Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ima on nerealne zalbe i primedbe cesto, i uvek to kazem, ali ovo mi je sasvim legitimno, i potpuno se slazem s njim. Nije fer da ima toliko betona, koji god razlozi bili za favorizovanje istog. I pricamo o najvecim turnirima, najbolje da ce ovi najbolji da idu da igraju celendzere.
    13/13!

    Comment


    • Slazem se, manje betona, vise trave

      Comment


      • Slazem se, manje betona, vise trave

        Comment


        • Originally posted by Ivan_pg View Post
          O kakvom RG 2013 te pricate,ono kad se mucio sa nekim anonimusima u prvim kolima.Nije on odigrao bog zna kakav tenis na tom turniru,imao je on daleko boljih izdanja.
          Na USO 2010 se mučio protiv Gabashvilia cijeli meč, kasnije je bio brutalan. RG 2013 je odigrao perfektno drugu sedmicu, a trebalo je i dobiti Novaka u top formi. To mi je jedini njihov meč u RG gdje se može reći da su obojica u istom trenutku bili na nekom maksimumu.

          Comment


          • Njegov najbolji BH je bio prosle godine u sezonu sljake, narocito na RG, takodje narocito u finalu. Takvo udaranje, takva brutalnost, kontrolisanje poena, pasinge i sve ostalo nikad nije imao u karijeri. Mozda je on dobro udarao BH 2009 u Melburnu, ali prosle godine je to bilo bas brutala, covek je vise BH-om kontrolirao poene (ne bukvalno ali skoro i da jeste), raznosio sve igrace tim udarcem.
            OVAKO

            Comment


            • Najbolja Rafina godina je 2013. i na betonu i na sljaci.

              U RG je bio bolji od Novaka 3.5 seta. Mnogi, ukljucujuci i mene, smo ocekivali da ce Novak biti bolji. Onda je Novak odigrao kao vanzemaljac kraj cetvrtog i pocetak 5. seta i izgledalo je da ce Novak pobijediti. Ali supersampion je nasao nacina. U tom mecu su obojica bili na vrhu ali, valja reci, bio je jako suncan dan sto je islo Rafi na ruku.

              Rafine pobjede nad Novakom u Montrealu i pogotovo kasnije u Njujorku su nesto od cega mi i danas staje pament. Za razliku od Pariza, Novak je bio bolji, obojica su to znali, ali Rafa to nije htio da prizan i na kraju se Novak uplasio daljeg dokazivanja. Pobjeda u finalu Njujorku 2013. je za mene najveci Rafin podvig u karijeri. Nikada ga nisam vido u takvom sampionskom izdanju. Samo 2 mjesec dana kasnije se Novak poigravao sa njime i u Kini i na WTF-u.
              Last edited by NI; 26-01-18, 13:49.

              Comment


              • Logično da je dominirao BH, kad je FH pao za 30,40% i nije forsirao izvlačenje na FH kao nekih prijašnjih godina, NI je ubo poentu, taj beton, to ljeto, to je nešto ne pojmljivo za njegove standarde.

                Comment


                • Ne znam meni je Nadalova sezona sljake 2007 neuporedivo bolja po igri nego ona iz 2013 te ali dobro svako ima svoje misljenje.Onaj njegov forhend iz tog vremena i kretanje ne moze da zamjeni nikakvo poboljsanje koje je kasnije napravio kod bekhenda,ono je bilo jezivo.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Pobjeda u finalu Njujorku 2013. je za mene najveci Rafin podvig u karijeri. Nikada ga nisam vido u takvom sampionskom izdanju. Samo 2 mjesec dana kasnije se Novak poigravao sa njime i u Kini i na WTF-u.
                    Ocigledno si zaboravio US Open 2010 pa da te podsetim uz opasku da je ova verzija Novaka bolja od onog iz 2013.

                    Comment


                    • Skeptik,

                      Novak 2013. je bitno bolji igrac nego Novak 2010.

                      Comment


                      • Kao sto se impresivna serija 2011 zavrsila velikim finalom na AUS Openu 2012 tako se US Open 2010 moze smatrati pocetkom te serije. Nadal je izgubio samo jedan set na celom turniru i to od Novaka. Servirao najbolje u karijeri a u odbrani bio zid. Pogledaj snimak video govori vise od reci.
                        Last edited by skeptik; 26-01-18, 16:00.

                        Comment


                        • @Ivane, opet kažem ne govorimo o sezoni šljake, nego cijeloj godini, i cijelom paketu, sezona šljake, počevši od 2006 do zadnje izuzev one kad je baš bio bijedan su sve top, 2010 je strašna bez poraza, iako na RG nije naletio ni na jednog normalno suparnika, 2006 također bez poraza, 2007 mu ne mogu uzet za najbolju kad doživi krompir od Rogera na šljaci. 2008 je čudo, prokleti žuljevi protiv JCFa, ali više cijenim 2006 jer su se finala mastersa igrala best of 5, ne treba to zanemariti.

                          @skeptik, nema šanse da je Novak bio bolji 2010 u usporedbi sa 2013, nema šanse, iako si u pravu da je to možda najbolji Rafin turnir, isključivo zato jer je taj turnir donio mnoge novine u njegovoj igri koje nikada prije nije koristio, ponajviše famozni flat servis

                          Comment


                          • Ok,slazemo se da se ne slazemo. Meni je Novak iz te price 2011 igrao najbolji tenis a ovo je bio sam pocetak te price. Nadal sa druge strane zver na terenu, i u ofanzivi i defanzivi. Nevidjen nivo na hardu.

                            Comment


                            • Originally posted by skeptik View Post
                              Kao sto se impresivna serija 2011 zavrsila velikim finalom na AUS Openu 2012 tako se US Open 2010 moze smatrati pocetkom te serije. Nadal je izgubio samo jedan set na celom turniru i to od Novaka. Servirao najbolje u karijeri a u odbrani bio zid. Pogledaj snimak video govori vise od reci.
                              Samo mi nemoj ovo - pogledaj ponovo. Sve takve meceve sam pogledao najmanje dva puta. Prije meca 2010. sam mislio da Novak ima odlicne snase.

                              Poslije meca sam mislio da Novak nikada ne moze pobijediti Nadala. Razlog. Uza sve ostalo, Nadal je imao odlican servis na USO 2010. Novak je bio nesposoban da vrati slajz prvi servis Nadala u djus stranu.

                              Jedna od tajni u Nadalovoj karijera je i ta zasto nikada vise nije tako dobro servirao.
                              Last edited by NI; 26-01-18, 16:41.

                              Comment


                              • Mrki ja sam odgovarao nekima koji su pominjali iskljucivo sezonu sljake 2013,i oni mozda jesu u pravu ali ja nemam kao Rafin fan osjecaj da je te godine on igrao neki strasan tenis,svakako jeste bio dosta dobar cim je uspio onakvog Novaka da zaustavi na Rg.Kao sto mislim da Djokovic nije bio na svom vrhuncu kad je igrao 5 setova sa Nadalom na AO,tako mislim da i Nadal nije igrao na svom maksimumu te 2013 te na Rg protiv Novaka.
                                Last edited by E1_PG; 26-01-18, 16:58.

                                Comment

                                Working...
                                X