Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Srki nema od toga ništa a što se tiče RG to mi ne tek presmešno šta su uradili Indijanci.


    Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

    Comment


    • Ne znam ni koliko je to realno, jer ti igraci iz Amerike treba da dodju u Evropu, a sigurno nece zeleti da se igra pred praznim tribinama, sto znaci da treba omoguciti i publici da dodje, sto znaci da pandemija mora skroz da se smiri ili da bude pod kontrolom svuda.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Najverovatnije se nece nista igrati,ali Rgu dajem 40% a Uso 20% a ako se u Italiji i Spaniji do avgusta popravi nece stojati mirni vec ce iskoristiti otkaze do tada da se uvale pre Rga pod uslovom da do tada Amerika bude otkazana,kazem verovatno se nece igrati nista ali taj neki scenario mogu da zamislim trenutno

        Mada kad bolje razmislim kako oni mogu da strpaju Rg u 15 dana kad im igra traje od 11 do 19 pola 8 maksimalno,to je granica regularnosti jer nemaju reflektore van centrala,tesko ce sve stici,jedino da skrate muske meceve bar u prva 3 kola na 2 seta

        Comment


        • Pa jednom su promenili termin, ne mogu sad ponovo da menjaju, posebno sto je USO izdao saopstenje da oni i dalje planiraju da organizuju turnir.

          edit:
          A ne, nisam dobro procitala, mislila sam da mislis da se RG uvali u termin USO
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Sto se tice NIjeve izjave za Rg u novembru,to je nemoguce jedino ako planiraju tenis u mraku da igraju

            Uso bi mogao do 10 novembra da se zavrsi,jer imaju reflektore,a prva 2 3 kola na manjim terenima ce izdrzati na 10-15c dok ne odu u dvoranu,mada na kraju krajeva ne znam sta fali i teniserima da igraju u dugim rukavima,ako mogu fucbaleri mogu i oni vala,jbm ti gospodski sport,tako da mogu Uso i u decembru sve dok ne pada sneg sto se mene tice

            Comment


            • Kakva je godina, ima da zaveje u oktobru vec
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Ima smisla.

                Mada mj nekako otkazivanje Wimbledona zaslužuje posebnu temu. Da se ne zagubi u Opštoj temi.

                Koliko je ovo veliko, govori i činjenica da od 1877me nije igrano samo za vreme dva svetska rata.

                Sent from my SM-N960F using Tapatalk

                Comment


                • Jedina razumna stvar je da se ceka razvoj epidemije a potom naprvi provizorni raspored za ostatak sezone ili otkaze cijela sezona.

                  Uz malo srece, epidemija ce biti zaustavljena u Evropi do pocetka juna. Tada nastupa kljucni trenutak jer se moraju dati preporuke za okupljanje ljudi. Ne mogu zamisliti da se sve vrati u normalu i dozvoli punjenje stadiona od po 10000-15000 ljudi. Medjutim, mogu zamisliti da se dozvoli igranje bez publike ili igranje sa jako malo publike. Dalje, stvari ce biti razlicite u pojedinim zemljama i pogotovo na razlicitim kontinentima.

                  Vazno je pitanje da li ce neko biti spreman da organizuje turnir bez publike. Sto vrijeme bude odmicalo, glad za spotskim dogadjaima ce da raste.

                  -----------------------

                  Situacija bi mogla biti jos bolja mjeces dana kasnije tj. pocetkom jula. Do tog vremena ce i podaci vezani za epidemiju biti bolje prouceni. Vjerovatno ce se znati odgovor na dva ekstremno vazna pitanja koliko je ljudi imalo bolest bez ikakvih simptoma i da li toplo vrijeme zaustavlja epidemiju?

