Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • koliko je to izgubljena generacija




    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Ne zaboravimo da je Marej izmedju svoje 19te i 21e imao 6-2 u h2h protiv goat Federera u svom piku. 1-5 protiv Nadala (pobedjuje ga na Uso '08).. Uprkos svim tim osvojenim titulama jos nije imao slem, dok naravno nije dosao jedan Djokovic i poklonio mu 2 komada. Ako gledam 21ogodisnjeg Mareja vidim buduceg dominatora. To bi i postao da nije bilo Federera Nadala i Djokovica koji su mu pokupili bar jedno 7 slemova (ako ne i vise jer ga nisu uvek dobijali u finalu).
      Ne zaboravimo na koji nacin je Zverev dosao do tih titula (Rim, Monreal, Wtf)..Prakticno protiv tenisera koji su igrali ispod 50% svojih mogucnosti. A naravno tu je uvek umesan Djokovic koji je u bar jedno 6-7 finala bitnih turnira (od'11) odigrao bedno da bednije ne moze (kao sto sam i napiasao ni Nadal ni Federer ni Marej a ni Wawrinka nisu naikada tako nesto sebi dozvolili..mozda Marej onaj Sinsi '16, ali mislim da se tada ipak nije predao do kraja)
      --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

      https://ibb.co/cD1Xnq

      Comment


      • Originally posted by Fića View Post
        Ne zaboravimo da je Marej izmedju svoje 19te i 21e imao 6-2 u h2h protiv goat Federera u svom piku. 1-5 protiv Nadala (pobedjuje ga na Uso '08).. Uprkos svim tim osvojenim titulama jos nije imao slem, dok naravno nije dosao jedan Djokovic i poklonio mu 2 komada. Ako gledam 21ogodisnjeg Mareja vidim buduceg dominatora. To bi i postao da nije bilo Federera Nadala i Djokovica koji su mu pokupili bar jedno 7 slemova (ako ne i vise jer ga nisu uvek dobijali u finalu).
        Ne zaboravimo na koji nacin je Zverev dosao do tih titula (Rim, Monreal, Wtf)..Prakticno protiv tenisera koji su igrali ispod 50% svojih mogucnosti. A naravno tu je uvek umesan Djokovic koji je u bar jedno 6-7 finala bitnih turnira (od'11) odigrao bedno da bednije ne moze (kao sto sam i napiasao ni Nadal ni Federer ni Marej a ni Wawrinka nisu naikada tako nesto sebi dozvolili..mozda Marej onaj Sinsi '16, ali mislim da se tada ipak nije predao do kraja)
        Imao je srece, u svakom mecu je Federer bio ispod 50% svojih pravih mogucnosti
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Stvarno je preterivanje i porediti Sasu sa ovom trojicom Goatova,ajmo onda i Hewitta ubaciti u pricu,lik je 5x vise uradio od Sase u njegovim godinama

          I sam Sasa se nasmejao kad su ga poredili sa Novakom posle finala,previse se ocekuje od njega,svi ocekuju nekog novog koji ce biti na nivou ove trojice,ali takav se mozda u narednih 50 godina nece pojaviti,za Sasu je bolje da niko nista od njega ne ocekuje

          Potreban je ogroman kontinuitet u narednih 10-15 godina za porediti sa Big 3,a ja ne vidim nikog trenutno da moze da ga ima,jos mi je i Coric najbolji od njih

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Imao je srece, u svakom mecu je Federer bio ispod 50% svojih pravih mogucnosti
            Nikada nisam video Federera da se raspada u toj meri (<50%=raspad). Osim mozda ono sa Simonom u Torontu, ili gde bese, i protiv Milmana na Uso, to jeste bio raspad.. Nisam gledao naravno sve Federerove meceve ali nikada nisam video neki ogroman raspad kod njega, narocito ne u finalu. (Ovo protiv Mareja je bilo u osmini Sinsija, ako se ne varam..). Gubio je on i svi porazi su bili u tri seta, znaci koprcao se kolk'ko tol'ko. Ubedjen sam da bi Zverev do sada imao samo jedan master, da nije naleteo na neraspolozene/fizicki-mentalno osakacene protivnike. Ali dobro sve je to relativno, dokazace on koliko vredi na predstojecim slemovima kada trojka bude zapela.
            --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

