Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Miki90 View Post
    Mislim, Davydenko je sjajan igrac, ali to je, ipak, Davydenko. On meni deluje kao sasvim obican lik koji ume da igra tenis, ali nema tu ambiciju koju imaju najveci, jednostavno ne grize.
    Uh...Kolja itekako grize, pitaj bilo koga iz prve trojke. Ove sezone ga prakticno nema za svoje standarde, a ni nju nece zavrsiti bez titule u dzepu.
    ~ Djoko ~ Fed ~ Nikolay ~ Simon ~ Dolgo ~ Soda ~


    "Those who overlooked Djokovic don't know anything about tennis" - Fed

    Comment


    • Originally posted by majabl View Post
      Ja mislim da se njega ne bi vise pamtilo (osim kad su u pitanju rekordi i statistika), a pogotovo da ne bi imao vise fanova, da je bio potpuno posvecen tenisu i da je osvajao sve redom... Trebaju tenisu i ljudi kao sto je Marat...
      Sve je to Majo lepo ali od 1999. pa u narednih 6 ili 7 godina od ovog momka, kome su nebesa podarila neverovatan talenat, sve u svemu nismo videli nista (reciprocno onome sto smo trebali).. a upravo je tih godina debelo trebao tenisu. Nizbog kakvih rekorda ili statistika vec zbog cistog kvaliteta i viseg nivoa igre
      Last edited by ClayWarrior; 12-07-11, 20:45.
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Procitao sam malo ovu vasu diskusiju o Mareju, i vidim da se vodila polemika da li on ima igrackih ili mentalnih problema, sto se mene tice i jedno i drugo...
        Ak je lepo vec opisao njegove nedostatke i na cemu treba da radi, a sada sto mu mnogi savetuju da treba da bude agresivniji, pa nije to bas tako jednostavno primeniti, jer to onda ne bi bila vise njegova igra, i mislim da bi bilo kontra produktivno... Ima on puno prostora da unapredi svoju igru a da ostane veran svom stilu i tome treba da tezi. Sto se tice angazovanja Rasida, mislim da je najbitnije sto je on konacno nasao trenera, a nesto mi govori da ce oni biti dobra kombinacija.

        Vidim da je Vladan uporedio Novaka sa Hjuitom i tu se nikako ne bih slozio sa njim, Lejton je klasican counter puncher, a Novak to svakako nije...

        Comment


        • Originally posted by ClayWarrior View Post
          Sve je to Majo lepo ali od 1999. pa u narednih 6 ili 7 godina od ovog momka, kome su nebesa podarila neverovatan talenat, sve u svemu nismo videli nista (reciprocno onome sto smo trebali).. a upravo je tih godina debelo trebao tenisu. Nizbog kakvih rekorda ili statistika vec zbog cistog kvaliteta i viseg nivoa igre
          Znala sam da ces se ti javiti. ;)
          Salim se, slazem se ja i s tobom, to je cinjenica, ne moze covjek da se ne slozi, pogotovo kada je rijec o jednom takvom potencijalu (samo donekle iskoristenom), ali hocu da kazem da ne bi bilo zanimljivo da su svi pravi profesionalci i da pristupaju tenisu kao ovi najveci sampioni... Mislim, za kvalitet tenisa i nivo igre bi bilo idealno kad bi svi davali 100% ssvojih mogucnosti i igrali koliko mogu, ali ne moze sve da bude idealno, a i treba malo duha i harizme i u tenisu. I, da, mislim i da danasnjem tenisu fali jedan Safin, tj. lik kao sto je on... ;)
          Mada, ja sam malo cudna, ko normalan moze da navija za Tipsarevica, Monfilsa (nekad Safina i Gaudia, izmedju ostalih )i njima slicne.

          Comment


          • Originally posted by Ivan bg View Post

            Vidim da je Vladan uporedio Novaka sa Hjuitom i tu se nikako ne bih slozio sa njim, Lejton je klasican counter puncher, a Novak to svakako nije...
            Ja sam ipak mislio na njegove udarce i kretanje.Lleyton je jak na oba krila,ima izuzetan ritern i fantasticno pokriva teren,sve to i Novak ima isto samo bolje,zato sam rekao unaprijedjena verzija(ovo je prvi put da se slazem sa Matsom )
            Lleyton ima bolje voleje i vjerovatno najbolji lob od svih aktivnih igraca,ali mu je falilo nekoliko santima za servis prije svega.Novaku je vise u krvi da napada,da je agresivan,ali znamo koliko se samo on trazio i koliko mu je vremena trebalo da nadje pravi balans.Sto rece Mats Novak je jaca,brza i veca verzija Lleyton-a Hewitt-a
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post
              Ja sam ipak mislio na njegove udarce i kretanje.Lleyton je jak na oba krila,ima izuzetan ritern i fantasticno pokriva teren,sve to i Novak ima isto samo bolje,zato sam rekao unaprijedjena verzija(ovo je prvi put da se slazem sa Matsom )
              Lleyton ima bolje voleje i vjerovatno najbolji lob od svih aktivnih igraca,ali mu je falilo nekoliko santima za servis prije svega.Novaku je vise u krvi da napada,da je agresivan,ali znamo koliko se samo on trazio i koliko mu je vremena trebalo da nadje pravi balans.Sto rece Mats Novak je jaca,brza i veca verzija Lleyton-a Hewitt-a
              Oni svakako imaju slicnosti, ali po meni nisu isti tip igraca...
              U pravu si da se Novak dugo trazio. Jel se secas kako je ranije znao da bude ili preagresivan ili previse defanzivan, sada je nasao savrsen balans. On je oduvek imao kvalitet za ovo sto je postigao, samo je malo kasnio u sazrevanju, a sada u svakom trenutku zna sta treba da radi na terenu.