                  Koliko god izgledalo to u ovom trenutku nevjerovano, moguce je da ako odgovor na oba pitanja bude izrazito povoljan, na primjer:

                  -ljeti "bazicni reprodukcioni broj" Ro pada sa 3 na 1.4
                  -Broj zarazenih bez simptoma je preko 90%

                  imamo drasticnu relaksaciju mjera tj. da se krene na strategiju "imunizacije krda", pristup koji danas ima samo Svedska.

                  Dakle, zavisno od razvoja situacije, krajem juna ili pocetkom jula mozemo biti u poziciji da se napravi provizorni raspored za ostatak ove godine.

                  U tom slucaju je zamislivo da se svi sloze da se RG igra u septembru a da se tokom ljeta igraju turniri kako je planirano, ali isto tako da se igra sljaka tokom ljeta.

                  --------------------

                  Konacno, imamo faktor vakcine. Vakcina moze biti dostupna za 6 mjeseci. Ona bi bila nepotpuno testirana ali mi je zamislivo da, u danim uslovima, krenu da koriste i takvu vakcinu.

                  U tom slucaju mogu zamisliti da se USO igra u novembru. Tesko da se i RG moze igrati tada.

                  --------------------

                  Puno je toga neizvjesno. Uimbldon, koji nema fleksibilnosti je morao biti otkazan.

                  Comment


                  • Nema potrebe za ovom temom, svi postovi se prebacuju u Opste diskusije
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • U normalnim uslovima epidemiologija i tenis nemaju nista zajednicko. Medjutim, na ovu tenisku sezonu ne utice nista kao epidemija. Od toga kako ce se epidemija razvijati, zavisice svi turniri u narednih 6, 12 a mozda i 18 mjeseci.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Jedina razumna stvar je da se ceka razvoj epidemije a potom naprvi provizorni raspored za ostatak sezone ili otkaze cijela sezona.

                        Uz malo srece, epidemija ce biti zaustavljena u Evropi do pocetka juna. Tada nastupa kljucni trenutak jer se moraju dati preporuke za okupljanje ljudi. Ne mogu zamisliti da se sve vrati u normalu i dozvoli punjenje stadiona od po 10000-15000 ljudi. Medjutim, mogu zamisliti da se dozvoli igranje bez publike ili igranje sa jako malo publike. Dalje, stvari ce biti razlicite u pojedinim zemljama i pogotovo na razlicitim kontinentima.

                        Vazno je pitanje da li ce neko biti spreman da organizuje turnir bez publike. Sto vrijeme bude odmicalo, glad za spotskim dogadjaima ce da raste.

                        -----------------------

                        Situacija bi mogla biti jos bolja mjeces dana kasnije tj. pocetkom jula. Do tog vremena ce i podaci vezani za epidemiju biti bolje prouceni. Vjerovatno ce se znati odgovor na dva ekstremno vazna pitanja koliko je ljudi imalo bolest bez ikakvih simptoma i da li toplo vrijeme zaustavlja epidemiju?

                        Koliko god izgledalo to u ovom trenutku nevjerovano, moguce je da ako odgovor na oba pitanja bude izrazito povoljan, na primjer:

                        -ljeti "bazicni reprodukcioni broj" Ro pada sa 3 na 1.4
                        -Broj zarazenih bez simptoma je preko 90%

                        imamo drasticnu relaksaciju mjera tj. da se krene na strategiju "imunizacije krda", pristup koji danas ima samo Svedska.

                        Dakle, zavisno od razvoja situacije, krajem juna ili pocetkom jula mozemo biti u poziciji da se napravi provizorni raspored za ostatak ove godine.

                        U tom slucaju je zamislivo da se svi sloze da se RG igra u septembru a da se tokom ljeta igraju turniri kako je planirano, ali isto tako da se igra sljaka tokom ljeta.

                        --------------------

                        Konacno, imamo faktor vakcine. Vakcina moze biti dostupna za 6 mjeseci. Ona bi bila nepotpuno testirana ali mi je zamislivo da, u danim uslovima, krenu da koriste i takvu vakcinu.