            https://ibb.co/cD1Xnq

            Comment


            • Originally posted by Fića View Post
              Nikada nisam video Federera da se raspada u toj meri (<50%=raspad). Osim mozda ono sa Simonom u Torontu, ili gde bese, i protiv Milmana na Uso, to jeste bio raspad.. Nisam gledao naravno sve Federerove meceve ali nikada nisam video neki ogroman raspad kod njega, narocito ne u finalu. (Ovo protiv Mareja je bilo u osmini Sinsija, ako se ne varam..). Gubio je on i svi porazi su bili u tri seta, znaci koprcao se kolk'ko tol'ko. Ubedjen sam da bi Zverev do sada imao samo jedan master, da nije naleteo na neraspolozene/fizicki-mentalno osakacene protivnike. Ali dobro sve je to relativno, dokazace on koliko vredi na predstojecim slemovima kada trojka bude zapela.
              Cekaj, Zverev je dobio Federera u finalu mastersa=> Zverev je imao srece
              Marej je imao 2:6 protiv peak Federera, ja kazem da je i on imao tada srece i naleteo na ispodprosecnog Federera u tih nekoliko meceva, ti kazes: a ne ne, Fed nikad nije igrao tako, on se borio...
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Bojana, Rodzeru tada nije stalo toliko do pobede.
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Zar nije Zverev dobio povredjnog Federera u Torontu i povredjenog Djokovica u Rimu? Finale Wtf Djokovic je odigrao sramno, kao protiv Mareja '16 copy/paste i to je ocigledno. Zasto, to samo on znam. Cinjenica je da se mali naosvajao u najcrenjem preiodu u ovoj deceniji i to niko ne moze da ospori. Opet, samo sam hteo da uporedim tinejdzera Mareja i 20-21ogodisnjeg Zvereva, i ocekivanja koja su/ih pratila/prate..Marej '06-'07 "uh kakav igrac, buduci dominator ku*ci palci, avioni kamioni", kad ono prc, uzese sve Fed Nad i Djo.. Uzeci u obzir paralelu Marej-Zverev i recimo Djokovic-Coric, mogu da trvdim da ce hrvat ako ne sledece onda one tamo godine uzeti slem.. Za sada nema bolje rezlutate od Zvereva jednostavno zato sto nije jos sazreo. A Zvrerv ce morati da ceka jo jedno 2-3 god da bi se ovajdio.. Teorija koju uvek potenciram je ta da kvalitet igraca je relativan i zavisi od same ere(ili kraceg perioda jedne ere) u kojoj igra i pobedjuje.
                  S' tim dolazimo na ovo: Hjuit=Ferer.. Hjuit je igrao u sljam eri i ima 2 slema, Ferer je igrao u eri Federera Djokovica i Nadala i ima jedno finale i jedan masters..

                  Edit.. Jos jedna kljucna i vrlo zanimljiva stvar. Zverev i u najcrnjem periodu ove Djokviceve ere nije mogao da dodje do cf slema (ono u Parizu ne racunam jer je bilo kroz iglene usi).. Federer ima dva cf u 2001 (pobedio Samprasa na W, sto je velika stvar)...Zverev u najcrnjem preiodu, kada na slemu do pf dolaze razni Cungovi, Dutre Silve, Cekinata ne moze ni do cf..tu nesto debelo ne stima.. Ali opet na slemovima dominiraju ova trojica(tada dvojica-'17) a pitanje je, i da dodje do f, da l bi mogao uzeti set Fedu na W Nadalu na Rg i Uso..
                  Ali u redu po zelji mnogih mi cemo vuci tu paralelu sa Fedom, kako bi gajili i tu nadu.. Nije Zverev Federer i nema nikakve slicnosti, ni po igri ni po mentalitetu ni po sampionskom duhu, ali dobro.. Ako osvoji slem do kraja 2020 pojescu ovaj laptop i stavicu klip na yt.
                  Last edited by Fića; 20-11-18, 15:24.
                  --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                  https://ibb.co/cD1Xnq