              Comment


              • Originally posted by majabl View Post
                Znala sam da ces se ti javiti. ;)
                Salim se, slazem se ja i s tobom, to je cinjenica, ne moze covjek da se ne slozi, pogotovo kada je rijec o jednom takvom potencijalu (samo donekle iskoristenom), ali hocu da kazem da ne bi bilo zanimljivo da su svi pravi profesionalci i da pristupaju tenisu kao ovi najveci sampioni... Mislim, za kvalitet tenisa i nivo igre bi bilo idealno kad bi svi davali 100% svojih mogucnosti i igrali koliko mogu, ali ne moze sve da bude idealno, a i treba malo duha i harizme i u tenisu. I, da, mislim i da danasnjem tenisu fali jedan Safin, tj. lik kao sto je on... ;)
                Mada, ja sam malo cudna, ko normalan moze da navija za Tipsarevica, Monfilsa (nekad Safina i Gaudia, izmedju ostalih )i njima slicne.
                Neka dodje lik slican njemu, da bude pravi frajer na terenu, ali samo da ne bude talentovan kao on.. upali smo u kolotocinu sa 4 vrhunska igraca a kukanje za jos jednim Del Potrom (koji ce se nadam se brzom brzinom vratiti u 5) nam ne bi bas prijalo
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by ClayWarrior View Post
                  Neka dodje lik slican njemu, da bude pravi frajer na terenu, ali samo da ne bude talentovan kao on.. upali smo u kolotocinu sa 4 vrhunska igraca a kukanje za jos jednim Del Potrom (koji ce se nadam se brzom brzinom vratiti u 5) nam ne bi bas prijalo
                  Bas tako, kolotecina. Nikada nije bila veca razlika izmedju prve cetvorice i ostatka top 10 kao danas.
                  Sto je najgore vise nije bitna ni podloga, pred svaki turnir se zna da su oni favoriti. Tenisu je definitivno potrebna sveza krv...

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan bg View Post
                    Oni svakako imaju slicnosti, ali po meni nisu isti tip igraca...
                    U pravu si da se Novak dugo trazio. Jel se secas kako je ranije znao da bude ili preagresivan ili previse defanzivan, sada je nasao savrsen balans. On je oduvek imao kvalitet za ovo sto je postigao, samo je malo kasnio u sazrevanju, a sada u svakom trenutku zna sta treba da radi na terenu.
                    Naravno da se sjecam,pa znamo svi kad je uzeo Beijing,Basel i Paris 2009. sa kakvom je to igrom uradio,koliko se samo branio i nije zavisio od svojih udaraca.Cesto je bio ili preagresivan ili predefanzivan,ali je nasao pravi balans i to je najvaznije
                    sigpic

                    Comment


                    • u Poslednjih 6 godina samo su Safin i Del potro uzeli Gs pored Top 3 cini mi se mozda i nisam u pravu....to samo govori o kakvoj se tu dominaciji radi..... Velika je razlika, ali kada se pogleda da je Almagro bio u top 10 sada i Fish, Berdych....treba sveza krv a tu svezu krv vidim u Tomicu, Raonicu, Harissonu.... Cipolli
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Ja Ryan-a vidim u TOP 5,iznenadilo bi me da ne bude tako,Milos ce doci do TOP 10,previse je harda da bi to propustio...
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Ja Ryan-a vidim u TOP 5,iznenadilo bi me da ne bude tako,Milos ce doci do TOP 10,previse je harda da bi to propustio...
                          Za Rajana je rano za takve prognoze, za mene licno je Tomic talentovaniji, ali izgleda da Harison ima bolju radnu etiku...
                          Sto se tice Milosa on ce sigurno brzo u top 10, samo da ove povrede prestanu da ga zezaju.

                          Comment


                          • Ryan je izuzetan potencijal,jos je toliko radan da je to nevjerovatno.Tesko mu je naci manu.Tomic s lakocom igra,ali servis bi morao biti bolji,a i da malo vise ide po poene,iako ima strahovito kretanje i pokrivanje terena za svoju visinu,kao i odlicnu defanzivu
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Vladan View Post
                              Ja Ryan-a vidim u TOP 5,iznenadilo bi me da ne bude tako,Milos ce doci do TOP 10,previse je harda da bi to propustio...
                              I ja Rajana vidim u top 5 ili bar 7-8, ali za nekoliko godina, sto zbog ovih koji su sad na vrhu, sto zbog njega samog, fali mu jos malo iskustva...
                              Tomic mora sam sa sobom da se dogovori i ako mu uspije, i on ce daleko, vjerovatno najdalje.
                              Milos mozda dodje do top 10, ali ne vjerujem da ce tu biti dugo i da ce biti neki bas sjajan igrac. Ne znam zasto, jednostavno mu nesto fali. Na pocetku sezone je bio odlican, kasnije sve losiji... a onda povrjede, i nesto imam osjecaj da ce se, na zalost, stalno muciti sa povrjedama, tako je gradjen.
                              Ali u svakom slucaju Tomicu (ako se "sredi", a poceo je) i Herisonu dajem prednost nad Raonicem.

                              Comment


                              • Gael-ov novi trener misli da on ima veci potencijal od Nadal-a,a ja mislio da se samo Gasquet drogira
                                http://www.eurosport.fr/tennis/atp-t...39/story.shtml

                                "Nous avons l'ambition qu'il se qualifie en Masters Cup. (...) Il n'y a qu'un seul Nadal, mais je pense que Gaël a un plus grand potentiel que Nadal. A nous de faire qu'il l'exploite à fond."
                                "Our ambition is for him to qualify for the Masters Cup (I think he meant WTF). (...) There's only one Nadal, but I think Gael has got a greater potential than Nadal. We need to make him fully exploit that potential"
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X