Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imao je Rafin bekend mnogo brutalnih izdanja i prije te 2017. godine. Ne bih rekao da mu je bekend bio bolji u odnosu na, recimo, AO 2009 ili RG 2013-e (podsjetite se na peti set protiv Novaka u polufinalu), možemo tu ubrojati i USO 2010, vjerovatno i IW 2013-e. To su neki turniri koji mi, na prvu, padaju na pamet.

    Ističu se RG 2008, 2010, 2012/13 i 2017 kao njegovi najbolji turniri na šljaci ikada, teško je reći koji više odskače, barem meni.
    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

    Comment


    • O kakvom RG 2013 te pricate,ono kad se mucio sa nekim anonimusima u prvim kolima.Nije on odigrao bog zna kakav tenis na tom turniru,imao je on daleko boljih izdanja.

      Comment


      • Pa dobro, mučio se i na prošlogodišnjem US Openu, ali mu niko ne može osporiti nivo na kojem je igrao, kada bi ušao u ritam. Ono protiv Del potra, naprimjer, je bilo nenormalno, bez obzira na gubitak prvog seta.
        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

        Comment


        • Originally posted by Ivan_pg View Post
          O kakvom RG 2013 te pricate,ono kad se mucio sa nekim anonimusima u prvim kolima.Nije on odigrao bog zna kakav tenis na tom turniru,imao je on daleko boljih izdanja.
          Svakako si u pravi kad pričaš o RG-u 2013. Jeste i činjenica, da je Rafa imajo baš te godine 2013 najbolju sezonu na hardu ikad.

          U svakom slučaju kakav peh ima Rafa sa tim AO.

          To je več četrti put, da se Rafa ozljedio tokom turnira. naravno da najviše boli onaj finale 2014 protiv Stanimala ali i ovaj w.o protiv Čiliča jako boli.

          Znam da večina od vas to neče prihvatiti (jer svi to gledate sa navijačke strane) ali je previše je turnira na hardu te premalo turnira na podlozi koja najmanje uništava tijelo - šljaka

          Oni na forumu koji igrajo rekreativni tenis i turniru dobro znaju o čemo pričam.

          Comment


          • Na sljaci postoje 1 slem, 3 mastersa, 3 serije 500, ne znam kako je to malo?
            Sta onda tek treba reci za travu?
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Nadalova 2013 ce biti upamcena po njegovoj igri na betonu. Najbolja sezona na hardu igracki i rezultatski u karijeri bez ikakve sumnje. Medjutim veliku senku na tu godinu pada poraz od Darcisa u 1. kolu WB kao i neucestvovanje na AUS Openu tako da je meni igracki i rezultatski Nadalova 2010 najbolja njegova sezona gledano u celini. Da nije predao mec Mareju na AUS Openu verovatno bi te godine uzeo sva 4 GS te godine.
              US Open 2010 je odigrao na visem nivou od US Opena 2013 i pored najbolje sezone na hardu te godine. Izgubio je samo jedan set tokom celog turnira i servirao prosecno prvi servis preko 200kmh. Protiv Lopeza je odservirao najbrzi servis ikada u karijeri na nekom turniru od 217 kmh. Nikad pre i posle nece ponoviti ovakav nivo serviranja na nekom GS. Najbolji paket u ofanzivi i defanzivi ikada na hardu.
              Ako pak gledamo celu Nadalovu karijeru po razlicitim podlogama njegovi TOP GS bi izgledali ovako in my book:

              AUS Open 2009. Nadal - Federer (7–5, 3–6, 7–6(7–3), 3–6, 6–2)
              RG 2008. Nadal - Federer (6–1, 6–3, 6–0)
              WB 2008. Nadal - Federer (6–4, 6–4, 6–7(5–7), 6–7(8–10), 9–7)
              US Open 2010. Nadal - Djokovic (6–4, 5–7, 6–4, 6–2)

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Na sljaci postoje 1 slem, 3 mastersa, 3 serije 500, ne znam kako je to malo?
                Sta onda tek treba reci za travu?
                Previse je turnira na betonu, to je cinjenica..To koliko je trave, to je druga prica..Turnira na sljaci bi bilo sasvim dovoljno da su i na ostalim podlogama slicne brojke, a ne da beton toliko prednjaci.
                13/13!

