Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Upravo procitah na MTF-u da je Zagreb izgubio ATP turnir i da se seli u Sofiju.

    "Bulgaria won for the first time host the tennis tournament on the calendar of ATP, announced the Minister of Youth and Sports Krassen Kralev.
    The race will be held from 1 to 7 February 2016 in "Arena Sofia Armeec" and named "Garanti Koza Sofia Open". The budget of the competition is 2.8 million lev, the Ministry of Youth and Sport will support the organization with 500,000 Levs The prize fund of the tournament is about € 450,000, and the contract is for three years with an option for extension.
    "Extremely happy and I am proud that today I have the honor to announce to the Bulgarian public the fact that our country for the first time will host the ATP tournament. Many dream of this event, we put a lot of effort and I am very happy that Bulgaria will be able to meet the best players in the world. This could not be possible without the support of our partners "Garanti Koza", which are the main sponsor and investor in the tournament. Bulgarian Tennis Federation also made a huge effort in every aspect to be hosting this event, "said Krassen Kralev.

    Comment


    • Originally posted by Sandugp View Post
      NI sve to stoji da je Borg, jaci i od Federera i od Nadala i od Djokovica, ali mora da se uzme jedna otezavajuca okolnost za njih trojicu. Oni su igrali izrazito vise meceva i na slemovima i protiv top 10 igraca, a samim tim sto igras vise veca je verovatnoca da ces pre ili kasnije "sjebati" prosek.
      Da Borg ima 200+ meceva protiv top 10 sa ovakvim prosekom od 70% onda bi to bilo izrazito opasno dostignuce, mozda i najvece ikada. Ovako.... svaka mu cast ali malo je.
      Vidim da polufinale Borg-Gozalez budi veliki interes.

      Svaka rijec koju si napisao stoji. Postoji jos jedan otezavajuca okolnost za Borga on ima 0:4 u finalima USO. Po dva puta je izgubio od Mekinroa i Konorsa. Sa konorsom ima 2:2 u finalima slemova, a Dzonomm 1:3.

      Da je osvoji dva USO-a, za mene bi Borg bio najbolji svih vremena. Ovako ne moze biti bolji od Federera.

      S druge strane Gonzalez je bio sila u tenisu vise od 20 godina. Federer je "samo" 15.

      Ipak, Borg je ucinio uzasno mnogo za tenis i imao je fantstaican prajm. Zato je moj glas otisao njemu. Zanima me za koga ce Prle da glasa.

      Comment


      • CW da li znas i mozes da navedes neke primere gde su teniseri nekim neverovatnim podvigom uspeli da se plasiraju na zavrsni turnir? Znaci da im je falilo brdo bodova pred kraj sezone i da su uspeli bajkovito da se ufuraju? Sad je eto taj period sezone pa mi palo na pamet
        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

        Comment


        • Ne znam, posebno ne za period pre 30 godina. Nisu se ljudi toliko cimali tada, ako odes odes a ako ne nista. Sa druge strane, ne znam ni kako bi u onom bodovnom haosu neko nesto i mogao da juri, nije bas da su listu dobijali jednim klikom Ako imas vremena kreni od 1984., uzmi one koji su bili najslabije rangirani te nedelje odnosno na Masters Kupu, pa na njihovoj stranici isprati ranking od US Opena, neko je sigurno uspeo sa par dobrih rezultata

          Zato ce ATP uskoro poceti bukvalno da zasipa sajt sa tom gluposcu, umesto da vrati statistiku meceva iz koje je nesto moglo da se sazna za razliku od ove nove
          Last edited by ClayWarrior; 07-10-15, 00:07.
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Vidim da polufinale Borg-Gozalez budi veliki interes.

            Svaka rijec koju si napisao stoji. Postoji jos jedan otezavajuca okolnost za Borga on ima 0:4 u finalima USO. Po dva puta je izgubio od Mekinroa i Konorsa. Sa konorsom ima 2:2 u finalima slemova, a Dzonomm 1:3.

            Da je osvoji dva USO-a, za mene bi Borg bio najbolji svih vremena. Ovako ne moze biti bolji od Federera.

