Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Marija81 View Post
    Naročito kada se dodeljuje Laureus nagrada,jako lobila za Novaka.Obožavala sam je uvek,zbog karaktera,otvorenosti i svega,ali me je jako nerviralo ono "vrištanje"-kao sada što me nervira Šarapova i Azarenka.Nije mi se sviđala igra sa dve ruke i fh i bh ,ali ona je to odrađivala fantastično.A onda se pojavila Bartoli sa sličnim stilom,ali antipatična devojka.
    jel to nesto sto pretpostavljas (kao i ja) ili provjereno znas?

    rjetko iritantna na terenu, inace mislim da nije toliko njega.

    Comment


    • Ona je jedna od mnogih ambasadora Laureusa kaošto su i Boris Beker i Mekinro.
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Originally posted by Marija81 View Post
        Ona je jedna od mnogih ambasadora Laureusa kaošto su i Boris Beker i Mekinro.
        to znam... mislim da ih je tacno 50 ili je bar tu negdje...

        zato i pitam.. samo na osnovu toga pretpostaviti lobiranje nije tesko... ali to ipak nije pouzdan izvor. mislim to su nase licne pretpostavke. ja vjerujem da ako nista ono daje svoj glas njemu.... ali opet... to je sta ja pretpostavljam a drugo je ako se ima neki pouzdani izvor i podatak o tome.

        na osnovu tvog komentara... narocito kada se dodjeljuje nagrada, jako lobira za noleta...

        se zakljucuje kao da je to cinjenica... zato pitam....

        ako je samo pretpostavka ja bih napisao neku rjec poput vjerovatno, vjerujem da, vrlo moguce, mislim da, itd....
        Last edited by talicni; 30-04-15, 22:12.

        Comment


        • Kada sam rekla lobiranje nisam mislila u negativnom smislu,ili da se dešava nešto protiv pravila
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • naravno... to je jasno..

            nisam na to mislio. nego, i ja pretpostavljam da ona glasa za noleta i da ga promovise. ali to ne znam za sigurno. mislio sam da si mozda naisla ne neki podatak, intervju, izjavu nesto gdje ona kaze kako to radi ili podatak kako je ko glasao. to bi vec bilo konkretno, dok su nase pretpostavke ipak u domenu nagadjanja.

            Comment


            • Rafa o bodovanju, ubrzavanju i kratkom predahu

              rafa je jedini vesesezonski sampion koji nije nikada spojio 2 sampionske sezone. jedini od velikih koji nije imao duzi period dominacije. inače je bodovni sistem po meni veoma dobar i odlično oslikava period od godinu dana.

              ovim rafa pokazuje i da ga smeta i pad na listi. rafa 10 godina nije pao ispod top4 i mislim da bi mu pad na br5 pred RG dodatno srusio samopouzdanje. a ako ne osvoji ni madrid ni rim to će se skoro sigurno desiti. jedan od razloga zašto sam mislio da je nole trebao da igra madrid. nadam se ipak da ga rafa neće osvojiti.

              kada god mu je samopouzdanje padalo vise se bunio a u posljednje vrijeme se buni na sve vise stvari. i nadam se da će pred RG biti po prvi put bez velike titule u sezoni i van top4. šta mislim da bi dobro uticalo na njegovo samopouzdanje. kao i da mu se neće namjestiti neki lak zreb jer će rafa ukoliko dodje do zavrsnice sigurno biti potpuno spreman za nju.

              Comment


              • talicni, moram da te ispravim za par stvari u vezi selesove
                - nije se takmicila na oi u barseloni 1992.
                mislim da je tad bio neki uslov da odigra fed kup mec protiv indonezije i kako se nije pojavila izvisila je za olimpijadu
                boba zivojinovic je par mjeseci pred barsu zavrsio sa tenisom pa je jedini nas teniser pod oi barjakom nezavisnog takmicara bio srdjan muskatirovic (sin vaterpoliste milana galeta muskatirovica) koji je kroz kvalifikacije upao na zavrsni turnir
                i za zenske kvalifikacije je bila prijavljena mlada i manje poznata ljudmila pavlov (rank van 500) ali nije ni nastupila u istim. i to je sve sto se tice te olimpijade i ucesca nasih (marjan vajda isto prosao kvale, ivanisevic gurao do semija u obje konkurencije itd)
                - ipak je igrala za americki tim u aprilu 1999. lako se moze provjeriti na zvanicnom sajtu fed kupa

                naravno da ovo ne umanjuje sve ono sto je postigla u najtezem mogucem vremenu za sportiste koji su igrali pod nasom zastavom.
                vjerovatno nas top5 sportista ikad i po meni najbolji zenski, ispred sekaric, kitic i ostalih

                Comment


                • odlomci su iz postavljenog intervjua sa monikom.

                  na drugom forumu ima ljudi koji se sjecaju kako je monika u to vrijeme osudjivala bombardovanje po medijima.

