Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dakle, kazete da je ovo tepih bio 1996g.?
    A igraci se dosta "cuju"onda..
    U Pioniru ne bese takav?

    AK: to je neka jaka firma , posto su i u Beogradu postavljali podlogu za DC.. Valjda?

    Comment


    • Originally posted by Panchev9 View Post
      Dakle, kazete da je ovo tepih bio 1996g.?
      A igraci se dosta "cuju"onda..
      U Pioniru ne bese takav?

      AK: to je neka jaka firma , posto su i u Beogradu postavljali podlogu za DC.. Valjda?
      Jeste oni prave te dvoranske podloge za svoju zemlju i okruzenje,a Challengeru u Sarajevu su donirali tri takve...brze su kao led
      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


      #the return

      Comment


      • Pored ovog, sledeci mec koji najvise volim da gledam a igran je na tepihu je finale Bazela iz 1980. kada su se Borg i mladi Lendl terali 5 setova

        Steta je sto nemamo vise dostupnih meceva sa dvoranskih Masters 1000 turnira na tepihu tokom 90-ih, ono je bilo strasno
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Evo još jedan od mečeva iz Hanovera koje preporučujem da odgledate. Polufinale iz 1998. Sampras-Corretja
          http://www.elrincondeltenis.com/?p=2732#more-2732
          To je ono što vjerovatno svi volimo tj. dva potpuno različita stila što nažalost nemamo prilike da gledamo zadnjih godina. Moraću negdje opet da odgledam ovaj meč.
          Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

          Comment


          • Kad sam vec pomenuo dvoranske Masters 1000 turnire, ovo je sedmominutni Highlights prvog, odigranog 1990. u Stokholmu.. jos jedan klasik Bekera i Edberga

            http://www.fileserve.com/file/GfWG5kt
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Nema veze sa ovim klasicima i sl..
              Da li je tadbas?
              Mnogo sam gotivio Nike liniju koju je nosio Pit a za koju je bio karateristican znak u okviru sarenog teniskog terena.. I na neki nacin se zbog znaka odvajalo od ostalih kolekcija( drugih sportova )..

              Comment


              • Koja dva igraca su imali najvise medjusobnih duela ?
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Originally posted by ClayWarrior View Post
                  Postovanje Ivane

                  O tom uzasno teskom pitanju moze se diskutovati danima (nadam se da imamo vremena ) ali ja ovako razmisljam. Federer mora biti najveci igrac Open ere, tu nema pogovora. Nakon njega, stavio bih Samprasa i Borga ali bez obzira na broj osvojenih Slemova Svedjanina sigurno ne bih stavljao daleko iza Amerikanca, zbog svega sto je pokazao sa svojih 25 godina

                  E onda postaje zeznuto! U sledecu grupu stavio bih Nadala, Konorsa, Lendla, Mekinroa i Agasija ali i dalje predstavu nemam kako ih rasporediti, odnosno stalno ih menjam. Rafa bi kada zavrsi karijeru trebao biti najlogicniji izbor ali posto vidim kakve su mu se sve stvari poklopile i dalje ga drzim zajedno sa ostalom cetvorkom

                  Iza njih 8 idu Boris Beker i Stefan Edberg. Ni tu nemam predstavu kome dati prednost ali ono sto znam je da Mats Vilander ide iza njih, kao 11.
                  Manje više svi su tu. Šta je mana ovakvom rangiranju. Treba uvažiti kriterijum protivnika tj ako uzmemo ovih deset imena (mislim da tu ne pripada Edberg iako je bio simpatičan momak i nadasve originalan) treba videti ko se sa kim sastajao, kako je prolazio i koliko je dugo igrao na visokom nivou. Federer je dugo u vrhu, nikad nije padao ispod 3 mesta i za sada zaslužuje prvo mesto. Mislim da ni Sampras nije padao, isto tako i Lendl i Nadal. Naš Novak bi već imao mesta ako bi ove godine dobio US Open. Konors je dugo igrao, ali nije uvek bio među 3, isto tako je i sa Mekinroom i Bekerom. Borg je kraće igrao pa nije stigao da zezne stvar ako mu ne računamo neuspešni come back.
                  Po kriterijumu ukrštanja Lendl zauzima visoko mesto. Ako bi neko mogao da ozbiljno elaborira ovu temu u odnosu na kriterijume bilo bi vrlo zanimljivo. Ovo što pišem ne mora biti tačno jer se jedino uzdam u svoju memoriju i nemam nikakvu statistiku pred sobom. Činjenica je da je Federer imao par godina lagodnog igranja kad su mu protivnici bili Hjuit i Rodik, Moja i Rios koji su ipak niža klasa. Mekinro je najbolji bio na početku kad je imao najjače rivale, ali nije dugo igrao na tom nivou. Beker je kao mlad bio mnogo bolji nego kasnije (možda čak i ne pripada ovom kremu). Vilander je dugo bio u vrhu, ali je zablistao tek kad su se drugi umorili. Nadal ima nepriliku da je igrao samo sa Federerom i Đokovićem (ako Noleta stavimo tu jer je još uvek prerano) možda i Agasijem ali ovaj više nije bio ozbiljan kad su se sretali.
                  U svakom slučaju zanimljiva rasprava pa bi neko ozbiljniji od mene mogao da je dopuni.

