Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Verujem ja da on cuva bodove za narednu godinu,jer zeli da prestigne Rogera.

    Rafa ako vrati formu,do MCa sledece godine je verovatno prvi na svetu,mozda se varam
    Originally posted by Casiraghi
    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
    Originally posted by Casiraghi
    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
    Originally posted by Casiraghi
    Srecan Mane svima koji slave.

    Comment


    • Po cemu da prestigne Rogera?
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Po broju nedelja na br.1?

        Comment


        • Pa da bi to uradio treba da bude no.1 do maja 2018. godine, nece to oboriti sledece
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Ako propusta Madrid mislim da mu je cilj druga, bar trenutno...
            OVAKO

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Pa da bi to uradio treba da bude no.1 do maja 2018. godine
              Nos problemos.

              Comment


              • Originally posted by MareLFC View Post
                Verujem ja da on cuva bodove za narednu godinu,jer zeli da prestigne Rogera.

                Rafa ako vrati formu,do MCa sledece godine je verovatno prvi na svetu,mozda se varam
                ne razumijem... kako cuva bodove za narednu godinu?

                rafa je prvi na svijetu ako u nekom periodu od 52 sedmice skupi vise poena od ostalih. prosto.

                Comment


                • Novakov tim je saopštio da će do kraja nedelje odlučiti da li igra Madrid.
                  Ovo što je Marel napisao ne kontam,sem ako si mislio da planira da manje brani dogodine,pa da tada igra turnire koje ove godine nije i da na njima zaradi bodove i da mu to ostavi više manevarskog prostora sledeće godine.Ali ni to ne garantuje ostajanje na No1 ako Rafa i Rodžer odigraju bolje sledeće godine od Novaka.
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Originally posted by Marija81 View Post
                    Novakov tim je saopštio da će do kraja nedelje odlučiti da li igra Madrid.
                    Ovo što je Marel napisao ne kontam,sem ako si mislio da planira da manje brani dogodine,pa da tada igra turnire koje ove godine nije i da na njima zaradi bodove i da mu to ostavi više manevarskog prostora sledeće godine.Ali ni to ne garantuje ostajanje na No1 ako Rafa i Rodžer odigraju bolje sledeće godine od Novaka.
                    ni to nema nikakve logike. to sa tzv branjenjem poena su izvalili neki novinari koji se bas i ne razumiju u sistem bodovanja. kako god nole ove godine odigrao ili neodigrao madrid on ce sljedece godine nakon madrida imati aman u 1p isto poena, koji uz to nece zavisiti od ovogodisnjeg rezultata ni grama.

                    recimo da sada ima 14000p i osvoji madrid, imat ce 15000p. ako sve odigra i "odbrani" kao i prosle godine i tako do sljedeceg madrida on ce tamo uci sa 15000p. ako dodje do finala onda ce mu ispasti 1000p od ovogodisnje titule a upasti tih 600 za finale i imat ce 14600p. a da je preskocio... imao bi 14000p sve do naredne godine i onda bi dobio jos 600 i opet zavrsio sa 14600p!

                    jedina je razlika sto bi mu bilo lakse zadrzati br1 sa 1000p vise (npr 15000p) nego sa 1000p manje (npr 14000p) sve do madrida iduce godine!
                    Last edited by talicni; 27-04-15, 19:56.

                    Comment


                    • E,pa to sam i htela reći,ostaje prostora da ga dogodine osvoji,a da kiksira na nekom drugom turniru i da ostane na istom broju bodova posle Madrida 2016e
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Prica o ATP Istanbul
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by talicni View Post
                          ne razumijem... kako cuva bodove za narednu godinu?

                          rafa je prvi na svijetu ako u nekom periodu od 52 sedmice skupi vise poena od ostalih. prosto.
                          Da, ali niti Djokovic, niti Nadal, niti bilo ko drugi nije sam na listi. Teoretski je tako, ali ako se dogodine oni dvojica budu borili za prvo mesto, daleko lakse bice Nadalu jer osvajace poene na turnirima gde Djokovic nema sta da "osvoji". Osvojice on onoliko koliki je uspeh postigao na datom turniru, ali, ako hipoteticki njegov direktni konkurent ima bolje rezultate na turnirima koje je on osvojio ove godine, pa makar Djokovic igrao finale na svim tim turnirima realno Nadal osvojice i svojih poena, a razlika smanjice se i za ono sto Djokovic nece "odbraniti".
                          Tako da sigurno postoje kalkulacije tog tipa kod igraca. Onima kojima je bitno prvo mesto i broj nedelja na istom.
                          Mada mislim da preskakanje Madrida, ako je tacno, vise ima veze sa drugim kalkulacijama, koje se odnose na ovu godinu.

