Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja bih se zapitao da sam njihovom mjestu, da li pretjerujem...

    Comment


    • NI,

      uz osvajanje svega moguceg, Novaku dodaj i spajanje Bojane i Dine...to je definitivno mogao odraditi samo GOAT

      najveci uspjeh ikad

      Comment


      • Ja sam mislio da je to fizicki nemoguce, ali sam se ipak prevario. A posle kazu da preterujemo, pa uspeli smo da spojimo nespojivo jbt!
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • evo umreh od smeha
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by shminka View Post
            NI,

            uz osvajanje svega moguceg, Novaku dodaj i spajanje Bojane i Dine...to je definitivno mogao odraditi samo GOAT

            najveci uspjeh ikad
            Tako je shminka. Sve dok se daju zasluge onome kome pripadaju a ne Sandugpu, gokari, meni ili ko zna kome.

            Inace Novak je daleko od GOATa. On je tek priprijetio da bi eventualno mogao da se umijesa. I odmah bi nastala guzva tamo. I Bojana i Dino preferiraju da to bude trka u dvoje Federer-Nadal.

            Comment


            • Ne vredi, ko zna koliko puta sam napisala da za mene ne postoji GOAT i da ako moram da izaberem ne bi izabrala Roleta, ali ocigledno je da se postovi selektivno citaju, a jos selektivnije pamte
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Ocigledno je ovde da se posle neverovatnog uspeha Novaka dominatora Djokovica pisu gluposti da se umanji njegov uspeh, na neciju zalost a moju srecu nije bilo Rafe i Rodzera u zavrsnici pa to sad mnoge ovde boli.
                Novak je odigrao vrhunski mec u Dubajiju a opet izgubio od jos boljeg Rodzera (malo i srece, na BL ili servis viner ili as)
                Po meni tako kvalitetan mec Federer sa Top igracem nije odigrao jos od 2009 godine.

                Comment


                • Originally posted by maliajnstajn View Post
                  Jao jao jao. Jos uvijek se sjebajem na ovakvu pricu o Fedovim najboljim mecevima u zadnjih godinu dana kao da su mu najbolji ikad.

                  Role sa 27 godina bi ovog Novaka bejglovo svaki dan na bilo kojem hardu. Onakav FH koji je on sutao nije ni Gonzales imao. FH paralela, ili famozni inside in je bio najjaci udarac na svijetu u tom trenu, Federer trademark kojeg je izvodio iz skoka sa nenormalnom preciznoscu i jos nenormalnijom brzinom.

                  Gokaro ti si imao za 12 godina pomak na 100m od 0.4 sekunde, a za taj trk ti treba 13 sekundi u prosjeku, teniski mecevi u prosjeku traju 2 sata o cemu mi onda pricamo ovdje.

                  Usput samo da spomenem da babuka nikad dosadnog meca nije odigrao, ovo sto Novak igra u zadnje vrijeme smara sviju.
                  Imam potrebu na ovo da odgovorim.

                  Godine u kojima je Fed ne bi trebalo bitno da utiču na brzinu i eksplozivnost. Linford Kristi je sa 32 godine postao olimpijski šampion na 100 m, otrčao najbrže u životu 9,96 sec, a godinu dana kasnije postaje svetski šampion sa 33 godine i trči još brže 9,87 sec. Tenis ne spada u cikličnu grupu sportova, ali ovaj primer dovoljno objašnjava.

                  Izdržljivost kao motorička osobina se čak povećava sa godinama. To ne znači da je sa 40 najveća, ali godine u kojima je Fed bi trebale biti otprilike najbolje za dostizanje punog potencijala, ako je trenažni proces pogođen kako treba. Mečevi traju kažeš u proseku dva sata, na slemovima i više, ali između svakog poena postoji tridesetak sekundi odmora, zatim više od minute na svaka dva gema. To je bitna činjenica. Nije to maraton gde postoji kontinuirana aktivnost.

                  Ovo sve u paketu sa tim da je Fed sad mnogo kompletniji i iskusniji igrač nego što je bio u prajmu govori da Rodžer sad ne može biti osetno slabiji igrač nego što je bio, ako je uopšte slabiji. Sad zašto ne osvaja trofeje kao što je osvajao, ja tvrdim zbog konkurencije tačnije Novaka i Rafe, jer njih nije imao u prakmu ovakve kakvi su sada i u poslednjih 6-7 godina.