                        U tom slucaju mogu zamisliti da se USO igra u novembru. Tesko da se i RG moze igrati tada.

                        --------------------

                        Puno je toga neizvjesno. Uimbldon, koji nema fleksibilnosti je morao biti otkazan.
                        To da ce do pocetka juna epidemija proci je jako optimisticno ipak,a Kina u kojoj je epidemija prosla jos pre 1 mesec nema sportskih desavanja do kraja maja radi prevencije,ako po njihovom modelu idemo(a vec odavno vidimo da je njihov model irelevantan za Evropu)najranije ce sporta biti u julu i to je optimisticno(pri tom govorim za lokalne sportove)

                        Najace kad mi kazu da ocekuju nastavak u maju,sve i da sutra zavrsi u Italiji ne moze poceti u maju sport,posebno ne sa publikom,a internacionalna takmicenja kao tenis,Liga sapiona,Evrope se ne mogu ni preko leta po meni odrzavati,mozda tamo krajem leta tek ako optimisticno gledamo,tenis se brzo odfekao novca i odustao od turnira,fudbal jos mora da ceka jer je ogroman novac u pitanju

                        Comment


                        • I sigurno nije usamljeni, svi van top 50 su u velikom problemu

                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Mozda za neke koji se ne razumeju paradoksalno zvuci, ali sto manje mera Amerika preduzme oko korona virusa, to ce pre da izadju iz krize. Ljudski zivoti jesu najbitniji, ali pitanje je koliko je Ameika spremna da trpi zbog ekonomije.
                            Ako nastave ovim tempom za par nedelja ce imati milion (zvanicno) zarazenih, a u praksi mnogo vise od toga posto mnogi nemaju simptome ili su oni vrlo blagi. Ako se to desi mislim da bi i oni mogli da izadju iz krize do sredine jula. To bi znacilo da tenis mozda moze da se nastavi pocetkom Avgusta. Sta god da rade sa poenima to bi znacilo da slede turniri na kojima Nadal brani puno poena i tesko bi prestigao Novaka.

                            Sa druge strane doduse, tenis je globalni sport, i moguce je da nece da se igra dok god ceo svet ne izadje iz krize, a to mozda bude znacilo da je ova sezona gotova.

                            Comment


                            • Originally posted by Srkisa View Post
                              To da ce do pocetka juna epidemija proci je jako optimisticno ipak,a Kina u kojoj je epidemija prosla jos pre 1 mesec nema sportskih desavanja do kraja maja radi prevencije,ako po njihovom modelu idemo(a vec odavno vidimo da je njihov model irelevantan za Evropu)najranije ce sporta biti u julu i to je optimisticno(pri tom govorim za lokalne sportove)

                              Najace kad mi kazu da ocekuju nastavak u maju,sve i da sutra zavrsi u Italiji ne moze poceti u maju sport,posebno ne sa publikom,a internacionalna takmicenja kao tenis,Liga sapiona,Evrope se ne mogu ni preko leta po meni odrzavati,mozda tamo krajem leta tek ako optimisticno gledamo,tenis se brzo odfekao novca i odustao od turnira,fudbal jos mora da ceka jer je ogroman novac u pitanju
                              1.
                              Ja nisam rekao da ce epidemija proci, nego da ce biti zaustavljena. Kinezi su zaustavili epidemiju i sad se misle sto dalje. I djeluju prilicno neodlucno.

                              2.
                              Pitanje je da li je neko zaintersovan za sport bez publike a uz TV kamere. Kinezi mogu organizuju besbjedno sportska takmicenja ali bez publike.

                              3.
                              Neces vjerovati, ali je kiniski model u potunosti primjenjiv na evropsko iskustvo. U tome se slazu svi oni koji se bave modeliranjem COVID-19 epidemije. U Kini su preduzedte drasticnije mjere i ranije nego u Evropi, otud bitno menje mrtvih. Da kucnem u drvo, stvari u Srbiji izgledaju ohrabrujuce. To je zbog ranih i drasticnih mjera.