                  Comment


                  • Originally posted by nikola16 View Post
                    Koja dva igraca su imali najvise medjusobnih duela ?
                    Ja mislim Lendl i Mekinro, ali nisam 100% siguran.

                    Comment


                    • Originally posted by Godo View Post
                      Manje više svi su tu. Šta je mana ovakvom rangiranju. Treba uvažiti kriterijum protivnika tj ako uzmemo ovih deset imena (mislim da tu ne pripada Edberg iako je bio simpatičan momak i nadasve originalan) treba videti ko se sa kim sastajao, kako je prolazio i koliko je dugo igrao na visokom nivou. Federer je dugo u vrhu, nikad nije padao ispod 3 mesta i za sada zaslužuje prvo mesto. Mislim da ni Sampras nije padao, isto tako i Lendl i Nadal. Naš Novak bi već imao mesta ako bi ove godine dobio US Open. Konors je dugo igrao, ali nije uvek bio među 3, isto tako je i sa Mekinroom i Bekerom. Borg je kraće igrao pa nije stigao da zezne stvar ako mu ne računamo neuspešni come back.
                      Po kriterijumu ukrštanja Lendl zauzima visoko mesto. Ako bi neko mogao da ozbiljno elaborira ovu temu u odnosu na kriterijume bilo bi vrlo zanimljivo. Ovo što pišem ne mora biti tačno jer se jedino uzdam u svoju memoriju i nemam nikakvu statistiku pred sobom. Činjenica je da je Federer imao par godina lagodnog igranja kad su mu protivnici bili Hjuit i Rodik, Moja i Rios koji su ipak niža klasa. Mekinro je najbolji bio na početku kad je imao najjače rivale, ali nije dugo igrao na tom nivou. Beker je kao mlad bio mnogo bolji nego kasnije (možda čak i ne pripada ovom kremu). Vilander je dugo bio u vrhu, ali je zablistao tek kad su se drugi umorili. Nadal ima nepriliku da je igrao samo sa Federerom i Đokovićem (ako Noleta stavimo tu jer je još uvek prerano) možda i Agasijem ali ovaj više nije bio ozbiljan kad su se sretali.
                      U svakom slučaju zanimljiva rasprava pa bi neko ozbiljniji od mene mogao da je dopuni.
                      Slazem se sa tobom oko vecine stvari, ali zasto mislis da Edbergu nije mesto u ovih 10?

                      Comment


                      • Au ljudi kakva diskusija
                        Steta sto tek sad dodjoh
                        CW ne znam oces li se sloziti,ali pobjede ne moraju uvijek da budu mjerilo,eto si pomenuo Tim-a,tako da smatram da je Rafa vec sad iznad Lendl-a,Slamovi su Slamovi,mnogo bitniji od broja nedelja na prvom mjestu i pobjeda.Hewitt ima toliko nedelja na prvom mjestu,cak 4 puta vise od Becker-a cini mi se,eto koliko to znaci.E da,AK je na starom forumu pitao bi li mijenjao Pat jednu nedelju sto je bio prvi i jedan USO za jedan W.Ja mislim da bi bez razmisljanja,ali je on sa tom jednom nedeljom daleko ispred Roddick-a,Ferrero-a,Moya-e,pa i Safina!
                        sigpic

                        Comment


                        • Lledl-Mcenroe 36

                          Edberg-Becker 35

                          Connors-Lendl 35

                          Connors-Mcenroe 34
                          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                          #the return

                          Comment


                          • Originally posted by nikola16 View Post
                            Koja dva igraca su imali najvise medjusobnih duela ?
                            Lendl vs Mekinro 36
                            Beker vs Edberg 35
                            Lendl vs Konors 35
                            Mekinro vs Konors 34
                            Sampras vs Agasi 34
                            Nadal vs Djokovic 28
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Nadal i Djokovic to stizu za dvije godine
                              sigpic

                              Comment


                              • Hvala ljudi
                                Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X