                          Comment


                          • Originally posted by Niki View Post
                            Da, ali niti Djokovic, niti Nadal, niti bilo ko drugi nije sam na listi. Teoretski je tako, ali ako se dogodine oni dvojica budu borili za prvo mesto, daleko lakse bice Nadalu jer osvajace poene na turnirima gde Djokovic nema sta da "osvoji". Osvojice on onoliko koliki je uspeh postigao na datom turniru, ali, ako hipoteticki njegov direktni konkurent ima bolje rezultate na turnirima koje je on osvojio ove godine, pa makar Djokovic igrao finale na svim tim turnirima realno Nadal osvojice i svojih poena, a razlika smanjice se i za ono sto Djokovic nece "odbraniti".
                            Tako da sigurno postoje kalkulacije tog tipa kod igraca. Onima kojima je bitno prvo mesto i broj nedelja na istom.
                            Mada mislim da preskakanje Madrida, ako je tacno, vise ima veze sa drugim kalkulacijama, koje se odnose na ovu godinu.
                            Ne postoje takve kalkulacije, igraci idu na osvajanje turnira ove godine i na osvajanje poena, a sledece godine ne razmisljaju o branjenju tih poena, sto je totalno pogresan termin, nego o ponovnom osvajanju turnira.
                            Jedan turnir se samo jednom racuna, osim par anomalija kad je dolazilo se menjao kalendar pa se jedan turnir 2 puta racunao, i onaj ko zeli da bude no1. treba da osvoji najvise poena u prethodne 52 nedelje.
                            To je jednostavna matematika, ne znam zasto se toliko prica o ovome
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Ne postoje takve kalkulacije, igraci idu na osvajanje turnira ove godine i na osvajanje poena, a sledece godine ne razmisljaju o branjenju tih poena, sto je totalno pogresan termin, nego o ponovnom osvajanju turnira.
                              Jedan turnir se samo jednom racuna, osim par anomalija kad je dolazilo se menjao kalendar pa se jedan turnir 2 puta racunao, i onaj ko zeli da bude no1. treba da osvoji najvise poena u prethodne 52 nedelje.
                              To je jednostavna matematika, ne znam zasto se toliko prica o ovome
                              na svakom forumu je ovako.

                              to je zbog reportera koji kazu, treba sada sve ovo braniti do godine, i ostale gluposti (dize mi se kosa na glavi kada tako sta odvale, a redovno odvaljuju)! i onda nakon dugackih diskusija kada se konacno sve shvati, nakon par mjeseci, opet nanovo.

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Ne postoje takve kalkulacije, igraci idu na osvajanje turnira ove godine i na osvajanje poena, a sledece godine ne razmisljaju o branjenju tih poena, sto je totalno pogresan termin, nego o ponovnom osvajanju turnira.
                                Jedan turnir se samo jednom racuna, osim par anomalija kad je dolazilo se menjao kalendar pa se jedan turnir 2 puta racunao, i onaj ko zeli da bude no1. treba da osvoji najvise poena u prethodne 52 nedelje.
                                To je jednostavna matematika, ne znam zasto se toliko prica o ovome
                                Tacno da ne postoji odbrana poena, poeni se osvajaju svake godine odnovo, ali razlika se moze bitno smanjiti ukoliko igrac ne uspe postici identican uspeh, a njegovi najveci konkurenti urade to. Dobar primer je upravo Djokovic-Nadal, jer Djokovic ima puno osvojenih turnira ove godine, a Nadal ne, tako da hipoteticki sledece godine i ovogodisnji uspeh Djokovica i ovogodisnji neuspeh Nadala imaju uzajaman uticaj.
                                Zasto se prica . . . mozda zato sto se poeni prenose iz godine u godinu, pa izlazi kao gubitak poena ili "odbrana" istih, ako se isti turnir ne osvoji dve godine zaredom.
                                Matematicki da, bitan je period od 52 nedelje i to je to.

                                Comment

                                Working...
                                X