                  I još nešto, na brzim podlogama kakve su trava i brzi hard, nedostaci u fizikalijama u odnosu na period kada je Fed bio u prajmu ako uopšte i postoje (ja mislim da ne postoje) su zanemarljivi. Novak je Feda pobedio u finalu W kada je Fed imao samo 32 godine, kada je bio osetno kompletniji i raznovrsniji igrač nego u prajmu. Ako je igrao bez forhenda (kao što Bojana kaže) to je možda zato što mu Novak nije dozvolio dubinom udaraca. Ko je u njegovom prajmu imao arsenal oružja kakav sad ima Novak i Rafa pre izvesnog vremena? Kako mu se taj forhend čudesno vratio u Šangaju samo par meseci kasnije?

                  Ovo su sve činjenice, ali Fedovci će ovo sve zanemariti i reći NE MOŽE FED BITI SAD BOLJI IGRAČ NEGO U PRAJMU bez ikakvih argumenata. Ja mislim da nije bolji igrač nego u prajmu, ali ni lošiji. Ako je i izgubio neku nijansu u fizikalijama to je kompenzovao time što je kompletniji.

                  Comment


                  • Titula GOAT nema smisao jer se to ne moze na osnovu nikakvih činjenica zaključiti,možemo samo nagadjati,postoji samo najtrofejniji igrač ikad

                    Comment


                    • Originally posted by gokara View Post
                      Imam potrebu na ovo da odgovorim.

                      Godine u kojima je Fed ne bi trebalo bitno da utiču na brzinu i eksplozivnost. Linford Kristi je sa 32 godine postao olimpijski šampion na 100 m, otrčao najbrže u životu 9,96 sec, a godinu dana kasnije postaje svetski šampion sa 33 godine i trči još brže 9,87 sec. Tenis ne spada u cikličnu grupu sportova, ali ovaj primer dovoljno objašnjava.

                      Izdržljivost kao motorička osobina se čak povećava sa godinama. To ne znači da je sa 40 najveća, ali godine u kojima je Fed bi trebale biti otprilike najbolje za dostizanje punog potencijala, ako je trenažni proces pogođen kako treba. Mečevi traju kažeš u proseku dva sata, na slemovima i više, ali između svakog poena postoji tridesetak sekundi odmora, zatim više od minute na svaka dva gema. To je bitna činjenica. Nije to maraton gde postoji kontinuirana aktivnost.

                      Ovo sve u paketu sa tim da je Fed sad mnogo kompletniji i iskusniji igrač nego što je bio u prajmu govori da Rodžer sad ne može biti osetno slabiji igrač nego što je bio, ako je uopšte slabiji. Sad zašto ne osvaja trofeje kao što je osvajao, ja tvrdim zbog konkurencije tačnije Novaka i Rafe, jer njih nije imao u prakmu ovakve kakvi su sada i u poslednjih 6-7 godina.

                      I još nešto, na brzim podlogama kakve su trava i brzi hard, nedostaci u fizikalijama u odnosu na period kada je Fed bio u prajmu ako uopšte i postoje (ja mislim da ne postoje) su zanemarljivi. Novak je Feda pobedio u finalu W kada je Fed imao samo 32 godine, kada je bio osetno kompletniji i raznovrsniji igrač nego u prajmu. Ako je igrao bez forhenda (kao što Bojana kaže) to je možda zato što mu Novak nije dozvolio dubinom udaraca. Ko je u njegovom prajmu imao arsenal oružja kakav sad ima Novak i Rafa pre izvesnog vremena? Kako mu se taj forhend čudesno vratio u Šangaju samo par meseci kasnije?

                      Ovo su sve činjenice, ali Fedovci će ovo sve zanemariti i reći NE MOŽE FED BITI SAD BOLJI IGRAČ NEGO U PRAJMU bez ikakvih argumenata. Ja mislim da nije bolji igrač nego u prajmu, ali ni lošiji. Ako je i izgubio neku nijansu u fizikalijama to je kompenzovao time što je kompletniji.
                      Toliko o tome, pogresno mislis



                      Ja ne znam kako ti zamisljas da preko 1200 meceva na tour-u, preko 15 godina na tour-u koji traje od januara do decembra ne ostavlja traga na bilo cijem telu, pa cak i na Fedovom.
                      On moze biti i iskusniji i kompletniji igrac, ali ne moze biti bolji nego sto je bio u svom prajmu, inace bi igraci vecinu svojih titula osvajali kad napune 30 godina i posle toga, a ne do 28. godine koja je neka prekretnica kod tenisera, posle toga padaju. Moguce je da ce se to pomeriti, ali nemoguce je da se pomeri za 5 godina, pa da tek posle 33., 34. godine pocnu da padaju, moze da se pomeri najvise za godinu ili dve.

