Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nole i Rafa ce definitivno ubrzo postati rekorderi, a ja mislim da ce odigrati toliko susreta da ce to tesko neko srusiti u dogledno vreme

    Comment


    • Originally posted by Ivan bg View Post
      Slazem se sa tobom oko vecine stvari, ali zasto mislis da Edbergu nije mesto u ovih 10?
      Napominjem da pričam po osećaju, jer su svi ovi tipovi bili u neku ruku, ljudi kojima sam se divio dok su igrali. Taj Edberg je bio jedan veliki gospodin, ali je imao jednu veliku manu, bio je Šveđanin u pravom smislu te reči. Nije ostavljao utisak šampiona i ako biste mu odgovorili u igri na pravi način, on je gubio kao automat. Mislim da nijedan od ovih ostalih nije bio tako nemoćan kad je gubio mečeve kao on.

      Comment


      • Odlicna je diskusija bila veceras, ja sam samo cutala i citala stvarno se nadam da ce ovo cesce da se dogadja, posto ja obozavam da citam o teniskoj istoriji
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Ja sa velikim uživanjem čitam ovo večeras!

          Sigurno će Nole i Rafa srušiti rekord od 36 duela...
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by Godo View Post
            Napominjem da pričam po osećaju, jer su svi ovi tipovi bili u neku ruku, ljudi kojima sam se divio dok su igrali. Taj Edberg je bio jedan veliki gospodin, ali je imao jednu veliku manu, bio je Šveđanin u pravom smislu te reči. Nije ostavljao utisak šampiona i ako biste mu odgovorili u igri na pravi način, on je gubio kao automat. Mislim da nijedan od ovih ostalih nije bio tako nemoćan kad je gubio mečeve kao on.
            Pa zato on i jeste pri dnu liste od ovih sto koje smo nabrojali, ali on je bio covek koji je igrao toliko elegantan tenis da ga je bilo milina gledati. Ipak ako pogledamo njegova ostvarenja svakako spada medju 10 najvecih igraca open ere ;)

            Comment


            • Jos 8 turnira za Nadala i Djokovica..
              Ali i Federer ce se pitati? Nije gledao finale W? Uziva covek..

              Comment


              • Originally posted by Ivan bg View Post
                Pa zato on i jeste pri dnu liste od ovih sto koje smo nabrojali, ali on je bio covek koji je igrao toliko elegantan tenis da ga je bilo milina gledati. Ipak ako pogledamo njegova ostvarenja svakako spada medju 10 najvecih igraca open ere ;)
                Spada i po meni i zaista mu po eleganciji moze samo Roger parirati sto se mene tice,mada oni momci sa drvenim reketima su nesto posebno,kakav osjecaj,trebalo je ono kontrolisati,svaka im cast...
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Spada i po meni i zaista mu po eleganciji moze samo Roger parirati sto se mene tice,mada oni momci sa drvenim reketima su nesto posebno,kakav osjecaj,trebalo je ono kontrolisati,svaka im cast...
                  Ma Edberg je bio nesto posebno, on je uz Raftera po meni igrac sa najlepsim volejima ikada.

                  Comment


                  • Edberg je ( sa sve originalnom flekavom majicom) bio fantastican igrac..

                    Comment


                    • Pravi šampion mora biti nepobediv (ne baš bukvalno) bar dve godine, a da se u međuvremenu ne bruka. Najveći su Lendl, Borg, Federer, Sampras. Odmah za njima Agasi, Nadal, Mekinro i Konors. Naš Novak ima velike šanse da uđe u prvu grupu ako uspe da ostvari ova dva presudna kriterijuma.
                      Last edited by Godo; 05-07-11, 23:04.

                      Comment


                      • Volio sam Pat-a,nije mu se dalo da uzme taj W
                        E na sta smo spali,da imamo par turnira godisnje(cesto ni toliko) na kojima ovih par momaka mogu da pokazu svoj talenat na mrezi.Ja cak mislim da bi Llodra da je tu tepih i da je podloga brza itekako imao sta da pokaze,ali ovo sad je mucenje.Necemo imati nijednog takvog igraca za par godina,mada su tu majstori dubla,ali premalo je to...
                        sigpic