                  Comment


                  • Fico, je l' ti to lord Varis na avataru?
                    Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • Valjda nešto naredne godine i osvoji zahvaljujući svom kvalitetu, makar 250-icu ili bar Hofman kup, ali po mogućnosti protiv nekog ko se ne zove Novak ili Roger. Novak ne gubi ako nije ispod svakog nivoa, Roger ne gubi osim ako ne pušta meč iz straha od Novaka. S Murrayom nek i ne igra dok ovaj ne zaliječi kukove, tamo do 2022. godine, a nešto ćemo i za Rafu naći u slučaju da i njega skalpira u skorijem periodu.

                      Možda Thiema? Najtalentovanijeg igrača još od Ilie Nastasea, vicešampiona Roland Garrosa, eksperta za jednu vrstu podloge i zamalo osvajača Mastersa u Madridu.
                      Last edited by Prle!; 20-11-18, 15:42. Reason: Precijenio Thiema
                      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                      Comment


                      • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                        Fico, je l' ti to lord Varis na avataru?
                        Wilson Fisk u poseti Egiptu
                        --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                        https://ibb.co/cD1Xnq

                        Comment


                        • Originally posted by Fića View Post
                          Zar nije Zverev dobio povredjnog Federera u Torontu i povredjenog Djokovica u Rimu? Finale Wtf Djokovic je odigrao sramno, kao protiv Mareja '16 copy/paste i to je ocigledno. Zasto, to samo on znam. Cinjenica je da se mali naosvajao u najcrenjem preiodu u ovoj deceniji i to niko ne moze da ospori. Opet, samo sam hteo da uporedim tinejdzera Mareja i 20-21ogodisnjeg Zvereva, i ocekivanja koja su/ih pratila/prate..Marej '06-'07 "uh kakav igrac, buduci dominator ku*ci palci, avioni kamioni", kad ono prc, uzese sve Fed Nad i Djo.. Uzeci u obzir paralelu Marej-Zverev i recimo Djokovic-Coric, mogu da trvdim da ce hrvat ako ne sledece onda one tamo godine uzeti slem.. Za sada nema bolje rezlutate od Zvereva jednostavno zato sto nije jos sazreo. A Zvrerv ce morati da ceka jo jedno 2-3 god da bi se ovajdio.. Teorija koju uvek potenciram je ta da kvalitet igraca je relativan i zavisi od same ere(ili kraceg perioda jedne ere) u kojoj igra i pobedjuje.
                          S' tim dolazimo na ovo: Hjuit=Ferer.. Hjuit je igrao u sljam eri i ima 2 slema, Ferer je igrao u eri Federera Djokovica i Nadala i ima jedno finale i jedan masters..

                          Edit.. Jos jedna kljucna i vrlo zanimljiva stvar. Zverev i u najcrnjem periodu ove Djokviceve ere nije mogao da dodje do cf slema (ono u Parizu ne racunam jer je bilo kroz iglene usi).. Federer ima dva cf u 2001 (pobedio Samprasa na W, sto je velika stvar)...Zverev u najcrnjem preiodu, kada na slemu do pf dolaze razni Cungovi, Dutre Silve, Cekinata ne moze ni do cf..tu nesto debelo ne stima.. Ali opet na slemovima dominiraju ova trojica(tada dvojica-'17) a pitanje je, i da dodje do f, da l bi mogao uzeti set Fedu na W Nadalu na Rg i Uso..
                          Ali u redu po zelji mnogih mi cemo vuci tu paralelu sa Fedom, kako bi gajili i tu nadu.. Nije Zverev Federer i nema nikakve slicnosti, ni po igri ni po mentalitetu ni po sampionskom duhu, ali dobro.. Ako osvoji slem do kraja 2020 pojescu ovaj laptop i stavicu klip na yt.
                          Fico, isti taj Marej je prvih par pobeda ostvario preko sto povredjenog sto bolesnog Rogera, ali se toga niko ne seca niti bilo ko prica o tome, a tako i treba da bude jer je on jednostavno tog dana bio spremniji i bolji igrac na terenu.
                          Isto to vazi za Zvereva, nije on kriv sto se Federer povredio, Djokovic igrao povredjen itd. On je decko izasao i pobedio ih, posteno i bez ikakve prevare...