                      Sto se tice nepostojeceg fh na W, za to je najveci krivac reket, koji je promenjen prosle godine i on nije imao tu prodornost na travi kao ranije. Na hardu je uspevao da nadje fh, ali na travi se mucio i nadam se da ce ove godine biti bolje.

                      I za kraj, Federer je izdominirao svoju generaciju, a to je 2-3 godine gore dole u odnosu na godinu rodjenja, a sigurno nije 5-6 godina. Najvise sto jedan igrac moze da uradi, to je bude dominantna sila u svojoj generaciji, a ne da bude dominantna sila 15 godina, jer to je suludo ocekivati.
                      On je igrao protiv 10 godina starijih igraca, jer su oni trajali, i igrace sa 15 godina mladjim igracima jer on traje, ali niko ne moze da ocekuje da neko dominira sa 30+ godina.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Gokaro,apsulutno se slažem,uzgred na brzom betonu u dva dobijena seta Fed je i bolji nego u prajmu,samo Fed je ipak slabiji u izdrzljivosti nego u prajmu
                        Last edited by Srkisa; 06-04-15, 20:24.

                        Comment


                        • samo da kazem da nije tacna konstatacija da je fed 2012. godine dosao do br1 preko zdravih noleta i rafe. fed je na br1 te godine dosao nakon vimblija i tu ostao do poslije pariza. to je uspio po najvise sticajem okolnosti sa kraja 2011. godine!

                          sto se tice rafe on nije igrao nakon vimblija na kojem je ispao prerano sto sugerise na to da ni tu nije bio najspremniji. fed inace vec godinama ne moze dobiti rafu na bilo kojem vaznom mecu.

                          a sto se tice noleta, nole je 2011. godinu zavrsio kao jako rovit. imao je probleme sa ramenom. nakon USO je ili ispadao rano ili predavao meceve ili preskakao turnire. a taj dio sezone mu je inace (statisticki) ponajbolji. kako rejting poeni ubrajaju 52 sedmice fed je prestigao noleta 2012. dok je ovaj period rovitog noleta jos bio u tom periodu. cim je taj period istekao i zamjenjen onim sta je nole uradio 2012. na tim turnirima, nole se i vratio na br1. fed je dobro iskoristio kraj 2011. dok je nole bio rovit (osvojio bazel, pariz i WTF) a rafa tradicionalno nije dobar na kraju sezone. i tu je fed osvojio dosta poena dok je nole tu zbog problema sa ramenom propustio da osvoji svoj uobicajeni saldo. fed je na vimbliju iskoristio rani ispad rafe koji dalje nije igrao a fed ne moze protiv rafe posljednjih godina.

                          noletovi rezultati nakon USO 2011:

                          predaje potru mec u DC polufinalu u BG.

                          gubi od keia u SF u bazelu, posljednji set sa 0-6.

                          preskace azijsku turneju a peking inace gotovo redovno osvaja kada se pojavi, sangaj je osvojio u 2 naredne godine.

                          u parizu predaje congi bez borbe (W/O) u QF a osvaja ga 2 puta u naredne 3 godine.

                          na WTF-u dobija samo 1 mec u grupi a i taj turnir osvaja naredne 3 godine!

                          od mogucih nekih 5000p nole je u tom periodu osvojio tek nekih 600p (ubjedljivo najlosije u posljednjih 8 godina a u ubjedljivo njegovoj najboljoj godini) a fed je istovremeno pocistio taj dio sezone (turnire na kojima je nastupio) i osvojio nekih 3150p velikim udjelom i jer nole nije bio konkurentan zbog problema sa ramenom. to je raspon od nekih 7500p (a fedova prednost u odnosu na noleta je dostizala maximalno 1335p) u tom dijelu sezone koji je mogao biti bitno drugacije rasporedjen da je nole bio potpuno zdrav kako se tvrdilo u komentaru!

                          .....

                          da samo dodam da br1 (sta je nole osigurao 2011. jako rano, vec nakon USO) dobija bonus od nekih 3 M$ ako odigra bar 7 od 8 obaveznih mastersa i da je nole vec preskocio sangaj i da bi preskakanje pariza ostavilo noleta bez tog bonusa te godine. WTF je prica za sebe i donosi velike i poene i novce za svaki mec. i cast je igrati na tom turniru.

                          ...

                          niko ne spori da je fed zasluzeno bio br1 u 2012. ali nije tacno da je to uradio nad potpuno zdravim rafom i noletom. ni u 1 slucaju a pogotovo u noletovom!
                          Last edited by talicni; 06-04-15, 22:06.