            S druge strane Gonzalez je bio sila u tenisu vise od 20 godina. Federer je "samo" 15.

            Ipak, Borg je ucinio uzasno mnogo za tenis i imao je fantstaican prajm. Zato je moj glas otisao njemu. Zanima me za koga ce Prle da glasa.
            Smučilo mi se kad sam vidio da moram odlučivati između njih dvojice.

            Ne znam, Borg ne može biti najbolji. Imao je kapacitet za takvo nešto, ali ga nije iskoristio. To je direktno njegova krivica. S druge strane, loša organizacija toura ga je dobrano koštala da do 26-e ne osvoji 15+ Grand slamova, a to je dio gdje sfera njegovog uticaja nije veća od uticaja dvaju retardiranih teniskih organizacija, s obzirom da AO, koji je tek u kasnijim godinama zaživio kao Grand slam tada nije bio važan, te da ga je Borg igrao samo jednom. Ipak, i bez njega je osvojio 11 Grand slamova i ukupno 64 titule i kada uporedimo njegove rezultate sa recimo Federerovim i Nadalovim do tih godina, tek onda možemo shvatiti koliko je njegov 'prosjek' osvajanja titula bio dobar te zašto se Borg i danas u određenim krugovima smatra 'nekrunisanim' kraljem Open ere. I pridjev 'nekrunisani' je jedini kojeg možemo iskoristiti za Borga kada su u pitanju ovakve diskusije.

            O Panchu smo već sve govorili, žestoka dominacija sportom koja je mijenjala pravila tenisa. Sa tim se ni Borgova istovremena dominacija RG-om i Wimbledonom ne može porediti. Sa tim se ništa ne može porediti. Veliki šampion i jak karakter, koji je ipak ostao u sjeni zbog niza istih ili različitih faktora. Borgova veličina leži u nevjerovatnoj karizmi, ogromnom kvalitetu, revolucionizaciji tenisa, brendu koji su njegovo ime i pojava donosili. Kada pogledamo svu tu pompu oko njega tih godina, pa i činjenicu da je proglašen najuticajnijim sportistom 20.vijeka poslije Muhameda Alija, jasno je koliko toga je njegova pojava povlačila i koliko je on bio bitan faktor za tenis tih godina. Unio je jedan novi nivo u bijeli sport, on je teniski Che Guevara, bukvalno ga je revolucionizirao u svakom smislu. Najkompletniji igračkim sistemima kojima su se koristili i koriste igrači poput Lendla, Đokovića, Nadala, Borg je prvi udario temelj. Lendl jeste fizičke metode podigao na viši nivo, ali je Borg prvi teniser čija je igra imala ogromne beneficije od vrhunske fizičke spreme. Pored toga je zajedno sa Connorsom unio dvoručni bekend u igrački repertoar.

            Dakle, imamo teniskog revolucionara sa izuzetnim prosjekom, koji je pritom bio i ostao svima omiljen protiv igrača čije su ime i teniski imidž gotovo izblijedili, a koji je bio toliko dobar da su pravila mijenjana kako bi se zaustavila njegova dominacija. Njih dvojicu najviše gotivim od svih GOAT kandidata i ako gledamo kvalitet materijalizovan u broju titula i faktoru dominacije, Pancho ima moju prednost. Ipak, kada pogledamo ono što su i jedan i drugi učinili za tenis, više faktora naginje na Borgovu stranu, jer on je podigao popularnost ovog sporta do neslućenih razmjera i najviše je zaslužan za tenis kakav danas imamo. U eri bez facebooka i ostalih internet zajebancija, lik je imao fan bazu ravnu onoj koju danas ima Federer. I svi su ga manje ili više voljeli. To naginje na njegovu stranu i kada govorimo o veličini, odlučit ću se za Borga protiv bilo kojeg kandidata, pa čak i protiv Pancha, a vjerujem da i spisak žena kojima je udario pečat misle isto kao i ja ( ). No ipak, smatram da Panchovo ime više zaslužuje moj glas, ako ništa onda zbog činjenice da je ostao vjeran tenisu, bez obzira što mu taj sport nije vraćao ni 1% onoga koliko je zaslužio. Dakle, teška srca, Pancho.
            Last edited by Prle!; 07-10-15, 00:06.
            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

