Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Opet ti sa avgustom? Ima li jos koja determinanta da se ubaci u jednacinu, da se zamuti voda jos malo?

    Ja sam rekao makar u avgustu, a vidimo da je i te kako moglo i ranije, ako se vec igra bez publike. Uostalom, ja ne vidim veliki problem u tome da se u 3 mjeseca igraju 3 slema. Pa makar nista drugo da se ne igra, zna se sta je prioritet.

    Nego, posto vidim da su ti trice i kucine okosnica svake rasprave, da ti ja to maksimalno pojednostavim, sestro... Zamisli da samo JEDAN slem treba da se odigra do kraja godine. Jedan! Jedan jedini! Da li bi bila za to da se odigra bez publike ili da se ne igra uopste? Je li isuvise komplikovano pitanje?

    Comment


    • Pa normalno da bi bila da se odrzi, taj jedan jedini slem.
      Ali ako pgledas, ako ce samo da se odrzi jedan turnir do kraja godone, cemu sve?
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • E cujes ti nju, "cemu sve"... Kako bi ona to sve skartirala, samo zbog burzuja gnjilih po tribina. Bas me zabolje za njih...

        Comment


        • I ja sam isla na te turnire, malo ti je iscasen pogled na to ko sve ide na turnire
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Ma, bas me briga jesu li 3 covjeka ili 30 hiljada na tribinama, hocu da gledam tenis, zeno bozja!!

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Danas snimak finala RG1990. Seles-Graf (7:6 6:4)
              Hvala na obavestenju, kod mene HRT radi, tako da cu veceras da ispratim "spektakl"

              To finale je zbog kise pocelo kasnije, mozda cak i jednom prekinuto, pa se mec oduzio i "usao" u termin duela Rumunija - SSSR na SP u Italiji. Nisam siguran ali mi se cini da su nasi u BG-u prebacili prenos zavrsnice na 3K, na drugom je isla najava za fudbal i mec. Uh kako je to bilo napeto popodne, osecam da je ima, ali ne moze nikako da prelomi, jos u TB gubi 2-6 i onda totalni preokret. Jos mi je u glavi slika kada nakon poslednjeg poena, aut lopte Graf, baca reket u "nebo", ruke i pogled takodje idu ka gore, ocito pomalo nesvesna svega, nasmejana i razdragana. Devojcica jedva starija od mene (ja sam jos bio osnovac). Na kraju tokom ceremonije opet poce kisa da sipi. Prva titula uvek draga

              Edit: Bas mi je drago da sam odgledao mec uz komentar Mice Dusanovica. Neopterecenost brojkama, prati se igra, navija bas po meri, nista preterano, ali se vidi da mu je stalo. Monika bolja i sigurnija, i zasluzeno dobila, kada je bilo kriticno u zavrsnicama setova odlicno je odigrala. Znajuci sta je sve pregurala tokom te godine od Ki Biskejna, pa i na samom turniru u 1/4 finalu protiv najstarije Malejeve, ne cudi njeno ogromno samopouzdanje. Graf se vracala i najbolje igrala kad je bila u velikim minusima, ali je u zavrsiciama pravila previse gresaka, dosta nesigurna, verovatno je prethodni mec u Berlinu i prvi poraz od Monike ostavio traga na njoj. Monika je ocekivano forsirala njen bekhend, a zanimljivo je da je Grafova igrla dosta agresivnije sa te strane nego obicno.

              Attached Files
              Last edited by Milutinov Tata; 02-06-20, 06:04.
              Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
              Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
              30 consecutive match wins - Stands alone
              3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
              Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

              Comment


              • Jako je tesko naci dobro rjesenje u ovoj situaciji. Nadao sam se da ce americka sezona biti pomjerena 2 nedjelje ranije i time stvoriti prostor za kakvu takvu evropsku sezonu na sljaci. Alternativno, da ce azijska, a potom i dvoranska sezona biti pomjerene dvije nedjelje kasnije. Nista od toga. Takve rokade su prekomplikovane, a i stanje sa epidemijom je neizvjesno.

                Ideja o dva sljakacka mastersa izmedju USO-a i RG-a je apsurdna. Medjutim, ako se ne bude igrao USO, onda ima prostora i za Rim i za Madrid.

                Bice tu teskih odluka za sve tenisere. Da li se koncetrisati na USO ili RG?

                Kako ce biti rijeseno bodovanje?

                Comment


                • http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Moguce je da ce Sinsinati da se igra na terenima USO, da teniseri ne bi putovali i najveorvatnije ce teniseri smeti da povedu samo jednog clana tima, sto ce biti veliki problem za najbolje koji su navikli da putuju sa vecim timom.