                              4.
                              Sto ce se napraviti kad se zaustavi epidemije u Evropi? Niko ne zna. Ali ima strasno "ludih" ideja. Jedna je na primjere obavezne maske za sve! Druga je skuplanje omladine na kolektivna ljetovanja u nadi da ce se medjusobno zarazili a potom bili brana protiv drugog talasa...

                              Originally posted by 147 View Post
                              Mozda za neke koji se ne razumeju paradoksalno zvuci, ali sto manje mera Amerika preduzme oko korona virusa, to ce pre da izadju iz krize. Ljudski zivoti jesu najbitniji, ali pitanje je koliko je Ameika spremna da trpi zbog ekonomije.
                              Ako nastave ovim tempom za par nedelja ce imati milion (zvanicno) zarazenih, a u praksi mnogo vise od toga posto mnogi nemaju simptome ili su oni vrlo blagi. Ako se to desi mislim da bi i oni mogli da izadju iz krize do sredine jula. To bi znacilo da tenis mozda moze da se nastavi pocetkom Avgusta. Sta god da rade sa poenima to bi znacilo da slede turniri na kojima Nadal brani puno poena i tesko bi prestigao Novaka.

                              Sa druge strane doduse, tenis je globalni sport, i moguce je da nece da se igra dok god ceo svet ne izadje iz krize, a to mozda bude znacilo da je ova sezona gotova.
                              Nije to pradoksalno. To je tacno. Svedska se opredijelila da ide drugim putem iz istih razloga. Ponavljam, mosemo biti svjedoci jako, jako cudnih mjera. U konacnici, ako se ne digne imunitet stanovnistva, svi cemo umrijeti od gladi. Imunitet stanovnistva se moze dici ili vakcinom ili drzanjem epidemije na tihij vatri.
                              Last edited by NI; 02-04-20, 15:01.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                1.
                                Ja nisam rekao da ce epidemija proci, nego da ce biti zaustavljena. Kinezi su zaustavili epidemiju i sad se misle sto dalje. I djeluju prilicno neodlucno.

                                2.
                                Pitanje je da li je neko zaintersovan za sport bez publike a uz TV kamere. Kinezi mogu organizuju besbjedno sportska takmicenja ali bez publike.

                                3.
                                Neces vjerovati, ali je kiniski model u potunosti primjenjiv na evropsko iskustvo. U tome se slazu svi oni koji se bave modeliranjem COVID-19 epidemije. U Kini su preduzedte drasticnije mjere i ranije nego u Evropi, otud bitno menje mrtvih. Da kucnem u drvo, stvari u Srbiji izgledaju ohrabrujuce. To je zbog ranih i drasticnih mjera.

                                4.
                                Sto ce se napraviti kad se zaustavi epidemije u Evropi? Niko ne zna. Ali ima strasno "ludih" ideja. Jedna je na primjere obavezne maske za sve! Druga je skuplanje omladine na kolektivna ljetovanja u nadi da ce se medjusobno zarazili a potom bili brana protiv drugog talasa...
                                1.Optimisticno je da ce biti zaustavljena u Evropi do juna,Spanija je i dalje u piku,njima je nagli rast poceo 24 februara,mesec i po dana skoro vec,po kineskom modelu vec su trebali padati znacajno,Italija je nesto bolja ali gora od Kine
                                2.Naravno da jeste,a i ogromne pare su u pitanju posebno od tv prava
                                3.Rekao sam da vec odstupa od kineskog modela,predugo stagniraju oko pika i dalwko je veci broj zarazenih po glavi stanovnima od Evrope,mozda je i povezano da zato i sporije prolazi
                                4.Ja cu prvi primenjivati to poslednje sto si stavio sa zadovoljstvom

                                Comment

                                Working...
                                X