                  kako god igrala je za SRJ (koja je po svemu daleko bliza srbiji nego SFRJ) kada je to bilo najteze a sve do atentata i to svojevoljno a uprkos raznim prijetnjama i pritiscima. o tome se moze naci iz vise izvora na internetu. neko je iznjeo i podatak iz LA tajmsa u to vrijeme kako su joj pretrazivali sobu na vimbldonu zbog prijetnji bombom (mogu postaviti) a na vikipediji o njoj ima text o prijetnjama smrcu zbog veze sa srbijom. a i atentat je bio bas u to vrijeme pod vrlo cudnim okolnostima. nije bas lako i jednostavno ni unijeti noz niti ga izvaditi i baciti sa par metara medju gomilom ljudi i pogoditi precizno metu i to ostricom (ko nije uvjezban ce cesce pogoditi drskom ili poprecno nego ostricom). a to je sve eto izveo jos neki poremeceni i zbunjeni ludak (po sluzbenim izvjestajima) koji je nakon toga dobio kaznu od 2 godine lijecenja. i sama je izjavljivala da je bila iz raznih razloga prinudjena uzeti USA drzavljanstvo (koje su joj nudili i prije atentata). sama cinjenica da su joj kada je igrala za SRJ oduzeli poene onom odlukom i da je izgubila rejting (1994 nije imala uopste rejting i poene) i da su joj do tada prijetili i izvrsili atentat na nju a da se kao igracica USA vratila tenisu ponovo kao br1 (bez glasanja a kontra prethodnoj odluci i kao presedan u sportu) i cijele godine bila izjednacena sa grafovom (1995. su njih 2 zavrsile kao br1) dovoljno govori o kakvium se sve stvarima radilo.

                  kako god, vidim da nije igrala finale protiv rusije te godine (iako je neposredno prije finala igrala USO a dan poslije finala tokio). mozda se mislilo na to, mozda je to bojkotovala(?). (mada se u intervjuu kaze da nije imala snage nastupiti za americku fed kup reprezentacije dok su bombe rusile njen rodni grad. a za vrijeme bombardovanja je igrala, mada je u SF odigrala samo 1 mec kojeg je izgubila, dok je samo finale bilo po prestanku bombardovanja).
                  Last edited by talicni; 05-05-15, 00:59.

                  Comment


                  • Monika je i u svojoj knjizi napisala da joj je bilo teško da igra dok bombarduju njen grad ,ali su mediji preneli pogrešno...Čitala sam knjigu u dve varijante-sa prevodom i englesku verziju.Međutim u knjizi navodi i da je u timu bila čudna atmosfera i da je čak imala iproblema sa sestrama Williams,koje su te godine debitovale za tim i od kojih je tim dosta zavisio (jer se Lindzi Devenport povredila) te iz tog razloga Monika nije igrala finale protiv Rusije.Na Letnjim Olimpijskom Igrama u Barseloni 1992. je učestvovala pod imenom Nezavisnih takmičara(tj.zastavom MOK-a), kao i Jasna šekarić(uzela srebro),Pletikosić,i Aranka Binder.Američko državljanstvo je uzela kako sama kaže iz više razloga,a najprostiji bi mogao biti pretpostavljam jer tada sa Jugoslovenskim pasošem - zbog sankcija,(a bile su nam uvedene i "sportske sankcije)ne bi mogla da putuje.
                    Last edited by Marija81; 05-05-15, 01:41.
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Originally posted by Marija81 View Post
                      Na Letnjim Olimpijskom Igrama u Barseloni 1992. je učestvovala pod imenom Nezavisnih takmičara(tj.zastavom MOK-a)
                      Nije. Evo post koji je davno napisan http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1373662

                      Navodno je bila povrijeđena i nije mogla igrati FC. Pokušala je da se prošvercuje na taj način, nije prošlo i dobila je Banoviće. Nema sumnje da bi otišla do kraja. Ovako se proslavila djevojčica zvana Jennifer.

                      Comment


                      • Originally posted by Marija81 View Post
                        Monika je i u svojoj knjizi napisala da joj je bilo teško da igra dok bombarduju njen grad ,ali su mediji preneli pogrešno...Čitala sam knjigu u dve varijante-sa prevodom i englesku verziju.Međutim u knjizi navodi i da je u timu bila čudna atmosfera i da je čak imala iproblema sa sestrama Williams,koje su te godine debitovale za tim i od kojih je tim dosta zavisio (jer se Lindzi Devenport povredila) te iz tog razloga Monika nije igrala finale protiv Rusije.Na Letnjim Olimpijskom Igrama u Barseloni 1992. je učestvovala pod imenom Nezavisnih takmičara(tj.zastavom MOK-a), kao i Jasna šekarić(uzela srebro),Pletikosić,i Aranka Binder.Američko državljanstvo je uzela kako sama kaže iz više razloga,a najprostiji bi mogao biti pretpostavljam jer tada sa Jugoslovenskim pasošem - zbog sankcija,(a bile su nam uvedene i "sportske sankcije)ne bi mogla da putuje.
                        ne vjerujem da su sankcije bile glavni razlog. monika je bas pod sankcijama i uz velike prijetnje i pritiske ipak igrala za SRJ (1992-1993)! 1995, kada se vratila tenisu nakon pauze, su sankcije ukinute. mada je ona drzavljanstvo uzela 1994. i nije mogla znati kada ce biti ukinute. ipak je cinjenica da je igrala sve do atentata pod sankcijama za SRJ. glavne razloge vidim u vracanju na br1 (kao amerikanke) i u cinjenici da je nakon atentata na prijetnje gledala drugim ocima. njeni problemi su nakon toga i bili vise psihicke nego fizicke prirode i ako zna kroz sta je prolazila prije atentata sve te prijetnje je nakon toga shvatala, sto je i normalno, daleko ozbiljnije i sa daleko vise straha! nije nemoguce (cak sta vise) da se s time i racunalo.
                        jedno je bilo nositi se sa prijetnjama prije atentata (koji ju je psihicki potpuno slomio) a sasvim drugo bi bilo prolaziti kroz sve to nakon atentata i psihickog sloma.

