Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Ja ti pricam o terminima koji su ustaljeni u tenisu i ne sluze za "merenje patke" kako si ti to zamislio u svojoj glavi.
    I bitno je, zato sto u muskoj konkurenciji iskljucivo Lejver ima pravi Grand slam koji je osvojio 2 puta, jednom u open eri, jednom pre i to se stalno napominje.
    Nije Lejver osvojio isto što se igra i danas. Tada nisu bile 3 različite podloge.
    Last edited by Ljubitelj tenisa; 27-02-21, 11:12.

    Comment


    • @skeptiku-u argumentima šta je definicija nečega...

      pa šta je argument u tome,stvarno ne znam,možda "šta je za tebe teže#

      evo,odustajem stvarno,ostao sam bez slova
      Wizard

      Comment


      • Nije to do nedostataka slova nego necega drugog.

        Comment


        • pa čega
          Wizard

          Comment


          • Sam sebi si dao odgovor ovim pitanjem.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Ja ti pricam o terminima koji su ustaljeni u tenisu i ne sluze za "merenje patke" kako si ti to zamislio u svojoj glavi.
              I bitno je, zato sto u muskoj konkurenciji iskljucivo Lejver ima pravi Grand slam koji je osvojio 2 puta, jednom u open eri, jednom pre i to se stalno napominje.
              Ukucaj u google 'calendar grand slam' pa ces videti koliko ima clanaka na tu temu pa ces valjda skontati da se i taj izraz itekako koristi. Treba da prestanemo vise oko ovoga da bi dokazali da nije u pitanju merenje patke, posto je tema mislim prilicna nebitna vec je najbitnije da se razumemo kada koristimo odredjene termine.

              Comment


              • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                Nije Lejver osvojio isto što se igra i danas. Tada nisu bile 3 različite podloge.
                evo ja ovo nisam znao... govoris li za open eru ili pre toga?

                Comment


                • ...koje skeptik ne razume
                  Wizard

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Ukucaj u google 'calendar grand slam' pa ces videti koliko ima clanaka na tu temu pa ces valjda skontati da se i taj izraz itekako koristi. Treba da prestanemo vise oko ovoga da bi dokazali da nije u pitanju merenje patke, posto je tema mislim prilicna nebitna vec je najbitnije da se razumemo kada koristimo odredjene termine.
                    Koristi se i mali autic pa je nepravilno, kao sto je i nepravilno kalendarski Grand Slam.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • no,zabavili smo se...

                      ali da,lejver je to osvajao kad je AO bio u dekembru,ne
                      Wizard

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        evo ja ovo nisam znao... govoris li za open eru ili pre toga?
                        Valjda van Open ere je oba puta osvajao. Nemam pojma te podatke. Nisam ni znao da je 2x. Za jednom znam i pamtim taj komentatorski podatak da nisu bili tada šljaka beton i trava.

                        Ma mislim ti ljudi su prevaziđeni u svakom smislu. Ne mogu oni da se porede sa ovom trojicom. A ti razni Slemovi koje pominjete to je sve nezvanično.

                        Comment


                        • Jednom pre open ere, jednom u toku
                          Wizard

                          Comment


                          • Ranije su se tri slema igrala na travi a jedan na sljaci. Na betonu se nije igralo. Takodje se jedno kratko vreme i US igrao na sljaci, koliko se secam, verujem da sam u pravu.
                            Tako da kada je Lejver osvajao sva cetiri u jednoj sezoni cinio je to na dve razlicite podloge.
                            Novakova cetiri vezana slema su najvece dostignuce, vece od Lejverovog. Jer je za tako nesto potrebna mnogo veca svestranost.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • novak jeste najsvestraniji,to mu priznaju cak i najtvrdokorniji fedfanovci

                              dabl golden masters takodje
                              Wizard

                              Comment


                              • Nekako mi je suludo smatrati da Lejver nije bio svestran zato sto je osvojio slemove samo na 2 podloge, a on je jednostavno igrao u uslovima u kojima je tada samo i mogao.
                                Nije kao da je postojao slem na betonu, a on ga izbegavao...
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X