            Comment


            • Naginje ali tu Panco bukvalno nista nije mogao jer da bi njega neko video morao je platiti kartu, drugog nacina nije bilo. On na taj nacin sportu nije mogao doprineti

              Lejvera i Rozvela u Dalasu gledalo je oko 5 miliona ljudi preko TV-a, a da je bilo makar malo pameti i onaj najjaci H2H Pro Tura bi isao na nacionalnoj televiziji. Ovako, Panco ostaje anonimus a sport mu stvarno nije vratio nista, neuki (a to ne bi smeli da budu) se cak i danas sprdaju sa njegovim imenom. Nadje li se mesta za jos neke izmene u BJK kompleksu on bi morao dobiti makar mali omaz, mada je tu sledeci sigurno Konors, miljenik Flesing Medouza
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • To sto kaze Prle, je mnogo bitno. Borg je podigao tenis na visi nivo i koliko je tenis kao sport dao njemu toliko je i on sam dao tenisu. Jer ta popularnost je nevidjena u istoriji ovog sporta. Jedini koji uspeva da dosegne taj nivo svrsavanja ljudi na njegovu pojavu je Federer.
                Mnogi vrovatno znaju za Borgov ritual kada je na pocetku turnira glatko obrijan i onda tokom istog se ne brije uopste, pa finale docekuje zabradjen. Pa onda kada se isti turnir zavrsi i Borg naravno uzme titulu, erupcija odusevljenja i ljudi koji bukvalno utrcavaju na teren i "nose" svog pulena na ramenima. Ono sto je on bio (faca, popularnost , harizma) tesko da ce neko dostici. O igrackim kvalitetima da ne govorim.
                Ali sam glasao za Panca jer sam odlucio da budem dosledan (nesto ranije sam izjavio da bi se protiv bilo koga odlucio za Panca) i zato sto mislim da je bio dominantniji od Borga.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Tipsarevic ide na jos jednu operaciju



                  tipsarevicjankoOne more fight to win...After more then 3 mounts of problems,my team and me decided that I should undergo a surgical procedure for my right knee...It has been a tough period but I will overcome it and come back stronger then before.Thank you for your support
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • mounts
                    OVAKO

                    Comment


                    • http://www.tennis.com/pro-game/2015/.../#.VhcK5ivL1VF
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Izasao jw zdrijeb Sangaja. Djokovic je jasno prvi nositelj a svi ostali iz Hrv/Srb su smjesteni u istu cetvrtinu. Tako nam se konacno smijesi derbi Cilic vs Coric. Cilic treba dobiti Wu-a (230) a Coric Dolgopolova. Cilic bi naravno trebao dobiti ali i Coric koji je u boljoj formi id Ukrajinca.
                        Valjda ce se desiti, osim sto su najbolji hrvatski igraci (cast Ivi ali Borna ce biti daleko bolji) ifraju potpuno drukcijim stilom. Ocekujem ipak da presudi Cilicev servis a sa osnovne ce ga Borna ubijati svojom obranom. Bar se nadam da ce Borna tako odigrati. Kad je motivirwn vidjeli smo kako to izgleda.
                        Karlovic ide na Chardy-ija a Troicki u drugom kolu na Wawrinku.

                        Comment


                        • Neće Borna preko Dolgopolova

                          Borg je dobio Pancha, tako da možemo na finale
                          Last edited by shminka; 10-10-15, 10:33.

                          Comment


                          • Evo i ovde kakao izgleda žreb,

                            Comment


                            • Trebao bi.
                              U daleko je boljoj formi. Imao je 7 pobjeda zaredom i sjajan prvi set protiv Keija a Dolgopolov je idpao 3 zadnja kola.
                              Takodjer Borna skoro uvijek dobije kad je sa nekim 0:1.

                              Comment


                              • Originally posted by shminka View Post
                                Neće Borna preko Dolgopolova

                                Borg je dobio Pancha, tako da možemo na finale
                                Hoces reci mozemo krunisati Federera. Dosta je bili cekanja.

                                Comment

                                Working...
                                X