Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, ali ako ne igra Akapulko, postavlja se pitanje da li ce da putuje u Ameriku zbog samo jednog turnira ili ce da zavrsi sa betonom i da ide odmah na sljaku.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Simon vise nece da putuje po turnirima dok se ne sredi situacija sa koronom

      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Golden slem su sva 4 slema plus zlato na OI, grand slem su sva 4 u jednoj godini, a karijerni su sva 4 bilo kad.
        Nije tačno. Grand slam je kad igrač drži sva 4 slema istovremeno, u bilo kom trenutku, a to o čemu pričaš je kalendarski grand slam, s tim što Nole jedini ima i super slam, a to su svi slemovi plus završni masters u periodu id 12 meseci.

        Comment


        • Originally posted by Profesor Z View Post
          Nije tačno. Grand slam je kad igrač drži sva 4 slema istovremeno, u bilo kom trenutku, a to o čemu pričaš je kalendarski grand slam, s tim što Nole jedini ima i super slam, a to su svi slemovi plus završni masters u periodu id 12 meseci.
          Veoma dobro znam sta pricam

          The term Grand Slam, without qualification, and also originally, refers to the achievement of winning all four major championships within a single calendar year within one of the five events: men's and women's singles; men's and women's doubles, and mixed doubles
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Grend slem se odnosi na osvajanje 4 slema u nizu u periodu od 12 meseci. Može biti kalendarski i nekalendarski. Calendar grand slam su 4 slema u kalendarskoj godini, a non calendar grand slam je ovo prvo. Ako ti i dalje nije jasno, poslušaj neke od eksperata koji su govorili na tu temu.

            Comment


            • Apsolutno nisi u pravu, napisala sam ti sta znaci Grand slam, bez ikakvih dodataka ispred, to iskljucivo znaci sva 4 slema u jednoj kalendarskoj godini.
              Zato i postoji Novak slem i Serena slem, koji su osvajali sva 4 ali ne u kalendarskoj godini...
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by Profesor Z View Post
                Grend slem se odnosi na osvajanje 4 slema u nizu u periodu od 12 meseci. Može biti kalendarski i nekalendarski. Calendar grand slam su 4 slema u kalendarskoj godini, a non calendar grand slam je ovo prvo. Ako ti i dalje nije jasno, poslušaj neke od eksperata koji su govorili na tu temu.
                Ovo nije tacno.
                Bojana je u pravu.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Koje komentare?
                  nesto da su muski i zenski tenis dva razlicita sporta...

                  pa...moze se diskutovati
                  Wizard

                  Comment


                  • U pravu je i profesor, jer se Grand Slam dalje rasclanjuje na kalendarski i nekalendarski. Sva trojica imaju karijerni GS ali samo Nole u open eri u isto vreme ima nekalendarski GS jer je u istom trenutku drzao sva 4 uzastopna turnira:

                    Winning the four majors in consecutive tournaments, but not in the same year is referred to as a non-calendar year Grand Slam, while winning all four majors at any point during the course of a career is known as a career Grand Slam. Winning the gold medal at the Summer Olympic Games in addition to the four majors in one calendar year is known as a "golden Grand Slam" or more commonly the "Golden Slam".

                    Comment


                    • to je spominjao mkinro (ne znam bas tacan izbor reci) '16. kad je nodzula osvojio RG,da je u svetlu smrti muhameda alija ostaje da se isprati jos jedan veliki moguci sportski dogadjaj,da posle 47 godina neko uzme... E SAD STA,kako je rekao ne mogu da ponovim
                      Wizard

                      Comment


                      • Smišljaju se razni termini kako bi se Novaku umanjilo dostignuće, čuj "Novak slem"??? Pa šta ako neko drugi to uradi (mislim teoretski) kako će se onda zvati? Novak, Pera i Žika slem..

                        Ispravno je da se Novakovo i Serenino dostignuće zove Grand Slam, odnosno sva četiri slema nizu.

                        Lejver ima kalendarski Grand Slam, a Štefi Graf zlatni kalendarski Grand Slam jer ima i zlato sa OI te godine.

                        Agasi, Rodžer i Rafa imaju karijerni Grand Slam.

                        Ovako bi trebalo da se zovu ta dostignuća, što se u drugom i trećem slučaju i radi, samo se u prvom izmišljaju neka sranja jer je to Novak Đoković, a ne neki glamurozni teniser.

                        Comment


                        • Ne znam po koji put se vodi ova tema i to na mestu gde mu mesto nije. Osvojiti cetiri slema u nizu je vrhunsko dostignuce ali ono sto pravi razliku kod kalendarskog Grand Slama je RG-WB konekcija sto je izuzetno tesko osvojiti zbog razlicite podloge i kratkog vremena izmedju GS. Ukoliko bi neki igrac uzeo redom RG-WB-USOpen-AUSOpen to bi bio ekvivalent kalendarskom Grand Slamu.

                          Comment


                          • Originally posted by Beocca View Post
                            to je spominjao mkinro (ne znam bas tacan izbor reci) '16. kad je nodzula osvojio RG,da je u svetlu smrti muhameda alija ostaje da se isprati jos jedan veliki moguci sportski dogadjaj,da posle 47 godina neko uzme... E SAD STA,kako je rekao ne mogu da ponovim
                            .... 4 GS turnira jedan za drugim.

                            Uglavnom bice jako zanimljivo pratiti ovogodisnji RG. Prosle godine je opet povreda zasmetala Noletu da pruzi veci otpor Nadalu na njegovoj podlozi. Te sitne povredice usled velikog trosenja i nabijenog pritiska da mora da osvoji turnir mu predstavlja najveci problem. Siguran sam da kad bi igrao svoj najbolji tenis u finalu bez ikakve povrede, da bi se Nadal lose proveo.

                            Comment


                            • To što navodiš nepotpune i sumnjive citate sa vikipedije je dokaz površnosti i neznanja. Grand slam se jasno odnosi na osvajanje 4 slema u nizu u bilo kom vremenskom periodu, mož biti u kalendarskoj godini ali i ne mora. Zato postoji izraz calendar grand slam, a novak slam i serena slam su besmisleni navijački nadimci nastali od strane medija da bi se na neki način dalo na značaju autorima tog nesvakidašnjeg poduhvata.

                              Comment


                              • nije to sa vikija,to je zvanična definicija grand slama-daklem jedino kalendarski se pika...mislite da ne bi sereni to priznali,ako ne bi novaku?

                                i nema nikakve ekvivalentnosti u tome što skeptik piše-samo u kalendarskoj godini!
                                Wizard

                                Comment

                                Working...
                                X