ajde jedan, ajde dva, ajde tri.. ali 4-5 vec podkrepljuju sumnju.. Mozda je bolje verovati kako veliki Lendl silazi sa neba, baje pulenima i pretvara in iznenada u gs-wtf osvajace.. Neka ga onda angazuje Juventus da im donese i tu ls..
        Last edited by Fića; 20-11-18, 20:03.
        --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

        https://ibb.co/cD1Xnq

        Comment


        • Samo mi reci kad je po tebi ta krs era?
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Zanima me sta mislite,da li u buducnosti instagram generacija moze da iznjedri nekog igraca ko ce igrati kvalitetniji tenis nego Nadal,Djokovic,Federer i ko ce biti jednako posvecen tenisu?
            Ili ce za 20 godina bit eeeee kako su igrala ona trojica,ovo danas sve pederi.
            Last edited by E1_PG; 20-11-18, 20:03.

            Comment


            • Može falus.[emoji4]

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Samo mi reci kad je po tebi ta krs era?
                Tranzicija izmedju Samprasove i Federerove ere (2000-2003). Slaba era je trajala sve do trenutka kada je Federer dobio dostojnog rivala i van pariske sljake. (slaba era 2003-jul 2008)

                Generalno "jaka era" moze da se smatra istorijski period u kome su jedan ili dva ili tri ili cetiri igraca konstantno u vrhu i konstantno osvajaju slemove, imaju % pobeda u sezoni bar iznad 80.. obaraju rekorde na omiljenim podlogama, vezuju turnire.. To se desavalo kada su vladali Borg, Mc, Lendl i Konors.. onda Sampras i (u dosta manjoj meri) Agasi.. To se desavalo juce i danas sa trojkom/cetvorkom/peticom (kako ko zeli).. (Ali ako ih nazovemo cetvorka ili petica onda moramo i igrace kao sto su Kurier da ubacimo kod Samprasa, ali dobro to su finese, vazni su ovi sto dominiraju)
                Last edited by Fića; 20-11-18, 20:34.
                --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                https://ibb.co/cD1Xnq

                Comment


                • Originally posted by Fića View Post
                  Tranzicija izmedju Samprasove i Federerove ere (2000-2003). Slaba era je trajala sve do trenutka kada je Federer dobio dostojnog rivala i van pariske sljake. (slaba era 2003-jul 2008)
                  Nisam ni sumnjala, sve mi je jasno...
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by Fića View Post
                    Wawrinka, Marej, Cilic..Svi su oni osvajali slemove dok je vladala trojka, neki od njih u poznim godinam. Jedan Nishikori ima iste rezultate na slemovima u eri trojke kao Nalbandijan u krs eri. Cilic uzima ubedljivije slem nego Safin 2005. Ima ima.. Wawrinka kad udje u zonu niko mu nista ne moze pa ni trojka.. Ima, ima tu dosta dokaznog materijala..



                    Kombinacija srece i znanja..

                    Navijam ali uvek objektivno. Previse je Novak u proslosti imao takvih poraza. Ajde jedan, ajde dva, ajde tri.. ali 4-5 vec podkrepljuju sumnju.. Mozda je bolje verovati kako veliki Lendl silazi sa neba, baje pulenima i pretvara in iznenada u gs-wtf osvajace.. Neka ga onda angazuje Juventus da im donese i tu ls..
                    Lendl je realno bio kvalitet za 15-20 slemova. A ima ih "samo" 8....
                    Jedno vreme sam se bojao da je Novak "novi Lendl".... Dobro je da je pobegao od tog sablona.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by amnesiac View Post
                      Krokodilske suze na ovom forumu. Propala je priča da je era toliko jaka, jer treba pogledati gdje su sad igrači koji su još u dobrim godinama a koji, je li, čekaju da se velika trojka - četvorka povuče kako bi oni zavladali. Sad odjednom dođoše momci koji su ispred njih i nikako da dođe vrijeme za velikog Keija Nishikorija.


