Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    Teško pogoditi.

    Jao što je glup ovaj novi ATP sajt... uopšte nije detaljan kao pre, mada i nije tačan bio baš, but still..
    Pa ne znam baš, neka promena Rafi treba definitivno.

    E i ja sam to pomislio, ali samo se treba navići. Neke stvari su bolje, recimo win loss index u istoriji na raznim podlogama ranije je bilo samo prvih 30, a sad je recimo tu i lik koji ima skor 3-27 na travi.

    Rodžer 30. svih vremena po procentu u odlučujućem setu i 122. u 5. setu, skor 23-19. Baš čudno jel ima neko neko racionalno objašnjenje, a da nije loše igra pod pritiskom.

    Inače Novak prvi svih vremena na hardu i treći ukupno samo Nadal i Borg su bolji.

    Comment


    • Racionalno objasnjenje je da kad je bio najbolji retko kad je i igrao 5 setova, tako da nije mogao tu statistiku da napumpa

      Sent from my D5803
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Racionalno objasnjenje je da kad je bio najbolji retko kad je i igrao 5 setova, tako da nije mogao tu statistiku da napumpa

        Sent from my D5803
        Može biti, al ne mora.

        Comment


        • Mrzi me da tražim toliko detaljno na internetu s mobilnog, ali se sjećam da je na US Openu 2004 (godine početka njegove dominacije) u meču protiv Agassija koji je prekidan zbog vjetra a i nastavljen po vjetru prekinuo niz od 5 izgubljenih mečeva u 5 setova. Tada su se finala u 3 dobijena seta igrala mnogo češće nego sada. Za vrijeme dominacije on se nije naigrao mečeva u 5 setova, jednostavno ih je ranije završavao, no i tada je bilo problema. Na Australian Openu 2005 gubi polufinale od Safina, u Rimu 2006 finale od Nadala, dok kasniji porazi u 5 setova se ne mogu ubrojiti u period dominacije budući da nije bio broj 1 na ATP listi, ako me pamćenje dobro služi. Mada i ti kasniji porazi nijesu bili od bilo koga. Kad bi se pogledali ti izgubljeni mečevi koji odu u peti set od 2004, vjerujem da bi to bilo odabrano društvo. Ovako, iz glave: Safin, Nadal x 3, Đoković x 3, Murray, Del Potro, pa hajde da i Tsongu tu uguram iako nije ta klasa, čisto da zaokružimo na 10.
          Što se tiče prošlogodišnjeg finala Wimbledona, tu ima jedno logično objašnjenje. 400 pretrčanih metara više od Đokovića u finalu se moralo osjetiti u petom setu, premda je do finala imao neuporedivo lakše mečeve od protivnika. 400 metara je ogromna razlika i to je, jasno, Đokovićeva zasluga. Šteta što podatak o pretrčanim metrima dobijamo tek unazad godinu dana. Da su to računali ranije, vjerujem da bismo imali odgovore na mnoga pitanja.
          Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

          Comment


          • Originally posted by FitnessGuy View Post
            Interesantno. Voleo bih da mu Rodžer izađe u susret i da organizuju revijalni, oproštajni meč.
            Izasao mu je u susret

            Christopher Clarey ‏@christophclarey 2m2 minutes ago London, England
            Federer confirms he'll play an exhibition with old friend Jarkko Nieminen in Finland later this year to celebrate retiring Nieminen's career
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • http://http://www.e-novine.com/stav/...iri-lopte.html

                odlican clanak

                sjecam se tog finala, gledao ga sa tatom, i ono reakcije su bile ajde jbt ajde hoce li vec jednom i na kraju ona a hvala *****
                Atletico Madrid, KK Partizan, Boston Celtics

                Ako te privuce lepotom i zbuni inteligencijom, na pravom si putu da izgubis glavu

                Comment


                • Last edited by proudNolee; 09-07-15, 21:03.
                  * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                  * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                  NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                  Comment


                  • B92: Federer o fotografiji: Nisam gledao finale RG http://www.b92.net/sport/wimbledon20...nav_id=1013848

                    Da li je zaista ovo izjavio ili su "lose" preveli?

                    Comment


                    • Opste je poznato da nije gledao celo finale jer je bio na fudbalskoj utakmici, ali je proveravao rezultat.

                      Q. You watched the French Open final on the phone?
                      ROGER FEDERER: Not very much. I was sitting next to the president of the club. I checked in and somebody took a picture. It wasn't like I was watching the whole thing. I would have liked to, but it would have been a bit disrespectful toward my soccer team as well.
                      Ali nije da nije gledao uopste finale, samo nije gledao od pocetka...
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Na ovoj mojoj vesti ispada da nije gledao jer postuje njegov klub samo proveravao rezultat... dok telefon stoji naslonjen, ne u rukama i pici live tenis...
                        Malo mi luckasta izjava ili su ludaci lose preveli...
                        Hvala.

                        Comment


                        • http://ftw.usatoday.com/2015/07/roge...novak-djokovic

                          Ovo čak nije ni smiješno koliko teniske legende mlatinjaju i koliko im određeni meč ili turnir oblikuju stav koji demantuju već na sljedećem turniru koji ima različiti ishod. Te gluposti koje prosipaju Wilander, Mcnroe, Becker i ostali je zbilja trebalo zapisivati i ostaje nejasno je li to uzrokovano tv honorarima pa treba svaki aktuelni trenutak preuveličati i proglasiti aktuelni tenis najkvalitetnijim ikad i, shodno tome, i aktuelne igrače najboljim ikad. Ili je, jednostavno, u pitanju kratko pamćenje.
                          Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                          Comment


                          • Ne smarajte se s time, oni menjaju mislenja kao carape. Wilander je jedno 5000 puta izjavio da nije video onakav nivo tenisa kao sto igra Nadal, pa onda je isto rekao I za Djokovic, evo sad Mekinro...

                            Sent from my Grand X In using Tapatalk
                            OVAKO

                            Comment


                            • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                              Ne smarajte se s time, oni menjaju mislenja kao carape. Wilander je jedno 5000 puta izjavio da nije video onakav nivo tenisa kao sto igra Nadal, pa onda je isto rekao I za Djokovic, evo sad Mekinro...

                              Sent from my Grand X In using Tapatalk
                              Logično je da u datom trenutku hvališ onoga ko dominira, usput se i pretjeruje iz mnogo razloga. Pri tome, logično je da se tenis i igrači vremenom mijenjaju i ako danas tvrdiš da je jedan najbolji, zašto ne bi tvrdio nešto drugo kad se neko drugi pojavi? Zar je nemoguće tvrditi da je Nadalov nivo najbolji 2010, a onda isto pričati za Novaka 2011?

                              Comment


                              • Fish posle USO i zvanicno ide u penziju


                                Mardy Fish ‏@MardyFish
                                My schedule this summer will be Atlanta, Cincinnati, and I will finish my career at the US Open. #lastride
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X