                          Comment


                          • Originally posted by notorious View Post
                            A sad najteže pitanje, zašto nije? Šta je bilo 2009 na ovom turniru kad je Role imao 27? Zašto je Role sa 27 odigrao gori meč nego sa 33 u IW? Kapiraš koliko ima odstupanja u kvalitetu mečeva i da ne mora biti vezano sa godinama kao što ste vi ovdje isključivi, godine i godine.
                            Novak je bolji od Federera na sporom hardu, nema tu puno priče. Imao prvi 21, a drugi 27 il prvi 27, a drugi 33. U njihovim duelima na tvrdoj podlozi toliko znače te nijanse brzine podloge, nenormalno. Ovakva podloga je Novakova najbolja, a Federerova najlošija. Razliku ne čine godine, nego ih čini upravo ova nijansica brzine terena i stil igre koji igraju jedan i drugi. Hvat na Novakovom FHu, jačina tog FHa, teški spin na FHu, jačina BHa, vrijeme za namještanje na udarce, fantastična defanziva ga čine nepobjedivim u ovim uslovima.

                            Što Federer igrao lošiji meč 2009?

                            1. Mislim da je 2009. Federeru Miami kao turnir bio zadnja stvar na pameti. Mononukleoza 2008, žestoko spremanje za 2009. i onako težak poraz na AOu su sigurno ostavili traga. Dominirao je i u Miamiu i u Rimu na početku mečeva, pa je pucao na kraju. U Rimu poslije kiše nije ni izašao na teren. U medjuvremenu se i oženio, vjerovatno saznao i da će postati otac. Sjetiti se komentara za sličnu Novakovu situaciju, kao i samih igara na većini turnira. Sa ove distance mu taj Miami 2009. znači još i manje.


                            2. Masters u IWu Federeru #33 znači sasvim sigurno puno više nego što je značio Federeru #27. Baš kao što će i Novaku više značiti za 6 godina, nego danas. Isto važi i recimo za Dubai. Sa 27 u toj 2009. godini je poslije AOa u njegovoj glavi sasvim sigurno bio samo RG, baš kao što je i Novaku sada. Sa 27 gledaš kako ćeš spreman doći na GSove, jer ćeš na svakom imati šansu da ga osvojiš. Sa 33 baš i nisi u stanju birati gdje ćeš zapeti, nego gledaš da iskoristiš svaku situaciju koja ti se ukaže da osvojiš nešto, čisto da dokažeš da ne igraš bezveze. U svoj toj priči možeš igrati opuštenije nego sa 27, jer zaista nemaš šta izgubiti, pogotovo ako si do sada osvojio sve što se moglo osvojiti.

                            Po Novakovim mečevima ovdje u prvim kolima se da zaključiti da ni sam nije bio nešto specijalno raspoložen za trošenje energije u Miamiu. Stiče se dojam da ga je osvojio sa pola snage, a samo je u jednom meču morao sačekati da protivnik padne i prošetao se ostatkom meča. Osvojio je turnir jer na njemu nije bilo igrača koji ga može dobiti. Bruku takvih turnira je i sam Federer osvojio iz istog razloga. Pominješ sinoć da će se uskoro početi pričati o lošoj Novakovoj konkurenciji. Samo tako i možeš nazvati Novakovo redanje titula, jer si istu stvar u Federerovom slučaju tako nazivao

                            Nije to jedina ista stvar koja se naziva različitim imenima...ali dobro, nije se Federer pratio kao što se prati Novak (ne mislim na tebe). Federer se sada prati, pa će se valjda za 5-6 godina iste stvari nazivati jednakim imenima?

                            Bojana
                            Last edited by shminka; 06-04-15, 22:45.

                            Comment


                            • Originally posted by Srkisa View Post
                              Titula GOAT nema smisao jer se to ne moze na osnovu nikakvih činjenica zaključiti,možemo samo nagadjati,postoji samo najtrofejniji igrač ikad
                              Ukoliko Novak na kraju karijere bude imao 5 AO, 3 RG, 3 WB, 3 USO, Olimpijsko zlato, preko 30 MS, 5 WTF titula, preko 300 nedelja na mestu br.1 i bolji H2H protiv Nadala i Federera bice GOAT.

                              Comment


                              • Originally posted by skeptik View Post
                                Ukoliko Novak na kraju karijere bude imao 5 AO, 3 RG, 3 WB, 3 USO, Olimpijsko zlato, preko 30 MS, 5 WTF titula, preko 300 nedelja na mestu br.1 i bolji H2H protiv Nadala i Federera bice GOAT.
                                A kad baba bude imala ... bice deda
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X