Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • evo ga pad jos jednom, bas nije izgledao ozbiljno

    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • To zbog onog pada?
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Nezgodan pad iako ne izgleda tako, direktno otvorenim kolenom na beton.

        Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

        Comment


        • Originally posted by Joker View Post
          Definitivno je igrac od 30 godina u prednosti u odnosu na onog od 25, pod uslovom da su obojica u top formi. Iskustvo je glavni krivac. Ne moze sa 30 godina igrac biti slabiji, sporiji i sl, ako sam to nije dozvolio nekim novim nacinom zivota, u kom mu sport nije vise na prvom mjestu. Nakon 35-e vec.. pocinje da se osjeca. Medjutim, to do ove lude generacije nije bio slucaj jer su sportisti drugaciji zivot vodili. Nakon tridesete postoje neki drugi prioriteti, glava je puna nekih novih obaveza, ne vrti se sve oko sporta.. ali Federer je pokazao da moze biti sport centar njegovog svijeta sve dok god drzi reket i njegovim stopama su krenuli Rafa i Novak.
          evo jedan tekst naslova Country for old men: How grand slams became the exclusive property of 30-and-overs




          https://www.telegraph.co.uk/content/...g?imwidth=1400
          Wizard

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            evo ga pad jos jednom, bas nije izgledao ozbiljno

            Istovremeno si postavila kada i ja pitanje, pa nisam ni videla, jos gundjam sto mi niko ne odgovara -.-

            Nezgodan pad bas, jos on tezak...o uzas sta sve taj covek prosao..
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • A ja i dalje mislim da bas nije imao srece i da se docekao samo malo drugacije na to koleno, da mu nista ne bi bilo.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Sigurno da je tako, jer kod svih povreda, pa i raznih nesreca, malo drugaciji ugao ili za mm levo-desno ili nije nista ili belaj neki. Bzvz, bas je bio odlican ove sezone
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Bas to, tako je od mog druga brat pao niz stepenice i docekao se na kuk, povredio se, silne neke operacije, totalni haos, a doktor mu je rekao da je samo milimetar pored bio udarac, on bi ustao, tipa opsovao i nastavio dalje.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • To je rizik koji nose svi glomazni sportisti. Kost lakse puca pod njihovom tezinom, ali najveci hendikep im je sto nisu spretni kao malo nizi i laksi sportisti. Jbg, visina ti daje snagu, ali uzima okretnost.

                    Comment


                    • Originally posted by amnesiac View Post
                      U vezi sa onim što je Olja postavila:

                      Da se podsjetimo kako je bilo u protekle dvije sezone





                      A evo sada (Olja postavila)

                      Dokaz da trava nije najbrza podloga kao sto svi misle,nego je brzine srednje brzog harda
                      Dakle sljaka<spori hard(Iw,Miami)<srednje brzi hard(Americka letnja turneja)i trava<brzi hard(Ao Shanghai i dvorana)

                      Comment


                      • Sta se desava sa Nadalom, da li ce se on uopste takmiciti vise ove sezone?
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Sta se desava sa Nadalom, da li ce se on uopste takmiciti vise ove sezone?
                          Poceo je sa treninzima u toku prethodne nedelje,najvjerovatnije ce ucestvovati u Parizu ali Moja kaze da su male sanse da se dodje do neke solidne forme,ipak je napravio pauzu od mjesec i kusur dana.

                          Comment


                          • Juce je ovo izaslo za Djokovica, a evo i za Rogera i Nadala

                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by Joker View Post
                              Pominjao si da bi volio da se ubrzaju podloge.. Koliko? Zanima me u odnosu poena po broju razmjena. Evo, recimo, u ova poslednja dva meca u Sangaju Nole ima sledeci ucinak:

                              Polufinale: 58%, 27%, 15%
                              Finale: 49%, 37%, 14%.

                              Prve brojke su poeni ispod 5 udaraca, druge od 5 do 9 i trece vise od 9 udaraca.

                              Ako sam te dobro shvatio, ti bi jos brze od ovoga i prosjek od cak polovine poena u kratkim razmjenama do 5 udaraca ti je malo, vec bi volio da je jos veci postotak. Pa koliko bi ti da je kratkih poena u mecu, 80%?
                              Nijesi me dobro shvatio. Šangaj bi trebalo da bude primjer mnogima kako treba, a ovogodišnji US Open kako ne treba raditi. Ne treba brže od Šangaja, ali ni mnogo sporije i tako bi trebalo da bude na većini terena kad je tvrda podloga u pitanju. Naravno, nizak odskok je neophodan kako bi se izbjeglo favorizovanje "drvosječa" inače je sve uzalud.

                              Originally posted by Weltschmerz View Post
                              Zverev, Shapovalov, Ćorić i kompanija da su rođeni pet godina ranije isto velikog trofeja ne bi videli.
                              Nisu oni izgubljena generacija nego su Federer, Nadal, Đoković vanzemaljci. Mnogo su ispred svih.
                              Ja bih umjesto paušalnih ocjena volio da se sve potkrijepi argumentima, tj. konkretnim podacima. Da vidimo učinak izgubljene generacije u odnosu na novu generaciju tenisera, da preciziramo ko sve pripada izgubljenoj generaciji tenisera i da vidimo što su napravili u dobu u kom je sada nova generacija.

                              Ne znam bi li nova generacija bila izgubljena da su se pojavili ranije, ali jedno je sigurno - izgubljena u ovoj mjeri sigurno ne bi jer su mnogo jači od njih.
                              Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                              Comment


                              • Ok onda, razumjeli smo se u vezi podloga. Mada, ne bi valjalo kad ne bi bilo varijateta, da imas i sporiji hard, osim brzog.

                                Sto se tice LostGen i NextGen.. mene su bas prijatno iznenadili Cicipas i Coric na ovom Torontu i Sangaju. Imali su odlican juris i morali su najjaci da ih zaustave. Tim, koji je nesto izmedju te dvije generacije, je za "imortale" najveca prijetnja, po mom misljenju. Rarsturio je u onom mecu protiv Nadala na USO, ali je Nadal bio nemoguc. Svu trojicu krasi najbitnija osobina da ne respektuju pretjerano velikane i grizu bez straha. Zverev na tom planu jos mora da poradi..

                                Comment

                                Working...
                                X