                          Ono sto mene izuzetno nervira je prebacivanje da je on sve na srecu osvojio...pa kako to da neki drugi igrac nije na srecu dosao do finala i osvojio, nego svaki put bas on

                          A kako je Hjuit igrao u sljam eri, kad su Hjuit i Federer isto godiste?
                          tada igrali i Safin i Haas i JFC, Agasi imao godina kao sad Djokovic itd
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Vazi li od AO ono 16 nosioca umjesto 32 kako je bilo do sad.
                            Sta sve nece uradit da otezaju Djokovicu i Nadalu put do GS titula sad kad Federer polako zavrsava karijeru.Sve je to jedna velika zavjera.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Fico, isti taj Marej je prvih par pobeda ostvario preko sto povredjenog sto bolesnog Rogera, ali se toga niko ne seca niti bilo ko prica o tome, a tako i treba da bude jer je on jednostavno tog dana bio spremniji i bolji igrac na terenu.
                              Isto to vazi za Zvereva, nije on kriv sto se Federer povredio, Djokovic igrao povredjen itd. On je decko izasao i pobedio ih, posteno i bez ikakve prevare...

                              Ono sto mene izuzetno nervira je prebacivanje da je on sve na srecu osvojio...pa kako to da neki drugi igrac nije na srecu dosao do finala i osvojio, nego svaki put bas on

                              A kako je Hjuit igrao u sljam eri, kad su Hjuit i Federer isto godiste?
                              tada igrali i Safin i Haas i JFC, Agasi imao godina kao sad Djokovic itd
                              Objasnio sam vec, pre je sazreo od Corica i Cicipasa i iskoristio sanse koje su mu se ukazale.. Kao sto je Hjuit pre sazreo od Federera. Jesmo li mogli 2002e da kazemo da ce Hjuit dominirati i naosvajati slemova..Jesmo. 2000-2002 je tranzicija. 2000-2008 slaba era, to svi znaju.. U tom periodu jedino Agasi uspeva da uzme ta 5 slema koje nije mogao u Samprasovoj eri.. Has nije nikakav faktor.. ima par pf i brdo drugih trecih kola..jedan Safin bas u tom periodu osvaja jedan slem, jedno finale, par pf, par cf i onda nestaje do 2005..Dobro nije sad ta slaba era poenta ovde.. Poenta je ta da je decko osvojio 3 mastersa i wtf, iskoristio svoje sanse, bar na mastersima, proveo se kao bos na trnju na slemovima i to sada zanci da ce sutra dominirati tenisom?.. To apsolutno nista ne znaci. Kao sto ne znaci da ako neko nije nista uradio do svoje 23e nece osvojiti 20+ slema.. Kao sto ne znaci da ako je u open eri samo jedan Rosewall osvojio slem u svojoj 38oj ne moze jedan Federer da osvoji u svojoj 40oj ili Djokovic u svojoj 42oj..
                              Sva ta predvidjanja bez osnove ili na osnovi trenutnog hajpa su stvarno gluposti i puko gubljenje vremena.

                              A u sustini ako su nemci vec ulozili toliko u tog Zvereva sto ne bi mogli da pljunu 5-6 milki Novaku da ga malo pogura kao sto je pogurao Mareja..
                              --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                              https://ibb.co/cD1Xnq

                              Comment


                              • Cicipas je jos mlad,ja bas ocekujem da za par godina on bude glavni konkurent Zverevu,i Sapovalov naravno.Cicipas je tek napunio 20 godina u avgust,a Sapovalov tek u aprilu puni 20.

                                Comment

                                Working...
                                X