                    The U.S. Open Could Go On, With a 2-Tournament Bubble in New York
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Jako je tesko naci dobro rjesenje u ovoj situaciji. Nadao sam se da ce americka sezona biti pomjerena 2 nedjelje ranije i time stvoriti prostor za kakvu takvu evropsku sezonu na sljaci. Alternativno, da ce azijska, a potom i dvoranska sezona biti pomjerene dvije nedjelje kasnije. Nista od toga. Takve rokade su prekomplikovane, a i stanje sa epidemijom je neizvjesno.

                      Ideja o dva sljakacka mastersa izmedju USO-a i RG-a je apsurdna. Medjutim, ako se ne bude igrao USO, onda ima prostora i za Rim i za Madrid.

                      Bice tu teskih odluka za sve tenisere. Da li se koncetrisati na USO ili RG?

                      Kako ce biti rijeseno bodovanje?
                      Ja sam za resenje da se odigra od polovine avgusta do kraja septembra kompletna sezona sljake jer bi Evropa trebala biti bezbedna skroz u to vreme,a da posle toga idu u Ameriku(koja trenutno uopste nije bezbedna) i odigraju turneju sa Uso pocetkom novembra i na kraju u decembru samo zavrsni turnir,naravno ovo pisem pod uslovom da nema drugog talasa virusa,onda ima smisla da se sve odigra u kratko vreme

                      Comment


                      • Originally posted by Srkisa View Post
                        Ja sam za resenje da se odigra od polovine avgusta do kraja septembra kompletna sezona sljake jer bi Evropa trebala biti bezbedna skroz u to vreme,a da posle toga idu u Ameriku(koja trenutno uopste nije bezbedna) i odigraju turneju sa Uso pocetkom novembra i na kraju u decembru samo zavrsni turnir,naravno ovo pisem pod uslovom da nema drugog talasa virusa,onda ima smisla da se sve odigra u kratko vreme
                        Ja se slazem sa tobom. Medjutim, u vecem dijelu sjeverne hemisfere, najbolji period sto se tice virusa je od pocetka jula do kraja septembra. Niko nece rado dati svoj termin ako pada u tom periodu. Doduse, nije mi jasno zasto se ne igra u julu.

                        PS
                        Evo jedan raspored sa razumnim pauzama. On je toretski moguc ali se NECE desiti:

                        06.-12. jul Madrid
                        13.-19. jul Rim
                        27. jul-09. avgust RG
                        24.-30. avgust Kanada
                        31.-06. avgust Sinsinati
                        14.-27. Septembar USO

                        Pauze izmedju mastersa i slemova su od jedne nedjelje.
                        Pauza izmedju evropske i americke sezone 2 nedjelje.
                        Americka sezona je pomjerena 2 nedjelje kasnije.
                        Last edited by NI; 03-06-20, 09:12.

                        Comment


                        • I Rublev dolazi kod Tipsarevica na turnir

                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Ja se slazem sa tobom. Medjutim, u vecem dijelu sjeverne hemisfere, najbolji period sto se tice virusa je od pocetka jula do kraja septembra. Niko nece rado dati svoj termin ako pada u tom periodu. Doduse, nije mi jasno zasto se ne igra u julu.

                            PS
                            Evo jedan raspored sa razumnim pauzama. On je toretski moguc ali se NECE desiti:

                            06.-12. jul Madrid
                            13.-19. jul Rim
                            27. jul-09. avgust RG
                            24.-30. avgust Kanada
                            31.-06. avgust Sinsinati
                            14.-27. Septembar USO

                            Pauze izmedju mastersa i slemova su od jedne nedjelje.
                            Pauza izmedju evropske i americke sezone 2 nedjelje.
                            Americka sezona je pomjerena 2 nedjelje kasnije.
                            NI,Rg ne moze vise da menja termin vec je jednom bezobrazno upao i vise ne sme,jedino na inicijativu Atpa a nisam siguran da je Atp u stanju da ista insistira plus su Francuzi zabranili sport do kraja avgusta plus ne verujem da moze Tur de Frans u isto vreme sa Rgom da se odrzi u vreme pandemije,mislin da to ne bi dozvolile francuske vlasti,tako da ti teorija nemoguca
                            Dakle ja bi ovako uradio

                            24-30 avgust Madrid (nedelje pre toga neki manji turniri),7-13 septembar Rim 20-4 oktobar Rg 19-25 oktobar Sinsinati i 2-15 novembar Uso i u decembru Wtf

                            Comment


                            • Ne moze jul, kad je sve suspendovano do 1.avgusta, tako da je taj plan nemoguc.
                              Ukoliko bi USO odustao od svog termina, onda bi bilo bolje, ali ocigledno je da to oni nece i ne zele, nego ce uraditi sve da se odrzi kad je planirano.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Ma i da odsuspenduju sada opet je nemoguce to sto NI kaze to je poenta,dakle nije bilo svrhe igrati u julu jer su Francuzi zajebali sa tom suspenzijom sporta do septembra,ne samo atp nego i druge sportove

                                Comment

                                Working...
                                X