                      Čeka da mu se iz žrijebova maknu Dimitrovi, Medvedevi, Andersoni i ostali velikani koji su ga zaustavljali da uzima neke od titula u protekle dvije godine. Thiem čeka da shvati da nije u 90-tim, te da se danas igra na svim podlogama, pa će i on početi koristiti krš eru da osvoji nešto veliko.

                      Goffin čeka da nabavi oko i kreće na Grand slamove, Čilić danonoćno gleda hajlajtse sa USO-a 2014 i pita se koju hranu je jeo kad je tako udaro po loptici. Dimitrov nakon godina stagniranja shvatio da nešto mora promijeniti i promijenio frizuru, te sad najavljuje borbu za vrh, Berdych ide korak dalje i razmišlja o promjeni žene, shvatio da mu je Ester baksuzna. Tsonga shvatio da više liči na Muhameda Alija nego na tenisera, te odlazi u bokserske vode, a mi iščekujemo Davida Ferrera da se vrati, donese snagu ovoj eri, pošamara konkurenciju i konačno osvoji ono što zaslužuje.
                      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                      Comment


                      • Originally posted by Prle! View Post


                        Čeka da mu se iz žrijebova maknu Dimitrovi, Medvedevi, Andersoni i ostali velikani koji su ga zaustavljali da uzima neke od titula u protekle dvije godine. Thiem čeka da shvati da nije u 90-tim, te da se danas igra na svim podlogama, pa će i on početi koristiti krš eru da osvoji nešto veliko.

                        Goffin čeka da nabavi oko i kreće na Grand slamove, Čilić danonoćno gleda hajlajtse sa USO-a 2014 i pita se koju hranu je jeo kad je tako udaro po loptici. Dimitrov nakon godina stagniranja shvatio da nešto mora promijeniti i promijenio frizuru, te sad najavljuje borbu za vrh, Berdych ide korak dalje i razmišlja o promjeni žene, shvatio da mu je Ester baksuzna. Tsonga shvatio da više liči na Muhameda Alija nego na tenisera, te odlazi u bokserske vode, a mi iščekujemo Davida Ferrera da se vrati, donese snagu ovoj eri, pošamara konkurenciju i konačno osvoji ono što zaslužuje.
                        Grijeh bi bio na se ne osvrnemo na Davida Ferrera, standardnog top 5 igrača u zlatnoj eri tenisa. On je sa rođen u aprilu kad i Zverev, pa možemo uporediti njega i Zvereva baš na kraju godine kad su obojica imali 21 godinu i 7 mjeseci. Mrtva trka između njih dvojice. Ferrer je tu 2003. završio kao 71. igrač, ali bio je početkom godine na visokom 49. mjestu. Osvojio je do tada u karijeri čak i ATP titulu, a pomenimo još 2 finala koja je nesrećno izgubio iako je u oba meča ukupno osvojio velikih 11 gejmova. No, eto, poslije te 2003. je krenula weak era i njemu je bilo ispod nivoa da se kvalifikuje za Masters kup dok mu se 2007. nije smučilo da čeka i konačno sa 25 godina i 7 mjeseci dočekao početak zlatne ere. Velikan!
                        Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                        Comment


                        • Tenis je bio na vrhuncu u periodu 2007-2012,najvecu popularnost je stekao upravo tada.Svaka od tih godina je bila prezanimljiva.
                          Last edited by E1_PG; 20-11-18, 21:02.

                          Comment


                          • Berdih i zena mu Ester imaju probleme?? [emoji33]
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Moze li neko da mi objasni sta se desilo sa Hjuitom nakon 2005,zasto je toliko pao?Nisam pratio njegovu karijeru previse oa ne znam.Znam da je dominirao 2002,3 sta mu se desilo?
                              Pitam,nije provokacija,nisam ni ja zagovornik price o slaboj eri.
                              Je li imao neku povredu?
                              Last edited by E1_PG; 20-11-18, 21:09.

                              Comment


                              • Desio se Federer, jer je u jednom trenutku bilo 8:1, 8:2 za Hjuita, a posle toga i povrede
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X