                Comment


                • Originally posted by Sarafa View Post
                  Previse je turnira na betonu, to je cinjenica..To koliko je trave, to je druga prica..Turnira na sljaci bi bilo sasvim dovoljno da su i na ostalim podlogama slicne brojke, a ne da beton toliko prednjaci.
                  Logicno je da je najvise terena na betonu, ubedljivo najlakse i za postavljanje i za odrzavanje.
                  A ne bi bio toliki problem da su ti betoni brzi, ne bi mogao niko da igra 5h i da se trosi i povredjuje.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Ivane, ne pricamo o RG, barem ja, ja govorim o toj godini kao njegovoj najboljoj, ne znam statisticki, ali igracki sigurno. Kakav je covjek paket imao na Americkoj turneji, ej, dva mastersa i slem, kako je tada bio brutalan, strasno. A i na zemlji, to što se muli ne znači da nije igrao najbolji tenis.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Na sljaci postoje 1 slem, 3 mastersa, 3 serije 500, ne znam kako je to malo?
                      Sta onda tek treba reci za travu?


                      Svakako si u pravu za travu

                      Još jedan put ponavaljam. Ne pričam ovo navijački (Kao RAFA FAN). Treba nešto smisliti, makar neku novu podlugu ako je to moguče.

                      Treba napraviti sve šta je moguče da se na ATP touru igra na podlozi koje manje troše tjelo.

                      Comment


                      • [QUOTE= Izgubio je samo jedan set tokom celog turnira i servirao prosecno prvi servis preko 200kmh. Protiv Lopeza je odservirao najbrzi servis ikada u karijeri na nekom turniru od 217 kmh. Nikad pre i posle nece ponoviti ovakav nivo serviranja na nekom GS.
                        [/QUOTE]

                        Ja sam mišljenje da RAFA može i te da popravi nivo serviranja i da odservira i bolje nego na tom US OPEN 2010.

                        Stvar je tehničko- taktički potupno logična. Rafa upotrebljava previše slice servisa. Treba više ravnih servisa (osobno mislim, da Rafa nema problema, da izvodi u podpunosti pronaciju) te razpali što više ravnih servisa.

                        Treba raditi na tom elementu.

                        Npr. on spori slice servisi u tijelo Rogera u prošlogodišnjem finalu AO opena u 5.setu gdje je osvojio samo 50 % na 1.servis su bili zaista očajni izbor.

                        Zbog čega ne pokušati povečati % ravnih servisa down the T ???


                        Samo za primjer. Pogledajte npr. koliko je GOFIN popravio servis sa odlukom, da poveča % ravnih servisa down the T.

                        I ČILIČU npr. zamjerim u poslednje vrijeme da premalo servisa ravne servise down the T. To mu je bio trade mark na US OPENU 2014.

                        Pogledajte reprizu meča protiv ROgera u polufinalu US opena 2014. Svaki servis game je počeo sa asom servirajuči down the T. baš svaki gem.

                        Comment


                        • Glede podloga i trosenja

                          Turnira na sljaci ima koliko ti volja, pa ko hoce neka ih igra. Godinama je kalendar ovakav, plus su oslobodjeni prvog kola mastersa, plus se ne igra na tri seta....Rafini argumenti jednostavno ne stoje!!!
                          sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

                          Comment


                          • Originally posted by MarRF View Post
                            Glede podloga i trosenja

                            Turnira na sljaci ima koliko ti volja, pa ko hoce neka ih igra. Godinama je kalendar ovakav, plus su oslobodjeni prvog kola mastersa, plus se ne igra na tri seta....Rafini argumenti jednostavno ne stoje!!!

                            TAKO JE!!!!!!! AJDE RAFA DOĐI U UMAG.

                            Comment


                            • Ih, sta bi mu falilo, Hrvatska obala najlepsa na Jadranu, a i sire

                              Comment


                              • Ne Umag, tu bi ga Fabio bespotrebno maltretirao, moze Quito. Salu na stranu bzvze mu je prica
                                sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X