                        PS
                        Sankcije međunarodne zajednice protiv SR Jugoslavije, uvedene su rezolucijom Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija 757 od 30. maja 1992. Sankcije su proširivane i pooštravane rezolucijom 787 od 16. novembra 1992. i, naročito, rezolucijom 820 od 17. aprila 1993, a ublažavane (delimično obustavljane) rezolucijama 943, od 23. septembra 1994, 970, od 12. januara 1995, i 988 od 21. aprila 1995.

                        sto se tice sportista, klubovi i reprezentacije nisu smjeli igrati ali pojedinci su se smjeli takmiciti.

                        sto se tice fed kupa vjerujem da joj nije bilo sve jedno i da je i zbog toga odigrala samo mec u SF (kojeg je izgubila) i nije igrala u finalu. mozda nije bio direktan bojkot ali da je bila napeta situacija i da je ona sama rekla da se ne osjeca najbolje u timu pod takvim okolnostima.
                        Last edited by talicni; 05-05-15, 11:21.

                        Comment


                        • Originally posted by notorious View Post
                          Nije. Evo post koji je davno napisan http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1373662

                          Navodno je bila povrijeđena i nije mogla igrati FC. Pokušala je da se prošvercuje na taj način, nije prošlo i dobila je Banoviće. Nema sumnje da bi otišla do kraja. Ovako se proslavila djevojčica zvana Jennifer.
                          pročitaj ceo članak,a ima i u njenoj knjizi .Igrala je 1/4F FC 1999 protiv Ive Majoli ,a finale nije igrala pod izgovorom povrede skočnog zgloba koji ju je mučio od povratka na teren a u stvari je bio problem između nje i sestara Williams(lepo napisala u biografiji-pročitaj je ,topla preporuka).

                          EDIT: http://www.asapsports.com/show_player.php?id=12117 Ovde su bitni intervjui vezani za Malu Mo.
                          Last edited by Marija81; 05-05-15, 11:28.
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Originally posted by Marija81 View Post
                            Monika je i u svojoj knjizi napisala da joj je bilo teško da igra dok bombarduju njen grad ,ali su mediji preneli pogrešno...Čitala sam knjigu u dve varijante-sa prevodom i englesku verziju.Međutim u knjizi navodi i da je u timu bila čudna atmosfera i da je čak imala iproblema sa sestrama Williams,koje su te godine debitovale za tim i od kojih je tim dosta zavisio (jer se Lindzi Devenport povredila) te iz tog razloga Monika nije igrala finale protiv Rusije.Na Letnjim Olimpijskom Igrama u Barseloni 1992. je učestvovala pod imenom Nezavisnih takmičara(tj.zastavom MOK-a), kao i Jasna šekarić(uzela srebro),Pletikosić,i Aranka Binder.Američko državljanstvo je uzela kako sama kaže iz više razloga,a najprostiji bi mogao biti pretpostavljam jer tada sa Jugoslovenskim pasošem - zbog sankcija,(a bile su nam uvedene i "sportske sankcije)ne bi mogla da putuje.
                            http://www.itftennis.com/olympics/re...s-singles.aspx

                            Pronadji je u zrebu
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Marija81 View Post
                              pročitaj ceo članak,a ima i u njenoj knjizi .Igrala je 1/4F FC 1999 protiv Ive Majoli ,a finale nije igrala pod izgovorom povrede skočnog zgloba koji ju je mučio od povratka na teren a u stvari je bio problem između nje i sestara Williams(lepo napisala u biografiji-pročitaj je ,topla preporuka).

                              EDIT: http://www.asapsports.com/show_player.php?id=12117 Ovde su bitni intervjui vezani za Malu Mo.
                              Moj post se odnosio isključivo na 1992.

                              Comment




                              • Punom parom se radi krov na Artur Eš stadionu,pa ćemo za USO ove godine imati teren sa krovom.

                                Notorius,u pravu si ,u vezi Monike,ja sam pogrešila jer sam kao glavni izvor uzela njenu autobiografiju,gde stoji ono što sam navela.Ali kao što si ti rekao,a pretragom raznih sajtova u ovih par dana pronađoh da je odustala od učešća na LOI 1992.

                                EDIT: Ana opet menja trenera

                                http://www.kurir.rs/sport/tenis/neoc...clanak-1772327
                                Last edited by Marija81; 07-05-15, 16:32.
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X