Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by DejZ View Post
    Da nije bilo povreda onda bii bilo vise prilike da Krajinovic pokaze koliko zapravo nema kvalitet,tj ima za nekih top 30 u najboljem slucaju i to u jednom kratkom periodu ali to je sve.I nakon sto je odigrao to finale Pariza i dalje nisam vjerovao u njega a u neke igrace vjerujem da ce kliknuti i probuditi se a nemaju ni finale 250-tke.Kod njega nijedan aspekt igre nije iznad prosjeka a tesko je doci do top 10 ako nemate oruzje i morate da rudarite za svaki poen. Doduse i Tomas Johanson kakav je bio igrac prava je senzacija da je uzeo slem,mozda prenese neku srecu i na Filipa ko zna.
    Zato su Berankis i Donald Young GS materijal
    OVAKO

    Comment


    • Originally posted by DejZ View Post
      Ti to ozbiljno? Ja bas ne vjerujem u njega,a dobro ako ne bude tih top 20 tu su povrede.
      Da, što da ne. Očekujem i njega i Džumhura u prvih 20 naredne godine. Povrede svakako neće biti izgovor, jer za prvih 20 fizika mora biti dobra, a za to se može sam pobrinuti u pauzi.

      Comment


      • http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Ovde ljudi stalno izvlace iz konteksta sta je neko napisao pokusavajuci da ga isprovociraju i mozda izbace negativnu energiju iz sebe ali dobro ipak forumi i za to sluze. Ne zelim ja nikom da se povrijedi ali me nervira to neko opsteprihvaceno i ustaljeno misljenje o Krajinovicu kao nekom supertalentu koji bi da nije stalno povrijedjen imao zagarantovano mjesto u top 10 ili 20 kao da renking dolazi sam od sebe.Ne,on bi onda ravnopravnu sansu da se bori i za Br1 ako za to ima kvalitet,a moje licno misljenje je da nema ni za top 20 konstantno...a i isuvise je velika guzva. Mislim mogao bi on i da udje,bljesne na par turnira i to je to...ali je po meni bolje imati karijeru Benetoa nego Janovica.

          Originally posted by shminka View Post
          Da, što da ne. Očekujem i njega i Džumhura u prvih 20 naredne godine. Povrede svakako neće biti izgovor, jer za prvih 20 fizika mora biti dobra, a za to se može sam pobrinuti u pauzi.
          Vidjecemo,mozda se i ja varam...najveca prednost im je sto ne brane puno poena. Vise vjerujem u Dzumhura ali mora da dobije nekoga na sljaci,opasno je utanjio.

          Comment


          • Pa jedino ako sam ja htela da te isprovociram ili sta sve vec rece..

            Lose si se izrazio jbg.

            Da li ce nesto da uradi konkretnije u buducnosti, to niko zivi ne moze da zna. Kao ni za jednog tenisera uostalom, ma koliko da obecava ili ne.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Mozda jesi,mozda i nisi,nije to ni vazno a ni toliko strasno al ja sigurno ne zelim nikome da se povrijedi.

              Comment


              • ATP Cup January 2020 Australia
                Nations; 24 (6 round-robin groups of 4 teams
                Length: 10 days
                Ranking points: Yes
                Prize money: $15 million
                Pretpostavljam da ce ovih 10 dana kaciti samo prvu nedelju sezone, zna li se sta ce biti sa turnirima koji su se tada igrali (Doha, Brizbejn, Pune)?
                Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                30 consecutive match wins - Stands alone
                3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Pa jedino ako sam ja htela da te isprovociram ili sta sve vec rece..

                  Lose si se izrazio jbg.

                  Da li ce nesto da uradi konkretnije u buducnosti, to niko zivi ne moze da zna. Kao ni za jednog tenisera uostalom, ma koliko da obecava ili ne.
                  Mislim da te nije razumeo
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Originally posted by Milutinov Tata View Post
                    Pretpostavljam da ce ovih 10 dana kaciti samo prvu nedelju sezone, zna li se sta ce biti sa turnirima koji su se tada igrali (Doha, Brizbejn, Pune)?
                    Doha ostaje, Pune ide u nedelju posle AO, a Brizbejn se ukida, koliko ja znam.
                    Ozmo je pisao o tome, ali jos nisam stigla da proctam

                    ATP Cup – šta je to, je li održivo i biste li gledali?
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Šteta za Brizbejn, ali eto možda budu sad ovde domaćini.

                      Comment


                      • PA sigurno ce biti glavni favoriti uz Sidnej, jer ce se igrati u 3 grada.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment




                          • http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Simpaticno
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Sa 21 godinu i 7 mjeseci koliko sad ima Zverev velika trojka je imala ovoliko titula:
                                Nadal-23 titule(3 GS,9 mastersa,7 seria 500,3 seria 250,1 celendzer),7 finala(2 GS,3 mastersa,2 seria 250)-najbolji ranking 2 mjesto
                                Djokovic-11 titula(1 GS,Atp finale,4 mastersa,4 250 turnira,i Adelaide koji je bio cini mi se ispod 250 ranga),6 finala(1 GS,2 mastersa,3 250 turnira)-najbolji ranking 3
                                Federer-6 titula(1 masters,5 titula 250),6 finala(1 masters,1 seria 500,4 seria 250)-najbolji ranking 4 mjesto
                                Dok kod Zvereva je ovakva situacija- 10 titula(Atp finale,3 mastersa,2 seria 500,4 seria 250),5 finala(2 mastersa,2 seria 500,1 seria 250)-najbolji ranking 3 mjesto
                                Moguce da sam zeznuo nesto oko ovih manjih turnira jer ranije nije postojalo ovo seria 500,seria 250 pa tu moze bit nekih gresaka ako neko zna neka ispravi,posebno oko federerovih titula.
                                Last edited by E1_PG; 19-11-18, 19:10.

                                Comment

                                Working...
                                X