                        Comment


                        • @CW

                          Negdje si danas pomenuo finale Wimbledona 1993. Jako se dobro sjećam a i prošle godine sam ga ponovo gledao. Nije to bilo kvalitetno finale (Courier sa osnovne linije na onakvoj travi a Sampras ni izbliza čodovište kakvo će postati), ali kad se sastanu broj 1 i broj 2 spada u red onih najznačajnijih. Situacija je bila tada takva da je Sampras bio zvanično a Courier nezvanično broj 1. Courier je imao 4 a Sampras 1 i to davno osvojeni GS turnir, ali je izgubio bodove na Roland Garrosu pošto je bio poražen u finalu od Bruguere. Jedna digresija: Bruguera je potpom otkazao učešće na Wimbledonu jer nije volio da igra na travi (tolika je to tada razlika bila). U svakom slučaju, sigurno je da je taj poraz Couriera poprilično zaustavio u daljoj karijeri jer je počeo da dobija kompleks od Samprasa (tada H2H 2:8) a da mu bude teže naredne godine em što gubi od Samprasa glatko na „njegovom“ Australian Openu već je Bruguera još napredovao i ponovo ga dobio na „njegovom“ Roland Garrosu. Tadašnja njegova pobjeda na RG-u protiv Samprasa je time izgubila značaj. Taman kad je bio u odličnoj formi 1995 na Austalian Openu Pete preokreće sa 0:2 i zadaje mu još jedan udarac na US Openu iste godine. Naredne ga godine dobija i na Roland Garrosu i to ga ubija u pojam nešto slično kao Federer protiv Roddicka. Tako je to kad se rodiš u pogrešno vrijeme, ali sigurno da je bio dosta baksuzan da naleti na njega toliko puta u karijeri prije finala jer nije Sampras osvojio GS (pa ni US Open 92 kad ga je takođe dobio u polufinalu) svaki put kad ga je dobio (zapravo je taj Wimbledon 93 jedino njihovo međusobno GS finale). Žao mi je što se Courier zaustavio na tih 4 GS-a i samo pokazuje koliko čovjek treba da ima sreće u žrijebu da bi stigao do uspjeha a Sampras mu po stilu igre nije odgovarao.
                          Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Au ljudi kakva diskusija
                            Steta sto tek sad dodjoh
                            CW ne znam oces li se sloziti,ali pobjede ne moraju uvijek da budu mjerilo,eto si pomenuo Tim-a,tako da smatram da je Rafa vec sad iznad Lendl-a,Slamovi su Slamovi,mnogo bitniji od broja nedelja na prvom mjestu i pobjeda.Hewitt ima toliko nedelja na prvom mjestu,cak 4 puta vise od Becker-a cini mi se,eto koliko to znaci.E da,AK je na starom forumu pitao bi li mijenjao Pat jednu nedelju sto je bio prvi i jedan USO za jedan W.Ja mislim da bi bez razmisljanja,ali je on sa tom jednom nedeljom daleko ispred Roddick-a,Ferrero-a,Moya-e,pa i Safina!
                            Nisu mi kod Ivane vazne ni pobede ni nedelje, covek je jednostavno bio univerzalac na tri razlicte (i zaista razlicite) podloge, dok je ono sto je radio na travi za cisto divljenje, s obzirom na stil igre i njenu tadasnju brzinu

                            Rafa je svoj mizeran skor u dvoranama nadomestio cinjenicom da je najubitacniji igrac Open ere kada se radi o turnirima na otvorenom, ali kad vidim koliko je Ivan i tu bio uravnotezen jezicak vage opet ide njemu na stranu. Tu je i suva dominacija i mnoga finala Masters kupa, gde se retko dogadjalo da imamo 4 igraca bez promila sanse kao proslog novembra. I kada stvari prosirimo van terena, na sve probleme koje je imao kao pripadnik jedne drzave iza gvozdene zavese ja mu se divim jos vise. Ne bi ni Rafa bas ostao imun kada bi u jednom od najpoznatijih sportskih casopisa nakon osvajanja Mejdzora osvanuo na naslovnici sa naslovom ''Sampion do koga nikome nije stalo''
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Godo View Post
                              Pravi šampion mora biti nepobediv (ne baš bukvalno) bar dve godine, a da se u međuvremenu ne bruka. Najveći su Lendl, Borg, Federer, Sampras. Odmah za njima Agasi, Nadal, Mekinro i Konors. Naš Novak ima velike šanse da uđe u prvu grupu ako uspe da ostvari ova dva presudna kriterijuma.
                              Na zalost, Agasi je imao momenata kada je padao da ne moze biti dublje,a tesko i da je ikada spojio toliko dobre sezone. Od 1999. stvarno dozivljava renesansu i nastavlja skoro do povlacenja, inace bi ostao negde uz Bekera i Edberga po meni
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Kada se sagledaju sve cinjenice opet je vrlo tesko odrediti najboljeg. Sto se tice Edberga on svakako zasluzuje da bude u prvih 10 ali je pri dnu zbog jedne proste stvari: kao sampion je ostavljao najslabiji utisak(barem meni) u odnosu na ostale pomenute.
                                Postoji dosta faktora koji takodje mogu uticati na izbor najboljeg pored vec pomenutih, evo jedan prost primer Sampras u odnosu na Agasija ima i vise gs-a i broja nedelja provedenih kao br1 ali opet agasi ima sva 4 slema , golden slem (sto Nadal takodje ima), super slem (4gs, olimpijada , zavrsni masters) sto ja mislim da nema niko osim njega . Opet skoro svi poznavaoci teniske igre ce proglasiti Samprasa boljim u odnosu na Agasija sto i meni deluje kao realno ...
                                Takodje lendl ima toliki broj izgubljenih finala gs ali niko mu ne moze reci da je looser... i jedan je od top 5 svih vremena barem po meni (u njegovo vreme je mozda bila i najjaca teniska konkurencija u vrhu sto svakako utice na taj njegov skor u finalima)... Mogao bih jos mnogo da davim ali ne da mi se ...
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X